Kdyby nebylo protiruské hysterie, mohla být funkční vakcína dříve

Každý soudně uvažující člověk si jistě uvědomil, že od té doby, co Rusové jako první vyvinuli funkční vakcínu proti Covidu-19, oficiální sdělovací prostředky o této skutečnosti neinformují. Buď mají přímo zakázáno informovat o úspěších zemí, se kterými se nesmíme přátelit, nebo je uvaleno informační embargo na zmínku o funkční vakcíně, protože si ji nesmíme koupit. Pravděpodobně se ale spojilo obojí – protiruská hysterie uměle a vytrvale živená sdělovacími prostředky a nebezpečí, že bychom nemuseli koupit vakcínu, která bude dražší a hlavně zisky půjdou do zemí „na západ od našich hranic“. Připomínám, že o vakcínu projevilo zájem mnoho zemí po celém světě, namátkou Izrael, Brazílie, Maďarsko a další.

Podobně je to se zahraniční pomocí, kdy Maďarsko poslalo sto padesát ventilátorů, ale nějak o tom není slyšet – EU poslala třicet. Z „Ameriky“ mělo přejet 28 vojenských lékařů, a pokud vím, nedorazil ani jeden (přijelo jen několik zdravotníků z národní gardy). Od firmy PPF jsme dostali 50 ventilátorů – a jako by se nic nestalo.

Je to jen jeden, i když velmi významný, příklad jak jednostranné zpravodajství škodí celé naší společnosti. Především mladá generace, která nemá možnosti srovnávat to, co se skutečně stalo, s tím, co jim je dnes předkládáno, je ve velmi komplikované pozici. Muže se stát, že začne svět vidět pokřiveně, tak, jak jí to převážně servírují veřejnoprávní média.

Přehlížení kolapsu objektivního zpravodajství v ČR je chyba. Kvalita českých veřejnoprávních médií přímo ohrožuje existenci normálně se vyvíjející a existující společnosti, a pokud by dnes nebylo internetových médií, která tak vadí veřejnoprávním médiím, informovanost společnosti by bylo na horší úrovni než před 31 lety.

4.5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
Reply to  fajt
19. 11. 2020 21:11

No jo, trasovat se musí…. další novotvar, který zní důležitě, nikdo sice pořádně neví,
k čemu je to dobré, ani co to pořádně znamená, ale když trasovat, tak trasovat, nakonec
ani nebudeme vědět, co je to pracovat.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 11. 2020 7:54

Thomas Jefferson řekl:
„Člověk, který se nikdy nepodívá do novin, je lépe informován než ten, kdo je čte. Protože ten, kdo nic neví, je pravdě blíže než ten, jehož mysl je naplněna lží a omyly.“ Platí to i dnes. Média, namísto aby o realitě informovala, mají tendenci realitu sama vytvářet.
P.S. První várka ruských vakcín už dorazila do Maďarska.