Bůh se na lidi rozhněval a stvořil křesťany

Já jsem včera na ten španělský historický film Agora o pozdně antické filozofce (sic!) Hypatii neměl koukat, teď ho nemůžu dostat z hlavy. Ta tupost, omezenost a agresivita raných křesťanů, jejich nenávist, bigotnost, fanatismus, všechno to, k čemu my se teď hlásíme a co nám má sloužit jako záštita proti údajně agresivnímu islámu, mi bude ještě dlouho strašit v hlavně. Protože tihle magoři, tahle tupá a agresivní hovada, to byli autentičtí nereformovaní křesťané, kteří si s takovým Islámským státem v ničem nezadají. Po humanismu, odpuštění, milosrdenství nikde ani stopy. Tak v čem má být křesťanství jiné, dokonce snad lepší, než islám? V tom, že se k němu hlásíme, že je, na rozdíl od islámu, naše? To nestačí. Možná, že křesťanství nemá jen jednu tvář, ale má-li jich více, pak jedna z nich je určitě tvář totalitního indolentního kultu, který si neváží nikoho a ničeho a ze všeho nejméně rozumu a člověka. Brr…

Ach ovšem, já vím, že to je jen film, jenže ten film je v souladu s historickými knihami i křesťanskými legendami, jen to, co je v knihách odbyto jedním odstavcem, je zde rozvinuto, a co je v legendách oslavováno, je zde ukázáno syrové a bez příkras. Jediná naděje na život v míru spočívá v – a v tomhle má Lopatnikov zatracenou pravdu – zřeknutí se náboženství. Všech náboženství. Ale nestačí je jen pasivně ignorovat, je nutné proti nim aktivně bojovat. My Češi bychom mohli začít tím, že si nenecháme místo našeho laxního pseudoateismu vnutit laxní pseudokřesťanství, protože s laxností i povrchností může být jednoho dne konec a my se změníme ve vraždící monstra pyšná na svoji křesťanskou slušnost – vrátíme se ke kořenům.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
159 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
17. 4. 2016 18:02

No to je objev:) Náboženství je vždy půl vraždy. Křesťanství je patrně nejkrvavější ideologií v lidských dějinách. Můžeme vedle něj žít jen proto, že prohrálo boj s osvícenstvím, což umožnilo dnešní rozvoj. Církev přišla o absolutní moc.

Islám podobnou porážkou zatím ještě neprošel, dál si usurpuje absolutní moc nad svými ovečkami. V tom je jeho nebezpečí na rozdíl od v principu pacifikovaného křesťanství.

K. J.
K. J.
17. 4. 2016 18:22

Kohn stojí ve Vatikánu na náměstí Svatého Petra a pozoruje to procesí kardinálů oblečených ve zlatě a purpuru, papežův vůz a říká Roubíčkovi: „To je firma, co? A to začínali s jedním oslem…“

Celé monoteistické náboženství i se svojí historií, je jednou velkou boží židovskou anekdotou…

Zaplať pánbůh za ateismus, který je darem z nebes, neboť bůh ho stvořil pro rozumné lidi…
:-) :-) :-)

Sio
Sio
17. 4. 2016 18:27

A nebudeme číst pseudofilosofické kydy, které objevují Ameriku.

hudryper
hudryper
17. 4. 2016 20:20

cnemo napsal Náboženství je vždy půl vraždy. Křesťanství je patrně nejkrvavější ideologií v lidských dějinách. Můžeme vedle něj žít jen proto, že prohrálo boj s osvícenstvím, což umožnilo dnešní rozvoj. Církev přišla o absolutní moc. Náboženství je lidské dílo a skoro odjakživa sloužilo k usnadnění řízení lidí.Jeho praktikování se dostávalo a dostává do zásadních rozporů s vírou člověka v něco,co jej přesahuje natolik,že to nemůže být než Bůh. Ateismus je negací náboženství,ale neposkytuje člověku naději. Smyslem života je sebezdokonalování v osobních rozhodnutích a činech při překonávání překážek . Duše se reinkarnují . Znám případ,který to jasně dokazuje. Tak trochu mi… Číst vice »

bergpora
bergpora
17. 4. 2016 20:32

Tribun potezka kopi sveho humanismu a vyrazi masakrovat vsechny, co nebudou chtit prijmout ideu spolecneho a nedelitelneho lidstvi.

peter.
17. 4. 2016 20:33

Tribun: Či sa vám to páči alebo nie,tak jedným z pilierov na ktorom bola vybudovaná európska civilizácia,je kresťanstvo.Táto téza má dnes mnoho odporcov,tých však odkazujem na štúdium histórie.Napokon je ukotvené aj v preambulách ústav mnohých európskych štátov.Tým druhým pilierom bola kultúra antického Grécka.Áno súhlasím s tým,že v mene kresťanstva sa udiali strašné,neospravedlnitelné veci.A dejú sa aj dnes.(Ukrajina,kde ide aj o vojnu z náboženským podtónom).Tieto veci ale treba vidieť v historickom kontexte a nestotožňovať vieru s tým-ktorým náboženstvom. Mimochodom o raných kresťanoch možno hovoriť len do Nicejského koncilu r.325.Film sa odohráva v neskoršej dobe (341 myslím),keď kresťanstvo už bolo zrovnoprávnené Konštantínom… Číst vice »

peter.
17. 4. 2016 21:22

Tribun:
O živote raných kresťanov sa píše v Sienkiewiczovom románe Quo vadis.Prečítajte si ho aby ste vedel,že prvotní kresťania neboli krvilační netvori.Boli skôr prenasledovanými obeťami.Kresťanstvo sa stalo takým ako ho popisujete až vtedy,keď sa spriahlo s vládnou svetskou mocou(cézaropapizmus)a narástla moc cirkevnej hierarchie resp.hierarchov.

Sio
Sio
17. 4. 2016 21:56

Peter, jsou to složité otázky a jakékoli zevšeobecňování není namístě. Tribun si nejspíš pohrává s myšlenkou, zda je křesťanství lepší, než islám. Nechtěl bych na to dávat ani slyšet generalizovanou odpověď, protože tak ani otázka dneška nestojí. Ta zní: „Jsou schopni muslimové asimilace v křesťanském světě?“ A tady je odpověď jasná a potvrzená v praxi předchozích nejméně 40 let nejen v Německu. Většinou NE. Jinak Quo vadis? od Sienkiewitze jsem četl, stejně jako několik románů od Waltariho, mezi nimi třeba „Jeho království“. Všem křesťanům, kteří žijí v duchu prvotního křesťanství držím palce a mají mé sympatie. Co se církví týče,… Číst vice »

Sio
Sio
17. 4. 2016 22:05

hudryper napsal Náboženství je lidské dílo a skoro odjakživa sloužilo k usnadnění řízení lidí.Jeho praktikování se dostávalo a dostává do zásadních rozporů s vírou člověka v něco,co jej přesahuje natolik,že to nemůže být než Bůh. Ateismus je negací náboženství,ale neposkytuje člověku naději. Smyslem života je sebezdokonalování v osobních rozhodnutích a činech při překonávání překážek . Duše se reinkarnují . Znám případ,který to jasně dokazuje. Tak trochu mi připadáte cnemo jako Dr. Grygar s jeho nabubřelým udělováním bludných balvanů. Racio je jen nástroj,nikoliv dokonalý. Přes veškeré upřímné sympatie ke skutečnému křesťanství si nemyslím, že ateismus neposkytuje člověku naději. Dokonce i myšlenku… Číst vice »

peter.
17. 4. 2016 22:28

Sio napsal Jsou schopni muslimové asimilace v křesťanském světě?“ A tady je odpověď jasná a potvrzená v praxi předchozích nejméně 40 let n Muslimovia sa neasimilujú nikdy nech by sa už dostali do akéhokoľvek prostredia.Je to konfesia približne o 600 rokov mladšia ako kresťanstvo.Je na vrchole,kým kresťansvo už upadá.Kým u nás moslimovia žijú v malých počtoch, rádovo v stovkách resp.v málo tisícoch,nie sú problémom.Problém nastáva vtedy ak ich je toľko,že môžu vytvoriť enklávy(uzavreté,typu geta) a vtedy začnú postupovať podľa koránu tak, ako im ho vyloží ich imám-učiteľ.Nie oni sa asimilovať nebudú.Skôr začnú obracať po dobrom alebo zlom,kresťanov na svoju vieru.A… Číst vice »

Sio
Sio
18. 4. 2016 4:03

peter. napsal Muslimovia sa neasimilujú nikdy nech by sa už dostali do akéhokoľvek prostredia.Je to konfesia približne o 600 rokov mladšia ako kresťanstvo.Je na vrchole,kým kresťansvo už upadá.Kým u nás moslimovia žijú v malých počtoch, rádovo v stovkách resp.v málo tisícoch,nie sú problémom.Problém nastáva vtedy ak ich je toľko,že môžu vytvoriť enklávy(uzavreté,typu geta) a vtedy začnú postupovať podľa koránu tak, ako im ho vyloží ich imám-učiteľ.Nie oni sa asimilovať nebudú.Skôr začnú obracať po dobrom alebo zlom,kresťanov na svoju vieru.A budú to kresťania ktorí sa prispôsobia.Nie moslimovia.Lenže podľa mojej mienky ani toto náboženstvo nevydrží v našich končinách dlho.Úlohou islamu je podieľať… Číst vice »

Béda
18. 4. 2016 4:16

Je zajímavé, že dnes jdou dvě křesťanské ideologie křesťanství (papež, Halík…) v Evropě s islámem ruka v ruce. Papež dokonce líbá migrantům, kteří táhnou za sociálními dávkami a „mírumilovně“ („rovnoprávný“ vztah islámu k ženám je známý) „obohacovat“ evropský genofond a veřejné mínění – nohy. Proč to asi katolická vrchnost dělá? A proč se kupř nevymezí proti nacismu a fašismu Kyjeva na UkraDině?

Béda
18. 4. 2016 4:24

oprava: …dvě náboženské (ne křesťanské) ideologie….

Béda
18. 4. 2016 4:34

Ten film o Hypatii ukazuje jednu společnou črtu náboženství (třeba islámu a křesťanství). Když jsou v defenzivě, projevují se velice umírněně, místy až vstřícně. jakmile ovšem nabývají vrchu projeví se naplno. Jinak každá taková ideologie má za cíle zcela ovládnout vědomí mas a eliminovat ostatní konkurenční ideologie. O to nepochopitelnější je nynější vztah katolictví k migrační islámské záplavě. Přitom jsem nezaznamenal kritiku Vatikánu a vyobcování Bushe z civilizačního lůna křesťanství v době, když rozjížděl války v islámském světě. A přitom přikázání Nezabiješ! měla tato církev vždy na prvním místě – ve starověku (Hypatie) ve středověku, křížové výpravy, Conquista, inkvizice i… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
18. 4. 2016 4:43

Jen stručně, dvě poznámky k Tribunovu textu : 1. Biblické křesťanství nikdy nebylo a není humanistické ( aspoň ne v tom smyslu, jak je to slovo obecně chápáno ). Např. teze, že každý člověk je v jádru dobrý je opakem toho, co píše bible. Není přitom bez zajímavosti, že právě tato naivita ( všichni lidé jsou pravdomluvní, slušní a myslí to dobře ) je podstatou dnešní naprosté bezbrannosti společnosti vůči vandalismu, korupci a násilnictví všeho druhu. Humanismus ( tedy jeho pravý smysl ) však odmítá i současná vládnoucí moc, protože pod pláštíkem té falešné „humanity“ nepřipouští např. trest smrti nebo… Číst vice »

Sio
Sio
18. 4. 2016 5:15

Svoboda napsal Jen stručně, dvě poznámky k Tribunovu textu : 1. Biblické křesťanství nikdy nebylo a není humanistické ( aspoň ne v tom smyslu, jak je to slovo obecně chápáno ). Např. teze, že každý člověk je v jádru dobrý je opakem toho, co píše bible. Není přitom bez zajímavosti, že právě tato naivita ( všichni lidé jsou pravdomluvní, slušní a myslí to dobře ) je podstatou dnešní naprosté bezbrannosti společnosti vůči vandalismu, korupci a násilnictví všeho druhu. Humanismus ( tedy jeho pravý smysl ) však odmítá i současná vládnoucí moc, protože pod pláštíkem té falešné „humanity“ nepřipouští např. trest… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 5:46

Re Sio – nač ty emoce … ?
A mj. – už kkřesťané odvolali platnost SZ, už se veřejně zřekli vší té nesnášenlivosti, mýcení mečem, kamenování a utínání rukou, už se zřekli Mojžíše … ? Už se omluvili všem krvavým obětem své představy o uspořádání světa ?
Alespoň do té míry, jako se soudruh Filip vypořádal s Marxem a třídním bojem? :-)

Admirál
Admirál
18. 4. 2016 6:44

Nebezpečí pro mne nepředstavuje křesťanství či islám ale blbci, idioti a konjunkturální karieristé, kteří se ujmou naplňování a prosazování jejich idejí. To samé platilo pro komunisty. Když si vzpomenu, na jaké blby a omezence v poměrně vysokých funkcích člověk narazil… Ti rozumní, pozitivní s nimi nic nesvedli. Blbci se obrnili ideologií a stali se nezničitelnými. Ti jsou největším nebezpečím. Blbci. Díky nim jsou nebezpečná všechna náboženství a velké ideologie.

Sio
Sio
18. 4. 2016 7:09

Gatta napsal Re Sio – nač ty emoce … ? A mj. – už kkřesťané odvolali platnost SZ, už se veřejně zřekli vší té nesnášenlivosti, mýcení mečem, kamenování a utínání rukou, už se zřekli Mojžíše… ? Už se omluvili všem krvavým obětem své představy o uspořádání světa ? Alespoň do té míry, jako se soudruh Filip vypořádal s Marxem a třídním bojem? No, nevím, jak se s tím soudruh Filip vypořádal, já ne. Marxismus má potenciál pro rozvoj a třídní boj bude potřeba aktualizovat vzhledem ke změnám v sociální struktuře společnosti. Bohužel ale 99% komunistů marxismus nezná a nerozumí mu,… Číst vice »

Honza999
Honza999
18. 4. 2016 7:11

peter

Křesťanství že je pilíř, na kterém byla vybudována naše civilizace??? Naopak, naše civilizace byla vybudována navzdory křesťanství, to bylo „křížem“, který byla civilizace na své cestě vzhůru nucena vléci na svých zádech…
Bez tohoto kříže na hřbetě, bez této zátěže která po mnoho staletí blokovala vývoj, byla by naše civilizace již o staletí dále než je.

Sio
Sio
18. 4. 2016 7:14

Admirál napsal Nebezpečí pro mne nepředstavuje křesťanství či islám ale blbci, idioti a konjunkturální karieristé, kteří se ujmou naplňování a prosazování jejich idejí. To samé platilo pro komunisty. Když si vzpomenu, na jaké blby a omezence v poměrně vysokých funkcích člověk narazil… Ti rozumní, pozitivní s nimi nic nesvedli. Blbci se obrnili ideologií a stali se nezničitelnými. Ti jsou největším nebezpečím. Blbci. Díky nim jsou nebezpečná všechna náboženství a velké ideologie. Já bych doplnil „dogmatického naplňování a prosazování jejich idejí“. Což mění smysl, protože už nejde o tvůrčí uplatňování autentických idejí, ale o křivení (kur..ní) autentických idejí tak, že získají… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 7:53

Sio napsal No, nevím, jak se s tím soudruh Filip vypořádal, já ne. Marxismus má potenciál pro rozvoj a třídní boj bude potřeba aktualizovat vzhledem ke změnám v sociální struktuře společnosti. Bohužel ale 99% komunistů marxismus nezná a nerozumí mu, takže se s tím těžko může vypořádávat. Takový je stav věcí. Ti, koho nazýváte „křesťané“ se správně jmenují „církev“. Já si jen dovoluji luxus rozlišovat mezi falešnými proroky a uctívači zlatého telete koncentrovanými v církevní hierarchii a tím, co je v Bibli. Proto, podobně jako u marxismu platí, že 99% věřících nezná Bibli a pokud ano, nerozumí jí. A přitom… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 8:05

Re Sio PS Tedy ve SZ jsou odkazy na příchod Mesiáše – ale tím byl myšlen nový vládce, který se přikloní opět k Jahve a zavede, v tom helénistickém marasmu, zase starý dpobrý pořádek. Jedním takovým byl třeba judský král Josiáš. Po jeho smrti a opětném odklonu společnosti od Jahve se tak mezi věrnými čekalo zase na dalšího … něco jako u nás se stále čeká na Blanické rytíře :-) Tahle proroctví byla v době života Ježíše Krista obecně známa – no a někteří tvrdí, že se svým příchodem do Jerusaléma jim chtěl Ježíš záměrně a vědomě co nejvíce přiblížit… Číst vice »

Sio
Sio
18. 4. 2016 8:12

Gatta napsal Re SioPS Tedy ve SZ jsou odkazy na příchod Mesiáše – ale tím byl myšlen nový vládce, který se přikloní opět k Jahve a zavede, v tom helénistickém marasmu, zase starý dpobrý pořádek. Jedním takovým byl třeba judský král Josiáš. Po jeho smrti a opětném odklonu společnosti od Jahve se takmezi věrnými čekalo zase na dalšího … něco jako u nás se stále čeká na Blanické rytíře Tahle proroctví byla v době života Ježíše Krista obecně známa – no a někteří tvrdí, že se svým příchodem do Jerusaléma jim chtěl Ježíš záměrně a vědomě co nejvíce přiblížit a… Číst vice »

Admirál
Admirál
18. 4. 2016 8:13

Honza999 napsal peter Křesťanství že je pilíř, na kterém byla vybudována naše civilizace??? Naopak, naše civilizace byla vybudována navzdory křesťanství, to bylo „křížem“, který byla civilizace na své cestě vzhůru nucena vléci na svých zádech… Bez tohoto kříže na hřbetě, bez této zátěže která po mnoho staletí blokovala vývoj, byla by naše civilizace již o staletí dále než je. Bez náboženství se v určitém stádiu vývoje neobešla žádná civilizace. Tudíž žádná civilizace nemohla být „o staletí dále“. V pokročilém stupni vývoje společnosti se stalo náboženství zbytným. To bych řekl, že jsou pevné zákonitosti, které se dají poměrně snadno vypozorovat a… Číst vice »

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 8:34

Re Admirál: „Bez náboženství se v určitém stádiu vývoje neobešla žádná civilizace. “ V úvodní kapitole knihy Oni a my, kde je porovnávána vrcholná antika s dnešní společností, pan Kysučan říká, že: „Každá společnost musí mít nějaký vyšší duchovní rozměr – nějaký důvod pro svoji existenci. Pokud se toto ve společnosti ztratí a lidé už v „to“ nevěří, tak že se společnost rozpadne a to i za materiálního a jiného dostatku“. http://www.databazeknih.cz/knihy/oni-a-my-190054 My jen v době osvícenectví s ní spojené materiální revoluci, tehdy nahradili tu starou víru v Boha – vírou v samospasitelnost uspokojování našich potřeb našimi výrobky. A tato… Číst vice »

Honza999
Honza999
18. 4. 2016 8:35

Admirál

To jistě. Ovšem problém vidím v tom, jak dlouho se křesťanství dařilo „držet společnost na uzdě“. Úroveň jiných (již zaniklých nebo dnes upadlých) civilizací, které se náboženstvím tolik nezabývaly ukazuje, že křesťanství bylo zatraceně velkou a těžkou koulí na noze Evropy.
A mezi námi, existovalo v historii několik civilizací, které se s náboženstvím tak nějak minuly, dosáhly velkého rozkvětu a byly zlikvidovány dobyvateli nábožensky založenými… Archeologové nalezli „rovnostářská“ města, bez paláců šlechty, bez svatyní kněží (takže to šlo i bez náboženství) – zato s vodovody a kanalizací…

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 8:42

Re Honza999 – náboženství jako prostředek centralizace a tedy koncentrace moci.

A – cokoliv koncentrované je vždy silnější než jeho okolí.
Tedy potenciálně i reálně nebezpečné.

Gatta
Gatta
18. 4. 2016 8:47

Sio napsal
Jde o to, čím jste, než ji začnete číst.

Jo, ono ve všch knihách člověk vždy najde, to co už tak nějak věděl. Asi proto, že to napsané si umí představit a spojit si s jinými vědomostmi – jen si to při tom čtení své poznání uvědomí a lépe zformuluje a zapamatuje.

J. Hruška
J. Hruška
18. 4. 2016 9:06

Moji milí, existují filmy, články i příspěvky, které mluví daleko víc o svých autorech než o svém předmětu.

peter.
18. 4. 2016 9:16

O tom,na akých základoch bola postavená európska civilizácia,diskutovať nechcem a kto o tom niečo chce vedieť,nech si to naštuduje.Materiálu k tomu je na internete dosť.Stačí ak napíšem,že zmienka o kresťanských základoch a tradíciách je obsiahnutá v ústavných zákonoch(Ústava)viacerých európskych štátov.Aj v preambule Ústavy SR napr. Moja reakcia na článok Tribúna bola vyvolaná týmito názormi,ktoré sú obsiahnuté v článku. cit. :Ta tupost,omezenost raných kresťanů,jejich nenávist,bigotnost a fanatizmus…tihle magoři,tahle tupá a agresivní hovada…atď.Autor to dáva do kontrastu s islamom a imigrantskou krízou a snaží sa čitateľa presvedčiť,že islam je vlastne lepší ako kresťanstvo a preto by sme mali imigrantov všetci vítať s… Číst vice »

peter.
18. 4. 2016 9:43

peter. napsal
Ten kto hodnotí historické reálie len na základe zhliadnutia historických filmov natočených pre komerciu je alebo

Tribun:
Mali by ste navrhnúť,aby sa v školách povinne premietal seriál o bojovnici Xene.Náš dorast by sa takto naučil všetko a starovekom Grécku a Ríme.Dokonca v jednom z dielov sa bojovnica Xena dostáva do kontaktu aj s Vikingami.

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 9:59

Nazdar, jsme zpet, jste radi :) Nic neni idealni, vse zavysi na situaci, i hodnoceni toho ktereho ideologickeho proudu ( nabozenstvi je ideologie). I ideologie maji sve zivotni cykly a promeny v case, a .. ideologie nejsou monolitni. Takze, kdyz ted uvazuji nad krestanstvim tak zasadni nebezpeci pro Evropu , pro stat , pro narod a pro sebe, vidim v tom ze papez se chova jako multikulty neomarxisticky aktivista Tribun. Blbe je ze ten pepez ma, diky bohu ?:), vetsi paky nez Tribun. Az tohle bude poreseno, bude li vubec, mozno se zacit zabyvat kdo komu co kdy kde a… Číst vice »

hudryper
hudryper
18. 4. 2016 10:04

peter. napsal
Ta tupost,omezenost raných kresťanů,jejich nenávist,bigotnost a fanatizmus…tihle magoři,tahle tupá a agresivní hovada…atď.Autor to dáva do kontrastu s islamom a imigrantskou krízou a snaží sa čitateľa presvedčiť,že islam je vlastne lepší ako kresťanstvo a preto by sme mali imigrantov všetci vítať s otvorenou náručou.

Souhlasím s každým Vaším slovem v tomto příspěvku. Raný Tribun se také liší od toho dnešního.

Admirál
Admirál
18. 4. 2016 10:23

Honza999 napsal Admirál To jistě. Ovšem problém vidím v tom, jak dlouho se křesťanství dařilo „držet společnost na uzdě“. Úroveň jiných (již zaniklých nebo dnes upadlých) civilizací, které se náboženstvím tolik nezabývaly ukazuje, že křesťanství bylo zatraceně velkou a těžkou koulí na noze Evropy. A mezi námi, existovalo v historii několik civilizací, které se s náboženstvím tak nějak minuly, dosáhly velkého rozkvětu a byly zlikvidovány dobyvateli nábožensky založenými… Archeologové nalezli „rovnostářská“ města, bez paláců šlechty, bez svatyní kněží (takže to šlo i bez náboženství) – zato s vodovody a kanalizací… „Úroveň zaniklých nebo upadlých“ – v tom je to čertovo… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 10:31

v tech drevnich casech 2-3 stoleti na zad a drive ;), byla kazda spolecnost postavena na nabozenskem zaklade. Konkurencni vyhodou bylo jak dane nebozenstvi podporuje danou zemi a danou formu vlady. Jak efektivne pomaha shromazdovat a vytvaret zdroje pro rozvoj a boj.*

Btw. ktere ze spolecnosti byly nenabozenske a jak je to dolozeno ?

* krome toho hraji roly i dalsi faktory, velikost uzemi, hustota populace, prirodni podminky, genetika a zakladove memy ktere lezi jeste pod temi nabozenskymi. Podle toho pak lze uvazovat o multi vektoru konkurencnich vyhod/nevyhod.

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 10:37

Admiral – byl pokus vymenit nabozenske ideologie za marxistickou/ateistickou ale uplne se to nezdarilo, stejne jako rust uvedomeni lidi vedouci spolu s ekonomicko/vyrobnimi predpoklady ke komunismu.

Neomarxiste si z toho vzali ze je treba fragmentovat spolecnost na vsech frontach a az pak provest Trockeho svetovou revoluci. Tak fragmentuji a fragmentuji, nez je muslimove ukamenuji jako ateisti. V tom vidim urcitou poezii..

:)

Sio
Sio
18. 4. 2016 11:20

lomikel napsal Admiral – byl pokus vymenit nabozenske ideologie za marxistickou/ateistickou ale uplne se to nezdarilo, stejne jako rust uvedomeni lidi vedouci spolu s ekonomicko/vyrobnimi predpoklady ke komunismu. Neomarxiste si z toho vzali ze je treba fragmentovat spolecnost na vsech frontach a az pak provest Trockeho svetovou revoluci.Tak fragmentuji a fragmentuji, nez je muslimove ukamenuji jako ateisti. V tom vidim urcitou poezii.. No, především, než se začne o neomarxismu, mělo by se vědět, co je to marxismus. Ale to ví skutečně jen promile lidí. Že se někdo sám označí (natož je označován) za neomarxistu, neznamená, že je marxistou. Neomaxismus jako… Číst vice »

Admirál
Admirál
18. 4. 2016 11:49

Nálepku „neomarxista“ jsem zaznamenal poprvé a asi nejčastěji na Protiproudu. Olepují tam s ní americké neocony, jejich evropské křížence. evropské zelené a další nekompatibilní směs politiků.

Všichni ti onálepkovaní nemají s jakýmkoli marxismem ať neo nebo paleo vůnec ale vůbec nic společného. Co mají ale tutově společného, to je, že za nimi stojí velké peníze a mainstrém. Takže – levice „jako bejk“. Takže pouze prázdný výraz použitelný pro manipulaci.

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 11:52

sio – tak uz neee Vseobecna ale zpet ke Karlovi ? Ja se nijak nevyjadruji esli je maxismus pass nebo ne, to ze vykorenit nabozenstvi se napodarilo je fucktum. To ze je dnes vedouci levicova ideova platforma neomarxismus je taktez jasne (jmenujte nejakou levicovou stranu ktere je videt napric eu ( neni nutne aby byla parlamentni) a ktere se zabiva ekonomikou a Systemem primarne jinak nez gender, homo a multikulty agendou ? Jmenujte nekoho v CR , opet viditelneho napric spolecnosti, ktery neni exponent vyse uvedneych uchylek v mire vetsi nez male a ktery mimo to propaguje vas ne pasee,… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 11:56

hele, treba

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ond%C5%99ej_Sla%C4%8D%C3%A1lek

je neocon v prevleceni, neomarxista, ten nepasse marxista ?

mel jsem s nim par diskusi kdyz jsem jeste chodil na propagacni web janniky. Vyjasnoval tam velmi soudruzky a otevrene sve nazory, tak kam podle vas patri ?

Nebo autor clanku, je za to placen, od koho :)?

peter.
18. 4. 2016 11:58

Sio napsal
Neomaxismus jako pojem je totiž pitomost. Buď je někdo marxistou, nebo není. Žádné neo tu z principu věcí n

Sio:
Bohužial,neomarxizmus(kultúrny marxizmus) existuje a práve v dnešnej dobe jeho aktivity dosahujú vrchol.
Stačí si dať do vyhľadávača tento pojem alebo si niečo o ňom prečítať od českého filozofa Jiřího Fuchsa.O jeho existencii nemožno pochybovať,no možno diskutovať o oprávnenosti použitia výrazu „marxizmus“v tomto novotvare aj keď akési zdôvodnenie prezentovali už zakladatelia tohoto neomarxizmu(kultúrneho marxizmu) združení vo „Frankfurtskej škole“.

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 12:17

je pravda ze se tezko rozlisuje tlaci li vyse zminene nadstavbove spolecensky destruktivni inovace nova levice, iluminati, zednari, Soros a spole. , CIA, AIPAC ..

No, jadro diskuse je, proc se tedy pravy marxiste od toho nedistancuji ? Moje pracovni hypoteza je ze jsou paralizovani, stejne tak jako ostatni strany, skrze infiltraci typu jako je treba male pivo, Marksova, Dolejs ( ktere to ale nejspise nedelaji pro pro poteseni ) jako tenhle pripad

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Norsky-politik-byl-znasilnen-somalskym-uprchlikem-Neuverite-co-pote-verejne-napsal-429881

tim se dostavame zpet k tomu ze vas pocit ze marxismus zije a bude zit je treba najak dovodit priznaky jeho zivota ve spolesnosti.

lomikel
lomikel
18. 4. 2016 12:25

Shrnuto, pokud se nove levice ( ci jak si to pojmenujete aby vas to nerozcilovalo :o) tyka, tak neni o nic lepsi nez nabozensvi. Ba, odtrzena od reality Zakladny stala se novym nabozenstvim, ktere ukazuje se jako nepouzitelne v dobe islamskeho jihadu, nepnice sve fce podpory statu/spolecnosti a koncetraci zdroju pro stret. Prave naopak je to cisty jed ktery vse rozklada, z leva. On je i rozklad z prava, viz.Dugin., kladivo a kovadlina.

Admirál
Admirál
18. 4. 2016 12:46

lomikel napsal Shrnuto, pokud se nove levice ( ci jak si to pojmenujete aby vas to nerozcilovalo :o) tyka, tak neni o nic lepsi nez nabozensvi. Ba, odtrzena od reality Zakladny stala se novym nabozenstvim, ktere ukazuje se jako nepouzitelne v dobe islamskeho jihadu, nepnice sve fce podpory statu/spolecnosti a koncetraci zdroju pro stret. Prave naopak je to cisty jed ktery vse rozklada, z leva. On je i rozklad z prava, viz.Dugin., kladivo a kovadlina. Lomikeli, kde na té „nové levici“, na těch „neomarxistech“ vidíte něco levicového? Jak už jsem psal, mají podporu velkokapitálu, jim vlastněného mainstrému – tím se… Číst vice »

peter.
18. 4. 2016 12:56

Sio napsal
především, než se začne o neomarxismu, mělo by se vědět, co je to marxismus.

Sio:
Ako každý,kto absolvoval VŠ štúdium v minulom režime,aj ja mám štátnicu z marxizmu.Ale to je len tak na okraj.To čo je dnes dôležitejšie je prezentované na tomto videu :
https://www.youtube.com/watch?v=3HSnGtaMSPs

Sio
Sio
18. 4. 2016 13:13

lomikel napsal sio – tak uz neee Vseobecna ale zpet ke Karlovi ? Ja se nijak nevyjadruji esli je maxismus pass nebo ne, to ze vykorenit nabozenstvi se napodarilo je fucktum. To ze je dnes vedouci levicova ideova platforma neomarxismus je taktez jasne (jmenujte nejakou levicovou stranu ktere je videt napric eu ( neni nutne aby byla parlamentni) a ktere se zabiva ekonomikou a Systemem primarne jinak nez gender, homo a multikulty agendou ? Jmenujte nekoho v CR , opet viditelneho napric spolecnosti, ktery neni exponent vyse uvedneych uchylek v mire vetsi nez male a ktery mimo to propaguje vas… Číst vice »

bergpora
bergpora
18. 4. 2016 13:14

„Lomikeli, kde na té „nové levici“, na těch „neomarxistech“ vidíte něco levicového?“

Na otazku by se nemelo odpovidat otazkou, ale tady nelze jinak:
Reknete mi co je levice, ukazte na nejaky politicky subjekt.
Veskera levice bud kooperovala s velkokapitalem, anebo to posledni, o co se zajimala byl, proletar. Levice neexistuje, je to vabnicka.
Je moderna, to ano, dekonstruktivni hnuti, castecne levicove a socialni. Ale i to je placeno velkokapitalem, stejne jako dnesni hlasatele svetove humanisticke revoluce.

Sio
Sio
18. 4. 2016 13:15

lomikel napsal

hele, treba

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ond%C5%99ej_Sla%C4%8D%C3%A1lek

je neocon v prevleceni, neomarxista, ten nepasse marxista ?

mel jsem s nim par diskusi kdyz jsem jeste chodil na propagacni web janniky. Vyjasnoval tam velmi soudruzky a otevrene sve nazory, tak kam podle vas patri ?

Nebo autor clanku, je za to placen, od koho:)?

Neznám jeho názory. Pokud je anarchista, jak tam stojí, není marxista. Proč by pak měl být neomarxista, nevím. Protože se hodí někomu smíchat anarchisty s pojmem neo-marxisty, aby zmátl pojmy?