Amerika snů?

Spojené státy se již dávno změnily, jak říkají zlé jazyky, na Jihoafrickou republiku na Mississippi. Nechme stranou trefnost tohoto tvrzení, a podívejme se, co nyní registroval americký Patentový úřad. Pokud máte dojem, že jde o papírovou tašku, jaká se používá v celém světě zhruba půl století, je to dojem správný. Nadchlo mne, že věc vymyslel jistý Kořínek z Kalifornie. Pokud Američané vymyslí ještě oboustranně použitelný toaletní papír, mám za to, že Trumpovo heslo Make America Great Again ztratí význam. Však si někteří ještě  pamatujeme doby, kdy první studny nezřizovali ve starověku, ale učinil tak až pastevec Šukin z poloostrova Kola v 15. století. Vlastně, ten název Kola by si Rusové měli včas registrovat, než je světové sankce donutí nazývat ho Coca-Cola…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
24. 9. 2016 8:20

Ten obous(t)ranný toaletní papír je již dávno vynalezen. Jen ti zhýčkanější si pak umývají ruce. ;-)

zart
zart
24. 9. 2016 10:52

Skvělý. Už si někdo nenechal patentovat americký Patentový úřad??

Sio
Sio
24. 9. 2016 11:15

asym napsal

Ten obous(t)ranný toaletní papír je již dávno vynalezen. Jen ti zhýčkanější si pak umývají ruce.

Oboustranný je každý toaleťák. Jen si musíte vybrat stranu. :-)

peter.
24. 9. 2016 15:17

mm napsal

http://foreignpolicy.com/2016/09/22/hillary-clintons-new-colder-cold-war-russia-putin-election/

Neviem sa vyrovnať s tým,že v USA sú ľudia s vplyvom,ktorí by neváhali vo svojej nebotyčnej nadutosti vyvolať vojnu s RF aj za cenu,že Európa,Rusko aj USA sa premenia na neobývateľné a vyľudnené územia.p.Clintonová takýmto človekom je.Bohužiaľ,v USA nie je jediná takto „šialená“.

mm
mm
24. 9. 2016 17:06

myslím, že původem reakcí paní C. je tzv. syndrom Sue Ellen, byť manželka J.R. Ewinga, když chlastala, neměla představy destruující svět. Pokud vím, destruovala jen sama sebe poměrem s Pameliným bráchou, Cliffem burnsem. Za shlédnutí stojí, z jiného soudku, toto: https://www.youtube.com/watch?v=QR2jHjxJNNY

mm
mm
24. 9. 2016 17:07

Je to z 25. února 1959

mm
mm
24. 9. 2016 17:33
bergpora
bergpora
24. 9. 2016 17:47

Zajimave je, ze patent podal Apple…
Az EU prijme CETA, budou se mozna dit zajimave veci, spousta patentu na obycejne veci urcite jeste nekde spi v archivu a az prijde pravy okamzik, tak se probudi.
V obchode zakazi igelitaky a nahradi je papirove tasky, na nez bude mit monopol Apple…a to je jen pitoma zbytna taska. Treba s vyse jiz minovanym WC papirem to bude zajimave, az vyskoci na dvojnasobek ceny z duvodu autorskych poplatku :-)
Ma nekdo treba patentovany nuz, anebo botu? To nam jeste CETA ukaze…

peter.
24. 9. 2016 18:39

peter. napsal
Neviem sa vyrovnať s tým,že v USA sú ľudia s vplyvom,ktorí by neváhali vo svojej nebotyčnej nadutosti vyvolať vojnu s RF aj za cenu,že Európa,Rusko aj USA sa premenia na neobývateľné a vyľudnené územia.p.Clintonová takýmto človekom je.Bohužiaľ,v USA nie je jediná takto „šialená“.

http://www.kp.ru/daily/26586.7/3601590/

Dana
Dana
24. 9. 2016 18:51

Pozadat patentni urad o uznani patentu stoji pres dva tisice dolaru, ciliz je to dobry byznys pro tuto organisaci, ktera neni podrizena statu. Zamestnava tisice uredniku. Pro jedince je to ponekud nejista investice, ale casto se v praxi stava, ze se po uznani vynalezu mohou pravnicky vymahat authorska prava a musi platit vynalezci urcite procento z celkoveho vydelku-profitu. . Ted se authorita patentniho uradu rozsirila o takzvanou Trade mark, hlavne v informacnim prumyslu, to je ta Trade mark ochrana, ktera se tyka i provozu v Ceske republice.. Vymaha se trestnim zakonem , spojenym s mezinarodnimi dohodami. .

mm
mm
24. 9. 2016 19:04

tak si patentujme objevení a vynález Ameriky, protože Amerigo Vespucci to jistě nestihl, natož Kolumbus, a z každé cesty z a do Ameriky bude příjem, třeba pro chudé. Osobně bych si patentoval pojem americká demokracie. ta vznikla, jak paní Dana ví, po akcích Pilgrim Fathers. Trochu ji hatí to, že archeologové na východním pobřeží nechtějí kopat, jelikož v depotech s ostatky prvních osadníků nacházejí tepelně upravené a ohlodané lidské kosti bělochů. Neboli, demokraté požírali sami sebe, zvl. za tuhých zim. Inu, člověk člověku vlkem.