Ať padouch nebo hrdina…

Nitky vedou do zahraničí – Izraele, Kypru, Baham a Kanady. Na naše reprezentanty můžeme být právem hrdí.

Politický život přináší vedle smutných momentů také ty veselé, za které by se nemusel stydět ani Jaroslav Hašek. Sám život přináší příběhy přímo nabité legrací a dobrou náladou. Ta přímo čiší z komediálního výstupu několika ambasadorů v České republice. K vidění ZDE:

Zejména Otto Jelinek z Kanady se nebojí opravdu ničeho a ukazuje jak vlastně správně takový kanadský žertík vypadá. Vyhlašuje boj proti korupci. Má totiž vynikající zkušenosti. Jednak ze spolupráce s panem Zdenkem Bakalou , jehož střídal v dozorčí radě OKD a jednak v řadě dalších iniciativ. Trochu si to rozdělme:

1) Jelinek v dozorčí radě Bakalových OKD ZDE a ZDE

2) Jelinek v nadaci Zdenka Bakaly ZDE

3) Server Echo24 v článku Dalibora Balšínka ZDE informoval o dalších aktivitách pana Jelinka, ale na spojení s Bakalou jako na potvoru zapomněl.

4) Jaromír Jágr radí v roce 1994 školákům, jak si vydělat peněz jako želez. Sázet Bingo! ZDE Co to má společného s dnešním bojovníkem proti korupci Jelinkem? Televizní Bingo NOVA. Pamatujete? Podle Echo24, resp. Lidových novin:

Majitelem TV Bingo NOVA je česko-kanadská akciová společnost Delta Climatizer. Za rok své existence v ČR vydělalo TV Bingo více než miliardu korun. Ředitel TV Bingo NOVA Havlíček LN sdělil, že na projektu této hry u nás je angažován i bývalý federální ministr kanadské vlády Otto Jelinek, který je českého původu.

Přihořívá? V celé kauze padly jen podmíněné tresty. Až na jeden nepodmíněný. Ovšem ten padl pouze v nepřítomnosti pachatele. Šest obžalovaných odešlo ze soudní síně s dvouletými podmínkami, sedmému Pavlu Fantyšovi, který je stále na útěku, vyměřil soud pět let nepodmíněně ve věznici s ostrahou. Zdroj ZDE : Údajnému hlavnímu pachateli podvodu a manipulace s celou loterií bylo v době podvodu 19 let. Dodnes se skrývá. Doufejme, že ne na dně Orlické přehrady. Zdroj ZDE

5) Otto Jelinek stál v čele české pobočky firmy Deloitte . Jak píší vtipně na Wikipedii

Česká pobočka seznámila nejen svou zemi, ale celý středoevropský region s pojmem forenzní služby, které se specializují na efektivní vyšetřování a prevenci podvodů. Jméno Deloitte zdomácnělo zejména během forenzního šetření v oblasti financování jedné z předních politických stran.

Pokud si již nepamatujete, o kterou stranu šlo, vězte, že šlo o stranu „těch, kteří se o sebe umějí postarat“ – ODS. Jak píše dobový tisk:

ODS přijala milionový dar, který nepřiznala
Občanská demokratická strana ve volební kampani v roce 1996 využila peníze, které se nikdy neobjevily v jejím účetnictví, mezi sponzorskými dary, a dokonce se o nich nezmiňuje ani forenzní audit, který si Klausova strana nechala loni zpracovat firmou Deloitte & Touche.

Zdroj: zprávy idnes

6) Údajné Jelinkovo podnikání v erotických službách v prostorách pronajatých Hlavním městem Prahou v Holešovické tržnici komentovat nebudeme. Možná se to týkalo jenom jeho přátel. Pro zájemce je toho dost řečeno na výše uvedeném serveru Echo24 a dále podrobněji na Zvedavci ZDE . Snad jen je nadmíru zajímavá zmínka o JUDr. Františku Hoffmanovi (KSČM), dlouholetém šéfovi kontrolního výboru Magistrátu hl.m. Prahy a zároveň členu dozorčí rady firmy DELTA CLIMATIZER a.s. ZDE a ZDE a ZDE

Možná zasloužilý komunista Hoffman netušil, že je v Holešovické tržnici, majetku města, provozován hanbinec. Netušil to ani jako komunista, ani jako člen dozorčí rady firmy, která měla prostor od města v pronájmu, ani jako předseda Kontrolního výboru. Vymáhání stamilionových pohledávek Magistrátem mohl kontrolovat takříkajíc z obou stran. Někteří škarohlídi ovšem poukazují na takové hospodaření jako na zlodějnu. Že prý se na Magistrátu místo zastupování občanů krade po sta milionech a miliardách. Nevadí. Nitky vedou do zahraničí – Izraele, Kypru, Baham – a František nás dobré Čechy jistě alespoň při svém vzdělání důstojně reprezentoval.

Podobně můžeme být hrdi na Otto Jelinka, protože jeho rodina je původem z Československa. Utekla před komunisty, aby se věrný syn našeho národa po letech konečně vrátil do svobodné vlasti a naučil nás, kterak zacházet s korupcí. Jen čekám, kdy se konečně vrátí Radovan Krejčíř s Viktorem Koženým a poučí nás o etice podnikání.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
6. 2. 2016 18:00

Poslední léta získávám dojem, že dávní emigranti ,,političtí“ se po létech vracejí
s kriminálním profilem a úmyslem zmrzačit zemi svého původu. Dalo by se to vyvážit příklady těch, kdož přišli využít jinde získané zkušenosti ve prospěch společnosti, do níž se vracejí, ale ty příklady postrádám. Méně Kožených!

Dana
Dana
6. 2. 2016 18:56

Cesi si svoji korupci vzit nedaji. Maji ji naprogramovanou v nejhlubsich zavitech mozku.
Akci proti korupci povazuji za naivni a neumetelskou.

idiotronic
6. 2. 2016 19:18

Dana napsal Diskuze k článku Ať padouch nebo hrdina… Nitky vedou do zahraničí – Izraele, Kypru, Baham a Kanady. Na naše reprezentanty můžeme být právem hrdí. Politický život přináší vedle smutných momentů také ty veselé, za které by se nemusel stydět ani Jaroslav Hašek. Sám život přináší příběhy přímo… Pavel Letko • 6. února 2016 • 282 přečtení idiotronic • 6. Únor 2016 Poslední léta získávám dojem, že dávní emigranti ,,političtí“ se po létech vracejí s kriminálním profilem a úmyslem zmrzačit zemi svého původu. Dalo by se to vyvážit příklady těch, kdož přišli využít jinde získané zkušenosti ve prospěch společnosti,… Číst vice »

Sio
Sio
6. 2. 2016 19:57

Dana napsal

Cesi si svoji korupci vzit nedaji.Maji ji naprogramovanouvnejhlubsich zavitech mozku.
Akci proti korupci povazuji za naivni a neumetelskou.

Americká korupce je už legendární. Jen má dobré krytí a tak prostí Amíci, věří, ohýbají hřbet a šlapou. Životní úroveň se jim už dlouho nezvyšuje, a čeká ji velký pád. Pak možná prohlédnou.

to je jedno
to je jedno
7. 2. 2016 8:33

Špičkový článek! Díky. Já si ostatně již 25 let připadám jak v Jiříkově vidění… Ono by to bylo vůbec na několik velezajímavých knih – některé již i byly napsané. Dám jen částečný souhrn: dle všeho každoročně je ze státní kasy „odkloněno“ prý na 100 miliard Kč + každoročně ze země odteče prý na 200 miliard v dividendách (ovšem v rámci objektivity je třeba uvést, kolik do země přiteče v dividendách českým vlastníkům zahraničních firem + kontroverzní eurodotace – jen to co získáme po odečtu toho, co do Brusele odešleme…) + co se zde rozkradlo a rozkorumpovalo za posledních 25 let… Číst vice »

peter.
7. 2. 2016 13:48

Ať padouch nebo hrdina:
Hrdinov pozabíjali a teraz inštalujú do funkcií iných hrdinov.Hrdinov Bendereuromajdanu.
http://politikus.ru/events/69331-dnr-merom-gorlovki-stal-sotnik-maydana.html
Z Rakúska sa vráti Firtaš a v Donecku budú zase spievať „ščenevmerlu“.

peter.
7. 2. 2016 15:17

peter. napsal

Ať padouch nebo hrdina:
Hrdinov pozabíjali a teraz inštalujú do funkcií iných hrdinov.Hrdinov Bendereuromajdanu.
http://politikus.ru/events/69331-dnr-merom-gorlovki-stal-sotnik-maydana.html
Z Rakúska sa vráti Firtaš a v Donecku budú zase spievať „ščenevmerlu“.

Teda to by som bol zvedavý ako by to vysvetľoval Pjakin.A ako to vysvetlí Zacharčenko.Kurvy jedny,zahubili tisíce ľudí a teraz ich posadia do kresiel starostov miest,kde ešte dnes plačú matere za svojimi synmi a deťmi a kde ešte stoja ruiny po ich mäsiarskej robote.

Aleš
Aleš
8. 2. 2016 12:58

Co čekáte za odpověď? V demokracii se tací odstraňují/instalují volbami. A tady již po další záhubě Minského formátu dojde na kalašnikov. Jak v Sýrii tak na Donbase začíná jít o životní zájmy nejen Rusů. Již není kam ustupovat globálnímu Hitlerovi. Pjakin tohle mohl ovlivnit asi jako já zemětřesení na Barbadosu. Štíry z Oděsy budou vnímat jako cíle. A deprivanty je chyba vnímat jinak.