Ministr mistr mystifikátor

http://strach.cz/archiv/img05/091022.jpgPan Kalousek postoupil do „vyššího levelu“ zodpovědné a transparentní politiky, když nejprve šokoval šéfredaktory tím, že je má na tajném videu, aby potom otočil na obrtlíku a přísahal, že tajnou nahrávku nemá a že jen normálně mystifikoval.

Pokud pan ministr normálně mystifikoval, jinými slovy to znamená, že normálně lhal. A nebo ještě jinak: pan ministr považuje za normální lhát. A že lhal je neoddiskutovatelný fakt, protože nahrávku buď má, a pak lhal, že ji nemá, nebo ji nikdy neměl, a pak lhal, že ji má. Normálka. Bude to pro pana ministra mít nějakou dohru? Maximálně trochu ostudy, která se ovšem na volebních preferencích jeho strany nijak neodrazí (jako se na volebních preferencích vládních stran neodrazí nikdy nic) a dříve či později ujištění pana premiéra, že pan Kalousek má jeho podporu. To je také normálka.

A protože je to normálka, nemá cenu se tím vzrušovat. Co ovšem za trochu té pozornosti stojí – i když asi i to bude normálka – je otázka, kdy jindy ještě pan Kalousek normálně mystifikoval? Mystifikoval nás o státním dluhu? Mystifikoval nás o „řecké“ perspektivě ČR? Mystifikoval nás o potřebě důchodové reformy? Mystifikoval nás o cílech důchodové reformy? Mystifikoval nás o „úpravě“ daní? Mystifikoval nás o svých vazbách na organizovaný zločin? Mystifikoval nás o volebním programu své strany? Mystifikoval nás o sponzorech (čti investorech) své strany? Mystifikoval nás o příjmech a výdajích státního rozpočtu? Mystifikoval nás o závazcích ČR vůči dalším zemím a organizacím? Mystifikoval nás o …

Odpovězte si a závěr si z toho udělejte sami. Ale jestli bude pan Kalousek i v té příští vládě, a nebo alespoň v parlamentu, pak klobouk dolů, je to mistr mystifikátor, který dokázal mystifikovat celý národ o svých mystifikacích.

 

Převzato z blogu Tribun

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments