Momentáře novoroční

Květinová biomasa odplavala do ciziny (jen aby u Drážďan nepostavili norné stěny a nevrátili nám ji) a tak se podíváme po tuzemsku:


Pan president se sejde s premiérem na obědě za účasti obou chotí.

Nebyla by atmosféra živější, kdyby si přizvali ještě někoho (třeba letušku nebo sekretářku)?  

***

MF DNES požádala možné prezidentské kandidáty, aby napsali "alternativní novoroční projev". Většinou si myslí, že rok 2012 nijak katastrofický nebude.

Jen jestli si nemysleli, že se jich noviny ptají na jejich rodinné poměry.

***

I poslanci mají smysl pro humor. Poté, co pan premiér ukul pro víceobročníka Ratha titul hejnec (tedy hejtmano-poslanec), paríroval postižený a nazval premiéra titulem  prempos.

Doufejme, že tou koncovou zkratkou myslel taky jen poslance.

***

Tak už máme nadstandardní lékařskou péči. A protože nedávno lékaři odmítali přílišné přesčasy, bude asi v důsledku zavedení nadstandardů omezen objem standardní péče, proto se pracovní doba přece nemůže libovolně natahovat.

Teď jen aby, když se nám říká, jak se máme historicky nejlépe, nebylo požadavků na nadstandardní péči tolik, že na tu standardní nezbude čas.   

***

Exmanažer ŘSD, známý svou opulentní oslavou narozenin, byl vzat do vazby.

Tak, tak, při zvaní hostů se musí myslit na zadní kolečka. Pozvat pár policistů, soudců a ředitelů věznic by se bylo vyplatilo. 

***

V novinách dnes píšou, že jistý podvodník ošidil Benzinu o 10 miliónů korun a tak šel do vězení. Jenže jeden soudce ho v rozporu se zákonem propustil, protože prý jeho zdravotní stav vyžadoval operaci. No a ten propuštěný odsouzený dostal lékařské potvrzení, že "se na svobodě dostal do vážného duševního stavu, který mu brání v podstoupení chirurgického zákroku".

Ten dotyčný jistě zval na své narozeniny jak soudce, tak lékaře. Přitom jeho duševní stav je zřejmě ideální na pobyt ve vězení.

***

Panika s koncem světa v letošním podle starých Mayů byla úplně zbytečná.

Ono se totiž zapomnělo, že Mayové psali ten kalendář do spirály na kulatém kameni … a proto se jim tam už další letopočet nevešel.   

***

Máme nějak divně teplé vánoční a novoroční počasí.

A přitom tolik politiků říká, že oteplování je výmysl klimatologů. Takoví vlivní politici a to s tím nemůžou něco udělat, aby se dalo lyžovat?   

***

Premiér Nečas prohlásil, že možností ke škrtům je dost. Začne u aut, budov a počítačů pro úředníky.

Vychází mi z toho, že úředníci nebudou jezdit do práce, budou pracovat doma a psát na recyklovaný papír. Ideální by byl recyklovaný WC papír, který by tak dvakrát dosáhl svého naplnění příslušným obsahem. 

***

Ministr školství Josef Dobeš, který dělal roky vězeňského psychologa, nemá štěstí ve výběru podřízených. Přijme, vyhodí, příjme dalšího, vyhodí…

Ale na druhou stranu, kdyby si takhle počínal ve svém bývalém zaměstnání, tak by nebylo potřeba tolik míst ve věznicích. Vězňové by rotovali mezi věznicí a civilem, neznali by dne ani hodiny…

***

Dočetli jsme se, že dílo skladatele Ludwiga van Beethovena ovlivnila pravděpodobně postupná ztráta sluchu. Jak se jeho sluch zhoršoval, začal dávat přednost nízkým tóninám; když ohluchl úplně, vrátil se znovu k tónům vysokým.

Stálo by za zvážení změřit sluch naší vládě a koaličním poslancům. Myslím, že slyší jen na blízko a tak si vzájemně pochvalují reformy, zatím co lidé v ulicích nadávají.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments