Bubáci a hastrmani politiky

Když Josef Lada stvořil svou dvojici strašidel z pohádek, tak asi nečekal, že i politika jako obor ziskového podnikání jednoho dne vymyslí specifické bubáky a hastrmany ve hmotné a živé lidské podobě. Čeho se člověk totiž nejvíc bojí, aby se mu nestalo? Zřejmě se bojí, aby nebyl chudý a aby se někde nezranil, anebo neonemocněl. Kupodivu se vůbec nebojí – a to je zajímavé – aby z nějakého důvodu náhodou i nezhloupl.

A tak si důvěřivě čteme v bulváru a věříme na charisma celebrit, ekonomů a politiků jako na moc bohů a vesmírných mimozemšťanů, o globálním ohřívání uhlíkové stopy a o nebezpečí vln 5G a 6G už raději vůbec nemluvě. Bohužel však méně bereme v úvahu z příšer posledního času to strašidlo největší, vytvořené a patentované Člověkem politickým jménem koronavirus – bubáka útočícího na zdraví nás všech.

Zdraví, to je totiž jako spořitelní knížka. Knížka, kterou nám kdysi založili rodiče, abychom z ní později sice tu a tam něco i vybrali, když si v občas zahulíme nebo popijeme, ale že ta knížka je i na to, abychom tam ukládali své životní zkušenosti, vědomosti a znalosti, jak nemocí, úrazů a problémů se varovat a dlouho šťastně žít.

No a teď přišel na scénu koronavirus a s ním političtí šamani a všeználkové, kteří radí, ba i nařizují, co my smíme a ihned máme udělat, aby nám ten vir prý už neškodil. Ti lékaři znalejší nám tu velí léčit se a karanténou chránit se, zatímco ti mocní političtí všeználkové křičí a nařizují: Trasovat a testovat, vždyť přece už tu máme i hentu vědu a umělou inteligenci!

No dobrá. Tak si to tedy porovnejme s tou spořitelní knížkou zdraví, co asi pro nás je lepší: Občas si dobrým jídlem a pohybem pro zdraví něco uspořit a nevybírat tam dosud vložené, anebo do vkladní knížky zdraví masivním testováním a trasováním nějakého viru na ten náš vklad jen povinně a placeně nahlížet a věřit, že příště už určitě neonemocníme jen proto, že masivně testovat nařizují šaman Pometlovič a ekonomka Ztloukalová.

Má osobní zkušenost je však jenom tato: Tak, jako pouhým testovacím koukáním do vkladní knížky výši svých úspor zdraví nikdy nezvýším, tak ani trasováním a testováním jakýchkoliv virů se z nich nikdy nevyléčím. Ale jinak rovněž vím, že už má babička měla pravdu, když říkávala, že pánbůh má na tom světě různou čeládku. Nejen bubáky a hastrmany v pohádkách, ale i důvěřivostí očkované hlupáky v občanstvu a chytré darebáky v ekonomii a v politice.

4.8 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
19. 11. 2020 5:36

premiér, který z neonacistických mediíí ztratil poslední zbytky své důstojnosti a bojí se jich více než vlastní smrti, není a ani nemůže být dobrý předseda vlády. ..)

zajoch
19. 11. 2020 7:53

Vím, že pan PPK v moc petic příliš nevěří, ale přesto si troufnu pod jeho pěkný text dát upozornění na jednu petici, která mi připadá zcela na místě:
https://www.petice.com/oteveny_dopis_vlad_za_vyuku_dti_ve_kolach_bez_roue?uv=30454484#

PPK
PPK
Reply to  zajoch
19. 11. 2020 18:11

Ano, paní zajoško, skutečně nevěřím na petice zaměřené na srdce a na rozum elit tohoto společenského systému. To není sociální systém zodpovědný a poctivý a naopak je to režim bez srdce a bez empatie, násilný, asociální, neskrývaně a vrcholně sobecký, chamtivý a plný pokryteckých lží – a podle toho i jeho elity a mediální trubadúři jednají. Poučit je o nutné změně musí jejich vlastní chyby. To bude sice určitou dobu trvat, ale stane se to. Jaderně válčit už nemohou a proto samy mocensky dojedou na vlastní nepoctivost a nezodpovědnost. 

PPK
PPK
Reply to  PPK
19. 11. 2020 18:58

Ještě doplním, že zejména dnešní tzv. „ekonomové“ střední bankovní generace, kteří zřejmě nikdy nepracovali hlavou ani rukama, sami první kariérně dojedou na vlastní hloupost a neschopnost myslet. Vede mne k tomu článek, jehož link je:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Stepan-Krecek-Penize-by-mely-vydelavat-dalsi-penize-644533
Dál už to snad raději nekomentovat, závěr ať si učiní každý sám. Ten pán totiž asi neví, že
„… Podle celoevropského sdružení automobilového průmyslu ACEA by po celé Evropě mělo zůstat stát na 600 tisíc(!) neprodaných skladových aut, která po 1. lednu nebude možné přihlásit…“ – a to znamená KRIZI jako dům!
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/co-delat-se-starsimi-vozy-trh-s-auty-muze-kvuli-emisim-cekat/r~830473aa281311eba6f6ac1f6b220ee8/

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
Reply to  PPK
19. 11. 2020 23:31

K Štěpánu Křečkovi – jacísi nadšenci bezpracného zisku nadšeně propagovali v médiích skvělé investice do „bitkoi(n)tu“, s týdenním přísunem desetitisícových částek na své účty, jakoby bohatství společnosti bujelo spekulací. Holt, to jsou ti mladí (chytráci) věrozvěstové a budovatelé nových zítřků.

idiotronic
Reply to  Ladislav Hinner
20. 11. 2020 3:31

I zmínka o investičním zlatě se mi ,,líbí“. Ještě měl zmínit, jak jsme je zhodnotili prostřednictvím soudruha Tošovského. Před poštou jsem (v rámci GDPR) našel fascikl vypovězených připojištění k důchodu (jména, příjmení, rodná čísla dětí) a zároveň dvě složenky plateb po 100 korunách (to bude důchod!). Napadl mne text, který google ,,nezná“ : Ve škole nás učívali (myšlenka se vrací) hodnoty se vytvářejí jenom lidskou prací. Ne tak zhurta! vzkřikl náhle expert na finance. Hodnoty se vytvářejí na burze a v bance! Od těch časů v každé vísce stojí jedna banka. Bohužel, však vytváří nám jenom samá manka… Autorem bych… Číst vice »

idiotronic
Reply to  idiotronic
20. 11. 2020 3:54

A ještě vzpomínka:
Když jsem ještě v dětství úpěl pod jařmem komunismu, pamatuji si, že jsem si v ,,autosifonu“ míchal pití do skleniček od jamů, kde byl zlatý okraj a zlatý obrázek (například) ostružiny. Dnes podobně zdobené skleněné
obaly nikde nevidím.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
20. 11. 2020 7:38

Dnes sifon podáváme pouze ke kávě
Nová doba!

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 11. 2020 7:56

Mě fascinují domácí kávovary za 18 klacků. Kdysi to byly různé mixéry, zázračné nože a pánve /přičemž volské voko jde nejlépe na ženské/ , teď domácí produkce piva a kafe.
Komunita ať si vyhulí. Takové capuccino s rouškou, to je erotika. Rouška mi dělá parťáka. Jen ten Putin nic. Tuhle nedávno pokašlával na poradě a svět už hrnul svoje informační výdobytky, že nám Vláďa chytnul covida. Také prý vymění Mišustina, potřebuje krizového MANAgora.
Informací je, co hrdlo ráčí. Můžeme se jimi přímo udávit a neztloustneme. Jakpak asi v koncovce vypadá výchoDISKO z nouze?
Jako bitcoin opuštěný ve strouze.

orinoko
Reply to  idiotronic
20. 11. 2020 7:58

Můžu se J. Žáčka zeptat. Nedávno autorizoval to, co jsem mu poslal. Nevěděl jsem, jestli je to jeho.

orinoko
19. 11. 2020 8:27

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/senior-zrejme-nedal-prednost-kamionu-na-miste-zemrel-40342530#dop_ab_variant=0&dop_req_id=0xoEawL71iH-202011190820&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Tato zpráva je naprosto špatně podaná.
Senior v myšlenkách na možnost covidového ataku se snažil ujet karanténním způsobem. Bohužel přehlédl, že covid mutuje i do materiálních podob. Tentokrát byl do role covida obsazen kamion naložený mediálním semenem.
Statistika se ale zajisté mýlit nebude.

orinoko
19. 11. 2020 8:37

Fašistický Seznam. Jedna strana kapoh@ven.

Flígr předpovídá milióny mrtvých na Covid 19 do vánoc, a zelený Prymoula žádá českou armádu o fašistický převrat ve jménu krále Covida.
Tentýž fašistický Seznam v téže rovině inFORMACÍ:
Kam ještě teď můžete vyrazit za sluníčkem a teplou vodu? /Mají tam přítulnějšího coVIDA./
Lvi zažijí převratnou vášeň. Budou se objímat s koronaVÍROU až do roku 2030.

orinoko
19. 11. 2020 13:06

Zajímavý pohled.

statistika.jpg
karel rudolf
19. 11. 2020 17:28

Demo-blok, tj.“politici“ kteří demokracii blokují tzv. opozice, po první vlně epidemie, kdy vláda pomocí roušek z Číny zabránila rozšíření viru SARS-Cov2 pojmenovaný jako Covid 19, a počet mrtvých dosáhl na cca 300, museli zasáhnout. Hnutí ANO a premiér A.Babiš a s ním dokonce i ČSSD by získali v nadcházejících volbách ještě více hlasů než dosud. A tak si vzali za rukojmí občany 65+ a poučeni ze Švédska začali s rozvolňováním tedy s promořováním populace. 6000 mrtvých v 8 milionovém Švédsku byla dobrá inspirace. Předpokládali, že tolik mrtvých u nás už A.Babiš neustojí, zvláště když to svedou na vládu jím řízenou.… Číst vice »

orinoko
19. 11. 2020 20:14

Diskuse bude jistě výživná. Už teď se projevuje čížkovská covid debilta naplno. U Davida zjevně funguje pocit ohrožení. Diskuse je notně sametově znormalizovaná.

http://www.novarepublika.cz/2020/11/na-lovu-bobriku-blbosti-buzerace.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
20. 11. 2020 7:44

Toto označení:
miliardářský oligarcha a nadnárodními finančními korporacemi ustanovený guvernér, či místodržící v německé kolonii Česko, dříve nomenklaturní a protekční soudruh Babiš
se mi líbí.

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 11. 2020 8:25

Jo, Koller má vojáckou razanci, to je dobrý. Ale nesmí jít o Izrael. Tam nezná sestru.

zajoch
19. 11. 2020 21:59

Jasně jste pane PPK vysvětlil, proč jsou pro vás podpisy pod petice zbytečné a úplně to chápu. Můj důvod, proč se občas podepisuji je prostý. Ta celá naše (j)elita, jak vy to nazýváte, si žije zakonzervovaná ve svém světě a nic s ní nedokáže pohnout, ale myslím si, že by mělo občanstvo projevit svoje mínění a dát najevo nespokojenost, i když to vypadá, že je to k ničemu. Ale pokud se bude pořád mlčet, tak to znamená bezvýhradný souhlas se všemi lumpárnami a to by, podle mne, být nemělo. Potom se o nás tvrdí, že jsme ovce. Co může obyčejný… Číst vice »

PPK
PPK
20. 11. 2020 7:49

Vážená paní zajoch, pokusím se své stanovisko podrobněji vysvětlit: Vyšší věk nás starších lidí je sice nepříjemný ze zdravotních důvodů, ale má výhodu životních zkušeností. Zde dám například jednu z těch zkušeností tak, jak jsem ji sám poznal a pochopil: Společenské majetkové elity sice mezi sebou „jako“ soutěží, ale od nás – od tzv. občanských „ovcí“ – požadují především pracovní spolupráci, přičemž financováním propagandy, výmyslem „dotací“ a financováním kolaborantů z církví a „neziskovek“ (a pozor – včetně těch naivních zelených!) si ji proto pilně a zcela korupčně(!) zajišťují. Prosperita majetkové elity totiž není možná bez systémové součinnosti = bez spolupráce… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  PPK
20. 11. 2020 19:29

Naprostý souhlas s PPK. Sepisováním a podáváním petic dáváme najevo, že s „elitami“ spolupracujeme, neboť hrajeme podle jejich pravidel, která jsou cinklá tak, aby „elity“ vždy vyhrávaly….a o to tady jde.