Boris Julin o hladomoru na Ukrajině

Interview s historikem ohledně hladomoru v SSSR v letech 1932-33.

Námět: Starý doktor

Překlad a titulky: 55Hox

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
26. 5. 2015 6:02

Díky pane doktore , záměrné vyvolání hladomoru na Ukrajině centrální mocí za Stalina – tento historický falsifikát si pamatuji už od mých chlapeckých let,to znamená,že byl šířen i u nás v souvislosti s odhalením kultu osobnosti J.V.Stalina Nikitou Sergejevičem Chruščovem. Jako důvod proč mělo být o tom rozhodnuto a realizováno byl uváděn odpor ukrajinských rolníků proti jejich rozkulačování a nechuť ke kolektivizaci. Už v jednom předchozím pořadu jsme se dověděli o reálných číslech z procesu rozkulačování,kdy jedním z tzv. kulaků byl i otec Jelcyna,který nebyl odsouzen do gulagu, nýbrž jen s celou rodinou přemístěn do Povolží,kde brzo zaujal vedoucí funkci… Číst vice »

mirror
mirror
26. 5. 2015 9:27

hudrypere, zakažte si používat klávesu Enter pro odřádkování, když píšete ve wordu příspěvek, který pak překopírujete do rámečku na OM. V rámci odstavce nemusíte na klávesu Entr sáhnout, počítač zarovnání textu udělá za vás. Jen odstavce se oddělují stiskem Enter.

hudryper
hudryper
26. 5. 2015 9:44

Děkuji mirrore za radu, jde o starý zlozvyk z psacích strojů. Bude se snažit polepšit se.

mirror
mirror
26. 5. 2015 10:16

hudryper napsal

Děkuji mirrore za radu, jde o starý zlozvyk z psacích strojů. Bude se snažit polepšit se.

Úhledný text se lépe čte.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 5. 2015 19:59

Je ustálený fakt, že neúrody v Rusku se opakovaly každých 6-7 let. V letech občanské války 1921-1922 se pod hrozbou hladu a epidemií nacházelo 23 gubernií s počtem obyvatelstva 32 milionů. Ano, hlad byl, ale sovětská moc organizovala boj s touto pohromou. Z hladovějících oblastí se přesídlilo do úrodných oblastí 5,053 milionu lidí. O těchto lidech antikomunističtí demagogové vytvářejí dojem, že zemřeli hladem. Právě zde je nejvíce výmyslů kolem tzv. „Hladomoru“. Jakoby bolševici vzali od chudých rolníků všechno zrno, a ti museli potom hladovět. Rolníci nebyli schopni uživit národ. Bylo třeba mechanizovat zemědělství, ale rolník si traktor nemohl dovolit. Proto… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 5. 2015 20:02

V té době padlo rozhodnutí o vytváření kolchozů. A rolníci se nechtěli vzdát svých polí ve prospěch celku. Nechtěli se vzdát půdy, kterou jim komunisté dali deset let před tím. Do té doby neměli nic. Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru. Na Ukrajině a Donu zem orali ne koňmi, jako v centrálním Rusku, protože na černozemi je to pro koně vysilující, proto orali s voly. A voli, to je hovězina, která se dá jíst. Obyvatelstvo zabíjelo a konzumovalo svůj dobytek, odmítajíc ho odevzdat do kolektivního vlastnictví. Proto v roce 1932 na Ukrajině a na Donu obdělali sotva třetinu… Číst vice »

radyss
radyss
26. 5. 2015 21:39

„Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru.“ – No vidíte je nenasystné chropouny, nechtěli se vzdát něčeho, co jim patřilo, protože nevěřili že se o jejich majetek postará někdo líp, než oni sami. Přepokládám, že vy byste se klidně o svoje rozdělil, naprosto nesobecky a bolševicky srdnatě, komunisticky uvědoměle. Třeba za nedlouho budete mít možnost, kvóty na kulturně obohacijící imigranty už jsou stanoveny a nepochybujte o tom, že nakonec je EU prosadí. Pak se jistě komunisticky uvědoměle butete moci o svůj obývák, kuchyň a koupelnu podělit s nějakým tím potřebným proletářem z Afriky.

http://www.czechfreepress.cz/evropa/uprchlici-zabiraji-obydlene-domy-v-italii.html

PPK
PPK
26. 5. 2015 22:17

radyss napsal „Nenasytnost, antikolchozní propaganda a záškodnictví bylo příčinou hladomoru.“ – No vidíte je nenasystné chropouny, nechtěli se vzdát něčeho, co jim patřilo, protože nevěřili že se o jejich majetek postará někdo líp, než oni sami. Přepokládám, že vy byste se klidně o svoje rozdělil, naprosto nesobecky a bolševicky srdnatě, komunisticky uvědoměle. Třeba za nedlouho budete mít možnost, kvóty na kulturně obohacijící imigranty už jsou stanoveny a nepochybujte o tom, že nakonec je EU prosadí. Pak se jistě komunisticky uvědoměle butete moci o svůj obývák, kuchyň a koupelnu podělit s nějakým tím potřebným proletářem z Afriky. http://www.czechfreepress.cz/evropa/uprchlici-zabiraji-obydlene-domy-v-italii.html Vidím, že se… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 5. 2015 10:55

Silně nahnědlé stvoření „rády SS“ – laciný a jednoduchý demagog, nic světoborného, bohudík – by se mělo nejdříve naučit číst a pak i chápat psaný text: „Rolníci se nechtěli vzdát svých polí ve prospěch celku. Nechtěli se vzdát půdy, kterou jim komunisté dali deset let před tím. Do té doby neměli nic“. Zároveň si uvědomuji že od této kreatury chci nemožné :-) i když … opravdu máme mlčet a spoléhat na nějaké anti-„radySS“-paragrafy od jeho soukmenovců? „Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat. Když přišli… Číst vice »