Tramvaj naděje je připravena

Tisková zpráva

Hnutí za přímou demokracii www.hzpd.cz

Tramvaj naděje je připravena. Nastupte si, prosím, vyrážíme.


Plzeň, 25. listopadu 2012 – Hnutí za přímou demokracii spustilo kampaň za prosazení obecného referenda. Součástí kampaně byla demonstrace 17. listopadu v Brně, nyní probíhá na webu hnutí podpisová kampaň s názvem „Jen přímá demokracie zastaví klanění zlatému teleti“ a v Brně vyrazila do ulic „Tramvaj naděje“.

Mluvčí HzPD Milan Valach uvádí: „Demonstrací 17. listopadu jsme odstartovali kampaň za prosazení obecného referenda. Tuto demonstraci se ČT snažila zatajit a zdiskreditovat, a proto jsme podali stížnost Radě ČT. Minulý týden jsme spustili na našem webu podpisovou akci, kterou již podepsalo více než 12 000 občanů. Tam se můžou zájemci připojit k výzvě poslancům a senátorům k uzákonění obecného referenda.“

E-mailová kampaň pod názvem „Jen přímá demokracie zastaví klanění zlatému teleti“ je koncipována tentokrát trochu jinak, než jak tomu bylo u dřívějších kampaní HzPD. Politici budou dostávat průběžně zprávu o počtu lidí, kteří požadují zavedení referenda.

Hlavním cílem této kampaně však není informovat politiky o tom, kolik lidí chce referendum. Jde o to, aby se lidé semkli na základě jednoznačného požadavku a aby začali aktivně a společně tento požadavek tj. referendum prosazovat“, doplňuje mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.

Tramvaj naděje. Nastupte si prosím, vyrážíme“, i pod tímto mottem chce HzPD šířit myšlenky přímé demokracie. Od pátku začala křižovat ulice Brna tramvaj s bannerem „Konec korupce. Referendum“

Pro začátek jsme zvolili pro tuto propagaci město Brno, protože naše hnutí má v Brně zřizovatelské místo“, vysvětluje mluvčí Milan Valach a dodává: „Tyto akce bychom nemohli pořádat bez finančních příspěvků od samotných občanů, za což jim patří velký dík.“

Hnutí za přímou demokracii se snaží prosadit takové obecné referendum, které bude pro politiky závazné a ve kterém se občané budou moci vyjádřit ke všem otázkám, o kterých mohou v současné době rozhodovat jen jejich zastupitelé.

Například by občané mohli vetovat zákon o vyrovnání s církvemi, se kterým nesouhlasí jejich většina. HzPD proti němu od začátku vystupovala a iniciovala nedávno na svých stránkách výzvu „Napište prezidentovi“. Ta byla součástí tlaku mnoha občanů na prezidenta, o které se nepřímo vyjádřil ve svém stanovisku k nepodepsání zákona o církevních restitucích, jako o „bezprecedentním počtu dopisů a e-mailů“, který ho ovlivnil při rozhodování.

Obecné referendum, požadované občany, politici dosud nebyli ochotni odhlasovat. Musíme jim to stále připomínat a vytvořit na ně dostatečný tlak. Referendum požaduje v naší zemi většina občanů. To nesmí jejich zastupitelé ignorovat. Většina lidí požaduje rovněž demisi vlády a předčasné volby. Referendem, v němž bychom si mohli odhlasovat rozpuštění parlamentu, jak se to stalo například v Estonsku a jak je to možné v kantonech ve Švýcarsku, by toho bylo možné v budoucnosti legitimně dosáhnout“, uvádí mediální koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec


Za HzPD

Ladislav ŠtítkovecDalší informace:

 

Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor, e-mail: plzen@hzpd.cz, tel.: 723033064

http://www.hzpd.cz

_______________________________________________________________________________

Poznámky:


Demonstrace 17. listopadu:

http://stitkovec.blog.idnes.cz/c/304493/Zamlcovana-sobotni-demonstrace-HzPD-v-Brne-Tak-trochu-jine-kafe.html


Videozáznamy z demonstrace:

http://www.youtube.com/watch?v=pWHbVAVXlH8&list=PL49MSj9iw6KkQetyCXWIpxrTbM81MEkcs&feature=plcp


Stížnost Radě ČT: http://www.hzpd.cz/stiznost/


Kampaň „Jen přímá demokracie zastaví klanění zlatému teleti“: http://www.hzpd.cz/hlasovani


Kampaň „Napište prezidentovi“: http://www.hzpd.cz/napiste-prezidentovi/

Hnutí za přímou demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments