Brexit: Pro koho je to výhra a čí je to porážka?

Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Pro USA totiž bylo a je jednodušší ovládat jeden politický a hospodářský celek – tedy EU – než ovládat 28 separátních evropských států. A současný odchod Britanie z EU může být předzvěstí odchodu dalších zemí z EU, resp. i jejího konečného rozpadu.

Ale nejen to. Kde je psáno, že po rozkližování EU nebude následovat i rozkližování NATO, taktéž vynálezené Američany, aby pro lepší dojem mohli své vlastní válečné eskapády podnikat pod mezinárodní vlajkou? Po Brexitu se zdá být možné všechno a oslabení NATO by vládnoucí americké neokonzervativce bolelo možná ještě víc, než současné oslabení EU.

A co američtí finančníci? Pokud by Británie zůstala v EU, byla by zde pro Wall Street naděje, že po čase odejde ze scény též jeho konkurent v Londýně, což je Centrální banka Anglie. Protože až zatím platila a dosud platí v Britanii libra, ale bylo jasné, že tahle výjimka, kterou pro svou zemi vybojoval na EU Cameron, nemůže být na věky. A že tedy poté, co i Britanie přijme euro, padne i její centrální banka, protože nemůže existovat centrální banka bez své vlastní měny. Takže Londýn by přestal být jedním z finančních center světa a obracet by se napříště musel i on na banku evropskou. Po brexitu ovšem naděje Wall Streetu, že jeden z jeho konkurentů padne, zmizela, čímž se dostáváme i k zodpovězení otázky, komu tedy brexit naopak pomohl.

Pomohl všem, kteří trpěli a trpí nadvládou Washingtonu nad světem. Pomohl všem mimo jedno procento současných obyvatel této planety, kteří dnes vlastní polovinu jejího bohatství a mají neovladatelný apetit i na polovinu druhou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
24. 6. 2016 11:49

Asi to skončí konstatováním, že evropský volič je nesvéprávný a tudíž se ho ptát stejně jako v případu svévolného vstupu do struktur NATO, je zbytečné.

peter.
24. 6. 2016 12:12

Nesľubujem si od toho nejaké závratné zmeny.No celkom isto to donúti bruselské elity k tomu,aby prehodnotili svoje doterajšie pôsobenie a možno si uvedomia,že nemôžu manipulovať s európanmi a nebrať pri tom do úvahy verejnú mienku.Očakávam,že sa spamätajú a zaujmú racionálnejší prístup aj k imigrantskej kríze.Že európski „socialisti“sa začnú konečne venovať sociálnym otázkam a prestanú preferovať rôzne menšinové „ľudské práva“a uťahovať náhubok „politickej korektnosti“.

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 12:41

…Brusel se naivně domníval, že partnerství s USA a procesy globalizace jsou jedno a to samé. To je krutý omyl a dosud je možné vidět i mezi politickými matadory v Evropě, že nepochopili, co se děje v USA a ve Velké Británii….

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 12:45

Američané potřebují slabou Evropu, rozloženou, v nepřátelství s Ruskem, aby skrze své elitní vyhrazené procesy řízení mohli ovládat jednotlivé státy EU skrze své proxy organizace, fondy, neziskovky a lobbisty a dovést Evropu ke zničující konfrontaci s Ruskem. A proxy subjekty Američanů rozvrací Evropu za USA. Podporou migrace, podporou konfliktu s Ruskem. Kauza Nečas, kauza Šlachta. Americké destabilizace Evropy v malém. Brexit jako americká destabilizace Evropy pro změnu ve velkém. Globalisté potřebují přesný opak, sjednocenou Evropu a jediné centrum řízení, které je reprezentováno byrokratickým Bruselem. Trochu zvláštním elementem jsou v této hře americké globální elity. Ty jsou široce rozkročené mezi americkými… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 13:05

lomikel napsal Američané potřebují slabou Evropu, rozloženou, v nepřátelství s Ruskem, aby skrze své elitní vyhrazené procesy řízení mohli ovládat jednotlivé státy EU Americane jedou podle jedineho scenare, ktery umi, ovsem Evropa neni Nikaragua, tohle tak jednoduche sousto nebude. Vedouci Kolotoce je plne pod vplyvom metafyziku z KSB-DVTR, ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi). Ze o nich zatim neni slyset je jina vec. V tomhle smeru Evrope… Číst vice »

Sio
Sio
24. 6. 2016 13:43

bergpora napsal Americane jedou podle jedineho scenare, ktery umi, ovsem Evropa neni Nikaragua, tohle tak jednoduche sousto nebude. Vedouci Kolotoce je plne pod vplyvom metafyziku z KSB-DVTR, ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi). Ze o nich zatim neni slyset je jina vec. V tomhle smeru Evrope verim, i kdyz duvodu k malomyslnosti by se naslo vice nezli dost. No nějak z těch skvělých evropských vizionářů zatím vypadl… Číst vice »

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 13:53

bergpora – no, na jednu stranu je pravda ze pristup na leva.net je rekneme nebudici duveru, ale preci jen je treba jit za uroven „americane“ a hledat jemnejsi deleni – amerika se nechova konzistentne. Nemyslim si ze GP je nejak napomocny (spise zastirajici, mlzici a odvadejici pozornotst), vzdy na konci jsou to konkrenti skupiny lidi, s konretnimi zajmy. Brexit ukazal, ze minimalne do urcite urovne pyramidy ( to ten egypt :) rizeni je v elitach pnuti, nedelam si iluze o tom ze nektera ze globalnich ( ona i ta emericka lokalni je globalni) elit je lepsi ci horsi. Muze byt… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 14:01

Sio napsal z těch skvělých evropských vizionářů zatím vypadl jen neomarxismus Ano, Marx mi z toho meho vyctu vypadnul a pritom patri na jedno z prednich mist. Tyhle typy jsou pro rezim smrtelne nebezpecne, protoze funguji protisystemove. Ale nastesti v evropskych dejinach nasla spolecnost vzdy tolik sil, ze nekoho podobneho v dobe nejvyssi krize pripustila ke slovu. My ale v nejvyssi krizi nejsme, takze pocitam, ze to nekde zraje pod povrchem. Goethe, coby minist valky, je trochu jiny pripad. V nove povestfalske sekularni dobe pusobil spise proti-staro-systemove…kolaboroval sice s rezimem, ale da se rici „zachrannym“. Byl pretendentem rezimu, ktery v… Číst vice »

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 14:09

bergpora – vy na to jdete moc fylosoficky, jste osobnosti intelektual, ale vase uvahy se s vetsinou lidi minou, jKakes o tom tusim neco rikal byt v krapet jinem kontextu ;).

Btw ktery rezim mate na mysli, ktere kridlo GP :), ktere narodni elity ?

Priste as zas ozubena ples nebo bures pojedou do emeriky je treba davat pozor od koho berou investituru a instrukce ..

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 14:13

lomikel napsal Ja bych vubec neuvazoval o porovnavani tvurcu s KSB-DVTR s vami vyjemenovanymi (mrtvimi ) pany. Neporovnavam je, to ne, jen rikam, ze teoretikum z KSB- DVTR :-) chybi evropska zkusenost se sekularnimi mysliteli ci vubec vudcimi intelektualnimi osobnosti mimo sferu moci, chapajicimi plne chybne procesy ve spolecnosti a snazicimi se je racionalnimi metodami napravit. Tedy s lidmi chovajicimi se jako profesionalni politici, ovsem pusobicimi mimo politicky establishment. Rusove byli budto jurodivi (Rasputin), ci idealiste (Tostoj), ci jiz soucasti establishmentu, kterym chybel „rebelsky“ odstup (Stolypin, Potemkin). KSB-DVTR je pro hruby uchop naprosto skvela, jakmile chcete trochu zajit do podrobnosti,… Číst vice »

Alena
Alena
24. 6. 2016 14:23

EU je vytvořena tak, aby ekonomicky vyhovovala Německu. Viz umístění EU banky, měna EURO. Německo je ekonomický gigant, ovšem politicky zcela ovládán Amerikou.
A Rusy bych v žádném případě nepodceňovala. ( vím, propaganda nás učí něco jiného), ale přesto

cnemo
24. 6. 2016 14:24

Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost…

Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:)

Alena
Alena
24. 6. 2016 14:25

trochu paralela s 2. světovou- Anglie, ač ostřelována, nebyla, na rozdíl od zbytku Evropy, okupována

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 14:25

lomikel napsal vy na to jdete moc fylosoficky Naopak, jdu na to ciste vedecky v ramci mych historiografickych vedomosti: dejiny Evropy ukazaly, ze z marasmu dokazaly dostat Eropu temer vzdy jen „myslitele“. Nejhorsi je zabetonovana rezimne- systemova pozice, ze ktere v ramci dostupnych nastroju neni vychodisko- jako priklad uvedu nasi normalizaci. Dusiva doba, kde kazdy pokus o napravu, i ten nejlepe mysleny, jen zhorsil situaci. V necekanem a zaroven odmitanem smeru to nakonec musi rozhybat jedine intelektual, rezimni kadry tohle nedokazi, ti vidi problematiku pouze zevnitr. A neresme tu Havlovu osobnost a vlivy na neho pusobici, to je jina otazka.… Číst vice »

Alena
Alena
24. 6. 2016 14:33

no, už vidím Ukrajinu, kde povstal myslitel, a dal vše do pořádku. Myslitel musí svými názory a postoji padnout na úrodnou půdu, aby bylo ovoce vydáno. Není možno něco změnit bez změny např. vzdělávání, atd. k lepšímu, jinak myslitele brzy rozsápou

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 14:36

cnemo napsal Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost… Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:) jasne, kdo normani by se netesil :) ale clanek z aeronetu… Číst vice »

lomikel
lomikel
24. 6. 2016 14:44

bergpora napsal Naopak, jdu na to ciste vedecky v ramci mych historiografickych vedomosti: dejiny Evropy ukazaly, ze z marasmu dokazaly dostat Eropu temer vzdy jen „myslitele“. Nejhorsi je zabetonovana rezimne- systemova pozice, ze ktere v ramci dostupnych nastroju neni vychodisko- jako priklad uvedu nasi normalizaci. Dusiva doba, kde kazdy pokus o napravu, i ten nejlepe mysleny, jen zhorsil situaci. V necekanem a zaroven odmitanem smeru to nakonec musi rozhybat jedine intelektual, rezimni kadry tohle nedokazi, ti vidi problematiku pouze zevnitr. A neresme tu Havlovu osobnost a vlivy na neho pusobici, to je jina otazka. Dalsi priklad: Savonarola. Opet v marasticke… Číst vice »

Alena
Alena
24. 6. 2016 14:47

lomikel napsal jasne, kdo normani by se netesil ale clanek z aeronetu je , v jadru , o tom ze k tomu muze dojit lec nemusi a ze to je v postate kolateral k boji ruzne globalnich elit. Coz obavam se je +- faktum (kdyz nechame stranu nejjemnejsi detaili postoju a akci elit ktere mohou byt vykladany ruzne i v ramci kontextu clanku) a proto pisu ze Brexit otvrel „moznost“ štěstí přeje připraveným, což si představuji tak, že by již měl existovat program přetvoření EU. Ten ovšem ani existovat nemůže, protože EU řídí nevolení komisaři. Pak zbývá nepodřídit se EU… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 15:02

lomikel napsal Havla pamatuji osobne, bylo to medialni maskot rizeny lidmi kteri meli hlavu na mysleni. To jste se uplne netrefil. Havel byl simulakrum, zastupujici ve sve funkci dejinnou osobnost. To je jasne, zadny priklad neni 100%, proto je to priklad. Havel je priklad treba 10%, ale je. „Jadro pudla je v schopnosti vykrocit z paradigma systemu , kouknout se zvenku, nahlednou moznosti dalsiho vyvoje a pka se zase vrati a rozpracovat je v ramci toho systemu.“ Ano, presne o tom mluvim a dejiny Evropy mne proto naplnuji optimismem, ze i v nasi tezke dobe se nekdo takovy najde. Samozrejme… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
24. 6. 2016 15:03

„…ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi)… “ To je ale blábol… Mám nepříjemně dlouhodobý dojem (bezmála přes 20 let), že jaksi generuje velké kulové a ne myslitele… A když, tak mnohé „Evropské myslitele“ bych Rusku nepřál ani za trest… Rusko je velký, samostatný národ který funguje naštěstí jinak než -dnes úpadková- Západní Evropa. A pro Evropu jsou SVÉBYTNÍ Rusové jednoznačně přínos. O „přínosnosti“ svébytných myslitelů Evropy“ Rusku… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 15:15

Martin (už bez taky m) napsal Jestliže Evropa ty „myslitele“ stále „generuje“, proč ustavuje idioty typu Schulze, Junckera, Porošenka, Pavla…do významných funkcí? Vy jste typicka malomyslna 5. kolona, Martine. Rozvrh je velmi jednoduchy: bud se Evropa emancipuje vlastnimi silami, anebo skonci jako velka montovna. Rusove na silne Evrope z historickych a i aktualnich duvodu zajem nemaji, evropskym cilem vzdy bylo Rusko zlikvidovat a rozdelit si ho, coz Rusove vedi velmi dobre. Takze kdybychom se nahodou dostali pod rusky vliv, zadne vitezstvi by to take nebylo, ruska montovna v bledemodrem. Jen vlastnimi silami, jako v minulosti, tohle je vase zeme, vas… Číst vice »

peter.
24. 6. 2016 15:27

http://www.hlavnespravy.sk/cameron-rezignoval-z-postu-premiera/800026
Ešte Juncker,Schulz a Tusk.Ale to by som od týchto sráčov chcel asi priveľa.

peter.
24. 6. 2016 15:46
peter.
24. 6. 2016 16:06

bergpora napsal
. Rusove na silne Evrope z historickych a i aktualnich duvodu zajem nemaji

Majú!!!
Ale musí to byť Európa priateľská a kooperujúca.Na takej Európe Rusom záleží veľmi.Taká Európa je pre nich životne dôležitá.

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 16:27

peter. napsal
Ale musí to byť Európa priateľská a kooperujúca.

Rad nemeckych rytiru- Rzeczpospolita- Karel XII (Severni valka)- podpora Turecka pri kazde rusko-turecke valce- Napoleon- Hitler- Atlanticke spolecenstvi.
Me by se Evropa pratelska a kooperujici take libila, ale u ideove kolebky Evropy, coby sudicka, bohuzel stalo dialekticke paradigma rustu a pokroku skrze nasilny stret konkurencnich koncepci (teze a antiteze :-)

leho
leho
24. 6. 2016 16:57

Z článku: Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Prosím vás, alespoň někteří, vzpamatujte se. Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války někdy v roce 1945 či nejpozději 1946. A pokud si správně pamatuji, tak ve svých pamětech se W. Churchill zmiňuje, že myšlenkou se zabýval už o několik let dříve, tj. hned po začátku války. CIA byla založená až v… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 17:08

leho napsal
A což takhle dokumenty o americkém brouku?

Tady je mate:
http://www.sussex.ac.uk/Units/spru/hsp/documents/CWCB33-Garrett.pdf

Jan Kristek
Jan Kristek
24. 6. 2016 17:09

Martin (už bez taky m) napsal „…ovsem Evropa stale generuje myslitele na nejvyssi urovni, s nimiz (a s mirou jejich vlivu) Rusove nemaji zadne zkusenosti. Rusti vizionari a uroven jejich pusobeni se nemohou rovnat s Voltairem, Goethem, Adornem ci Popperem, ale i Hayekem a dalsimi)… “ To je ale blábol… Mám nepříjemně dlouhodobý dojem (bezmála přes 20 let), že jaksi generuje velké kulové a ne myslitele… A když, tak mnohé „Evropské myslitele“ bych Rusku nepřál ani za trest… Rusko je velký, samostatný národ který funguje naštěstí jinak než -dnes úpadková- Západní Evropa. A pro Evropu jsou SVÉBYTNÍ Rusové jednoznačně přínos.… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 17:11

leho napsal
Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války

Tak jeste tady:
http://www.eu-facts.org/en/background/dark_roots_europe_lecture.html

peter.
24. 6. 2016 19:25

bergpora napsal Rad nemeckych rytiru- Rzeczpospolita- Karel XII (Severni valka)- podpora Turecka pri kazde rusko-turecke valce- Napoleon- Hitler- Atlanticke spolecenstvi. Me by se Evropa pratelska a kooperujici take libila, ale u ideove kolebky Evropy, coby sudicka, bohuzel stalo dialekticke paradigma rustu a pokroku skrze nasilny stret konkurencnich koncepci (teze a antiteze A obdobia spolupráce a vzájomného porozumenia – Peter I.,protinapoleonské vojny.prvá aj druhá svetová vojna a dokonca aj ten socializmus.Vždy je to o vzájomnom porozumení a obojstranných výhodách. bergepora ! čo by malo Rusko zo skrachovanej Európy?Oni sa potrebujú aby prežili.Slabá Európa nepomôže nikomu a ničomu.A to,čo sa dnes deje,je… Číst vice »

bergpora
bergpora
24. 6. 2016 20:25

Petr I je v tomhle zajimava osoba: Zalozil Petrohrad uprostred svedskeho uzemi. Ingrie, dominium svedskeho cisarstvi, trvala na uzemi dnesniho Petrohradu temer 100 let, do roku 1721. A Petrohrad byl zalozen 1703 a to primo uprostred Ingrie. Me to prijde jako nejaka rafinovana vyssi hra, protoze pro normalniho smrtelnika nema tenhle fakt zadne vysvetleni.
https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Ingria

Sio
Sio
24. 6. 2016 20:48

cnemo napsal

Myslím, že toto jsou hlubokomyslné geopolitické úvahy, k nimž občan nepronikne. Spíš doufá v likvidaci EU z důvodu podpory nepřijatelných věcí typu nekonečná migrace, propagace buzerantismu, multikulturní nadřazování parazitů a odpadu nad řádné daňové poplatníky, podpora ekonomicky a ekologicky kontraproduktivního ekofašismu, vynucování lži zvané politická korektnost…

Už se těším na likvidaci těchto zájmových skupin, připravíme jim strašný konec, horší než smrt! Prostě je připravíme o ten nekonečný proud peněz od daňových poplatníků a podvodných mezinárodních lobistů:) Jejich oddanost věci je totiž převážně limitována číslem na výplatní pásce:)

Tak to bychom byli dva.

Aleš
Aleš
24. 6. 2016 20:53

Bergpora je typický troll s automatickým vkládáním spamů a odporných urážek. To je typická dnešní mločí strategie 5 kolony jelit USA označit někoho za 5. kolonu (Ruska). Svoboda každého jedince přeci končí u svobody druhého jedince. Martin bez taky m výborně rozvinul již tak výtečnou úvahu pana Mana a není náhodou, že pokaždé, když padnou podobné perly na om, nastává útok lehovistů a masivní trollení. Není tohle již skutečný útok na poslední špetky našich svobod?
Hanba takovému lidskému odpadu. FUJ!

Bety
Bety
24. 6. 2016 21:15

Sio napsal
Tak to bychom byli dva.

Tak to bychom byli tři.

Sio
Sio
24. 6. 2016 21:19

leho napsal Z článku: Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Prosím vás, alespoň někteří, vzpamatujte se. Kdo má alespoň trochu ponětí o historických faktech ví, že myšlenku Spojených evropských států po vzoru USA vyřkl jako první Winston Churchill hned po skončení války někdy v roce 1945 či nejpozději 1946. A pokud si správně pamatuji, tak ve svých pamětech se W. Churchill zmiňuje, že myšlenkou se zabýval už o několik let dříve, tj. hned po začátku války. CIA byla založená… Číst vice »

dixi
25. 6. 2016 9:11

k posledním třem příspěvkům přidávám souhlas.

Honza999
Honza999
25. 6. 2016 21:52

Nejsem si tou nadvládou Washingtonu tak úplně jistý…. Podle mého názoru to není tak, jak je nám předkládáno. Pokud vládci světa chtějí, abychom se domnívali že světem hýbou USA, bezpochyby to bude kamufláž, protože oni sami jsou tím pádem neviditekní a chtějí, aby to tak zůstalo i nadále. Myslím, že bankéři z City nikdy skutečnou moc z rukou nepustili, jen si zvolli obslužnou elitu zpoza oceánu. Domnívám se, že Evropskou unií nehýbe Merkel. Ona je jen figurka a plní příkazy dalších figurek. Obyčejný občan při přemýšlení o tom kdo tu vládne skončí u ní. Ten zvídavější přes ni „dojde“ k… Číst vice »

zedd
zedd
26. 6. 2016 3:35

: Asi znáte Tolstého a Dostojevského. Jsou to podřadní autoři? Ruská muzika je na Evropské úrovni atd… Před 100 lety tam panoval fakt odpudivý feudalismus, přesto tihle mužici zvládli technologii jaderného štěpení a lety do vesmíru. Vytekla při tom spousta krve, ale to na Západě taky. Vyvraždění původního obyvatelstva USA je moderní historie.

zedd
zedd
26. 6. 2016 3:53

bergpora napsal

Petr I je v tomhle zajimava osoba: Zalozil Petrohrad uprostred svedskeho uzemi. Ingrie, dominium svedskeho cisarstvi, trvala na uzemi dnesniho Petrohradu temer 100 let, do roku 1721. A Petrohrad byl zalozen 1703 a to primo uprostred Ingrie. Me to prijde jako nejaka rafinovana vyssi hra, protoze pro normalniho smrtelnika nema tenhle fakt zadne vysvetleni.
https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Ingria

Hovořili obyvatelé Ingrie „švédsky“, nebo nějakou slovanskou hatmatilkou? V každém případě byli pravoslavní, takže kulturně to prostě není součást Švédska. Tohle je ostatně obecný problém legalita vs. legitimita.

zedd
zedd
26. 6. 2016 3:57

Je to stejný nesmysl jako by si Česká republika nárokovala Horní a Dolní Lužici, protože to prokazatelně byly země Koruny české.

zedd
zedd
26. 6. 2016 4:02

Ostatně i v tom zmiňované článku se píše, že to byla bažina a jediné, o co šlo švédským oficiálům, bylo clo. A Luther.

hudryper
hudryper
26. 6. 2016 5:49

Honza999 napsal nadnárodní kapitál se sídlem v Londýně>USA, jejích armáda a CIA jako hlavní výkonné síly pro celý svět>Německo a Francie jako podřízená „divize“ pro Evropu. No a Británie jako hlavní sídlo – štáb toho všeho – nenápadně vzadu. Podle mého EU, Brusel a totalita z nich vycházející jsou „produktem“ londýnské City a Británie z EU „zdrhá“ hlavně proto, aby zůstala jako sídlo moci oázou klidu a moři zběsilých nařízení. S tímto tvrzením se dá souhlasit s jedinou výhradou. Někteří původně kolegové světové centrální moci Londýnské city podílející se zejména posledních 150 let na vybudování světa,který jim patřil postupně z… Číst vice »

fajt
26. 6. 2016 7:02

hudryper napsal
hudryper

Hudrypere, střední Evropa není schopná ( lidským potenciálem ) s Ruskem vést válku, ta může maximálně pronajmout své území americkým žoldákům a teroristům a mezi tím si počkat na svůj demografický konec ( těch pár zdejších zbohatlíků, kteří se fyzicky převedli do říše, za nějaký pochybný národ a zemi bojovat nebudou ) . ..)

peter.
26. 6. 2016 7:18

fajt napsal
střední Evropa není schopná (

fajt:
Ten Kurasov návod uverejnený aj v PL,zase nevidím ako nerealizovateľný.Dokonca si myslím,že ide o jedinú možnosť ako sa zbaviť bezočivej bruselskej nadradenosti.Myslím,že aj Poliaci si rýchlo uvedomia,že zo západu ich nič dobrého nečaká a zmenia svoj postoj k RF.
No niečo robiť treba,lebo ak sa stane,že EU krachne,tak ostaneme sami s rozpredanou a rozkradnutou republikou.A bez podpory niekoho silného z vonku jednoducho nebudeme schopní postaviť sa na nohy.Aj keď ČR na tom nie je až tak zle ako SR,lebo česká ekonomika je napojená na nemeckú a Nemecko nikam neujde od Česka.

hudryper
hudryper
26. 6. 2016 7:40

fajt napsal Hudrypere, střední Evropa není schopná ( lidským potenciálem ) s Ruskem vést válku, ta může maximálně pronajmout své území americkým žoldákům a teroristům a mezi tím si počkat na svůj demografický konec Přisuzuje to kolísavému tlaku a vysoké vlhkosti,že jste tak flagrantně nepochopil,co jsem uvedl v předchozím příspěvku.Střední Evropa žádnou válku proti Rusku,zejména pak na svém území nejen nepotřebuje,ale byl by to zřejmě totální konec středoevropské kultury.Válku,jak o tom sní polští rusofobové,není schopna se svými současnými armádami vést,dokonce se ani ubránit větší vojenské síle,ale měla by být schopna držet své území mimo globální střet vyvažováním vojenského vlivu obou… Číst vice »

fajt
26. 6. 2016 7:58

hudryper napsal Přisuzuje to kolísavému tlaku a vysoké vlhkosti,že jste tak flagrantně nepochopil,co jsem uvedl v předchozím příspěvku.Střední Evropa žádnou válku proti Rusku,zejména pak na svém území nejen nepotřebuje,ale byl by to zřejmě totální konec středoevropské kultury.Válku,jak o tom sní polští rusofobové,není schopna se svými současnými armádami vést,dokonce se ani ubránit větší vojenské síle,ale měla by být schopna držet své území mimo globální střet vyvažováním vojenského vlivu obou stran. K takové “ středoevropské konfederaci“ by se rychle přidali Srbové i Slovinci a určitě i Rusíni. vyloučena z toho by měla zůstat Halič,která by mohla být „svěřeneckým územím“ Polska,“něch še paňstvo… Číst vice »

fajt
26. 6. 2016 8:09

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/06/26/byl-cerny-myslivec-opravdu-cernoch/ – nu vot česká kultura za evropské chechtáky. ..)