Americký soud rozhodl, že vládcem této planety jsou Spojené státy

Soud v americkém městě Richmond ve státě Virginia prohlásil bývalého ruského velitele tanku Ireka Hamidulina vinným z materiální podpory terorismu, pokusu o zničení amerického letadla a záměru použít zbraň hromadného ničení.. Hamidulin se v době rusko-afghánské války připojil k afghánskému odboji a potom bojoval i proti americkým okupačním silám. V roce 2009 se zúčastnil útoku Tálibánu na afghánskou policejní stanici a pokusil se neúspěšně sestřelit americkou helikoptéru, která afghánským policistům přiletěla na pomoc. Byl jediným členem jednotky, který útok helikoptéry přežil. Podle svědectví jedné části americké posádky helikoptéry se pokusil na helikorptéru vypálit, ale jeho zbraň selhala a podle druhé části se vypálit nepokusil.

Ačkoli je fakticky válečným zajatcem, který by měl být po skončení války propuštěn a nikoli souzen u civilního soudu, američtí státní žalobci argumentovali, že americké zákony chrání americké vojáky, ať jsou kdekoli na světě a že proto Hamidulin zjevně porušil americké zákony. Soudce sice zakázal státním žalobcům nazývat Hamidulana teroristou, ale přesto ho porota uznala vinným mimo jiné z podpory terorismu. Hrozí mu trest doživotního vězení.

(Zdroj)

V USA platí, že pokud soud nějak rozhodne, vytvořil tím precedens a další soudní řízení se mohou řídit tímto vzorem. Pokud tedy rozsudek nad Hamidulinem nebude zvrácen, bude to znamenat, že americké soudy budou moci odsoudit kohokoli, kdo se kdekoli na světě postaví proti americké okupační armádě, a de fakto americké vládě, jako teroristu.

V roce 1929 byla podepsána tzv. Ženevská konvence o zacházení s válečnými zajatci. Tuto dohodu, pokud šlo o nepřátelské armády, dodržovalo během druhé světové války dokonce i fašistické Německo. Podle této dohody je považován za válečného zajatce každý, kdo měl v době zadržení na sobě uniformu nebo nosil viditelně zbraň. Jestliže USA jsou dnes připraveny soudit každého, kdo se v zahraničí postaví jejich armádě se zbraní v ruce podle amerických občanských zákonů, znamená to, že se považují za neomezené vládce planety, pro které nemá mezinárodní právo žádnou hodnotu ani závaznost. Mlčení českých sdělovacích prostředků k této události je zarážející. Pokud rozsudek na Hamidulinem nebude zvrácen, doporučoval bych české vládě a českému národu, aby zvážil, jestli chce být i nadále součástí NATO a podporovat tak mezináordním právem neomezovanou moc americké vlády a americké armády ve světě.

Mimochodem jeden z kandidátů na místo amerického prezidenta, bratr bývalého prezidenta George Bushe mladšího Jeb Bush, odpověděl na otázku novinářů, jestli by znovu povolil mučení vězňů, že to nemůže vyloučit. Sedmdesát let od skončení druhé světové války a porážky fašismu svět nebezpečně zapomíná, jak katastrofální následky může mít zákony neomezená touha po moci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
26. 8. 2015 9:06

Je velmi pravděpodobné, že české orgány již jsou pro obdobná dobře vyargumentovaná rozhodnutí přinejmenším mentálně fit:

http://pardubice.idnes.cz/inspekce-zabavila-hospodskemu-baribala-fcc-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150821_134450_pardubice-zpravy_jah

Eurokonzultační firmy a naoko babišovský Telička je musí ještě proškolit, zda je na místě to vše tematizovat, prioritizovat, implementovat či raději rovnou fruktifikovat. Medvěd nebo raketa, zprocesujeme všechno.

karpi
karpi
26. 8. 2015 9:51

Je to asi od tématu…
Ale nerozumíte prosím někdo lépe tomuto překrásnému videu..?:

https://youtu.be/VHenk54vpnk
Co tam nakonec říká o té své ženě..? Že to jak zaplatila..?

Ender
Ender
26. 8. 2015 10:20

Přiznám se, že vůbec nerozumím logice takovéto argumentace. Předpokládám, že onen Hamidulin je občanem Ruské federace. A Rusko je s USA ve válečném stavu, aby mohl být považován za válečného zločince?
A i kdyby měl nakrásně afghánské občanství, tak platí to samé – Afghánistán a USA nejsou proti sobě ve válce. USA bojuje spolu s Afghánskou vládou proti Talibanu, což se dá chápat jako policejní akce vůči banditům.

Irena
26. 8. 2015 10:57

karpi napsal Je to asi od tématu… Ale nerozumíte prosím někdo lépe tomuto překrásnému videu..?: https://youtu.be/VHenk54vpnk Co tam nakonec říká o té své ženě..? Že to jak zaplatila..? Přišla holčička a chtěla koupit drahé korále své starší sestře, která se o ně po smrti matky stará, aby se usmála. Obchodník jí je prodal za těch pár drobných, které měla. Potom přišla sestra ty korále vrátit, že si je nemůžou dovolit a sestřička měla jenom pár drobných. Obchodník řekl, že každý obchod je dohoda mezi ním a klientem a že ta malá zaplatila víc než kterýkoliv dospělý. Dala mu za ně… Číst vice »

Irena
26. 8. 2015 11:02

Ender napsal Přiznám se, že vůbec nerozumím logice takovéto argumentace. Předpokládám, že onen Hamidulin je občanem Ruské federace. A Rusko je s USA ve válečném stavu, aby mohl být považován za válečného zločince? A i kdyby měl nakrásně afghánské občanství, tak platí to samé – Afghánistán a USA nejsou proti sobě ve válce. USA bojuje spolu s Afghánskou vládou proti Talibanu, což se dá chápat jako policejní akce vůči banditům. Zrovna tak se dá chápat se stejnou logikou jako čin banditů atentát na Heidricha. Američané nebyly ve válce ani proti Koreji. Sice tam na severu srovnali se zemí všechna města,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 8. 2015 12:31

karpi: viz překlad paní Ireny. Dát vše co člověk má je skutečně NEJVYŠŠÍ CENA… Irena vs „Ender“: dtto Kabmodža, Laos. USAF, US NAVY na tyto polofeudální zemičky svrhly tolik svinstva, bomb, kolik neshodily za celou dobu II.světové války na Německo a Japonsko dohromady… Výsledkem byly mj. statisíce upálených – bez soudu – a miliony mrtvých celkově. Napalm, termit, „Agent-orange“, „Daisy -cutter“, v bývalé SFRJ a v Íráku přidaly munici s ochuzeným uranem. „Precedens“ který USA VYTVOŘILY TÍMTO je NAVŽDY EXKOMUNIKOVAL ze společenství „běžných“ („normálních“) států a státních z/řízení. Maně si zde při vzpomínce na společné rysy „anglosasů“ člověk musí připomenout… Číst vice »

ducatista
ducatista
26. 8. 2015 13:52

Sir Arthur „bomber“ Harris, to byl duchovní otec strategického bombardování Německa. Rozdíly mezi vojenskými a civilními cíli skutečně nedělal. Původně denní bombardování se v r. 1942 kvůli obrovským ztrátám strojů a lidí změnilo na mnohem nepřesnější noční útoky, které často zasahovaly úplně jiné cíle, než bylo v plánu. Z americké strany pak generál Curtis LeMay, ten fungoval jak v Evropě, tak později v Pacifiku, strůjce použití zápalných bomb. Bombardování Tokia si nezadalo s pozdějším atomovým Hirošimy a Nagasaki. LeMay poslal 334 letadel k útoku na Tokio zápalnými pumami složenými z napalmu, termitu, bílého fosforu a dalších vznětlivých materiálů. Bomby zlikvidovaly… Číst vice »

ducatista
ducatista
26. 8. 2015 13:55

A Vietnam to vše ještě překonal – už jen díky použití dioxinů. Za ten měla být americká politická reprezentace pohnána před mezinárodní soudní tribunály.

Alena
Alena
26. 8. 2015 15:38

no, co si to ti Číňani dovolujou!
Až vládce světa dupne, budou mít dost.

Alena
Alena
26. 8. 2015 15:39

Alena napsal

no, co si to ti Číňani dovolujou!
Až vládce světa dupne, budou mít dost.

http://cz.sputniknews.com/svet/20150826/988801.html

fajt
fajt
26. 8. 2015 20:15

peter. napsal

Vládnu!
http://www.nadhlad.com/sites/default/files/jbink_order_0.jpg

zkusím pohledat čezkého pašíka :-)

Sasin
Sasin
26. 8. 2015 20:21

Gdyby lidi měli gule a zastavili prachy na 2 měsíce, harpagonedechajci pokapou a bude na světě mír. Heh

Sasin
Sasin
26. 8. 2015 20:41

Fajte , podíly na půdě a rozpočtu, to je spravedlnost, všechna ostatní zaKONem spletená protivenství jsou ZLO a každý by to už měl vědět. Právník je škodná stejně jao bankster nebo ajťák. Nic z jejich snažení nevede ke spravedlnosti a k lidským hodnotá, Papaláši jsou třešní na tom hrobě. Gdo je má rád? Dyk voni zase prodali tuto državu a nigdo jim hubu od ucha k uchu dinamitem nerozpáral Tak na co je takový obyčej.

fajt
fajt
26. 8. 2015 21:16

Sasin napsal
Gdo je má rád?

nebojte, oni se budou měnit fundamenty a paradigmata. ..)

Dana
Dana
26. 8. 2015 21:29

Hamidulin je terorista a take bude za tento zlocinu odsouzen. Americane se holt staraji prvne o sve obcany, coz nemuzu rici o Ceske republice.
Jestli ma mujaheed ruske obcanstvi, pak at za teroristu oroduje Putin, to se arci nestane, pac pred Americany uz zabijel ruske vojaky….

Jinak je na Jizni Koreji a Vietnamu, jak posuzuji USA. . Zrejme positivne. Tyto zeme maji dnes se Spojenymi Staty pratelsky vztah, coz se take projevuje cilym obchodnim ruchem. .

Sasin
Sasin
26. 8. 2015 21:34

Fajte, gdyž spočítám, že každou druhou bárs třetí generácu se lidi přiblíží k totální soběstačnosti a dycky to zaprodaj a zneuctí papaláši a pak z nějakých zahraníčních exilových řečí radí pozůstalým že mají jako vydržet, tak si myslím, že toho dinamitu od ucha k uchu je titěrně málo. Tendle orloj podělaných kukaček mě vůbec nezajímá! Mě zajímá už jen podíl na půdě a rozpočtu. Nezajímají mě žádné pitomé názory, ať si každý napíše co chce a pošle to k Siovi v železech do národního výpočetního střediska pod dohledem kamer napojených na televizní zprávy, každý měsíc se může snažit změnit pořadí… Číst vice »

karpi
karpi
27. 8. 2015 9:32

Irena napsal Ale nerozumíte prosím někdo lépe tomuto překrásnému videu..?: https://youtu.be/VHenk54vpnk Co tam nakonec říká o té své ženě..? Že to jak zaplatila..? Přišla holčička a chtěla koupit drahé korále své starší sestře, která se o ně po smrti matky stará, aby se usmála. Obchodník jí je prodal za těch pár drobných, které měla. Potom přišla sestra ty korále vrátit, že si je nemůžou dovolit a sestřička měla jenom pár drobných. Obchodník řekl, že každý obchod je dohoda mezi ním a klientem a že ta malá zaplatila víc než kterýkoliv dospělý. Dala mu za ně všechno co měla. Ano, Děkuji… Číst vice »

Miloslav
Miloslav
27. 8. 2015 20:42

V článku není uveden rozsudek, ale pokud skutečně Americký soud rozhodl, že „vládcem této planety“ jsou Spojené státy, potom to je pěkná hloupost. To však nic nemění na skutečnosti, že by bylo prospěšné celý svět sjednotit a nastolit globální demokratickou světovládu. Podrobnosti jsou uvedeny v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Sasin
Sasin
27. 8. 2015 21:03

Miloslav • 27. Srpen 2015
Ze kterého vemene ryby ty jsi vylezl. Muheeeeeee

Sio
Sio
28. 8. 2015 14:03

Sasin napsal Fajte, gdyž spočítám, že každou druhou bárs třetí generácu se lidi přiblíží k totální soběstačnosti a dycky to zaprodaj a zneuctí papaláši a pak z nějakých zahraníčních exilových řečí radí pozůstalým že mají jako vydržet, tak si myslím, že toho dinamitu od ucha k uchu je titěrně málo. Tendle orloj podělaných kukaček mě vůbec nezajímá! Mě zajímá už jen podíl na půdě a rozpočtu. Nezajímají mě žádné pitomé názory, ať si každý napíše co chce a pošle to k Siovi v železech do národního výpočetního střediska pod dohledem kamer napojených na televizní zprávy, každý měsíc se může snažit… Číst vice »

peter.
28. 8. 2015 14:35

Irena napsal
Přišla holčička a chtěla koupit drahé korále své starší sestře, která se o ně po smrti matky stará, aby se usmála. Obchodník jí je prodal za těch pár drobných, které měla. Potom přišla sestra ty korále vrátit, že si je nemůžou dovolit a sestřička měla jenom pár drobných. Obchodník řekl, že každý obchod je dohoda mezi ním aklientem a že ta malá zaplatila víc než kterýkoliv dospělý. Dala mu za ně všechno co měla.

Toto je tiež pekné a téma je podobná :
https://www.youtube.com/watch?v=LH1xvaKPRlA

Sasin
Sasin
28. 8. 2015 15:05

Sio

Já furt myslím na tebe aby jsi o podíly nepřišel. A to tedy pokud nezačneš myslet hlavou a né zadkem, tak o ně přindeš. Muheeeeee

Sio
Sio
28. 8. 2015 15:10

Irena napsal Irena Tohle se už nestává. Ale mi se něco podobného stalo, když jsem měl asi deset. Navštěvoval jsem všechny tři(! – kde ty časy jsou, zbyla jen jedna) knihovny na našem malém městě. A vyšla knížka Joy Adams „Příběh lvice Elsy“. No, chodil jsem se na ni každý den dívat, stála 25 korun, což bylo moje kapesné za pět týdnů. Měla takový atypický, skoro čtvercový formát a byly v ní i fotky. Naši zrovna začali stavět dům, hlídali každou korunu, tak jsem se styděl si říct. Máma mě přesvědčila, abych si knížky půjčoval, při mé spotřebě 80 –… Číst vice »

Sio
Sio
28. 8. 2015 15:49

Sasin napsal

Sio

Já furt myslím na tebe aby jsi o podíly nepřišel. A to tedy pokud nezačneš myslet hlavou a né zadkem, tak o ně přindeš. Muheeeeee

No, to jsi hodný.

peter.
28. 8. 2015 19:42

Tri odkazy týkajúce sa Čínsko -amerických vyhrotených vzťahov :

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6516-je-to-tady-cina-potvrzuje-ze-zacala-s-likvidaci-americkych-vladnich-dluhopisu-varuje-washington

https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/08/27/anglosasove-napadli-cinu/
http://cz.sputniknews.com/politika/20150828/1015056.html

To stretnutie bude určite dôležité,zaujímavé ale môže z neho vyplynúť aj eskalácia novovznikajúceho konfliktu USA vs.Čína