Aleppská vina

Neseme díl viny, i když si ji nepřipouštíme, říká k osudu syrského Aleppa ve svém komentáři Martin Fendrych.

Má pravdu.

Mýlí se.

Má pravdu v tom, že na hrůzách v Aleppu máme svůj díly viny i my, kteří se tamní války přímo neúčastníme a jenom ji s malým či menším zájmem z bezpečné vzdálenosti pozorujeme.

Ale mýlí se zásadně v tom, že jsme vinni nečinností, že naše vina spočívá v tom, že jsme dávno před hrůzami v Aleppu nepřinesli podobnou hrůzu do Damašku ve snaze svrhnout Asada, nebo že jsme málo podporovali džihádisty v boji proti němu. Naopak jsme vinni právě tím, že jsme je přímo i nepřímo, více či méně, materiálně i morálně podporovali. Nejsme vinní tím, že jsme válku nerozhodli ve prospěch jedné strany, jsme vinni tím, že jsme stranili povstalcům a nezajímali se o to co, proč, jak a v čím zájmu jednají.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
18. 12. 2016 10:57

Tohle jsou podivné bláboly snad z jiného světa. Od prvních výstřelů sniperů ve službách CIA jsem vždy a bez zaváhání podporoval ve své mysli i textech Asadovu obranu Sýrie,do té doby nejlepší arabskou zemi,co jich na SV je. Bylo mi nevolno,když jsem četl v mainstreamu,že se ČR podílela značnou měrou na vyzbrojování teroristů prostřednictvím us.army. Za hrůzy v Iráku a Sýrii mohou strategicko vojenská pracoviště jež připravila celý seriál zvaný v politicko korektní hatmatilce “ arabské jaro“ ,ti kteří podobné plány zadávají a financují a pak samozřejmě též loutky jako jsou Obama,Hillary,Kerry ,nebo jejich evropští pudlíci,mezi nimiž se skvěl i… Číst vice »

slava
slava
18. 12. 2016 11:50

Tak proč alespoň nepomůžeme civilistům z Aleppa, když se chlubíme na celý svět svoji vojenskou polní nemocnici?..
https://www.youtube.com/watch?v=LFtS8dES8Jg&t=6s

peter.
18. 12. 2016 12:21

Prezident Kiska sa objíma s Porošenkom,vláda SR poskytovala a poskytuje všestrannú pomoc Ukrajinskému banderštátu a zúčastňuje sa na sankciách proti RF.Mám mať preto pocit viny za obete konfliktu na Donbase?No nemám!A spolu so mnou ho nemá 99 % Slovákov.Ale mám pocit ohromnej hanby za konanie svojho prezidenta a celej politickej reprezentácie SR. Taký istý pocit hanby mám aj zo servility predstaviteľov moci v SR vo vzťahu k Bruselu a USA a za ich postoj k udalostiam v Juhoslávii,2x v Iraku,v Líbyi aj v Sýrii.Teda zdôrazňujem! Nie pocit viny ale pocit hanby.Rozdiel spočíva v tom,že ak niekto trpí pocitom viny,tak je… Číst vice »

peter.
18. 12. 2016 12:49

A tu sú tí,ktorí nešťastia aleppského ľudu spôsobili:
https://cont.ws/post/463095

zedd
zedd
18. 12. 2016 14:11

(nejen) CZ zbraně a munice se vyvážely do Sýrie přes „nadnárodního“ prostředníka (CIA) a pak ji (nejen) Saudové pašovali na místo spolu se svým zvrhlým státním náboženstvím.

Že by o skutečném cíli těch vývozů nikdo zodpovědný nevěděl? Blbost. Jsme v tom až po uši a Sýrie má právo na nás žádat reparace. Měli sme si ty naše gaunery líp pohlídat.

zedd
zedd
18. 12. 2016 14:12

Kolektivní vina je holt svinstvo.

peter.
19. 12. 2016 6:39

peter. napsal

A je to tu! Už ich lapli!
http://politikus.ru/events/88071-aleppo-siriyskiy-specnaz-zahvatil-bolee-130-oficerov-amerikanskoy-koalicii-v-sirii.html

Upozorňujem,že môže ísť o fake.No „Politikus“nemá vo zvyku uverejňovať falošné správy.Neviem,uvidíme.

hudryper
hudryper
19. 12. 2016 8:49

peter. napsal Upozorňujem,že môže ísť o fake.No „Politikus“nemá vo zvyku uverejňovať falošné správy.Neviem,uvidíme. 130 západních důstojníků je zřejmě nadnesená zpráva,ale i kdyby jich bylo jen desetkrát méně,jde o totální kompromitaci nepovedené politiky CIA v Sýrii.Vzhledem k dnešnímu důležitému jednání volitelů us.prezidenta a otevřené snaze CIA vyvolat protitrumpský puč mám zato,že hned po oznámení rozhodnutí volitelů bude muset Trump najít v armádě USA takovou podporu,aby puč zastavil, i když dosud nemá po inauguraci.Jde o nepřehledný proces,v němž by mu informace o výsledcích vyslýchání zajatých operativců sýrijskými orgány mohla významně pomoci. Politický vývoj v USA i v Evropě se zahušťuje a rozhodný… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
19. 12. 2016 9:27

To číslo asi nebude nadsazené… většina jsou sice Turci, ale dohromady dost NATO, abychom již i s důkazy věděli, že jde o teroristickou útočnou organizaci…a k čemu že slouží ve skutečnosti…
Nedivil bych se už ani tomu, kdyby by pro režimy SA a Kataru existoval „tajný dodatek“…k bodu jedna „severoatlantické smlouvy s ďáblem“…

Starý doktor
19. 12. 2016 10:58

Zajatí vojenští poradci byli z několika členských zemí NATO a jeho spojenců, včetně takových zemí jako jsou USA, Francie, Německo, Turecko, Izrael, Maroko, SAE, Saúdská Arábie. Díky operativním informacím zjistila syrská armáda místo jejich dislokace, kde se ukrývali v posledních dnech – ve sklepě na jednom z náměstí ve východním Aleppu. Newsli.ru informuje, že po té byli zajati (zatčeni) živí. Fares Shehab uvádí již i některá zjištěná jména a příjmení: Moataz Fuj Lacan Oglu (Turecko), David Scott Weiner (USA), David Shlomo Aram (Izrael), Mohammad – islámský šejch (Saúdská Arábie), Amjad Kassem Tirawi (Jordánsko), Mohammed Ahmed (SAE), Abdul Fahad Al Hrii… Číst vice »

Starý doktor
19. 12. 2016 18:03

Pro připomenutí informační „bravury“ některých mluvčích USA – https://www.youtube.com/watch?v=eaOWeboYICg