S idiotem kolem světa

Možná jste už také viděli ten seriál „S kuchařem kolem světa“. Je to pořad s takovým mlsným idiotem, který pořád jezdí a létá po světě, aby všude možně ochutnal všechen možný humus a sajrajt, co kde různí lidé a občané jedí, nebo lépe řečeno, žerou.

Ten idiot má spoustu nadšených diváků, mnohdy také idiotů, kteří jeho pořad velice rádi sledují. Pokud vám ten libozvučný název vadí a domníváte se, že vám patří neprávem, klidně si místo něj dosaďte nějaký důstojnější a ctihodnější výraz, například „občan“. Dnes je přece normální, že se nic nenazývá pravým jménem. Tak není žádného důvodu se rozčilovat. Leda, že by dotyčný byl skutečně doopravdy „občanem“.

Zrovna dnes (ČT 2, 16.23 hod.) byli k jídlu mravenci. Napřed bylo nutné je ulovit, což jistě zabralo asi jednu hodinu práce. Potom bylo potřeba jim utrhat křidélka, nožičky, kusadla a hlavu. Stále živý a bolestí se hýbající zbytek se potom hodí na rozžhavenou pánev, kde se asi 1,5 hodiny opéká. Výsledkem té namáhavé a dlouhé práce plné bolestivých kousanců od mravenců je chabá hrstička hmyzí pochoutky. A také libý a blažený pocit nad tím, jakým jste skvělým „občanem“.

Nad brutalitou deviantních „občanů“, kteří pro ukojení svých zvrhlých gurmánských vášní jsou ochotní porcovat a tepelně připravovat živé tvory za živa, zůstává rozum stát. Kulinářská bestialita nachází široké pole působnosti a těší se obrovskému zájmu veřejnosti.

Žijeme ve vyspělé svobodě a demokracii. (Pozor, dnes se nic nenazývá pravým názvem.) Jsme nevinní a slušní občané a „občané“. Zasloužíme si kvalitní život a blahobyt, již jenom z toho prostého faktu, že prostě existujeme. Nejíme již z nutnosti a hladu, neboť toto je nekulturní zvrhlé a primitivní chování nehodné civilizovaného „občana“. Proto mučíme, porcujeme, vaříme, smažíme a pečeme živé tvory za živa. A to jen tak, pro své potěšení, abychom naplnili naše žaludky a „občanská“ práva.

A víte, co nás pak třeba dokáže strašně rozčílit?  Například, když se najednou objeví nějaký terorista, nějaký A. Hitler nebo J. V. Stalin, nebo nějaký jiný masový vrah či diktátor, a nám nevinným a slušným „občanům“ začne bezostyšně, jen tak jako by se nechumelilo, trhat za živa nohy, ruce, hlavy a trupy.  No, to je nehorázná nespravedlnost, co?! (Nějakou souvislost s mravenci pečenými za živa v krematoriu to rozhodně žádnou nemá.)

Přejít do diskuze k článku 69 komentářů