Americké ministerstvo zahraničí lže světu dál

P.C. Roberts srovnává na svém webu nedávné prohlášení tiskového mluvčího amerického ministerstva zahraničí admirála Johna Kirbyho k situaci v Iráku , jak ji vidí jeho úřad, s iráckou situací skutečnou, jak ji na internetovém serveru Zero Hedge popisuje publicista Tyler Durden.

Nejdříve tedy slova admirála Kirbyho, jak je vyřkl pro americkou televizní stanici RT:

„USA mají s iráckou vládou skvělé vztahy a zůstávají na území Iráku s jejím požehnáním.“

A nyní tedy situace skutečná, jak ji popisuje Tyler Durden:

„Většina Iráčanů, ať už jsou to prostí občané, nebo vojenský personál, či vládní úředníci, Američanům nedůvěřují. Je to pochopitelné. Před více než deseti lety USA Spojené státy jednostranně Irák napadly, a když to bylo takto řečeno i provedeno a diktátor byl sesazen, nejsou na tom dnes Iráčané o nic lépe, než na tom byli. Islamský stát (IS) kontroluje velká města, včetně Mosulu, což je druhé největší irácké město, a starost o vlastní bezpečnost se stala nejpodstatnějším a každodenním problémem Iráčanů. Američany lze zde stále vidět a jsou obyvatelstvem i nadále vnímáni jako okupanti. Wasingtonská neschopnost efektivně potlačit IS zde navíc vytvořila atmosféru podezírání, která má co dělat s další kontrolou USA nejen nad Irákem, ale nad celým Středním východem a jeho ropou. Když americký ministr obrany Ashton Carter oznámil, že se Spojené státy americké rozhodly poslat do Iráku pro boj proti IS armádní expediční sbor, irácký premiér Hajdar al-Abadí tento návrh rezolutně odmítl s tím, že Irák žádné americké jednotky na svém území nepotřebuje. A bezpečnostní a obranný výbor iráckého parlamentu naopak vyzval vládu k tomu, aby svoji dosavadní bezpečnostní smlouvu s USA zrušila.

A kdože má uvolněný prostor po Američanech vyplnit? Ano, uhádli jste. „Na nejbližším setkání našeho výboru s premiérem Abadím navrhneme spopupráci s Ruskem. A to nejen pokud jde o provádění leteckých útoků proti IS, ale i o celkový boj proti teroristům v Iráku,“ prohlásil jeden ze členů bezpečnostního výboru iráckého parlamentu.

Jestliže tedy Irák skutečně zruší bezpečnostní smlouvu s USA a pozve do země Rusy, budou Američané muset buď zemi opustit, nebo s Rusy spolupracovat, anebo bojovat za zachování svého dalšího vlivu v zemi.“

Tolik tedy Tyler Durden ke skutečné a nikoliv vylhané situaci v zemi, uzavírá svůj článek P. C. Roberts. A dodává: Je skutečně obtížné představit si vládu hanebnější, více prolezlou korupcí a ďábelštější než je ta, co dnes zasedá ve Washingtonu D.C.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
niky
niky
15. 12. 2015 8:47

Třeba to ani není lhaní….. když jsem se díval na tohle, pobavil jsem se více než u Jirky Krampola „nikdo není dokonalý“ a pak jsem si četl diskuzi a poprskal jsem si monitor….
http://www.mojevideo.sk/video/347b/americania_nie_su_sprosti.html

Béda
15. 12. 2015 9:06

Co si to ti Rusové dovolili – následovat opět (předtím v případě zákona o agenturách placených z ciziny) USA. Taková samolibost by se neměla promíjet: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/389284-rusky-zakon-umozni-ignorovat-verdikty-mezinarodnich-soudu.html USA ani jich občané nepodléhají mezinárodní jurisdikci a mezinárodní pravdoláskařskou komunitu to nechává zcela v klidu. Stejně jako jejich zákon o cizích agenturách placených z ciziny.

A ještě jedna – v Rusku vznikla (po vzoru amíků) ratingová agentura

Béda
15. 12. 2015 10:17

Islamofašista z Ankary pokračuje v politické akrobacii: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/erdogan-rusko-neni-na-vine-ze-jsou-jeji-piloti-nepozorni/ Recep Erdogan i nadále tvrdí, že chybu nezpůsobila ani tak Moskva, jako spíše ruští piloti, kteří byli tak „neopatrní“, že „neslyšeli“ četná varování… Turecký prezident znovu pokusil uzavřít mír s Moskvou, a vyzval k obnovení strategického partnerství se úspěšně rozvíjet, jako za posledních deset let. Ovšem poněkud zvláštním způsobem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že „chyba pilota“ by neměla kazit vztahy mezi Moskvou a Ankarou, uvedl deník Hürriyet Daily News. Opět se snažil zmírnit napětí, které vzniklo v rusko-tureckých vztazích po pádu Su-24, a Erdogan se rozhodl svalit vinu ruské piloty.… Číst vice »

Béda
15. 12. 2015 10:52

Ukrajina de facto zbankrotovala, země nemá na provoz ani státního aparátu, v parlamentu propukají rvačky. Import západní demokracie z Majdanu z konce roku 2011 opět selhal.

Video s titulky http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=308

Béda
15. 12. 2015 12:27

Bravurní Oliver Stone a kol.: http://www.youtube.com/watch?v=mwdEtkTeNwc

Béda
15. 12. 2015 17:02

Demokracie opět utrpěla citelnou ztrátu: http://www.nwoo.org/2015/12/15/jemenske-sily-potopily-2-dalsi-saudske-valecne-lodi/

V pondělí Jemenská armáda spolu s lidovými silami zničila dvě saúdské válčené lodi u průlivu Bab al Mandab, čímž zvedla počet saúdských plavidel potopených v jemenských pobřežních vodách na 10. Těmi saúdskými válečnými loďmi byly údajně dva torpédoborce a v úterý je zasáhly rakety Jemenské armády v pobřežních vodách Al-Mukhta v provincii Ta’iz.

Béda
15. 12. 2015 17:11

Bezpečnostní analytik Káďa Dolejší: http://www.blisty.cz/art/80261.html
Bezpečnostní výzvy pro Evropu v roce 2016: Rusko, „islámský stát“, migrační krize – See more at: http://www.blisty.cz/art/80261.html#sthash.2raZWush.dpuf

Kurňa, a kde nechal USA, Turecko, Merglovou a S.Arábii?

Sasin
Sasin
15. 12. 2015 17:46

Se divím, že o lhaní papalášů ještě něgdo pochybuje. A o lhaní stonásobných sedmilhářů nemá cenu vést vůbec žádné pochybnosti. V jejich obrácení najdete více pravdy, jenže ta polívka vylhaných dobrot pro obyčejné lidi je vskutku nestravitelná. Tož tak. Vskutku nechápu, v čem je Robert, živený kabalou, harpagondechajci a ideologickou politruccíí užitečný k uvědomění si zásadních změn, které je potřeba životně zachránit pro budoucí bezpodmínečné podílníky na ČeskoMoravskoSlezskoSlovenské půdě a rozpočtu. Heh Voni budou lhát porád. Nic jinýho nigdy nedělali. Lhali indiánům, lhali nám, lhali všem které museli podvést, okrást, zprivatizovat, buzerovat a otloukat. Dyk si to spočítejte, kolik to… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 12. 2015 10:51

Svetem hybe Kubrickova pravda. I kdyby to byl fake, tak zname pruserove zabery jsou k dispozici v delsich sekvencich. Na Mesici v Hollywoodu se opravdu dely veci. Same emericke jelito bez skafandru.
A pak ze na Mesici neni atmosfera. JE! A jaka. Dokonce by se tam nasel i emericky H2S ozon.

Sio
Sio
16. 12. 2015 10:56
Gatta
Gatta
16. 12. 2015 11:07

Sio napsal
Tohle jsem řešil už před více než 10 lety.

U „hádanky“ jsem neviděl nikde otazník, tedy zadání, co se má hádat.

Sio – k „egregoru“ jsem Vám dal komentář.

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:18

Sio napsal
Tohle jsem řešil už před více než 10 lety.

hmm, hlavně, že jste to nakonec dal. ..)

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:21

Gatta napsal
U „hádanky“ jsem neviděl nikde otazník, tedy zadání, co se má hádat.

Sio – k „egregoru“ jsem Vám dal komentář.

má to ( zadání ) dvě strany, dole se listuje – ale po pravdě, jak moc se vám v životě polepší, když nakonec dáte komu doma plavou kapři, že. ..)

Gatta
Gatta
16. 12. 2015 11:40

Re fajt – jo, viděl jsem jen stranu 2 a připadalo mi to komplet – až na tu chybějící otázku.
Pokud není chyba v zadání, tak je to klasika o více neznámých – tedy čas a propiska, nebo pastelky :-)

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:59

Gatta napsal

Re fajt – jo, viděl jsem jen stranu 2 a připadalo mi to komplet – až na tu chybějící otázku.
Pokud není chyba v zadání, tak je to klasika o více neznámých – tedy čas a propiska, nebo pastelky

mám koleše a ten to dal z hlavy, ale dojde do kaufu a klidně vycáluje stovku za rohlík a není mu to ani trochu divný :-)