Americký mír

Neúplný výčet aktivit US army a dalších ozbrojených složek USA od ukončení 2. světové války do současnosti.

34
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
34 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Autoři komentářů
peter.abxIrenaSioBéda Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Béda
Člen
Béda

Tolika zemím světa přinesli svobodu, mír, demokracii, humanitu, ochranu lidských práv a prosperitu. Kdo by to byl do nich řekl? Není na světě mírumilovnějšího a hodnějšího státu než jsou náš pán a demokratický vládce – USA.

Béda
Člen
Béda

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1573-american-se-pta-vladne-nam-izraelsky-bibi-proc-vedeme-valky-po-celem-svete-proc-se-spojenci-hrnou-za-cinou-je-snad-ukrajina-v-americe-proc-dal-platit-nato.htm

Patrick Joseph Buchanan bývalý kandidát na prezidenta, se pokouší zdravým rozumem pochopit imperialistickou politiku své vlastní země, která je pro obyčejné Američany (narozdíl od zbrojařských firem) naprosto zhoubná

V listopadu 1956 prezident Eisenhower, rozzuřený, že ho předem nevarovali, nařídil svým spojencům z Británie, Francie a Izraele, aby okamžitě opustili Suez a Sinaj. A oni tak skutečně učinili. Jak hluboko jsme klesli ode dnů, kdy Americe vládli Ike s Johnem Fosterem Dullesem! Bylo to až bolestně zřetelné letos během března.

Střet s Izraelem je neodvratný…

Béda
Člen
Béda

Béda napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/365222-ukrajinsti-policiste-zatykali-na-jednani-vlady-v-primem-prenosu-televize.html

Teatrálně polapili malé ryby, aby se neřeklo, že nic nedělají. Klasický chléb a hry. Velká korupce, tak jako v jiných zemích zůstane nepotrestána – to by seděli všichni sponzoři vlády, včetně ministrů a prezidenta a jejich batalionů ve vězení po zbytek života.

Aleš
Člen
Aleš

Napadá mě jeden opomíjený konflikt s propagandisticky zneužitým vyústěním. 1993 – USA – Oklahoma Proti vlastním obyvatelům.
A jak dříve již publikoval na blistech pan Veselý, americká administrativa válčí ve více než 130 zemích světa.

Béda
Člen
Béda

Aleš napsal

Napadá mě jeden opomíjený konflikt s propagandisticky zneužitým vyústěním. 1993 – USA – Oklahoma Proti vlastním obyvatelům.
A jak dříve již publikoval na blistech pan Veselý, americká administrativa válčí ve více než 130 zemích světa.

Jenom bych doplnil: válčí raketami, drony, ochuzeným uranem… za mír proti odporu neozbrojených mírových štváčů.

Béda
Člen
Béda

vsuvka – někdy i proti odporu neozbrojených mírových štváčů.

fajt
Člen
fajt
Béda
Člen
Béda

http://cz.sputniknews.com/nazory/20150325/156351.html

„V otázce protiruských sankcí by neměla být Evropa tak hloupá a neměla by znovu jednat proti vlastním zájmům, prodloužení sankcí proti Rusku je nesmysl, soudí první náměstkyně frakce Levice ve Spolkovém sněmu Sarah Wagenknechtová.

V interview pro Sputnik řekla, proč USA a ukrajinské mocenské kruhy mají zájem na bojových akcích na Ukrajině, a proč USA vždy bojují proti diktátorům právě tam, kde sledují vlastní ekonomické zájmy…“

Béda
Člen
Béda

odkaz výše – jde o rozhovor S.Wagenknechtové poskytnutý portálu Sputniknews

Béda
Člen
Béda

http://cz.sputniknews.com/svet/20150325/158882.html

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s snížila úvěrový rating Ukrajiny na předdefaultovou úroveň Ca. Ukrajinská ekonomika je na krok od defaultu a sotva bude moci překonat krizi bez odepsání části dluhu, konstatují experti.

Béda
Člen
Béda
Dana
Člen
Dana

Aby zde Be-das nebojoval sam, pridam neco. Venezuela me opravdu pobavila. Socialisticky Maduro mel svuj statni rozpocet uz na kahanku, kdyz jeste byly ceny ropy vyssi.. Ted ovsem Venezuela nema ani na pridely pro mleko a jine zakladni potraviny. Madurovci dostali sankce, pac byli drzi a vrazdi sve lidi, loni na pokojne demonstraci pro lepsi potravinove zasobovani zastrelili socialisticke vladni slozky pres 40 lidi.. Jejich socialisticka elita lidem kaze pit vodu a sami maji vino. Sankce Obamou uvalene se tykaji socialistu, co si kreckovali miliony v americkych bankach. Ted jsou jejich dolarova konta zmrazeny a krik je preveliky. . Maduro… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dana, jó sankce na ropné země, s cílem způsobit v nich hladomor, rozložit je zevnitř, provést v nich převrat podle zájmů amerického protektora. To je takový účelový „mírový“ prostředek všech zastánců volného trhu, aby byl trh ještě volnější. Zajímavé, že je nezavedou proti Saudské Arábii (nejenom, že ten režim nemá s demokracií nic společného, je to tvrdá středoveká totalita, ale taky podporuje islámské radikály a teroristy kde může, mučí opozici a dokonce i většina tzv. teroristů z 11.9.2001 včetně bin Ládina byli s. Arabové ) a ostatním středověkým emirátům – totalitám na Blízkém východě – a nic. Nevadí to hlídacím… Číst vice »

Béda
Člen
Béda
Béda
Člen
Béda
Béda
Člen
Béda
Béda
Člen
Béda
Aleš
Člen
Aleš

Béda: Přes štíry v Odděsse paní Spencerová, která přestala sledovat naši situaci, neuvidí ty naše štíry. Jsou nebezpečnější VÍCE, NEŽ SI MYSLÍME. Oni totiž VÍ, KAM JDOU.

Béda
Člen
Béda

Takhle vidí situaci na Ukrajině hlídací veřejnoprávní mainstreamový pes demokraDcie (Hyde Park s Klepetkama): http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Oligarchove-se-boji-Majdanu-rika-novinarka-Ukazal-to-o-cem-mluvil-uz-Havel-367941

Aleš
Člen
Aleš

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/365292-saudove-vtrhli-do-jemenu.html
Tohle nás vzdaluje od nadějí multipolárního světa a vhání do bipolárního světa, jestli se nemýlím, červení proti černým.

Béda
Člen
Béda

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19577-33-podivnych-fakt-o-usa

….Věděli jste, že asi čtvrtina všech lidí ve vězeních na celém světě je vězněna ve Spojených státech? Nebo že koncern Apple má dvakrát víc peněz než americké ministerstvo financí? A věděli jste, že když nemá Američan žádný dluh a přitom má v kapse 10 dolarů, je bohatší než 25 procent všech Američanů? Nebo že než americké dítě dospěje k osmnácti letům věku, uvidí v televizi přibližně 40 tisíc vražd?….

Béda
Člen
Béda
Sio
Člen
Sio

Béda napsal

http://cz.sputniknews.com/svet/20150325/158882.html

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s snížila úvěrový rating Ukrajiny na předdefaultovou úroveň Ca. Ukrajinská ekonomika je na krok od defaultu a sotva bude moci překonat krizi bez odepsání části dluhu, konstatují experti.

Ve skutečně je dávno za defaultem, západ ji drží na steroidních půjčkách.

peter.
Člen

Irena napsal

http://politikus.ru/events/46503-amerikanskie-lazernye-ispytaniya-stali-prichinoy-unichtozheniya-avialaynera-germanwings.html

Keby to aj bola pravda,je na svete už oficiálna príčina nešťastia a prípadné podozrenia, nové dôkazy a argumenty budú zmetené zo stola s poukazom na konšpiračnú teóriu podobne ako je to s 9/11.A to aj vtedy ak by tie dôkazy boli nespochybniteľné.Presne podľa pravidle :Môžete si všetci myslieť čo chcete,my trváme na svojom a vy ste obeťami konšpiračnej teórie.

Irena
Člen

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/11442-v-centre-donecka-ubit-deputat-dnr-i-kombat-mirazha-roman-voznik.html

Můj názor je, že ty vraždy organizují Američané nejspíše s pomocí SBU, to je teda moje mínění. Porazit vojensky je nedokážou, tak jdou po velitelích, aby je demoralizovali, protože proti tomu je těžká obrana.

peter.
Člen

Irena napsal http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/11442-v-centre-donecka-ubit-deputat-dnr-i-kombat-mirazha-roman-voznik.html Můj názor je, že ty vraždy organizují Američané nejspíše s pomocí SBU, to je teda moje mínění. Porazit vojensky je nedokážou, tak jdou po velitelích, aby je demoralizovali, protože proti tomu je těžká obrana. Pred pár dňami vyviazol z atentátu „Givi“ len vďaka svojim dobrým reflexom.Hovorí sa o ukrajinských diverzantoch.Ja osobne si myslím,že sa to nejakým spôsobom týka R.Achmetova ktorý sa nepochybne chce vrátiť ku svojim majetkom a zdá sa,že má podporu nie len u časti „opolčenia“,ale aj v Rusku.Na druhej strane sa v opolčení vytvorila skupina ktorá by chcela Novorusko bez oligarchov,dá sa povedať,že chcú socializmus… Číst vice »

peter.
Člen

peter. napsal Akoby boli likvidovaní velitelia s takýmto zmýšľaním. Obávam sa,že Putin nemá vo svojom programe znárodňovanie,likvidáciu kapitalizmu a oligarchov.Jeho cieľom v tomto konflikte je zaistenie bezpečnosti Ruska a vytvorenie koridoru ku Krymu.A medzi opolčením sú rôzne ideové pohnútky.Od presadzovania záujmov oligarchov,cez machnovčinu až ku socializmu.Myslím,že keby Novorusko aj vyšlo z tejto vojny víťazne a osamostatnilo by sa,tak konflikty pravdepodobne aj krvavé budú ešte nejaký čas pokračovať.Revolúcia začne požierať svoje deti,hovorí sa to a bohužiaľ je to mnohokrát overená pravda.Plotnickyj je predstaviteľom surového vykonávateľa niečich rozkazov a tak sa aj správa.Likviduje silné osobnosti o ktorých sa predpokladá,že by neskôr mohli… Číst vice »

abx
Člen
abx

Peter, dobry postreh, okrem ineho tam miesa karty aj Achmetov a dalsi oligarchovia. Plotnickij nie je typom vojaka, ani vodcu (co je na skodu veci), skor uradnika. Velitelia opolcencov k nemu nemu nemaju vrely vztah, co si on asi berie osobne a vznikaju trenice. Nejake znarodnovanie tam uz prebieha, Plotnickij ma k znarodnovaniu kladny vztah, starsia sprava hovori: Luhanská ľudová republika začala zoštátňovať strategicky dôležité podniky, aby podporila infraštruktúru (LĽR) začala zoštátňovať strategicky dôležité podniky, aby podporila infraštruktúru, oznámil dnes jej prezident Igor Plotnickij. Republika bude kontrolovať aj opustené podniky. „Sú tu zariadenia, ktoré sú podstatné pre aktivity republiky a… Číst vice »

peter.
Člen

Achmetov je pre Putina dôležitý.Je Tatár má väzby a vplyv na kazaňských oligarchov v Tatarstane, aj na Tatárov na Kryme.Vďaka kazaňskému priemyslu patrí Tatarstan k najbohatším a najrozvinutejším regiónom Ruska,no zároveň je to región s výraznými odstredivými tendenciami.Je tam silný islam a možné ovplyvňovanie tatarov kaukazskými radikálnymi islamistami.Putin potrebuje Achmetova na svojej strane.