Nekonečný seriál pokračuje č. 8

http://cms.parlamentnilisty.cz/content/images/0/12966064.jpgTelevize Nova nevysílá už dosti dlouho žádnou publicistiku ani politické diskuse. Jedinou výjimkou je jednou za rok hodinka s prezidentem. Pan profesor Klaus opět nezklamal. Kopl si do Ústavního soudu, do „oblíbeného“ Al Gora, do vydavatelů knih, lékařů a EU.


Pokáral vládu za špatnou důchodovou reformu. A to k neskrývané radosti Víta Bárty, který je dnes spolu s Borisem Šťastným, Tomášem Hrdličkou, a kupodivu i Michalem Haškem, nejbližším politickým spojencem pana prezidenta. Škoda, že jsme neslyšeli alternativní návrh řešení deficitu na důchodovém účtu, neexistenci rezervního důchodového fondu a celkově alarmující situace veřejných financí. Třeba se dočkáme. Václav Klaus slibuje články. Otázek, na které by měl odpovídat, by byla celá řada, ale od adorující hlasatelky zpráv se ani očekávat nedaly.


Zdravotně postižení spoluobčané se ozvali s hlasitým protestem proti návrhům ministra Drábka. Bylo už načase. Trestat kuchařky ve školních jídelnách, nemohoucí a potřebné je nemravnost nemravná. Svědčí to o velmi nízkém prahu sociálního cítění naši současné vlády.


Pražský primátor Svoboda si založil svou vlastní protikorupční odbornou komisi. Účast advokáta Tomáše Sokola a šéfa Penty Marka Dospivy je úsměvná. I když rady Krejčíře, Pitra či generála Lorence mohou být docela podnětné. Možná se místo koncepce dočkáme antikoncepce. Ostatně pan primátor je přeci gynekolog.


Internetový portál českápozice.cz se podrobně věnuje firmě, která spravuje cca 450 mil. Kč Prahy 6 a Prahy 13. Je to záhadná společnost Key Investmens. Tatáž společnost hrála před lety klíčovou roli při pohádkovém zbohatnutí křišťálového Stanislava Grosse. Vřele doporučuji ke čtení.


Ve firmě, která získala podivným způsobem půlmiliardovou zakázku na nákup zdravotnických potřeb pro IKEM, je také jistý Luboš Pašek. Blízký přítel a nedávný spolupracovník známého golfisty Romana Janouška. Není to tak dávno, co potvrdila protikorupční policie, že se zabývá jinou zakázkou pro IKEM. Jde o bývalou firmu ministra Jankovského (VV) Phar Service, kterou nyní vlastní ministrův syn. Není nezajímavé, že za raketovým startem véčkařů stál prý tandem Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička.


Pokud jste sledovali trápení našich tenistů v souboji s kazašským týmem, pak jste mohli na VIP tribunách zahlédnout známé tváře. Jednu dvojici přehlédnout nešlo – poslankyně Kočí (VV) a bývalý ministr Drobil (ODS). Příznačná byla i „zdravotnická“ dvojice Šnajdr (ODS) a miliardář Chrenek. Proč jezdit do Dubaje, když se hraje v Ostravě Davis Cup, že ano?


Mezi další otázky, které bychom měli klást, patří i ty, které míří k tématu našeho fotovoltaického boomu. Odhady budoucích celkových nákladů na toto úchvatné dobrodružství jsou děsivé. Pohybují se v horizontu nejbližších let v řadech stovek miliard Kč, včetně očekávaných ztrát z prohraných arbitráží. Kde se stala chyba? Kdo vlastnil ty původní projekty? Byli mezi nimi i poslanci a úředníci? Pokud ano, pak kteří? A co známí lobbisté?


Na zdánlivém okraji zájmu zůstává koncept Kalouskova ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS) pod názvem Dřevěná kniha. Podle mnohých dřevozpracovatelů může mít až likvidační charakter. Navíc prý prohloubí prostor pro možné spekulace a manipulace. Možná je vše mnohem prozaičtější a jedná se de facto o přípravu na privatizaci podniku Lesy ČR. Mimochodem, vzpomínáte na chvástání Drobilova Knetiga?

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments