Stávka posluchačů a diváků

Leden 27, 2012


Shazování serverů jako protest proti pokoutnímu podpisu smlouvy ACTA patrně k cíli nepovede.  Je to jen zlomyslná dětská hra. Přitom existuje mnohem jednodušší a dokonce legální způsob, jak těžce zasáhnout filmový a hudební průmysl. Tím je stávka.


Chcete-li opravdu něco udělat pro zachování svobody Internetu, začněte u sebe. Stávkujete. Po dobu minimálně 3 měsíců nekupte jediné DVD ani CD, nechoďte do kina, na koncert a nekupte žádné „autorské dílo“, z kterého by mohly jít peníze lidem, ohrožujícím svobodu Internetu. Přesvědčte i své přátele, příbuzné a známé, aby udělali to samé.  Postavte se před kino, koncertní halu či video prodejnu a vysvětlete nakupujícím, co je ve hře.

Napište o svém rozhodnutí svým oblíbeným autorům, jejichž díla jste si koupili a vysvětlete jim, jak velkou cenu všichni zaplatíme za zvýšení jejich příjmů. Vysvětlete jim, že jsou jen pěšáci ve hře o Internet, ve hře o ovládnutí svobodné elektronické výměny informací, v zájmu globální moci.


Pokud tak dnes nezákonně činíte, zastavte i nahrávání dalších autorských děl na Internet.  Vždyť právě toto je neplacená reklama, která pomáhá  prodávat.  Nepomáhejte propagovat autorská díla, navíc pod hrozbou trestního stíhání!


Zastavte přísun peněz na konta lidí, kteří v zájmu vlastního prospěchu jsou ochotni obětovat Vaši svobodu. Svoboda, ta je podstatně cennější než maximalizace zisku jednoho průmyslového odvětví.


Stávkujte!


Převzato z Nautila

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments