Vláda ustupuje, pozastaví ratifikaci smlouvy ACTA

Leden 06, 2012


Česká vláda pozastaví ratifikační proces kontorverzní dohody ACTA. Uvádí to server iDNES.cz i další zpravodajské weby. iDNES.cz se odvolává na slova premiéra Petra Nečase. Rozhodnutí vlády přichází po dalším kybernetickém útoku Anonymous, kteří poskytli médiím databázi všech členů ODS i s dalšími detailními informacemi.iDNES.cz zároveň citovala místopředsedu Pirátů Mikuláše Ferjenčíka, postup vlády ocenil, ale dodal, že protesty proti ACTA budou pokračovat. "Skandální mi přijde, že se tím ministři nezabývali, než tu dohodu schválili. Sobotní protesty ale nezrušíme, ty jsou celovropské. Čekáme, že by se mohlo sejít deset tisíc lidí," uvedl pro iDNES.cz Ferjenčík.


Facebookový profil Pirátské strany reagoval obdobně: "Premiér Nečas se nechal slyšet, že česká vláda podobně jako polská vláda smlouvu ACTA znovu přezkoumá. Sobotní protesty nerušíme, naopak. V Praze očekáváme desetitisícový průvod! Chceme záruky, nenecháme se opít rohlíkem."


Jedná z uživatelek sociální sítě Twitter překvapivou informaci okomentovala následovně: "Česká vláda se předala k polské a pozastaví ratifikaci ACTA. Že by piráti skutečně našli nějaká citlivá data? #stopacta"


Daniel Dočekal upozornil na svém Twitter účtu, že ACTA může schválit Evropský parlament: "Upozornění těm, co jásají nad couvnutím vlády od ACTA. Znamená to málo, ACTA jde v červnu do Evropského parlamentu," tweetuje. Zároveň spekuluje o tom, kdo může stát za posledním útokem Anonymous. "No, pojďme chvilku vážně uvažovat, že únik osobních dat "členů ODS" vůbec nepochází od Anonymous. A že je to jenom diskreditační hra. Co?," uvedl v dalším tweetu.


Předseda Pirátů Ivan Bartoš bude dnes hostem pořadu České televize Události, komentáře, který začíná ve 22:00 na ČT24.


Připravujeme další informace.


Převzato z Pirátských novin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments