Schvaluje premiér Nečas znárodňování?

http://files.myopera.com/Mordechaj/blog/necas.jpgPostoje pana Nečase k tvorbě zákonů a případné úpravě role Ústavního soudu můžou dovést každého přemýšlivého člověka k překvapivým závěrům. Buď je pan premiér mírně retardovaný a není schopen dohlédnout dále než na špičku vlastního nosu, nebo si je naprosto jasně vědom, co všechno by jeho přístup mohl znamenat v budoucnu. A tyto možné dopady pro naši zemi jsou výrazně horší než debilní šéf vlády.


Zákaz retroaktivity je jedním ze základních principů moderního demokratického státu, který stojí a padá s důvěrou obyvatel. Retroaktivní zákony tuto důvěru odstraňují. Když k tomu přidáte falešně zneužitou legislativní nouzi jen pro potlačení menšinových názorů, jejichž ochrana je dalším pilířem demokracie, tak se totalitní manýry našich dnešních pánů a vládců odkrývají v plné kráse.


A nyní k tomu všemu ještě naložme případné osekání pravomocí Ústavního soudu, které ve vládních kruzích je naprosto absurdně považováno za téma k diskusi. Při tom by pro každého zastánce demokracie mělo jít o naprosté tabu. Protože v možné "maďarské" variantě by tím de facto došlo k likvidaci trojího dělení moci. Pak by podle vize dnešních pravicových vládců náš "demokratický" stát likvidoval opoziční názory, právo by postrádalo jakoukoliv stabilitu a neexistoval by jediný orgán, který by proti tomu mohl zasáhnout. Jestli tohle je svoboda a demokracie, ať posoudí každý sám.


Že jste se tu zatím nic nedočetli o onom znárodňování? Ale ono je jen logickým důsledkem nečasovsko-kalouskovských myšlenkových pochodů, stejně jako vznik případné diktatury. Stačí si představit, že nějaká strana bude mít nacionalisaci ve svém programu a drtivě vyhraje volby. Pak v ústavě může být zapsáno cokoliv, ale pokud se celý proces nazve novou daní, tak podle principu předvedeného touto vládou, by mělo být vše v naprostém pořádku. To je přece mantra posledních měsíců, že stát si může daně vypisovat jaké chce a nikdo mu do toho nemá co kecat. Co z toho, že ve skutečnosti nejde o daň, nazvalo se to tak a je to tím pádem vyřešeno. Navíc k tomu přidejte možnou redukci Ústavního soudu na sbor dědků bez pravomocí.


Měl by zákon o zestátnění dopad na rozpočet? No o tom snad ani nemusíme debatovat. A stejné je to s případným odstraněním voleb, redukcí politických stran či jakékoliv další hovadině, která by mohla budoucí politiky napadnout. Stačilo by jakýkoliv zákon obohatit o "rozpočtový přílepek" a to, co si odhlasuje i ta nejkřehčí melčákovská většina, je najednou naprosto nenapadnutelné a závazné.


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments