Náš umělý svět může skončit v troskách

Zdeněk Košek, www.umlaufoviny.com

Září 18, 2011


Na Ježíšově působení je fascinující nikoliv pouze příchod Boha na zem, ale totální selhání náboženské hierarchie. Pravověrní Židé očekávali příchod Mesiáše a brali to jako samozřejmou věc, která se měla uskutečnit v blízké budoucnosti. Ale když Vykupitel přišel, tak ho nepoznali, protože žili ve vybájeném náboženském světě vlastních představ.


Při čtení sacharínových novin pro katolíky, omlazené fronty na nic, zlidovělých novin či různých týdenních oblbováků se nelze ubránit dojmu, že vytvářejí umělý svět, který neexistuje. Seděli jsme v sobotu s odborovým předákem Jaromírem Dufkem na tiskovce, kam nakonec přišly pouze nezávislé weby a noviny. Tím lépe, protože se mohlo mluvit otevřeně, například o průběhu tripartitního jednání s vládou, v němž Kalousek tak zvaně "zkolaboval". Všichni novináři vědí, že nechvalný ministr vulgárně vynadal dokonce i podnikatelům, nejen odborářům, a jednání tím prostě skončilo. Ale pro hlupáčky čtenáře udržují uplacená média romantický mýtus na smrt unaveného ministra financí, hrdinně klesajícího pod tíhou státnických povinností.


Psal jsem otevřený dopis na německé majitele českých novin, aby si udělali pořádek na českém hnojníku, než bude pozdě i pro jejich ekonomické zájmy. Umělý svět je nebezpečný hlavně pro nás. Pak už nejsme schopni vidět znamení nového počátku, dost možná poslední varování v řadě. Proto Ježíš zaplakal nad Jeruzalémem, kterému již nebylo pomoci. V roce 70 z něj po římském dobytí zbyly jen trosky. A jejich katolické noviny nejspíš ve stejné době pilně obhajovaly tradiční hodnoty a vládnoucí Sanhedrin s úchvalou Římanů právě vymýšlel novou reformu, které měla zachránit kde koho, hlavně bohaté.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments