Bezmezný údiv redaktorů ČT nad projevem nového prezidenta

Redaktoři ČT Moravec, Železný a Písařovicová  přítomní Zemanovu inauguračním projevu vyhlíželi, jako kdyby spolkli Švandrlíkovu ondatru. Cože to, probohaživého, nového prezidenta napadlo, že přiřadil k ostrovům negativní deviace (mafiáni a neonacistické bojůvky), též podstatnou část médií, která se zaměřuje na vymývaní mozků a jejíž veřejnost masírující představitelé, jak Miloš Zeman specifikoval, vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí.

Už tohle přiřazení části novinářské obce k čemusi negativnímu vyrazilo naší trojici redaktorů viditelně dech z těla, ale ještě víc je šokovalo, že jedině tento bod prezidentova projevu odměnilo shromáždění ve Vladislavském sále spontánním potleskem. Ten potlesk a údiv trojice redaktorů nad tím, že právě ve zmíněném momomentu zazněl, odkryl pozoruhodný rozpor mezi tím, jak na politiku nahlíží většina našich novinářů a většina těch, kterým je jejich práce určena.

Těm prvním nepřipadá vůbec nespravedlivé, že přes 70 procent národa smýšlí levicově, zatímco přes 70 procent našich tiskovin je pravicových. Že naše televize i rozhlas jsou vždy spíše pravicové než levicové. Že 80 000 účastníků odborářské manifestace se ve zprávách televizních i rozhlasových reportérů scvrkává na tisícové hloučky atd.  Nad tímhle rozporem nezvedl – pokud si vzpomínám – žádný ze jmenované trojice z ČT ještě nikdy pohoršeně obočí, zatímco většinu našich lidí totéž už předlouhá léta dráždí – a potlesk, který se po prezidentově zmínce o nepoctivých médiích v sále zvedl – nebyl vlastně ničím jiným než vyvřením této dlouhé nespokojenosti na povrch.

Většinu českých občanů – a tím jsem si jist – prezidentův výrok o médiích i onen následný potlesk ve Vladislavském sále potěšil, zatímco většinu novinářů – jak bylo zřejmé z reakce trojice redaktorů ČT – spíše rozladil. A to možná i jako návdavek k rozladění předcházejícímu z toho, že – navzdory přesile pravicových redaktorů v médiích i navzdory jejich abnormálnímu snažení – pravicovosti mezi jejich konzumenty ubývá a ubývá. Něco musí být v práci těchto médií špatně. A zdá se, že nový prezident neudělal nic jiného, než že to špatné pojmenoval.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments