Petice za návrat vladyky Kryštofa

I.

Toto prohlášení informuje Posvátný synod Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, současné vedení pražské eparchie a také veřejnost o průběžném stavu podpory petice za návrat vladyky Kryštofa do všech funkcí. Další informace o petici jsou na serveru www.christofor.cz.


II.

Petiční výbor oznamuje, že ke dni 9.5.2013 12:00 SELČ dostal 1979 podpisů na petičních listech petice za návrat vladyky Kryštofa od věřících Pravoslavné církve. Na doplňkové internetové formě této petice výbor obdržel dalších 582 hlasů z domova i zahraničí.

Petiční výbor dohromady registruje 2561 signatářů petice za návrat vladyky Kryštofa a k tomu navíc obdržel podporu od stovek dalších osob ve formě různých dopisů napsaných mimo tuto petici.


III.

Petiční výbor si je vědom útoků na doplňkovou internetovou verzi petice na serveru jednej.cz ze strany odpůrců této petice ve formě přidávání záznamů falešných osob, přičemž některá taková jména jsou tvořena z vulgárních slov a nebo pokusů o zesměšnění členů petičního výboru a vladyky Kryštofa. Tyto hlasy nebyly do průběžného výsledku započítány.


Aktualizace:
V Praze se dnes v pátek 10.5.2013 konalo zasedání pražské eparchiální rady pod vedením správce eparchie archimandrity Marka Krupicy, které vybíralo kandidáty do voleb pražského arcibiskupa. Podle neoficiálních zpráv z eparchiální rady byl do kandidatury z 10 přijatých nominací vybrán archimandrita Marek Krupica a dle očekávání byl vladyka Kryštof z kandidatury vyřazen. Dále údajně podle neoficiálních zpráv z eparchiální rady archimandrita Marek Krupica připravuje žalobu na vladyku Simeona. (více zde: http://www.pravoslavnacirkev.cz/aktuality.htm)


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments