Otazníky kolem smrti Michaela Hastingse

Červen 23, 2013

Několik hodin před smrtí způsobenou autonehodou a následným požárem automobilu odeslal cenami ověnčený novinář Michael Hastings svým kolegům email, v němž je varoval, že federální orgány vyslýchaly jeho přátele a že potřebuje na nějakou dobu „zmizet z radarů”.

E-mail byl odeslán v pondělí 17. června po 13. hodině. Následujícího rána ve 4 hodiny 20 minut třiatřicetiletý Hastings zemřel. Jeho Mercedes ve vysoké rychlosti narazil do stromu a shořel. Hasingsovi bylo 33 let.

Zprávu poslal personálu firmy BuzzFeed, u které pracoval a v kopii také svému příteli seržantu Biggsovi. S Biggsem se potkal v roce 2008 v Afghánistánu. Biggs tuto zprávu přeposlal KTLA, který ho v sobotu zveřejnil na webu.

Toto je ten e-mail s cenzurovanými jmény příjemců:


Subject: FBI Investigation, re: NSA

Hey (redacted names) — the Feds are interviewing my "close friends and associates." Perhaps if the authorities arrive "BuzzFeed GQ," er HQ, may be wise to immediately request legal counsel before any conversations or interviews about our news-gathering practices or related journalism issues.

Also: I’m onto a big story, and need to go off the rada[r] for a bit.

All the best, and hope to see you all soon.

Michael


Šeptanda, že FBI vyšetřovala Hastingse, začala den po jeho smrti, po několika záhadných tweetech WikiLeaks. FBI vydala zřídka vídané prohlášení, v němž popírá, že by Hastingse vyšetřovala. Policie v Los Angeles také řekla, že nebyly nalezeny žádné důkazy o špinavých praktikách v souvislosti s jeho smrtí.

Hastings byl skvělý válečný dopisovatel a bystrý politický reportér, jeho nejznámějším případem byl jeho kritický profil generála Stanley McChrystala pro časopis Rolling Stone, který vedl ke generálově rezignaci.Není jasné, nakolik se „velký případ”, na němž Hastings pracoval, podílel na jeho smrti, ale je možné, že to má co do činění s dalším vojenským papalášem, nedávno penzionovaným generálem Davidem Petraeusem.

Los Angeles Times informoval o tom, že Hastings šel po utajovaném soudním procesu vedeném floridskou celebritou Jill Kelleyovou, která se dostala do centra pozornosti při Petraeusově skandálu, proti americkému ministerstvu obrany a FBI. Noviny napsaly, že podle osob blízkých Kelleyové plánoval Hastings na příští týden setkání s jejími zástupci, aby s nimi diskutoval o této kauze.

Převzato z Huffington Post

Překlad: zajoch

Více zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments