V Libyi dál chybějí těla a 10. výročí okupace Afghánistánu…

Říjen 07, 2011


http://www.literarky.cz/images/tahrir-film-dokum.png


Bombardovat by se tedy mělo dál a může to trvat opravdu dlouho, protože boje s oddíly věrnými Kaddáfímu trvají déle, než se čekalo, a navíc se rebelské oddíly už začaly houfovat proti sobě navzájem. NATO pro jistotu opakuje, že válka neskončí s Kaddáfího dopadením, což je moudré rozhodnutí, neboť nikdo nemá nejmenší potuchu o tom, kde že se svržený vůdce Libye nachází.


O obětech Kaddáfího režimu, které zlegitimizovaly útok NATO a nyní jaksi chybějí, jsem už psala. Povstalci se trapnou situaci nyní pokusili zachránit, když zahraničním novinářům oznámili nález „masového hrobu“ s asi 900 těly. Když pak ale novináři na místo dorazili, našli jen prázdné zákopy. „Naši“ povstalečtí činitelé ale neztratili hladu a začali tvrdit, že místní těch 900 těl určitě „přepohřbili“… a fotky, které nabídli jako důkaz, pocházely od fotografa New York Times a byly udělány už před nějakou dobou a navíc úplně někde jinde.


Zkrátka, důvěryhodnost loutkové povstalecké vlády, kterou Západ dobombardoval do čela státu, je fakt jen těsně nad bodem mrazu, protože jejich tvrzení o zločinech Kaddáfího režimu se jedno po druhém jaksi nezhmotňují, a k tomu se nedostavují ani slibovaná vojenská vítězství, která místo toho střídají jen nové sliby o vítězstvích hned následující den. Jediný, kdo si rochní, je NATO. Může si dál bombardovat a vyprazdňovat arzenály pro nové zbraně.

 

…Uvidíme, a mezitím je tu k vidění dokumentární film Tahrír, náměstí osvobození který je aktuálně promítán na festivalu v italské Ferraře.


Celý článek v Literárkách

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments