Katyň: šlechta kšeftaří s historickou pamětí

Polský prezident Komorowski (pozn.: článek je z roku 2015) přijel do Kyjeva. Stránky polského prezidenta sdělují, že navštíví památník „Bykovňanské hroby“, kde je pohřbeno 2,5 tisíce Poláků, obětí NKVD. Vychází najevo, že „Ukrajinci osvobozovali Osvětim, přičemž nestříleli Poláky“? Pan Schetyna to nijak nekomentoval, byl zticha, protože je úplatný jako celá polská elita.

Před několika lety položil Komorowski květy k pamětní desce na domě bývalé věznice NKVD v Charkově, kde byli v roce 1940 zastřeleni zajatí Poláci. Zde je vhodné připomenout prohlášení ministra zahraničí Polska Schetyny, že koncentrák v Osvětimi osvobodili Ukrajinci, jelikož operaci prováděly svazy Prvního ukrajinského frontu.

Jednoduše, jak Poláky v Charkově, tak v Bykovni rovněž zabíjeli Ukrajinci, kteří sloužili v místních oddílech NKVD. Není to tak, pane Schetyno? Jenže na jeho prohlášení budeme čekat zbytečně, protože polská elita, vychloubající se svou historickou pamětí, s touto pamětí kšeftuje podle situace.

Zde je příklad. Volyňský masakr, při němž bojovníci OUN-UPA zavraždili kolem sta tisíc Poláků. Tato tragédie dlouho kazila dvoustranné vztahy, ale v roce 2013 došlo k oficiálnímu smíření Ukrajiny a Polska, představovanými tehdejšími prezidenty Kučmou a Kwaśniewskim. Země se dohodly, že ve skutečnosti Poláky tehdy v roce 1943 nezničili Ukrajinci, ale ukrajinští bojovníci OUN-UPA. Co to pro čtenáře znamená? Pan Schetyna je v klidu. Dobře, dnes je ideologie OUN-UPA stanovena za národní ideu Ukrajiny a banderovci jsou považováni za hrdiny národa. Z polské strany se mlčí, čili historická paměť je prodána za US dolary.

Lev Klepackij, profesor diplomatické akademie ministerstva zahraničí RF, řekl, že se vytváří umělá historie vztahu Ukrajiny a Polska a jakékoliv temné skvrny v této historii jsou zcela zbytečné a překážejí. Proto míč přehazují hlavně na ruskou stranu a vše, co se týká vztahů Ukrajiny a Polska, buď zastírají, nebo interpretují přijatelněji. Hlavním úkolem je vytvořit ukrajinsko-polský tandem. To pak hraje pravdivá historie podřadnou roli.

Je tedy pochopitelné, proč se dává do popředí tragédie v Katyni, kde bylo v období stalinských represí postříleno 1400 polských důstojníků, ovšem podle Schetyny  „ruskými“ spolupracovníky NKVD. Před katolickými Velikonocemi řekl Komorowski, že „stalinští zločinci zničili elitu polského národa“ a „tento zločin nebude zapomenut“.

Je možné nenávidět Stalina, který držel v táborech miliony sovětských lidí, nejen Poláků, ale proč nenávidět Rusko, které se se „stalinskými zločinci“ vypořádalo ještě za Chruščova? Opět je odpověď zřejmá: plní se politická objednávka, která dobře padne polské nacionální ideji na vzkříšení území Rzeczpospolity.

V roce 2011 v interview pro Komsomolskou pravdu řekl Kwaśniewski: „Byli jsme mohutní v 15. a 16. století, ale v 18. století bylo Polsko rozdělené mezi Rusko, Rakousko a Německo a 120 let jsme žili jako rozdělený národ.“ (Proč tedy Poláci nechápou přání ruského lidu ke sjednocení?)

Doplním, že Kwaśniewski nic neříká o další porážce Polska – v duchovní sféře. Polské Unii se v průběhu staletí  nepodařilo dosáhnout velkých úspěchů v pokatoličtění pravoslavných. Povedlo se to jen v Haliči.

Dnes zůstaly polské elitě nebetyčné ambice, ale nikdy nebyly uvedeny do života, protože je evidentní nedostatek morálky pro její cíl. Za americké peníze přeměnit zemi v amorfní postindustriální břečku – to není právě velká zásluha.

Proto se hodí žonglovat s terminologií, s obhajováním objednané rusofobie. Kwaśniewski velmi originálně chytračí, když mluví o rozdílu mezi volyňskými a katyňskými oběťmi a oběťmi SSSR ve válce proti Polsku v letech 1919 a 1920. Připomínám, že tehdy zahynulo hladem, nemocemi, od mučení a věznění přes 60 tisíc krasnoarmějců v polském zajetí. Kwaśniewski říká: „Střelba v Katyni –  to je politická vůle státu, ale v ostatních případech jsou oběti způsobeny okolnostmi.“

Tohle by pane Kwaśniewski stačilo, banderovci plnili politickou vůli nacistického Německa a později USA, jinak by proti „Stalinově režimu“ tak dlouho nevydrželi. Přitom polský režim porušoval Základní ustanovení o válečných zajatcích, přijatá na Bruselské mezinárodní konferenci v roce 1874. Porušoval je nejméně stejně jako „stalinský režim“ Ženevskou konvenci z roku 1929, kterou však sovětské vedení nepodepsalo.

Na druhou stranu se polská elita soustavně snaží skrývat své hříchy. Například na svůj antisemitismus nechce vzpomínat. Za druhé světové války Poláci ve své zemi zorganizovali strašlivé židovské ghetto, na vesnicích konali pogromy a masakry Židů.

Kiril Anderson, kandidát historických věd, docent katedry historie sociálně politických výzkumů fakulty politologie Moskevské státní univerzity M. V. Lomonosova, řekl Pravdě: „Židofobie je v tradicích polské šlechty stejně jako rusofobie. Pokud by se měli vyjmenovat nepřátelé Polska, byli by podle polských nacionalistů na prvním místě Židé a hned za nimi moskali. Taková je tradice, je to část duchovní kultury, která bohužel neodumřela a někdy se objevuje i v naší době.“

My Rusové jsme litující, protože jsme pravoslavní, to je základ naší víry a o obětech jsme rozhodnuti mlčet – nechceme nikomu uškodit. Přitom pro protestanty v Americe je pocit viny znakem slabosti. Jsi-li silný a bohatý, znamená to, že tě bůh miluje. Proto USA bombardují dosud suverénní země  a potom tam dosazují proamerickou elitu. To je tedy skutečný terorismus a ten je velmi blízký polské elitě. Ona se snaží ve své nemohoucnosti trestat velké Rusko. To se jí nepovede.

Převzato z Pravda.ru

Překlad: zajoch

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
17. 4. 2016 18:36

Co dodat. Přes své katolictví jsou Poláci velmi demoralizovaným národem. Snadněji než ostatní opouštějí svou zemi a prodávají se jako námezdní síly. Je tam snad o tolik hůř, než v Čechách, na Slovensku nebo v Maďarsku?
A pak ten způsob obživy. U nás na severu Moravy už za socíku byli považováni za kluzké kšeftaře. Copak bylo těžké tam získat lepší, než dealerskou kvalifikaci? No, v tom je možná časem doženeme a předeženeme.

hudryper
hudryper
17. 4. 2016 20:41

Sio napsal
v tom je možná časem doženeme a předeženeme.

Už se stalo, Sio. My jsme se rozdělili na Čechy s Moravou a na Slovensko. Při pohledu na polskou
zahraniční politiku zkušenější pozorovatel vidí,že Poláci prostřednictvím svých nereálných ambicí míří nezadržitelně k dalšímu dělení Polska. V Polsku platilo a platí,že lépe je špatně kšeftovat,než
dobře pracovat. Na druhé straně jim jejich hrdost a lásce k „ojčisně“ lze jen závidět.

Dolmen
Dolmen
17. 4. 2016 20:46

U nás se říká, že Polák není národnost, ale profese.

peter.
17. 4. 2016 20:58

S tou Katyňou je to ako s tým poľským lietadlom,ktoré havarovalo aj s celou poľskou vládou.Rusi skrátka musia byť vinní,aj keby neboli.Dosť špinavú úlohu v tom prípade“Katyňský masaker“zohral Gorby,ktorý v záujme zlepšenia vzťahov s Poľskom priznal vinu Ruska a vysral sa tak do vlastného hniezda.Museli sa sfalšovať kvôli tomu dôkazy,ktoré sa neskôr Poliakom záhadne stratili.Gorbyho snaha bola márna,lebo spôsobila ešte väčšiu nenávisť Poliakov k všetkému ruskému.
Na adresu Poľska sa svojho času najvýstižnejšie vyjadril orinoko,keď prehlásil,že „Poľsko je hemeroid Európy“.Mal pravdu.

Sio
Sio
17. 4. 2016 21:42

hudryper napsal
Už se stalo, Sio. My jsme se rozdělili na Čechy s Moravou a na Slovensko. Při pohledu na polskou
zahraniční politiku zkušenější pozorovatel vidí,že Poláci prostřednictvím svých nereálných ambicí míří nezadržitelně k dalšímu dělení Polska. V Polsku platilo a platí,že lépe je špatně kšeftovat,než
dobře pracovat. Na druhé straně jim jejich hrdost a lásce k „ojčisně“ lze jen závidět.

Pokud ta „hrdost a lásce k „ojčisně““ nejsou náhodou jen velkohubé pózy, ale když příjde na řadu kšeft …

Vaska
Vaska
18. 4. 2016 5:09

k tomu Katyňskému masakru za stalina – poláci to dali k nějakému soudu na západě – Rusové to vyhráli – naše masmédia samozřejmě o tom držela bobříka mlčení

Sio
Sio
18. 4. 2016 5:20

Vaska napsal

k tomu Katyňskému masakru za stalina – poláci to dali k nějakému soudu na západě – Rusové to vyhráli – naše masmédia samozřejmě o tom držela bobříka mlčení

Také jsem o tom četl … Vaska – Komora?

fajt
18. 4. 2016 6:22

tak pánové, vidím, že buď polákům závidíte dnešní úspěchy ( od dob stanného práva asi nejvíce ekonomicky a životním standardem obohacena země Evropy, o východní ani nemluvě, tady premianta američanů, československo a pak torzo česko , zcela přeskočili) a nebo o Polsce dnešních dnů nic nevíte, jelikož jsem se na rzeczpospolitou už několikráte podrobně vyjadřoval, tak se teď nebudu opakovat ( kdo chtěl, si to přečetl a nebo si to najde a přečte )a jenom tak zlehka připomenu, že i když jsou poláci asi posledními praktikujícími zastánci katolicismu v Evropě, tak by absolutně nepřipustili církevní restituce v objemu jaké proběhly… Číst vice »

zajoch
18. 4. 2016 6:49

Chtěla bych zde připomenout, že článek se nevyjadřuje k polskému národu, ale k polské elitě. Jistě, jsou obyčejní polští lidé zmanipulovaní polskou propagandou, rusofobní, ale je zde též v komentáři poznámka ohledně jejich pracovitosti. Ano, jsou to známí kšeftaři, ale pracovat dovedou, to potvrzují svými výsledky v zemědělství a bylo to vidět i při jejich práci v ostravských hutích a dolech. Bylo by spravedlivější posuzovat lidi objektivně a nikoliv pod vlivem emocí. Může mi u nich vadit jejich rusofobie nebo jejich bigotnost, ale proč jim přisuzovat i špatné vlastnosti, které nemají. To, že jsou rusofobní není výsledek až současné propagandy,… Číst vice »

Sio
Sio
18. 4. 2016 7:19

zajoch napsal Chtěla bych zde připomenout, že článek se nevyjadřuje k polskému národu, ale k polské elitě. Jistě, jsou obyčejní polští lidé zmanipulovaní polskou propagandou, rusofobní, ale je zde též v komentáři poznámka ohledně jejich pracovitosti. Ano, jsou to známí kšeftaři, ale pracovat dovedou, to potvrzují svými výsledky v zemědělství a bylo to vidět i při jejich práci v ostravských hutích a dolech. Bylo by spravedlivější posuzovat lidi objektivně a nikoliv pod vlivem emocí. Může mi u nich vadit jejich rusofobie nebo jejich bigotnost, ale proč jim přisuzovat i špatnévlastnosti, které nemají. To, že jsou rusofobní není výsledek až současné… Číst vice »

hudryper
hudryper
18. 4. 2016 7:59

fajt napsal Velko Polsko bude ). ..) fajtCitovat Velko Polsko , Velko Srbsko , Velký Izrael -když uvedu jen ty malé velikáše. Jak to dopadlo v bývalé Jugoslávii, v syrské části „Velkého Izraele“ ,není třeba vzpomínat. Kdysi bývala i Velká Litva a v ní Poláci,býval Sovětský Svaz a v něm mimo jiné Ukrajina či středoazijské totality a nebude to zřejmě dlouho trvat a i USA budou bývalé,velké,všemocné…Jenom Čína je už pořádných pár tisíc let nejen velká,ale dnes i mocná, z historického prachu se zvedá velká Indie a jak doufám,že už se nikdy nezvedne velká Osmanská říše a i ta právě… Číst vice »

fajt
18. 4. 2016 8:36

hudryper napsal Velko Polsko , Velko Srbsko , Velký Izrael -když uvedu jen ty malé velikáše. Jak to dopadlo v bývalé Jugoslávii, v syrské části „Velkého Izraele“ ,není třeba vzpomínat. Kdysi bývala i Velká Litva a v ní Poláci,býval Sovětský Svaz a v něm mimo jiné Ukrajina či středoazijské totality a nebude to zřejmě dlouho trvat a i USA budou bývalé,velké,všemocné…Jenom Čína je už pořádných pár tisíc let nejen velká,ale dnes i mocná, z historického prachu se zvedá velká Indie a jak doufám,že už se nikdy nezvedne velká Osmanská říše a i ta právě resuscitovaná Perská říše zůstane ve svém… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 4. 2016 8:58

Autor píše: „Je možné nenávidět Stalina, který držel v táborech miliony sovětských lidí…“

Zajímavé z Wiki:
V usa v roce 2011 bylo 2.266.800 vězňů, čili 716 vězňů na 100.000 obyvatel. V 2014 jich bylo 743…
V SSSR v roce 1937 г. bylo 1.194.400 vězňů neboli 583 na 100.000 obyvatel.
Závěry ať si udělá každý sám. Myslím že je na čase začít nebát se říkat pravdu.

fajt
18. 4. 2016 8:59

http://www.novinky.cz/domaci/400776-altner-navrhl-obstavit-cssd-ucty.html – co k téhle švejkovině říci a neposlat čízky do zadele. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 4. 2016 9:03

Možná budu opakovat již jednou zde vyřčené, ale opravdu z polského působení v dějinách mám dost blivné pocity. Dneska se z nich v médiích dělají chudáčci, na které nebyli Rusové nikdy moc hodní, ale jaksi se zapomíná na staré polské sny o Velikém Polsku, které sahá až po Smolensk, i na realitu polských krvavých výbojů směrem na východ. U Poláků mne udivuje obrovský nepoměr mezi jejich vypínavostí a nabubřelostí a skutečným jejich příspěvkem světu. Jasně, třeba u Němců to taky není moc sympatické, jenže ti si mohli aspoň hřát iluzi, že jsou národem, který zrodil Kanta, Goethea, Bacha, Beethovena, Schillera,… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 4. 2016 9:05

Karol Wojtyla je dodnes médii popisován jako světodějná postava a byl mu nasazen nimbus světce, je ale nepříliš zmiňovaným faktem, že přišel k úřadu papeže poté, co jeho předchůdce Jan Pavel I za podivných okolností zemřel. Wojtyla nesmírně zpopularizoval svůj úřad, ale pokoncilní církev vrátil o sto let zpátky, kryl různé mafiány, např. Maciela z legionářů Kristových, jakož i mraky pedofilů. Opravdu nechcu, aby tato kritika Polska vyznívala jako kritika Poláků ad hoc – nebylo to ani spravedlivé ani rozumné. Dobře si uvědomuji, že být v Polsku slušným a střízlivým člověkem je a bude ještě o dost složitější, než u… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 4. 2016 10:10

Vaska napsal k tomu Katyňskému masakru za stalina – poláci to dali k nějakému soudu na západě – Rusové to vyhráli – naše masmédia samozřejmě o tom držela bobříka mlčení To: „Vaska“: ŠTRASBURK, 21. října 2013 – Evropský soud pro lidská práva vynesl naprosto senzační nález ve sporu 21.10.2013 CASE OF JANOWIEC AND OTHERS v. RUSSIA!Nosný dokument obžaloby Evropský soud shledal jako podvrh/fake a vůbec ho nevzal v úvahu. http://hudoc.echr.coe.int/eng-press?i=003-4541478-5482631#{„itemid“:[„003-4541478-5482631“]} Přelomový rozsudek přepsal historii. „Dokumenty“, předložené za Gorbačova a Jelcina, svědčící o tom, že v popravě desítek tisíc polských důstojníků je vinen Stalin a sovětská strana plotu, SHLEDAL SOUD PODVRHEM.… Číst vice »

peter.
18. 4. 2016 10:49

Ja dávam za pravdu p.zajoch.S Poliakmi som v častom kontakte a ich názory na všetko,čo trápi nás sú totožné s tými našimi.Ide o názory na Ukrajinský konflikt,na EÚ,úlohu USA a vplyv sionistov nevynímajúc.Problém mali Poliaci vždy so svojimi elitami.Je to zásluha poľských elít,že sa o Poľsku vytvoril v Európe negatívny obraz.A dnešné poľské elity pokračujú v politike,ktorá je aj pre nás dosť odpudivá.Ako príklad uvediem pohľad bežných Poliakov na Ukrajinu cez prizmu „Volynskej seči“a diametrálne odlišný prístup k Ukrajine zo strany poľských elít.A aj tá povestná poľská rusofóbia vyrastá skôr z poľského antisemitizmu ako z nenávisti k samotným Rusom.(Židoboľševizmus).

idiotronic
18. 4. 2016 12:09

Možná to přeceńuji, ale z historické paměti vypadl Talerhof, akce proti inteligenci v Haliči (koncentrák byl na území dnešního letiště v Gratzu), podobně jedovatá jako ,,Hnutí Omladina“ v Čechách. To jen na připomenutí, že občas v těchto končinách formovalo politiku Rakousko-Uhersko.
Dneska ty doby připomíná jen železnice ze Lvova přes Přerov,Břeclav do Vídně,což je hezké, ale dobový kontext by se neměl zapomínat.

zajoch
18. 4. 2016 13:00

Botičky od Diora, ještě štěstí, že jste ke konci svého traktátu vložil větu: „Opravdu nechcu, aby tato kritika Polska vyznívala jako kritika Poláků ad hoc – nebylo to ani spravedlivé ani rozumné.“ Jinak bych vás považovala za neznalého věci. I když co se týče madam Sklodowské, jak ji možná ironicky titulujete, tak mi není jasné kterou myslíte, zda Marii nebo Irenu. Četl jste její životopis? Myslím, že „sčochnutí s Frantíkem“ u ní neznamenalo nastartování její vědecké práce. Mluvím o Marii. Vědecké výsledky měla až do konce svého života a ten byl z velké části už bez jejího muže, v osamocení.… Číst vice »

fajt
18. 4. 2016 15:52

http://cz.sputniknews.com/nazory/20160418/2843141/jaros-termin-mozny-rozpad-ukrajina.html – a ten si do Ruska taky jezdí, jak se mu zamane . ..)

peter.
18. 4. 2016 16:06

fajt napsal
a ten si do Ruska taky jezdí, jak se mu zamane . ..)

http://ukraina.ru/opinions/20160418/1016183776.html
Je to zvláštny a z hľadiska bezpečnostného aj dosť riskantný prístup k ukromajdanistom zo strany RF.

fajt
18. 4. 2016 16:10

peter. napsal
http://ukraina.ru/opinions/20160418/1016183776.html
Je to zvláštny a z hľadiska bezpečnostného aj dosť riskantný prístup k ukromajdanistom zo strany RF.

nejvíce mi udivuje a děsí střelba ze zálohy do vlastních řad ( že zachraňují amíky a jejich proxy hadráky na neoconské misi a ti jim za to kopou do hlavy, na to jsem si už tak nějak přivyknul ). ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 4. 2016 16:35

To: zajoch Děkuji za reakci. Bohužel musím trvat na svém: – můžete si o madam Sklodowské myslet co chcete. Já též. – kromě Chopina Poláci nemají jiné hudebníky, které by byli trochu známí aspoň v Evropě. Paderewski, Wieniawski – prosím Vás… – o nositelích Nobelovy ceny mám vyhraněný názor neboť vím kdo-komu-a proč ji uděluje. Tahle strategie se nemění již mnoho tisíc let. Vytvořit guláš z polopravd a lží a pak to opakovat do omrzení. Slabší jedinci podlehnou okamžitě, ti , kteří mají svůj úsudek založený na selském rozumu, o něco později. Ale tak to chodí, ti, co válčí, dostávají… Číst vice »

Sio
Sio
18. 4. 2016 16:57

Botičky od Diora napsal

Autor píše: „Je možné nenávidět Stalina, který držel v táborech miliony sovětských lidí…“

Zajímavé z Wiki:
V usa v roce 2011 bylo 2.266.800 vězňů, čili 716 vězňů na 100.000 obyvatel. V 2014 jich bylo 743…
V SSSR v roce 1937 г. bylo 1.194.400 vězňů neboli 583 na 100.000 obyvatel.
Závěry ať si udělá každý sám. Myslím že je na čase začít nebát se říkat pravdu.

A díky za to.

Sio
Sio
18. 4. 2016 17:23

Botičky od Diora napsal To: zajoch Děkuji za reakci. Bohužel musím trvat na svém: – můžete si o madam Sklodowské myslet co chcete. Já též. – kromě Chopina Poláci nemají jiné hudebníky, které by byli trochu známí aspoň v Evropě. Paderewski, Wieniawski – prosím Vás… –o nositelích Nobelovy ceny mám vyhraněný názor neboť vím kdo-komu-a proč ji uděluje. Tahle strategie se nemění již mnoho tisíc let. Vytvořit guláš z polopravd a lží a pak to opakovat do omrzení. Slabší jedinci podlehnou okamžitě, ti , kteří mají svůj úsudek založený na selském rozumu, o něco později. Ale tak to chodí, ti,… Číst vice »

Irena
18. 4. 2016 19:03

Разведопрос: ополченец Александр, бывший офицер ВСУ

Источник: http://politikus.ru/video/74122-razvedopros-opolchenec-aleksandr.html
Politikus.ru

zajoch
18. 4. 2016 19:49

Botičky od Diora, samozřejmě, že budete stát na svém. Nic jiného bych nečekala. I to, že mě budete chtít potřít jakýmikoliv argumenty. S udílením Nobelovky v minulosti možná trochu ujíždíte, nezdá se vám? Nebyl žádný vývoj? A s muzikanty? Prosím vás…..
Ale fakt si myslím, že naši severní sousedi nestojí za jakékoliv hádky, i když nespravedlnost nemám ráda. Tak si užívejte svoje přesvědčení a já se budu držet toho svého.

fajt
18. 4. 2016 20:11

comment image?oh=8618277c1dc9b614a8cb1dfd7f949166&oe=577A937A

peter.
18. 4. 2016 20:16

No tak Bútora predovšetkým nie je Slovák ale súkmeňovec Albrightovej.Bol poradcom V.Havla,veľvyslancom v USA a dnes je hlavným poradcom(bábkovodičom) pezidenta Kisku.Kiska je len reproduktorom cez ktorý rozpráva Bútora.Fico sa týmto ceremóniám vyhol a teraz neostáva nič iné ako dúfať,že jeho zdravotný stav nebude vážny.

fajt
18. 4. 2016 20:24

přeji Ficovi pevného zdraví, snad to bylo jenom gesto ke krvavé Mařeně, která se v Blavě producírovala jako by byla u sebe doma na ranči ( asi nikdo nevyvěsil jugoslávskou vlajku). ..)

peter.
19. 4. 2016 5:58

Irena napsal

http://politikus.ru/v-rossii/74541-rosarhiv-likvidiruet-vlasovschinu-skandalnaya-dissertaciya-obelyayuschaya-predatelya-vlasova-budet-peresmotrena.html

Irena:
Tento prípad so škandalóznou dizertáciou sme tuším rozoberali a kritizovali aj nedávno na OM.Že by si to v Rusku všimli?(smajlík).

Irena
19. 4. 2016 6:15

peter. napsal
Irena:
Tento prípad so škandalóznou dizertáciou sme tuším rozoberali a kritizovali aj nedávno na OM.Že by si to v Rusku všimli?(smajlík).

Snad se začaly hýbat ledy, ne nadarmo si podřídili archiv.

fajt
19. 4. 2016 6:30

tak se nám rozpadá BRICS, brazilská větev prožívá svou barevnou revoluci a jižní amerika se vrací do područí neoconů s plnou parádou ( na Kubě se etablovali fašisté z emerické ambasády a dozajista si už zvolili svého Gorbyho a jeho privatizační kurwičky). ..)

fajt
19. 4. 2016 6:36

včera jsem si poslech Altnera, jak se urputně ústavou domáhá své lichvy – kdyby tohle někdo pustil v 89 jaké časy čekají gumítky s klíčema, tak by Havel neměl dlouhou životnost – a lze jenom konstatovat, že transformace na svini byla dokonána a nepustí homo opičáka ani když je na smrtelné posteli. ..)

peter.
19. 4. 2016 12:55

Irena napsal
Snad se začaly hýbat ledy, ne nadarmo si podřídili archiv.

Už to tak vyzerá,že naozaj
http://politikus.ru/v-rossii/74586-antirossiyskaya-propaganda-v-krymu-nakrylas-mednym-tazom.html

peter.
19. 4. 2016 13:45

Udalosti v Európe naberajú spád a existencia EÚ závisí už len od V.Británie.V prípade,že dôjde k „Brexitu“ EÚ skončí.A toto jej záchrane veľmi nepomáha.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Europska-unia-im-je-ukradnuta-tahakom-volieb-su-ultranacionalisti-Srbsku-to-moze-v-Bruseli-zavriet-dvere-na-poriadne-dlho-266801
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Obrovsky-vyprask-Merkelovej-od-vnucky-Charlieho-Chaplina-Vytiahla-na-nu-Hitlera-266813
Za srbských ultranacionalistov sú označovaní tí,ktorí vidia budúcnosť Srbska v spojenectve s Ruskom a nie s EÚ.

peter.
19. 4. 2016 14:03

fajt:
Mám na vás otázku čisto súkromného charakteru,ktorá nesúvisí so žiadnou tu diskutovanou témou.Preto sa diskutérom ospravedlňujem.
fajt! Ide mi o toto:V Čechách máte horníkov,u vás horníkov a havířov,tak prečo do r..i sa váš prvoligový futbalový klub volá Baník(Baník Ostrava)?

lomikel
lomikel
19. 4. 2016 14:18

peter: toz ku**a tak :

http://taka-laska.7x.cz/temata/ostravsko-cesky-slovnik
Banik FC Baník Ostrava, klub fotbalový, na Zeměkouli a zejména pak v zemích koruny České nejlepší (viz také Slezska)
banik havíř, horník; pozor ale! Banik (s velkým B) — viz Banik

Ostrava, btw. neni neni cechach

:)

peter.
19. 4. 2016 14:43

lomikel napsal
na Zeměkouli a zejména pak v zemích koruny České nejlepší (viz také Slezska)

Je aj Baník OKD Karviná a špecialitka – Baník Havířov. Tak alebo Havíř Havířov,alebo Baník Baníkov a mohlo by byť aj Horník Havířov nie? Konečne,názvy ako horník,havíř alebo baník ostanú na severe Moravy ako vidno čoskoro neaktuálne a zabudnuté.Keď sa baníci rekvalifikujú na pestovateľov húb v opustených štôlňach,tak by sa mali zmeniť aj názvy športových klubov.Miesto Baník by sa mohli volať napr.Žampión Ostrava.Alebo Hlíva ústřičná Karviná a Hadovka smrdutá Havířov.

peter.
19. 4. 2016 15:05

Nechcem nemiestne žartovať,len mi je ľúto,že aj v prípade Severnej Moravy a Sliezska dostali ekonomické dôvody a zisk prednosť pred osudom a životom ľudí.A po vojne tam vybudovali krásne nová mestá Keď som bol v Ostrave koncom 80-tich rokov,tak som videl krásne mesto,so špecifickou ničomu nepodobnou kultúrou a spokojnými priateľskými ľuďmi.Žiadna Bezručova zadymená Ostrava s Maryčkou Magdonovou.Ten Ostravsko-Karvinský revír dobre živil aj tisíce Slovákov.Celé Kysuce sa tam veľmi dobre uživili.Možno aj preto Baník a nie Havíř.Je to škoda a zločin na ľuďoch čo sa tam robí teraz.

fajt
19. 4. 2016 15:32

peter. napsal fajt: Mám na vás otázku čisto súkromného charakteru,ktorá nesúvisí so žiadnou tu diskutovanou témou.Preto sa diskutérom ospravedlňujem. fajt! Ide mi o toto:V Čechách máte horníkov,u vás horníkov a havířov,tak prečo do r..i sa váš prvoligový futbalový klub volá Baník(Baník Ostrava)? abych řekl pravdu, nevím, nejsem moc velký fanda sportovních klubů a i když jsem měl k Baníku ( za mlada ) hodně blízko ( tedy územně ), tak jsem jejich název bral tak nějak automaticky ( určitě bude mít i slovenské kořeny, protože na Slezsku bylo nakonec více slováků než čechů, takže i nářečí je zde velmi specifické,… Číst vice »

Sio
Sio
19. 4. 2016 16:25

peter. napsal
Je aj Baník OKD Karviná a špecialitka – Baník Havířov. Tak alebo Havíř Havířov,alebo Baník Baníkov a mohlo by byť aj Horník Havířov nie? Konečne,názvy ako horník,havíř alebo baník ostanú na severe Moravy ako vidno čoskoro neaktuálne a zabudnuté.Keď sa baníci rekvalifikujú na pestovateľov húb v opustených štôlňach,tak by sa mali zmeniť aj názvy športových klubov.Miesto Baník by sa mohli volať napr.Žampión Ostrava.Alebo Hlíva ústřičná Karviná a Hadovka smrdutá Havířov.

Už to začalo. Baník je beznadějně poslední, asi sestoupí.