Republikánské primárky: Americká demokracie v přímém přenosu


Podruhé v teprve pěti primárkách vyvolala Republikánská strana ve spolupráci s národnímí korporátními zpravodajskými stanicemi (CNN, FOX News a další) otázky o legitimitě současného volebního systému. Nejprve ve volbách v Iowě Republikánská strana a všechna média vědomě vyhlásila nepravdivé výsledky voleb, kdy byla za vítěze prohlášena jiná osoba. Zdá se, že minulou noc došlo k tomu samému v Nevadě. A stejně jako v Iowě je Republikánská strana obviňována z podezřelých aktivit. Je příznačné, že ze špatného spočítání hlasů vždy profituje prezidentský kandidát Mitt Romney. Je to ta samá osoba, kterou cpe estabilishment a čtyři korporace vlastnící všechna americká média voličům do chřtánu.
 

Volby v Iowě

Před pár týdny předsedové místních republikánů, kteří jsou zodpovědní za předávání výsledků ústředí Republikánské strany, pobouřeně tvrdili v národních médiích, že spočítané hlasy byly změněny, jakmile dorazily do ústředí Republikánské strany. Až za dva týdny strana oznámila, že ve skutečnosti vyhrál volby Rick Santorum a ne Mitt Romney.
 

Volby v Nevadě

Už ve dvě hodiny ráno podporovatelé Rona Paula ovládli sociální sítě s výkřiky o volebním podvodu v Nevadských volbách. Republikánská strana v Nevadě se rozhodla přepočítat každý hlas v okrsku CLARK (tento okrsek sehrál totiž důležitou roli – pozn. překl.) Očekáváné půlnoční konečné výsledky se nejdříve protáhly do úsvitu. S uplynutým úsvitem a výsledky v nedohledu začaly otázky o volebním podvodu nabírat na síle.
 
Sami se podívejte na sled událostí z minulé noci a posuďte sami, jestli tady jde o něco podezřelého.
 

Události voleb Las Vegas, 4. únor 2012

20:00 – některé volby už uzavřeny, známy jsou zhruba 3 % celkových hlasů. Mitt Romney vede s 50 %, Ron Paul a Newt Gingrich mají zatím každý po 20 %.
 
21:00 – Média vyhlásila Mitta Romneyho za jasného vítěze voleb v Nevadě.
 
21:01 – Kromě jedné jsou už všechny volební místnosti uzavřeny. Zveřejněno bylo méně než 4 % z celkových hlasů. Mitt Romney vede s 46 %, Gingrich druhý s 24 %, Ron Paul třetí s 19 % a Santorum čtvrtý s 11 %.
 
22:00 -Všechná média dokola prohlašovala Mitta Romneyho za jasného vítěze voleb. Pouze 4% z celkového počtu hlasů jsou známy.
 
23:00 – CNN posílá zpravodajský tým na poslední otevřený volební okrsek – CLARK. Tento okrsek je stále otevřen díky tomu, že zdejší populaci tvoří převážně oddaní křesťané (protestanti striktně se řídící biblí – pozn. edit.) a Židé, kteří odmítli narušit sabat tím, že by volili v denní hodiny. Ohlášeno je zatím 15 % z celkových hlasů, Romney stále vede s 46 %, Gingrich 22 %, Paul 20 %, Santorum 12 %.
 
23:15 – Protože zřejmě neměla média, např. CNN nic lepšího na vysílání, rozhodla se, že budou vysílat živě z posledního otevřeného volebního okrsku.
 
23:45 – Po 45 minut jsou vysíláni živě skuteční voliči na CNN a dalších stanicích, často s upřímnými jednominutovými proslovy ve prospěch jejich kandidáta – každý z nich byl pro Rona Paula. Podle těch zhruba 40 minut proslovů se zdálo, že Ron Paul by měl získat 100 % hlasů v okrsku Clark.
 
00:00 – Když ani v této době nebyl mezi mluvícími voliči nikdo, kdo by podpořil jiného kandidáta než Rona Paula, CNN a další média přenos ukončila. To bylo jen chvíli poté, co stanice ohlásila celonoční volební zpravodajství, které bude živě vysílat výsledky voleb.
 
00:15 – Začalo počítání hlasů, kterému kromě stovek přítomných voličů přihlíželi také zástupci z každé kampaně a celý národ u obrazovek. Předseda místní Republikánské strany křičel každý hlas, který přečetl na volebním papírovém lístku.
 
00:30 – Pět minut sedělo CNN mlčky, když předseda strany hlasitě četl hlasy, zatímco desítky přítomných zapisovaly čárky. „Ron Paul, Ron Paul, Mitt Romney, Ron Paul, Ron Paul, Mitt Romney, Ron Paul, Newt Gingrich, Ron Paul, Ron Paul, Ron Paul, Mitt Romney, Ron Paul, Ron Paul, Newt Gingrich, Ron Paul, Ron Paul, Mitt Romney, Ron Paul, Ron Paul, Ron Paul.“
 
00:45 – Zdálo se, že Ron Paul by měl v tomto okrsku získat zhruba 70 % hlasů, Mitt Romney 20 % a Gingrich kolem 10 %. Po celý ten čas média dokola omílala gratulace Mittu Romneymu k jeho drtivému vítězství v Nevadě.
 
00:55 – Celkový počet známých výsledků se zasekl tam, kde byl před čtyřmi hodinami. 47 % hlasů je spočítáno. 53 % zatím není známo – všechny jsou z okrsku Clark – největšího okrsku v Nevadě, reprezentujícího více než 60 % z celkového počtu hlasů v Nevadě. Je to taky místo, odkud zrovna televize přenášela záznam ukazující drtivé vítězství Rona Paula.
 
01:00 – Předseda strany se chystá oznámit oficiální výsledky v televizi. Podle záznamu vysílaném CNN měl Ron Paul zhruba 150 hlasů, Mitt Romney 50, Gingrich 20 a Santorum 8.
 
01:05 – Ten samý předseda oznámil, že budou přepočítávat každý hlas, aby byly zaručeny přesné výsledky.
 
01:30 – CNN a předseda strany oznámili výsledky po druhém počítání. Tentokrát měl Ron Paul zhruba 183 hlasů (58% z celkových hlasů), Romney 45 hlasů, Gingrich 20, Santorum 8. (podle paměti). Fanoušci Rona Paula jsou u vytržení, že výhrali v okrsku, kde převládají Židé a křesťané – dvě nejméně pravděpodobné demograf. skupiny, které by hlasovaly pro Rona Paula.
 
01:35 – Tisíce podporovatelů Rona Paula stále čeká na výsledky zatímco si jednoduchou matematikou spočítali, že pokud Paul vyhrál 58% hlasů ve velkém okrsku Clark, který by byl reprezentativní pro celý průběh voleb, tak by měl Ron Paul být vítězem voleb v Nevadě. Okrsek Clark také představuje více než polovinu z celkových hlasů v Nevadě.
 
01:45 – CNN UTNULA PŘENOS, ZAVŘELA VOLEBNÍ STUDIO BEZ JAKÉHOKOLIV VYSVĚTLENÍ. Stanice kompletně ukončila všechny živé vstupy a po zbytek noci dokola vysílala zpravodajství ze začátku večera. Po celou dobu byla dokola pouštěna Romneyho vítězná řeč spolu se zprávou o drtivém vítězství Romneyho s 3 % spočítáných hlasů.
 
01:50 – Rychlé přepnutí na Fox News odhalilo stejnou taktiku. Stanice dokola pouštěla záznam ze začátku voleb a vítěznou řeč Romneyho. Mediální služebníčci také strávili celý čas gratulacemi Romneymu k jeho drtivému vítězství s odkazem na 3% sečtených hlasů.
 
02:00 – Republikánská strana prohlásila, že i když prvních 47 % hlasů bylo spočítaných a zveřejněných během hodiny, zbývajících 53 % – tedy těch z okrsku Clark zabere celou noc. Na sociálních sítích se začínají objevovat příspěvky o volebním podvodu. Mnoho lidí vidělo spočítané hlasy živě v televizi. Všichni jsme viděli drtivé vítězství Rona Paula v největším okrsku Clark. Je nepředstavitelné, že by kandidát drtivě vyhrál tam, kde bylo počítání živě vysíláno, a zároveň aby výrazně prohrál, když byly hlasy počítány stranickým estabilišmentem za zavřenými dveřmi.
 
02:00 – CNN a Fox News ukončili jejich volební zpravodajství, online zpravodajství se taktéž zastavilo o půlnoci. Proto šel autor textu spát.
 
09:00 – Je spočteno 71% hlasů. Prozatimní výsledky hlásí 47 % Romney, 22 % Gingrich 22 %, Ron Paul 18 % a Santorum 18 %.
 
11:00 – Rep. Strana Nevady ohlašuje, že nezveřejní konečné výsledky. Místo toho dojde k dalšímu přepočítání.
 
11:05 – Rozzuřenost, frustrace a odsouzení z tábora voličů Rona Paula zaplavily sociální sítě. Všude jsou obvinění z očividného volebního podvodu. Všechna korporátní média včetně nedělních talkshows ignorují události předchozího večera, chybějící celkové výsledky a hněv kampaně Rona Paula. Místo toho informují diváky, že volby jsou uzavřená záležitost a že Mitt Romney drtivě vyhrál.
 
Převzato z Examiner.com 

Překlad: opened_eye


Pozn. překl.: Celkové výsledky byly zveřejněny až v pondělí. Romney 50.0 % 16,486 2. Gingrich 21.1 % 6,956 3. Paul 18.7 % 6,175 4. Santorum 9.9 % 3,277

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments