Ukrajina: Videopřehled z 25. 8. 2015

Novorusko neporazí!

***

14. 8. 2015, Oděsa. Pomník pro Saakašviliho

***

16. 8. 2015, Doněck. Tradiční ostřelování


Dnes v noci došlo k tradičnímu ostřelování Doněcka. Vyslovil jsem to, a samotnému se mi nechce věřit, že něco takového mohu říci – TRADIČNÍ OSTŘELOVÁNÍ! Tradiční bývají oslavy nějakých svátků nebo něco podobného a tady je tradiční ostřelování, na které si lidé pořád ještě nezvykli, protože na to se zvyknout nedá. A na konci videa se trochu odchýlíme od svých pravidel, protože nešlo o žádnou penzistku, babičku. Přesto jsme se rozhodli pomoci.
Ano, to my sami sebe ostřelujeme!!!

Oj, bylo to hrozné. Právě jsem vařila v kuchyni, pánvička, hrnec… Kam utéci? Vyběhla jsem a vidím, že všichni utíkají. Začala jsem z kuchyně odnášet své potraviny, potom jsem to nechala být a všichni jsme běželi do přízemí. To už je druhá noc, co se to děje. Dnes ještě navíc musím do práce…

To bylo od Avdějevky. Určitě. To přiletělo z Avdějevky. Tam dopadl náboj a ta tlaková vlna z výbuchu to tady všechno zasáhla.

To když to letělo z letiště… To nebylo vidět. Když nás ostřelovali v noci ze soboty na neděli, tak trefili energetický podnik, školu… Ten směr byl stejný. Odtud tam to padalo. A tady to je jasně vidět podle dopadu náboje.

V OBSE jsou všichni slepí. Jen ať přijedou z toho OBSE a já jim půjčím své brýle 1,25 a 2,75 dioptrií, aby VIDĚLI! Potřebují i naslouchátko, aby to všechno SLYŠELI, ti z OBSE.

Když se vyvalilo to sklo, tak jsem už ležela a jenom jsem vnučku stačila takhle zakrýt vlastním tělem, když už to sklo létalo po celém pokoji.
Už dvě noci jsme si takové prožili. Teď nám slibují třetí, která má být ještě „lepší“ než ty dvě minulé. Dvě už jsme si prožili. Ty náboje a střepiny létaly tam na energetický podnik, školu, která je tam dál. Moc škody nám to nenadělalo, ale dneska už nás to trefilo.

S ostřelováním začali někdy v půl dvanácté v noci. Táta se díval na televizi. Už jsme chtěli jít spát. Začalo to z ničeho nic a blízko. Když jsme to uslyšeli, tak jsme běželi směrem ke kuchyni, abychom se schovali a on to jednoduše nestihnul. Výbuch. Začali jsme křičet: Táto, táto! Neodpovídal. Asi za patnáct minut jsem vylezl a podíval se. Byl s ním konec.

Jak bych to vysvětlil. No ze směru od Avdějevky, z té strany… Velice vám děkuji.

Překlad: Irena

***

20. 8. 2015, Doněck. Tisková konference DLR

***

20. 8. 2015, Kyjev. Polští a ukrajinští ultras se neshodnou v názoru na Banderu

***

To nebyli Poláci!


To nebyli fotbaloví fanoušci Legie Varšava. Poláci nás přece podporují. Byli to Putinovi agenti a zaplacení recidivisti!

***

23. 8. 2015, Mariupol. Fašisti v zákopech


Polští novináři v šoku. Poté, co se dostali do společné minometné palby, se jejich hostitelům z pluku zvláštního určení Azov rozvázaly jazyky. Ukrajinští fašisti bojují v polských uniformách, které dostali v rámci „humanitární pomoci“. (Rusky)


Totéž polsky a podrobněji. Jedná se o občanskou válku vedenou s velkou nenávistí. A co si myslí místní velitel o Banderovi a Polácích? Bandera bojoval za lepší budoucnost národa tak, jak nejlépe uměl. Teď jsme s Poláky přátelé, válčíme s Ukrajinci kvůli různým pohledům na politiku. Ale kdoví. Někdy příště budeme válčit zase proti Polákům. Další díl bezplatného PR pro Jaromíra Štětinu.

***

25. 8. 2015, Gorlovka/Horlivka. Ostřelování města ukrajinskými ozbrojenými silami a jeho následky


Asi ve 4 hodiny zasáhlo střed města dělostřelecké ostřelování. Poškozeno je několik pětipodlažních budov a dvě střední školy. Poškozena budova diecézní administrace. Podle předběžných údajů někteří obyvatelé vyhledali zdravotnické zařízení s různým stupněm závažnosti poranění.


V důsledku ostřelování shořel Blagověščenský chrám


Na památku Blagověščenského chrámu

***

Jak funguje mise OBSE v Doněcku

***

Podívejte ukropové, jak vypadá a smýšlí skutečný Ukrajinec


Pozdrav fašistické lůze a Američanům. Ve verších.

***

Tarik Nězaležko: Vrag gosudarstva (Nepřítel státu)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
25. 8. 2015 20:24
fajt
25. 8. 2015 20:32

peter. napsal

V Izraeli nechala dve deti a odišla na Donbas bojovať proti chunte.
http://www.politnavigator.net/ya-veryu-my-pobedim-fashizm-opolchenka-iz-izrailya-voyuyushhaya-v-lnr-v-kommunisticheskom-otryade.html

pro obyčejné lidi to musí být hrozný peklo, proto je pro mne tento muž navždy hrdina, navzdory geopolitickým hrátkám, kde jsou zástupy mrtvých zase brány jako pouhá statistika –comment image?oh=5dbd2ff1ff5ee481c2dca72e41c893c7&oe=5671E08F

peter.
26. 8. 2015 5:41

fajt napsal
pro mne tento muž navždy hrdina,

Aj pre mňa.Sú ešte na svete ľudia so zmyslom pre spravodlivosť,ktorí sú ochotní za presadenie svojich ideálov zaplatiť aj tú najvyššiu cenu.

asym
asym
26. 8. 2015 6:43

Ivo Stejskal byl hrdina stejně jako lidé kteří šli dobrovolně bránit Španělsko proti fašismu. Bohužel tento pohled naše věrchuška nesdílí. Čest jeho památce.

Sio
Sio
26. 8. 2015 17:51

Útoky na historické (2) prioritě a obrana proti nim. Poněkud delší, ale pokud by někoho zajímalo …
http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Vymyvani_mozku_Mark_Solonin.pdf

Sio
Sio
26. 8. 2015 18:06

Irena napsal

http://leva-net.webnode.cz/products/ako-si-stalin-u-hitlera-pozicku-vzal/

Heh, dobrá práce, Ireno. O tom jsem neměl tušení.

peter.
27. 8. 2015 19:02

http://je-to-inak.livejournal.com/63055.html
Rusíni z Pokarpatia na Slovensku nenašli pochopenie pre svoje snahy o návrat k predvojnovému usporiadaniu.Preto sa obrátili na Maďarsko.