Míří USA k fašismu?

V poslední době si stále častěji pokládám otázku: Kam směřují USA? Nesměřují k fašismu?


Bohužel musím konstatovat, že podle určitých indikátorů k fašismu směřují. O které indikátory jde?


1) Došlo k hlubokému zájmovému a personálnímu prorůstání politiky, státních institucí a korporátního kapitálu (viz složení FEDu, obsazení čelních postů státní správy, poradců prezidenta lidmi ze špiček nadnárodního kapitálu –  ropných, zbrojařských, bezpečnostních firem, bankovnictví…) Státní správa a politici  prosazují otevřeně zákony a opatření ve prospěch korporátního kapitálu na bázi privatizace společenských zisků (jednomu procentu "nejúspěšnějších") a socializace privátních ztrát na úkor společnosti.


2) Dochází k upevnění vůdcovského" principu – viz posilování prezidentské role – prezident pod rouškou "války s terorismem" omezuje svými výnosy občanské svobody, může svévolně vyhlásit válku jiné zemi…


3) Země je silně militarizovaná, vojenský průmysl a s ním související odvětví ekonomiky se stávají hlavním průmyslovým odvětvím.


4) Nepozorovaně dochází k prohlubovaní vnitřního diktátu ve společnosti – sledování obyvatel je všeprostupující a všudypřítomné, státní správa se připravuje na "boj s vnitřním nepřítelem", údajně tiše zřizuje koncentrační a vyhlazovací tábory (FEMA), dochází k přitvrzování zákonů proti "vnitřnímu nepříteli", opozici, oponentům, kritikům režimu, kteří jsou vydáváni za teroristy, ústavní práva občanů jsou postupně a nenápadně v praxi minimalizována.


5) Pěstuje se kult vlastní výlučnosti, nadřazenosti a výjimečnosti amerického "národa", pro Američany neplatí mezinárodní právo, jsou nadřazováni nad mezinárodní jurisdikci, americký stát (a jeho spojenci) nerespektuje to, co požaduje po ostatních, jeho politika je mezinárodně neprozkoumatelná a politici nepodléhají hodnocení mezinárodních soudů.


  6) USA se samy ustavily vrchním arbitrem, který ostatním určuje co je dobré a co špatné, diktuje hodnoty a chování, sestavuje "osu Zla", samy USA se z titulu své dominantní vojenské a ekonomické síly pasovaly do čela "osy Dobra", vzpěčující se státy jsou jimi embargovány, vydírány,  anebo svévolně násilně trestány.


7) K protlačování zájmů globálních firem USA v různých státech jsou používány neskutečné konspirace, mystifikace, podvrhy, účelové lži, dvojí metr při posuzování zcela totožných jevů, vydírání, dochází k maskování válek vedených zištnými úmysly, kupř. válek o strategické suroviny a kontrolu tranzitních tras strategických surovin.


8) Válka se stává běžným prostředkem USA při prosazování politických zájmů. Na "demokratizovaných" a "humanitárně osvobozených" územích zůstává dlouhodobě teror, neskutečné násilí a režimy mnohem horší než před "osvobozením". Četnost válek vedených pod zástupnými důvody se zvyšuje.


9) Hodnotové rámce jsou účelově proměnlivé podle momentální politické potřeby – lež se stává trvale přítomnou v politice a nelze ji skrýt ani propracovanou propagandou. Teroristé se stávají střídavě podle potřeby nežádoucím potíraným jevem anebo podporovanými bojovníky, někdy dokonce spolubojovníky za demokracii, jedny totality jsou osvobozovány od totalitních vůdců, aby jiné totality a jejich diktátoři byli podporováni, stali se spolubojovníky při prosazování demokracie a humanity, v jedněch zemích jsou odsuzovány nedemokratické praktiky a ve spřízněných zemích jsou mnohem horší totalitní praktiky přehlíženy.


10) Skrytě dochází k zotročování jiných národů skrze protlačování univerzálního principu tzv. liberalizace trhu (viz pracovní podmínky v novodobých "humánních" otrokárnách a nákladových "rájích"- nejnověji četné příklady z Bangladéše a bohatého smluvního spojence Kataru, kde se pracovní podmínky již téměř blíží životu v nacistických koncentračních táborech)  aby z toho mohl profitovat korporátní kapitál… 


Jak rád bych se mýlil.


Pozn.: všechny indicie jsou dovozeny z medializovaných zpráv.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments