Zpravodaj iniciativy ProAlt – květen 2012

Vážení sympatizanti a vážené sympatizantky ProAltu,


máme za sebou velkou demonstraci z 21. dubna, které se zúčastnilo podle některých odhadů i více než sto tisíc lidí, a několik desítek akcí konaných v Týdnu protestů. Protestní úsilí však nekončí a na květen se chystají v platformě Stop vládě! další akce, o kterých Vám zasíláme informace a kterých se, alespoň v to doufáme, zúčastníte. Organizace řady aktivit není zdarma, a proto Vás prosíme o finanční příspěvek na transparentní účet iniciativy ProAlt, kde se dozvíte, na jaké aktivity byly od vás získané finanční zdroje použity. Finanční dar je jednoduchý, stačí vydat jednorázový, nebo zřídit trvalý příkaz z vašeho účtu a zaslat resp. zasílat vámi určenou částku na účet číslo 2500104120/2010. Uvítáme jakékoli částky, trvalý příkaz nám však usnadní plánování našich aktivit v širším časovém období.


Více informací zde: http://www.proalt.cz/?p=3272


***


Nezaměstnanost – nerozlučný přítel dnešní společnosti?

Konference 14. 5.


Nezaměstnanost – aktuální téma, které se týká statisíců nezaměstnaných a dalších potencionálně nezaměstnaných. Vláda ale nehledá řešení ve veřejných investicích do vzniku nových pracovních míst nebo posilování postavení lidí, kteří nemají práci. Nezaměstnanost se řeší především represí, snižováním podpory v nezaměstnanosti a větší kontrolou (někdy až šikanou) nezaměstnaných, kteří vzhledem k počtu pracovních míst nemají šanci uplatnění na trhu práce najít. Na konferenci Pražské školy alternativ se vystupující zaměří na to, jak vypadá nezaměstnanost v České republice, jaké existují cesty z nezaměstnanosti a zda potřebujeme nové pojetí práce. Stranou nezůstane ani téma nucených veřejných prací. Účast přislíbili:


Renata Hanušová (nezaměstnaná)

Dalibor Holý (ředitel odboru statistiky trhu práce a rovných příležitostí Českého statistického úřadu),

Martin Potůček (sociolog, Centrum pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity)

Ilona Švihlíková (ekonomka, Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů)

Ivan Vilím (ředitel Úřadu práce Litoměřice)

Jan Potměšil (advokátní koncipient)


Kdy: 14. května 2012 od 17:00 do 20:00


Kde: DIVUS, jižní křídlo, Bubenská 1, Praha 7


Více informací zde: http://www.proalt.cz/?p=3465


***

Stop vládě: Kampaň a protesty pokračují

ProAlt odmítá, aby vláda v současné situaci pokračovala ve své funkci, a považuje za správné stupňování prostředků odporu proti této vládě, včetně generální stávky, které odbory ohlásily, a bude je v rámci platformy odborů a občanských iniciativ Stop vládě! podporovat. Proto se ProAlt bude podílet na květnových a červnových akcích proti vládě a proti prosazovaným neoliberálním reformám.


Od 14. do 18. května bude v Praze na Andělu umístěn permanentní protestní a informační stan, na kterém se vystřídají různé inciativy a odborové svazy. Na místě budou probíhat také veřejné debaty o důvodech, proč být proti reformám.


Na 22. května se chystá pochod k Úřadu vlády, začátek akce je plánovaný na 12. hodinu na náměstí W. Churchilla v Praze.


V týdnu od 28. 5. do 1. 6. budou také následovat okupace ministerstev a na červen se chystá celostátní den protestů.


Více informací se postupně objeví na webu www.stopvlade.cz


***

Protest seniorů proti vládním škrtům: 30. května v Praze

Rada seniorů svolává na 30. května od 13:00 hodin na náměstí Jana Palacha v Praze protest proti vládním škrtům. Důchodci budou demonstrovat proti pomalejšímu růstu penzí. Žádají také zrušení stropů na odvody důchodového pojištění a odklad důchodové reformy do roku 2016. Rada seniorů chce o tom jednat s premiérem, předsedy obou parlamentních komor i s prezidentem.


Více informací zde:

http://www.e-sondy.cz/aktualne/2834-3/zdenek-pernes-protest-duchodcu-v-ulicich-neni-senzaci-ale-tragedii

 

***


Vraťte stát bohatým a krátkozrakým: Ondřej Slačálek

Komu vrátit stát? Bohatým, kteří se rozhodli „suplovat slabou občanskou společnost“ a krátkozrakým, kteří nechápou, že podstatou demokracie je sociální otázka. Nástup majetkové elity v roli protikorupčních spasitelů představuje politickou hrozbu.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/13120-vratte-stat-bohatym-a-kratkozrakym


***

 

Vláda je slabá a bojí se: Jan Májíček

Způsob, jakým Petr Nečas hodnotí demonstraci občanských iniciativ a odborů, jasně ukazuje, že se bojí důsledků své vlastní politiky. Jeho vláda tak ukazuje svou slabost a čeká na ránu z milosti.


http://www.denikreferendum.cz/clanek/13103-vlada-je-slaba-a-boji-se


***


Sto tisíc proti Hospodářským novinám: Tomáš Samek

V roce 1989 se jako nejloajálnější deník projevovalo Rudé právo. Mimo jiné i tím, jak nezvládalo svou roli solidního zpravodajství. Opakují současné Hospodářské noviny žurnalistické postupy, které se přinejmenším v něčem tehdejšímu Rudému právu podobají?

http://www.denikreferendum.cz/clanek/13045-sto-tisic-proti-hospodarskym-novinam

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments