Rusko odmítlo zradit Sýrii za 15 miliard dolarů


Podle RT News odmítlo Rusko zradit svého syrského spojence za lukrativní kontrakt na nákup zbraní a zajištění podílu na plynových polích v hodnotě 15 miliard dolarů.

Podle RT News odmítlo Rusko zradit svého syrského spojence(external link) za lukrativní kontrakt na nákup zbraní a zajištění podílu na plynových polích v hodnotě 15 miliard dolarů. Nabízejícím byla Saúdská Arábie reprezentující zájmy wahábitských režimů z Perského zálivu. Podle agentury Reuters nabídka údajně padla 31. července při jednání mezi ruským prezidentem Vladimírem Putinem a šéfem saúdskoarabského vnitra princem Bandarem bin Sultánem.


Podrobnosti unikly přes evropské a arabské diplomatické kruhy. Nabídka od prince zněla v tom smyslu, že po uzavřené dohodě bude volba budoucího režimu plně v rukou Rijádu. Saúdská Arábie by se pak zaručila, že po ovládnutí země by Rusové měli neomezenou možnost, jak dopravovat zemní plyn od Perského zálivu přes wahábity ovládanou Sýrii. Cena za prodej Sýrie měla být dvojí: konec podpory syrskému prezidentovi Asadovi a neoponovaní budoucím rezolucím o nově ovládané Sýrii, které schválí Rada Bezpečnosti.


Prezident Putin svého partnera zdvořile vyslechl a pak odpověděl, že Rusko nehodlá změnit svou strategii. Sultán na to odpověděl, že jediné řešení v Sýrii je vojenské. Rusové i USA mohou zapomenout na mezinárodní konferenci Ženeva 2. Syrská opozice tam prý nepřijede, důvod je jasný: peníze Kataru, Saúdské Arábie a dalších zemí pumpované teroristům v Sýrii. Syrskou opozici při současném rozdělení nemá kdo zastupovat.


Válka tedy bude pokračovat, protože na tom mají zájem cizí mocnosti mimo Sýrii. A poslední cílené útoky na povstalecké jednotky pronikající do Sýrie z Libanonu a z dalších zemí jasně ukazují, že obyvatelstvo spolupracuje s vládní armádou a průběžně informuje jejich zástupce o pohybu teroristických jednotek. Vzhledem k poslednímu zatím neověřenému masakru spáchaného teroristy z organizace Al-Nusrá v kurdské vesnici Tal Abyad (údajně zde zahynulo 120 dětí a 330 mužů a žen), jsou jejich obavy z "bojovníků za svobodu" podporovanými EU, USA a wahábitskými režimy plně oprávněné.


Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments