Boris Julin o hladomoru na Ukrajině

Interview s historikem ohledně hladomoru v SSSR v letech 1932-33.

Námět: Starý doktor

Překlad a titulky: 55Hox

10
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
Botičky od DioraPPKradyssmirrorhudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hudryper
Člen
hudryper

Díky pane doktore , záměrné vyvolání hladomoru na Ukrajině centrální mocí za Stalina – tento historický falsifikát si pamatuji už od mých chlapeckých let,to znamená,že byl šířen i u nás v souvislosti s odhalením kultu osobnosti J.V.Stalina Nikitou Sergejevičem Chruščovem. Jako důvod proč mělo být o tom rozhodnuto a realizováno byl uváděn odpor ukrajinských rolníků proti jejich rozkulačování a nechuť ke kolektivizaci. Už v jednom předchozím pořadu jsme se dověděli o reálných číslech z procesu rozkulačování,kdy jedním z tzv. kulaků byl i otec Jelcyna,který nebyl odsouzen do gulagu, nýbrž jen s celou rodinou přemístěn do Povolží,kde brzo zaujal vedoucí funkci… Číst vice »

mirror
Člen
mirror

hudrypere, zakažte si používat klávesu Enter pro odřádkování, když píšete ve wordu příspěvek, který pak překopírujete do rámečku na OM. V rámci odstavce nemusíte na klávesu Entr sáhnout, počítač zarovnání textu udělá za vás. Jen odstavce se oddělují stiskem Enter.

hudryper
Člen
hudryper

Děkuji mirrore za radu, jde o starý zlozvyk z psacích strojů. Bude se snažit polepšit se.

mirror
Člen
mirror

hudryper napsal

Děkuji mirrore za radu, jde o starý zlozvyk z psacích strojů. Bude se snažit polepšit se.

Úhledný text se lépe čte.

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Je ustálený fakt, že neúrody v Rusku se opakovaly každých 6-7 let. V letech občanské války 1921-1922 se pod hrozbou hladu a epidemií nacházelo 23 gubernií s počtem obyvatelstva 32 milionů. Ano, hlad byl, ale sovětská moc organizovala boj s touto pohromou. Z hladovějících oblastí se přesídlilo do úrodných oblastí 5,053 milionu lidí. O těchto lidech antikomunističtí demagogové vytvářejí dojem, že zemřeli hladem. Právě zde je nejvíce výmyslů kolem tzv. „Hladomoru“. Jakoby bolševici vzali od chudých rolníků všechno zrno, a ti museli potom hladovět. Rolníci nebyli schopni uživit národ. Bylo třeba mechanizovat zemědělství, ale rolník si traktor nemohl dovolit. Proto… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

V té době padlo rozhodnutí o vytváření kolchozů. A rolníci se nechtěli vzdát svých polí ve prospěch celku. Nechtěli se vzdát půdy, kterou jim komunisté dali deset let před tím. Do té doby neměli nic. Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru. Na Ukrajině a Donu zem orali ne koňmi, jako v centrálním Rusku, protože na černozemi je to pro koně vysilující, proto orali s voly. A voli, to je hovězina, která se dá jíst. Obyvatelstvo zabíjelo a konzumovalo svůj dobytek, odmítajíc ho odevzdat do kolektivního vlastnictví. Proto v roce 1932 na Ukrajině a na Donu obdělali sotva třetinu… Číst vice »

radyss
Host
radyss

„Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru.“ – No vidíte je nenasystné chropouny, nechtěli se vzdát něčeho, co jim patřilo, protože nevěřili že se o jejich majetek postará někdo líp, než oni sami. Přepokládám, že vy byste se klidně o svoje rozdělil, naprosto nesobecky a bolševicky srdnatě, komunisticky uvědoměle. Třeba za nedlouho budete mít možnost, kvóty na kulturně obohacijící imigranty už jsou stanoveny a nepochybujte o tom, že nakonec je EU prosadí. Pak se jistě komunisticky uvědoměle butete moci o svůj obývák, kuchyň a koupelnu podělit s nějakým tím potřebným proletářem z Afriky.

http://www.czechfreepress.cz/evropa/uprchlici-zabiraji-obydlene-domy-v-italii.html

PPK
Člen
PPK

radyss napsal „Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru.“ – No vidíte je nenasystné chropouny, nechtěli se vzdát něčeho, co jim patřilo, protože nevěřili že se o jejich majetek postará někdo líp, než oni sami. Přepokládám, že vy byste se klidně o svoje rozdělil, naprosto nesobecky a bolševicky srdnatě, komunisticky uvědoměle. Třeba za nedlouho budete mít možnost, kvóty na kulturně obohacijící imigranty už jsou stanoveny a nepochybujte o tom, že nakonec je EU prosadí. Pak se jistě komunisticky uvědoměle butete moci o svůj obývák, kuchyň a koupelnu podělit s nějakým tím potřebným proletářem z Afriky. http://www.czechfreepress.cz/evropa/uprchlici-zabiraji-obydlene-domy-v-italii.html Vidím, že se… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Silně nahnědlé stvoření „rády SS“ – laciný a jednoduchý demagog, nic světoborného, bohudík – by se mělo nejdříve naučit číst a pak i chápat psaný text: „Rolníci se nechtěli vzdát svých polí ve prospěch celku. Nechtěli se vzdát půdy, kterou jim komunisté dali deset let před tím. Do té doby neměli nic“. Zároveň si uvědomuji že od této kreatury chci nemožné :-) i když … opravdu máme mlčet a spoléhat na nějaké anti-„radySS“-paragrafy od jeho soukmenovců? „Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat. Když přišli… Číst vice »