Bruselský přelom. Terorismus jako proces

23. března 2016

Pouze tři dny potřebovali teroristé k zorganizování odpovědi na uvěznění hlavního podezřelého Saláha Abdeslama z organizace teroristických útoků v Paříži sérií výbuchů v Bruselu. Transformace Islámského státu ze sítě ozbrojených skupin ke kvazistátu se společným centrem pro rozhodování znamenala přechod mezinárodního terorismu na kvalitativně novou úroveň.

Terorismus se tak mění z jevu na proces. Namísto dřívější organizace skupin teroristů ze sítě nastupuje strategické plánování teroristické činnosti. Stává se permanentním procesem schopným ovlivňovat psychický stav celých společenstev.

Jestliže je možné u kvazistátu IS vidět „zahraniční politiku“, potom jeho prvním činem bylo vnesení chaosu do Evropy, která je nejslabším článkem světa mimo islám. Druhý čin znamená rozrušení EU a oslabení řízení jednotlivých států, kdy chce vytvořit podmínky k velkému přestěhování muslimů ze Severní Afriky, Blízkého východu a Střední Asie do Starého světa.

Před příchodem IS se sázelo na „mírové“ dobývání Evropy. V Londýně je štáb, vytvořený v roce 1997 Evropskou radou pro Fatwu a výzkum, (ECFR), což je centrální zařízení Federace islámských organizací v Evropě (FIOE). Ideologové ECFR tvrdí, že Evropa je hnízdem „extrémistických sil fundamentalismu, reprezentujících alianci křižáků a sionistů“.

Pod ochranou ECFR existuje rozvětvená síť mešit, škol, středisek přípravy imámů a dalších institucí. Financuje je vláda Kataru prostřednictvím dobročinných zařízení.

O rozsahu činnosti ECFR hovoří už to, že se tato extrémistická struktura dokonce uhnízdila v periferní Ukrajině, kde pracuje Celoukrajinská asociace společenských organizací „al-Raid“ , zastřešující struktura asociace Muslimských bratří. V roce 2008 byla na základě této organizace vytvořena Duchovní správa muslimů Ukrajiny – „Umma“.

Al-Raid a Ummu sponzoruje Federace islámských organizací Evropy (FIOE), Organizace sociálních reforem z Kuvajtu, Islámská pomoc z Velké Británie a Světové shromáždění muslimské mládeže (WAMY, Saúdská Arábie). Všichni patří do sítě Muslimských bratří.

Šéf ECFR, šejch Jusuf al-Qaradáví, říká: „Vítězství není třeba zajišťovat silou zbraní. Zabereme tyto země (evropské) bez vojska. Potřebujeme jen armádu duchovních a kazatelů, kteří budou mluvit o islámu ve všech jazycích a dialektech.“

Ovšem krize s přívalem muslimských migrantů přiměla evropské země, aby přijaly omezující opatření vůči „mírovým“ dobyvatelům a tím donutila korigovat plány těch, kteří stojí za al-Qaradávím. Celoevropský rozměr teroru a jeho trvalý charakter mohou umožnit islámským interventům jednat s jednotlivými evropskými hlavními městy jazykem ultimát. Jenže Evropě se nedaří domluvit se na jednotném postupu.

Ve fázi „mírového“ dobývání si příchozí muslimové vyžádali u vlád evropských zemí „sociální balík“. Jako obvykle dosáhli svého. S přechodem na permanentní teror řeknou (a už s tím začínají): „Dej nebo umři!“ Pro Evropany to může končit tak, že nejprve to požadované dají, potom bude v Evropě nejvyhledávanějším zbožím modlitební kobereček a nakonec půjdou protestantští kazatelé na kursy rekvalifikace – muslimové si vždy cenili renegáty.

***

Tradice nomádů všech dob – nenarážet do jemných výrobních vztahů zemí, kterými procházejí, ale získávat přidanou hodnotu neekonomickou cestou. Invaze Čingischána a jeho následovníků i dobývání Arabů doby prvních kalifů to dokazuje. Proto příchod nových cizinců z Východu, v jejichž předvoji jsou tlupy migrantů a stovky džihádistů netřeba považovat za cosi unikátního. Otázka tkví v tom, zda ti, jimž taková invaze hrozí (Huntington to nazývá „střet civilizací“) dokáží spojit síly dříve, než dojde ke kritickému momentu?

Ještě jedna otázka: proč se začalo s novými metodami teroru ve Francii a Belgii? Třeba proto, že právě zde dospěly procesy celoevropské degradace nejdál a zejména tyto země jsou nejslabší částí nejslabšího článku?

Ve Francii i v Belgii jsou známkami společenského života zákony o homosexuálních sňatcích, svazy deviantů všech druhů, výzvy udávat na policii své spoluobčany používající výrazy „normální rodina“ a „normální sexuální orientace“. „Zločinci“ takového druhu mohou být ve Francii uvězněni a francouzští ministři doporučují výchovné programy, které přesvědčují občany přijmout relativitu pojmů „muž“ a „žena“. Rusko, které přijalo zákon zakazující propagandu sexuálních perverzí ve školách, se někdy v mediích těchto zemí označuje za „nacistické peklo na zemi“.

Za formu veřejného zdraví se považuje pro lidi smrtelná patologie a apel na to, co je lidské, se stal trestným činem. Zato je vláda shovívavá k delikventům, kteří se mohou zítra stát teroristy. To jsou nám věci, voliči!

Je dávno známo, že je Evropa nemocná. Je také dobře známo, že chorobou oslabený organismus je  náchylný k jakékoliv infekci. Otázkou je jak rychle dokáží (a dokáží-li) najít lék proti jejich civilizaci ohrožujícímu viru. Pokud nedokáží, potom Evropa, taková jakou znali v celém světě, více nebude.

Převzato z Fondsk.ru

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
24. 3. 2016 19:51

http://politikus.ru/events/72902-minoborony-francii-zhdem-800-tys-bezhencev-iz-livii.html
O týchto sa ale nepíše,nehovorí,lebo to nie sú Sýrčania.
Ale spomeňte si na Rwandu,na Hutuov a Tutsiov.

Sio
Sio
25. 3. 2016 8:26

Jednou jsem četl názor, že pokud má člověk tendenci přejídat se některými potravinami, měl by to léčit takovým přežráním oněmi komoditami, že se z toho zblije do bezvědomí. Pak ho ty chutě už přejdou. Nevím, zda je to pravda, ale zdá se, že Merkel a spol nám podávají (asi mimoděk) takovou dávku islámu a multikulti, že k tomu velmi brzy dojde. Nic jiného, než katarze, řekl bych pročištění horem i dolem zřejmě evropskému obyvatelstvu už nezbývá. Brusel – to ještě není dost. Jenže jakmile se něco takového změnilo z jevu v proces, tak se dá čekat, že s jídlem poroste… Číst vice »

Leo K
Leo K
25. 3. 2016 9:40

Článek je blbost …V Londýně je štáb, vytvořený v roce 1997 Evropskou radou pro Fatwu a výzkum, (ECFR)…ECFR je Europian Council on Eoreign Relations a nemá s islámem nic společného. Můžete se přesvědčit na ecfr.eu . Ti, co financují ECFR jsou zde: http://www.ecfr.eu/page/-/Signed_Statutory_Accounts_2014.pdf Velkým přispěvatelem je Sorosův OSF, což nesvědčí o ničem dobrém, ale žádná organizace z Kataru tam není. Další přispěvatelé jsou: z Rakouska, ministerstvo zahraničních věcí; z Belgie , ministerstvo zahraničních věcí; z Bulharska, ministerstvo zahraničních věcí; z České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí; z Dánska , Ministerstvo zahraničních věcí; Evropská komise; z Francie , ministerstvo obrany; z Německa… Číst vice »

Irena
25. 3. 2016 9:49

Irena napsal

http://politikus.ru/video/72923-putin-trollit-kerri.html

Jenom mě ještě napadlo, že když mluvil o těch penězích, tak jeho oči řekli, že ví komu a za co se chystají zaplatit.

Irena
25. 3. 2016 10:01

A teď o Karadžičovi. Zbyly mi následující odpovědi z rozhovoru s ním: „Má práce je nádherná“, říkal. „Tisíce Srbů se osvobodili a unikli hrozbě genocidy. Naší velkou chybou byla špatná propaganda. Svět byl naladěn proti nám. Z hrdosti, ze snahy neponižovat se ospravedlňováním jsme připustili takový stav věcí, kdy se svět dívá na Srby jako na zosobnění zla. Ano, to pro nás není dobré. Ale jako psychiatr mohu říci, že zákonitost platná pro osobnost jednotlivce – pokud zůstaneš sám, dospěješ – platí i pro celý národ. Nucená izolace národa ho zlomí, pokud je na tom duchovně špatně, ale povznese, pokud… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 3. 2016 11:32

Irena napsal

http://politikus.ru/events/72916-oficer-rf-pogib-v-sirii-on-vyzval-ogon-na-sebya-popav-v-okruzhenie.html

kopíruji z diskuse pod článečkem, líp to říci sám neumím…
«Нет больше той любви, аще кто положит душу свою за други своя» Прощай и прости…

hudryper
hudryper
25. 3. 2016 12:18

Irena napsal
Jenom mě ještě napadlo, že když mluvil o těch penězích, tak jeho oči řekli, že ví komu a za co se chystají zaplatit.

Myslím si,že jste měla ,paní Ireno, stejný dojem jako jsem měl i já. Putinovo žertování a uvolněnost
budí dobrý dojem.Zdá se ,že je bezpečně nad věcí a že pracuje s rezervama,o nichž si může Kerry i
neoconi nechat jenom zdát. Jestli se nemýlím,tak jim Putin naznačil,že už většinu us.nestátních
organizací v Rusku (těch přiznávaných) vypoklonkoval a že pokud veze další zelené papírky, tak že
už je nebudou mít šanci v Rusku užít.

Irena
25. 3. 2016 13:05

Друзья, не кажется ли вам, что мы столкнулись с очередным лицемерием, ложью и манипуляцией со стороны «уважаемого» Госсекретаря США? Меня лично просто ввергает в шок то, с какой легкостью и «объективностью» Керри, да и вообще Запад, систематически делает подобные заявления – такое ощущение, что мы действительно живем в параллельных мирах.

Источник: http://politikus.ru/events/72955-kerri-schitaet-chto-rossiya-ne-soblyudaet-minskie-dogovorennosti.html
Politikus.ru

nikdo
nikdo
25. 3. 2016 21:29

Leo K napsal Článek je blbost …V Londýně je štáb, vytvořený v roce 1997 Evropskou radou pro Fatwu a výzkum, (ECFR)…ECFR je Europian Council on Eoreign Relations a nemá s islámem nic společného.Můžete se přesvědčit na ecfr.eu .Ti, co financují ECFR jsou zde: http://www.ecfr.eu/page/-/Signed_Statutory_Accounts_2014.pdf Velkým přispěvatelem je SorosůvOSF, což nesvědčí o ničem dobrém, ale žádná organizace z Kataru tam není. Další přispěvatelé jsou: z Rakouska, ministerstvo zahraničních věcí; z Belgie , ministerstvo zahraničních věcí; z Bulharska, ministerstvo zahraničních věcí; z České republiky, Ministerstvo zahraničních věcí; z Dánska , Ministerstvo zahraničních věcí; Evropská komise; z Francie , ministerstvo obrany; z Německa… Číst vice »