Po pořádné práci pořádná odměna

Leden 19, 2012


Kdo v České republice nejvíce a nejtvrději pracuje, kdo vytváří největší hodnoty? Nejsou to ani horníci, ani popeláři, nejsou to ani hasiči, ani lékaři, vědci nebo inženýři. Podle výše platu soudě to totiž jsou – ministerští úředníci.


Prý odměna za mimořádné pracovní nasazení…  i kdyby to byla pravda (také vám na představě úředníka-stachanovce něco skřípe?), nejsou jediní, kdo v této zemi pracuje, ale jedni z mála za to, že dělají dobře svoji práci (nemělo to tohle být normální, dělat dobře svojí práci?), kteří dostávají odměny v řádu statisíců. Navíc z daní.


Ze zvýšené DPH. Z daní vybraných od matek-samoživitelek, od důchodců, od nezaměstnaných… Celý národ se skládá na odměny lidem, kteří vymýšlejí, jak jim ještě více utáhnout opasky. Lze se pak vůbec divit, jaké reformy vládní úředníci žijící v „paralelním příjmovém vesmíru“ vymýšlejí?


Podle vlády rozpočtové odpovědnosti, jak se sama samolibě nazvala, se v deficitním státním rozpočtu, ve kterém údajně není dost peněz na zdravotnictví, školství, kulturu či bezpečnost, bez problémů najde dost peněz na odměny pro kastu prominentů.


A tihle lidé nám budou tvrdit, že jsme si žili nad poměry. Takže až zase z úst politiků uslyšíte, že všichni musíme přinést oběti, budete vědět, že to neznamená my všichni, ale vy všichni.


P.S. Když se firma, ve které pracuji, před časem ocitla v problémech, tak si šéfové snížili platy. Politici, ti samí, kteří vám určitě ochotně odkývali, že stát má být řízen jako firma, se ovšem v podobné situaci chovají přesně opačně.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments