Americké ministerstvo zahraničí lže světu dál

P.C. Roberts srovnává na svém webu nedávné prohlášení tiskového mluvčího amerického ministerstva zahraničí admirála Johna Kirbyho k situaci v Iráku , jak ji vidí jeho úřad, s iráckou situací skutečnou, jak ji na internetovém serveru Zero Hedge popisuje publicista Tyler Durden.

Nejdříve tedy slova admirála Kirbyho, jak je vyřkl pro americkou televizní stanici RT:

„USA mají s iráckou vládou skvělé vztahy a zůstávají na území Iráku s jejím požehnáním.“

A nyní tedy situace skutečná, jak ji popisuje Tyler Durden:

„Většina Iráčanů, ať už jsou to prostí občané, nebo vojenský personál, či vládní úředníci, Američanům nedůvěřují. Je to pochopitelné. Před více než deseti lety USA Spojené státy jednostranně Irák napadly, a když to bylo takto řečeno i provedeno a diktátor byl sesazen, nejsou na tom dnes Iráčané o nic lépe, než na tom byli. Islamský stát (IS) kontroluje velká města, včetně Mosulu, což je druhé největší irácké město, a starost o vlastní bezpečnost se stala nejpodstatnějším a každodenním problémem Iráčanů. Američany lze zde stále vidět a jsou obyvatelstvem i nadále vnímáni jako okupanti. Wasingtonská neschopnost efektivně potlačit IS zde navíc vytvořila atmosféru podezírání, která má co dělat s další kontrolou USA nejen nad Irákem, ale nad celým Středním východem a jeho ropou. Když americký ministr obrany Ashton Carter oznámil, že se Spojené státy americké rozhodly poslat do Iráku pro boj proti IS armádní expediční sbor, irácký premiér Hajdar al-Abadí tento návrh rezolutně odmítl s tím, že Irák žádné americké jednotky na svém území nepotřebuje. A bezpečnostní a obranný výbor iráckého parlamentu naopak vyzval vládu k tomu, aby svoji dosavadní bezpečnostní smlouvu s USA zrušila.

A kdože má uvolněný prostor po Američanech vyplnit? Ano, uhádli jste. „Na nejbližším setkání našeho výboru s premiérem Abadím navrhneme spopupráci s Ruskem. A to nejen pokud jde o provádění leteckých útoků proti IS, ale i o celkový boj proti teroristům v Iráku,“ prohlásil jeden ze členů bezpečnostního výboru iráckého parlamentu.

Jestliže tedy Irák skutečně zruší bezpečnostní smlouvu s USA a pozve do země Rusy, budou Američané muset buď zemi opustit, nebo s Rusy spolupracovat, anebo bojovat za zachování svého dalšího vlivu v zemi.“

Tolik tedy Tyler Durden ke skutečné a nikoliv vylhané situaci v zemi, uzavírá svůj článek P. C. Roberts. A dodává: Je skutečně obtížné představit si vládu hanebnější, více prolezlou korupcí a ďábelštější než je ta, co dnes zasedá ve Washingtonu D.C.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
niky
niky
15. 12. 2015 8:47

Třeba to ani není lhaní….. když jsem se díval na tohle, pobavil jsem se více než u Jirky Krampola „nikdo není dokonalý“ a pak jsem si četl diskuzi a poprskal jsem si monitor….
http://www.mojevideo.sk/video/347b/americania_nie_su_sprosti.html

Béda
15. 12. 2015 9:06

Co si to ti Rusové dovolili – následovat opět (předtím v případě zákona o agenturách placených z ciziny) USA. Taková samolibost by se neměla promíjet: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/389284-rusky-zakon-umozni-ignorovat-verdikty-mezinarodnich-soudu.html USA ani jich občané nepodléhají mezinárodní jurisdikci a mezinárodní pravdoláskařskou komunitu to nechává zcela v klidu. Stejně jako jejich zákon o cizích agenturách placených z ciziny.

A ještě jedna – v Rusku vznikla (po vzoru amíků) ratingová agentura

Béda
15. 12. 2015 10:17

Islamofašista z Ankary pokračuje v politické akrobacii: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/erdogan-rusko-neni-na-vine-ze-jsou-jeji-piloti-nepozorni/ Recep Erdogan i nadále tvrdí, že chybu nezpůsobila ani tak Moskva, jako spíše ruští piloti, kteří byli tak „neopatrní“, že „neslyšeli“ četná varování… Turecký prezident znovu pokusil uzavřít mír s Moskvou, a vyzval k obnovení strategického partnerství se úspěšně rozvíjet, jako za posledních deset let. Ovšem poněkud zvláštním způsobem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že „chyba pilota“ by neměla kazit vztahy mezi Moskvou a Ankarou, uvedl deník Hürriyet Daily News. Opět se snažil zmírnit napětí, které vzniklo v rusko-tureckých vztazích po pádu Su-24, a Erdogan se rozhodl svalit vinu ruské piloty.… Číst vice »

Béda
15. 12. 2015 10:52

Ukrajina de facto zbankrotovala, země nemá na provoz ani státního aparátu, v parlamentu propukají rvačky. Import západní demokracie z Majdanu z konce roku 2011 opět selhal.

Video s titulky http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=308

Béda
15. 12. 2015 12:27

Bravurní Oliver Stone a kol.: http://www.youtube.com/watch?v=mwdEtkTeNwc

Béda
15. 12. 2015 17:02

Demokracie opět utrpěla citelnou ztrátu: http://www.nwoo.org/2015/12/15/jemenske-sily-potopily-2-dalsi-saudske-valecne-lodi/

V pondělí Jemenská armáda spolu s lidovými silami zničila dvě saúdské válčené lodi u průlivu Bab al Mandab, čímž zvedla počet saúdských plavidel potopených v jemenských pobřežních vodách na 10. Těmi saúdskými válečnými loďmi byly údajně dva torpédoborce a v úterý je zasáhly rakety Jemenské armády v pobřežních vodách Al-Mukhta v provincii Ta’iz.

Béda
15. 12. 2015 17:11

Bezpečnostní analytik Káďa Dolejší: http://www.blisty.cz/art/80261.html
Bezpečnostní výzvy pro Evropu v roce 2016: Rusko, „islámský stát“, migrační krize – See more at: http://www.blisty.cz/art/80261.html#sthash.2raZWush.dpuf

Kurňa, a kde nechal USA, Turecko, Merglovou a S.Arábii?

Sasin
Sasin
15. 12. 2015 17:46

Se divím, že o lhaní papalášů ještě něgdo pochybuje. A o lhaní stonásobných sedmilhářů nemá cenu vést vůbec žádné pochybnosti. V jejich obrácení najdete více pravdy, jenže ta polívka vylhaných dobrot pro obyčejné lidi je vskutku nestravitelná. Tož tak. Vskutku nechápu, v čem je Robert, živený kabalou, harpagondechajci a ideologickou politruccíí užitečný k uvědomění si zásadních změn, které je potřeba životně zachránit pro budoucí bezpodmínečné podílníky na ČeskoMoravskoSlezskoSlovenské půdě a rozpočtu. Heh Voni budou lhát porád. Nic jinýho nigdy nedělali. Lhali indiánům, lhali nám, lhali všem které museli podvést, okrást, zprivatizovat, buzerovat a otloukat. Dyk si to spočítejte, kolik to… Číst vice »

orinoko
orinoko
16. 12. 2015 10:51

Svetem hybe Kubrickova pravda. I kdyby to byl fake, tak zname pruserove zabery jsou k dispozici v delsich sekvencich. Na Mesici v Hollywoodu se opravdu dely veci. Same emericke jelito bez skafandru.
A pak ze na Mesici neni atmosfera. JE! A jaka. Dokonce by se tam nasel i emericky H2S ozon.

Sio
Sio
16. 12. 2015 10:56
Gatta
Gatta
16. 12. 2015 11:07

Sio napsal
Tohle jsem řešil už před více než 10 lety.

U „hádanky“ jsem neviděl nikde otazník, tedy zadání, co se má hádat.

Sio – k „egregoru“ jsem Vám dal komentář.

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:18

Sio napsal
Tohle jsem řešil už před více než 10 lety.

hmm, hlavně, že jste to nakonec dal. ..)

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:21

Gatta napsal
U „hádanky“ jsem neviděl nikde otazník, tedy zadání, co se má hádat.

Sio – k „egregoru“ jsem Vám dal komentář.

má to ( zadání ) dvě strany, dole se listuje – ale po pravdě, jak moc se vám v životě polepší, když nakonec dáte komu doma plavou kapři, že. ..)

Gatta
Gatta
16. 12. 2015 11:40

Re fajt – jo, viděl jsem jen stranu 2 a připadalo mi to komplet – až na tu chybějící otázku.
Pokud není chyba v zadání, tak je to klasika o více neznámých – tedy čas a propiska, nebo pastelky :-)

fajt
fajt
16. 12. 2015 11:59

Gatta napsal

Re fajt – jo, viděl jsem jen stranu 2 a připadalo mi to komplet – až na tu chybějící otázku.
Pokud není chyba v zadání, tak je to klasika o více neznámých – tedy čas a propiska, nebo pastelky

mám koleše a ten to dal z hlavy, ale dojde do kaufu a klidně vycáluje stovku za rohlík a není mu to ani trochu divný :-)