Taky se nemůžete dočkat, až bude Syner normalizovat univerzity?

Únor 11, 2012


Vysokoškolský kolega Jaromír Baxa zpracoval s ekonomy, novináři a dalšími protikorupčními aktivisty odbornou případovou studii "Proměna formy propojení businessu a politiky: Liberec a Syner". Zde najdete hlavní prezentaci projektu.


Výše jmenovaná firma proslavená karlovarskou losovačkou a dalšími korupčními skandály nelibě nese, pokud její finanční operace začnou probírat lidé, které nemá tak či onak na výplatní pásce. Firma nechce statečné a nekonformní autory studie veřejně zažalovat. S velkou pravděpodobností by kolegové ze školy vyhráli spor, určili si výši utrpěné újmy na cti, a navíc by pohodlně vyhráli další krajské volby v protisynerovské kolaci Změna pro Liberec. Moudré firemní hlavy se tedy snížily k jiné strategii, nejsou to žádní hlupáci. Podali na mého kolegu stížnost k rektorovi Karlovy univerzity za údajnou předpojatost studie. Tito pilní hoši dobře ví, že nejlepší obranou je útok a zastrašování kohokoliv. Hezký článek k celému případu najdete na webu Náš Liberec. Normalizace jako vyšitá, a to zdaleka není všechno.


Co se stane, až projde nemyslícím českým parlamentem nový zákon o vysokých školách? Tato firma bude mít zástupce v budoucí Radě university TU v Liberci tak jistě, jako lobisticky ovládá celý kraj. Tím bude podle nového zákona legálně a zcela nepředpojatě spolurozhodovat o našich zaměstnáních v kdysi nezávislé instituci zvané "univerzita". Jak dopadne kolega Baxa nebo ti, kteří se ho takto veřejně zastávají? To bude jasná věc, jako za komunistů. Jak dopadli Slováci s oligarchickou hydrou zvanou Penta, která ekonomicky a politicky ovládá celou zemi? Vtipnou odpověď najdete na záběru z bratislavské demonstrace.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments