Nová společenská formace: Digitalismus

Jestli chcete vědět,co je špatného s naším světem, zkuste pochopit jev heroické oběti Angelíny Jolie. Krásná ženská vosková figurina z Hollywoodu se rozhodla dát si vykuchat své drahé poprsí ve své víře ve vědu, peníze a doktory. Podle všeho jí sdělili, že takto se sníží riziko předčasného úmrtí na rakovinu prsu z 87 % na 5 %. Ďábel rakoviny prsu má diagnózu BRCO 3 (mimochodem BRKO je český slangový výraz pro joint) a je připraven požrat tuto ženu zaživa a vzít ji jejím dětem. To je špatné, děsná představa! Jaké děsivé poselství vyslané mladé ženě! Už jsem zahlédla na netu některé, které říkaly věci jako: "Správně, Angelíno. Jsi hrdinka. Já také čekám na výsledek svých testů na BRCO3 a jsem odhodlaná v případě, že budou pozitivní, bez váhání odvrhnout své ženství."


Konec konců,jaký je dnes rozdíl mezi pohlavími? Je tolik gayů a lesbiček. Transsexuálů. Nikdo neví jakého jsou pohlaví. Kromě toho jsme stejně bezduší roboti z masa, kteří občas souloží a vyrobí své malé kopie, aby zajistili přežití druhu. Ačkoli, kdo by se chtěl starat o takové věci, jako je přežití lidského druhu, vždyť je to něco tak nesmyslného, když celá planeta umírá rychleji, než jsme si kdy pomysleli, v důsledku rabování, těžby, bezohledného chování farmaceutických společností, konaného ve jménu svobody peněz. Drancují ji jako zešílevší buldozery, jako mystický Golem utržený z řetězu. Už není svatý Šabat. Jako nepříčetní workoholici urputně a nepřetržitě pracujeme na svém zničení, jako bychom se nemohli dočkat vlastní smrti. A tomu my říkáme Status Quo Demokracie. Ale je to k neuvěření, když ti z nás, kteří mají kvůli svému volebnímu právu rozhodovat o našem životě, jsou omámeni hrdinským obrazem s úsměvem trpící Brangelíny a jsou připraveni následovat její stupidní příklad.


Někdy se ptám sama sebe – po zkušenostech s komunismem – v jakém druhu nové totality teď žijeme, když nežijeme v opravdu svobodném světě slibovaném novými médii, jak by mnozí chtěli?


A hned mi bleskne v hlavě: "DIGITALISMUS!" Jsme řízeni čísly a sami se v tomto systému stáváme numerickými entitami, pouhými čísly s omezenou životností. (Lifespam). Žijeme v číselném systému a pokud nezměníme svůj náhled na svět, zemřeme v něm. A pak to budeme  mít mnozí spočítáno, a kdoví,jestli zbyde někdo, kdo by to spočítal. Je to smutné, ale nezdá se, že by se dost lidí probudilo k uvědomění si tohoto poznání. Nikoliv ekonomové, ale EGONOMOVÉ zotročí planetu. Workoholici, upíři a blázni s magickými technologiemi a digitální kontrolou v jejich nekvalifikovaných rukou. Skupina černokněžníků s ďábelskou matematikou, vysávající život z našeho světa. Budiž vítán tmavošedý moderní věk DIGITALISMU, kde peníze nebo žetony (pouhé číselné známky od doby ukradení zlatých rezerv) neznají žádné limity, ale limitují většinu z nás až k nemožnosti prožívat naše životy svobodně. Svoboda je jen na papíře. Stačí se vrátit k pohledu negramotné opice a hned pochopíte,co je správné a co špatné.


Někdy si myslím,že bychom měli najít způsob myšlení mimo čísla a začít myslet srdcem. To by nám umožnilo učinit krok od digitalismu směrem ke kosmickému věku. Asi stejně, jako ovlivnil myšlení astronautů pohled na Zemi zvenčí. Když se na sebe podíváme do zrcadla, přestaneme na sebe pohlížet v číselném vyjádření jako na číslo jedna. Jen my sami dohromady, jak říká slavná jazzová píseň, můžeme naplnit své životy opravdu hodnotným žitím. To je podle mého názoru skutečný význam lásky.


Zveřejněno na Facebooku v ANJ, překlad Jenka

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments