Brusel smetl Česku operační programy 2014-2020

Evropská komise odmítla schválit trojici operačních programů, které mu ke schválení předložila česká vláda. Podle serveru HlídacíPes.org má Brusel otazníky především v souvislosti se služebním zákonem. Další kolo schvalování proběhne v červnu. Zprávu přinesl server EurActiv.cz.

Evropská komise má výtky k trojici českých operačních programů pro nové programové období 2014-2020, a proto je příští měsíc neschválí. Česká republika bude mít možnost složit „reparát“ až o několik měsíců později, druhé kolo schvalování totiž proběhne v červnu. Upozornil na to server Hlídacípes.org s odvoláním na dopis, který na začátku týdne dorazil z Bruselu na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Evropské komisi se v připravených programech „Podnikání a inovace“, „Rybářství“ a „Životní prostředí“ nelíbí zejména způsob odměňování úředníků, který má řešit služební zákon, napsal server.

Výhrady Komise potvrdil novinářům i tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Tomáš Prouza. Brusel podle něj po Česku požaduje, aby ohodnocování úředníků probíhalo transparentněji.

„Zástupci Evropské komisi zcela nerozuměli českému systému zákonů a vyhlášek, ale myslím, že se nám jim to podařilo vysvětlit. Texty vyhlášek ještě budou chtít vidět,“ uvedl Prouza, který zdůraznil, že Česká republika nechce opakovat chyby z minulého období a hodlá spustit vyhlašování výzev k čerpání unijních prostředků co nejdříve.

K tomu ale musí řídící orgány jednotlivých operačních programů splnit určité podmínky. Jednou z nich je podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové i nutnost včasného dokončení příruček pro žadatele a příjemce.

Zdroj: Esondy

 
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
15. 1. 2015 20:55

V Bruselu nějak nedoceňují český zákon o tom jak se nažral vlk a zdánlivá koza zůstala celá,zato v Rusku si všimli nejen OM,ale v něm autorský článek editora webu Stana,uveřejněný zde pod linkem : http://outsidermedia.cz/rusko-v-kristalove-kouli/
Kdo vládne ruštinou : http://news24-online.ru/rossiia-v-hrystalnom-share/
A navíc to podle mého názoru přeložili velmi gramotně.

duro trulo
duro trulo
16. 1. 2015 15:50

V bruseli (vulgarizováno) nelze očekávat schválení čehokoliv Husitského! Naopak i geniální projekty zcela zachraňující podivné EU jsou z ČECH nepřijatelné a musí být zadušeny v zárodku, jinak by Husitským odbojníkům narostl hřebínek vlastenectví, lidskosti a tvůrčí kreativity a to by byl konec korporátní kliky eurofašistů. Čechy je třeba permanentně zotročovat a ještě lépe po boku lechů (poláků) poslat do války proti Rusům.


Nejnovější příspěvky