Čeho dosáhlo Turecko sestřelením ruského bitevníku

Turecko neoficiálně vyhlásilo válku RF (takto to chápou ruští představitelé)  tím, že po sestřelu letadla nenavázalo neprodleně (urovnávací) diplomatické vztahy, nereagovalo na výzvy horkou linkou a jeho představitelé se šli rychle ukrýt za záda NATO.

Turecko tím, že o sestřelu ruského letadla nad syrským územím (v oblasti kde působí „umírněná teroristická opozice“ z řad an-Nusrá) rozhodl jeho ministerský předseda Davutoglu, potvrdilo to, co dříve avizovalo požadavkem na oficiální uznání ISIL státem – že podporuje terorismus, se kterým prý Západ vede oficiálně válku. Rusko od sestřelu svého letadla považuje Turecko prakticky za teroristický stát. (Turecko v praxi dokázalo, že ISIL má nad Sýrií své letectvo.) Prezident Putin o tomto aktu mluví jako o ráně do zad od podporovatelů teroristů.

Jaké jsou a budou  dopady v rusko-tureckých vztazích?

Jednoduše řečeno – lze očekávat hluboké zmražení všech politických, vojenských, ekonomických vztahů, které se dostaly fakticky na úroveň nevyhlášené války.

Ekonomika: Ruské cestovky okamžitě po útoku masivně odhlašují zájezdy do Turecka (turistický ruch a podíl ruské klientely hrají velkou roli v ekonomice Turecka), Krym přerušil s Tureckem obchodní vazby (přestává odebírat zboží z Turecka), je přehodnocována ruská výstavba jaderné elektrárny v Turecku (tohoto úkolu se rádi jistě zhostí turečtí poručníci z USA), je přehodnocován projekt South Stream (což jistě udělá radost tureckým loutkovodičům ze zámoří), hned po sestřelu ruského letadla se významně propadly ceny akcií na turecké burze a kurz turecké liry. Ruští ministři dostávají za úkol všestranně přehodnotit úroveň ruských vztahů s Tureckem.

Politika: Pracně budované rusko-turecké vztahy jsou rázem pod bodem mrazu. Jsou přerušeny diplomatické vztahy, vojenské komunikační kanály, ruský ministr zahraničních věcí Lavrov zrušil plánovanou cestu do Turecka. To nevěští do budoucna nic dobrého. Snad jediný, kdo by se mohl potajmu radovat ze zostření těchto vztahů, jsou ti, co z dálky skrytě tahají za protiruské špagátky v Ankaře a v Kyjevě. V souvislosti se žádosti Turecka o projednání incidentu v radě NATO lze očekávat další politickou dezintegraci této nesourodé útočné vojensko-politické organizace kvůli smluvnímu partnerovi z Ankary.

76
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
76 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Autoři komentářů
BédaSiofajtGattalomikel Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
asym
Člen
asym

Béďo zajisté máte pravdu. Osobně se domnívám, že na útoku a sestřelení ruského víceúčelového bombardéru SU 24 lze při vší tragičnosti nalézt i zrnko pozitivního:
Rusko které dle spekulací Robertse mělo tímto odhalit své elektronické systémy to neudělá jelikož dokáže pokrýt syrsko-tureckou hranici svým RK Moskva a pro případ dalšího vyhrocení situace budou v Latákii fungovat tam dovezené systémy S400.

fajt
Člen
fajt

tedy jestli nějaké systémy pro polní použití má ( experimentální v ústavu mu budou jaksi …) no, je toho dost, co získala amerika (tedy neoconi ) tak snadným ( i když velmi dobře naplánovaným ) sestřelením ruského letadla ( až se tomu nechce věřit ), v každém případě Rusko asi přišlo o svůj způsob diplomacie na BV , za další doktrína uplácení svých partnerů surovinami a možnosti snadného podnikaní a zakázek za miliardy v samotném Rusku prostě nefunguje. Turci od američanů nedostali nic viditelného, dokonce by se dalo říci, že v panice po akci utíkali do NATO bunkru a přesto… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

a tomu všemu se dalo docela snadno předejít – kdyby turecký útočník po ataku na ruské letadlo byl bezprostředně sestřelen, klidně i na tureckém území – pak by muselo první reagovat NATO a nakonec by turci ukázali na samotnou ameriku…a nevěřím, že by se jak NATO, tak amerika nějak reálně angažovali v potencionální odvetě ( to by bylo pro ně naprosto nebezpečné a postavilo by je to do role jasného viníka případné třetí světové ) , spíše by to byla taková obecná rétorika, která by Turecku dala dost jasně najevo, v jaké pozici v západním světě a alianci se ve… Číst vice »

Dolmen
Člen
Dolmen

Jde o to, jak byl incident načasován. Že proběhl na pokyn Washingtonu o tom není pochyb, zoufale se čekalo na okamžik, kdy ruský letoun alespoň křídlem přesáhne na turecké území. Čas běžel a Rusové pořád nechtěli o tureckou hranici škrtnout. Proto se zaútočilo na letoun nad syrským územím… a že letoun byl na syrským územím to už je dnes zřejmé. Celý incident musel proběhnout ještě před příjezdem Hollanda do Moskvy, protože to byl signál určený jemu – dej si pozor, ty patříš do naší party a ta je dnes (po incidentu) ve válce s Rusy…, takže žádné spolčování s naším… Číst vice »

fajt
Člen
fajt
Sio
Člen
Sio

No, Béda vyjmenoval možnosti Ruska, které se objevily v médiích. Co bude využito a co ne, to se uvidí. Tipl bych si, že Putin vymýšlí nějaký jiný asymetrický tah. Béda zapomněl na Kurdy, o jejichž využití také byla v médiích řeč.
Že byl incident naplánován, o tom nepochybuji, za těch 17 sekund by se nedalo nic rozhodnout a schválit na nejvyšších místech.
Nejlepší odpovědí je definitivní utnutí všech ropných cest do Turecka, „finanční vyhladovění“ a porážka IS. Amíci budou potrestáni tím, že udržování IS se jim prodraží.

Béda
Člen
Béda

Sio, Béda nezapomněl. Nejdelší část článku: Vojenská oblast: Bezprostředně po útoku, RF přestala považovat Turecko (a s ním i celé NATO) za „partňory“, což se ukazuje v rozhodnutí přesunout do oblasti Latakíja (a její blízkosti) ruské prostředky PVO dalekého dosahu a uvést je do stupně permanentní válečné pohotovosti s prohlášením, že od této chvíle budou ruské bombardéry vždycky doprovázeny stihačkami, veškerá letecká komunikace bude nepřetržitě vyhodnocována, všechna cizí vojenská letadla nad Sýrií bez rozdílu budou zaměřena prostředky ruské PVO a jakékoliv cizí vojenské letadlo v blízkosti ruského letectva v Sýrii bude považováno za potenciální nepřátelský cíl. Bezprostředně po útoku „umírněné… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

částí syrského území právě skončila.“ Stan vypustil.

fajt
Člen
fajt

Béda napsal

částí syrského území právě skončila.“ Stan vypustil.

ano, teď je to úplné :-)

Gatta
Člen
Gatta
fajt
Člen
fajt

Gatta napsal

3 000 000 000,- EUR

http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=30731#p30731

tohle je pouze pro Erdogana a jeho rodinu, ale co dostanou turci? ani se mi to nechce psát, ale Evropa to pocítí ve větším tlaku uprchlíků . ..)

Béda
Člen
Béda

fajt napsal
tohle je pouze pro Erdogana a jeho rodinu, ale co dostanou turci? ani se mi to nechce psát, ale Evropa to pocítí ve větším tlaku uprchlíků . ..)

Turci dostanou to, co dostali běžní Ukrajinci. Erdogan a jeho rodina to, co ukrajinští oligarchové (zejména Poroch) .

fajt
Člen
fajt

Béda napsal
Turci dostanou to, co dostali běžní Ukrajinci. Erdogan a jeho rodinato, co ukrajinští oligarchové (zejména Poroch) .

taktak, i když turků mi moc líto nebude . ..)

fajt
Člen
fajt

http://www.rozhlas.cz/plus/ranniplus/_zprava/mohlo-by-dojit-i-k-povolani-civilistu-rika-o-postupu-v-pripade-ohrozeni-ze-strany-ruska-general-pavel–1428809 – „V případě, že by situace byla horší a vláda vyhlásila stav ohrožení státu, mohlo by dojít i k povolání některých ročníků vojáků nebo občanů k výcviku tak, aby mohli úkoly na teritoriu začít plnit společně s námi,“ připomněl náčelník Generálního štábu Armády České republiky. … a které ročníky by chtěl asi povolávat – ty mladší, které o armádě mají hullywůdské představy a i pro službu u policie se jim musela podstatně snížit fyzická, zdravotní a psychologická kriteria ? a nebo starší, které podusili bezbřehým kapitalismem a heslem, že dnes každý sám za sebe ? njn, čtyři generálské hvězdy… Číst vice »

abx
Člen
abx

turci dostali od rusov velmi vyhodne ponuky, rozbehol sa obchod a spolupraca. erdogan to jaksi nevedel ocenit, alebo dostal od USA este lepsiu ponuku a tak doslo k dlho pripravovanej provokacii – k zostreleniu ruskeho lietadla, ake priznacne, na mieste uz vyckavali turecki reporteri: ?oh=c6d5728d6a639b5598169c99bfbb3267&oe=56E45DDB nepochybne to bolo v syrskom vzdusnom priestore, preto je uplne nepodstatne, ci predtym zavadilo kridlom o turecky vzdusny priestor alebo nie, nakolko cez hranicu sa nesmie strielat. rusi zdvihli rukavicu a oznacili to za nepriatelsky akt a vykonali niekolko bolestivych odvetnych utokov. teraz su na rade turci (turecka armada), ci pojdu do eskalacie, alebo odstavia… Číst vice »

abx
Člen
abx

pre americanov neplatia ziadne pravidla. zenevska konvencia z roku tusim 1976 zakazuje strelbu na parasutistov. je preto tazko uveritelne, ze hovorca USA ministerstva zahranicnych veci prehlasil, ze strelba turkmenskych teroristov na katapultovaneho ruskeho pilota bola sabaobranou:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=znNrA-SAM8g

Béda
Člen
Béda

abx napsal

pre americanov neplatia ziadne pravidla. zenevska konvencia z roku tusim 1976 zakazuje strelbu na parasutistov. je preto tazko uveritelne, ze hovorca USA ministerstva zahranicnych veci prehlasil, ze strelba turkmenskych teroristov na katapultovaneho ruskeho pilota bola sabaobranou:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=znNrA-SAM8g

Ano, co kdyby je ten pilot všechny po seskoku postřílel anebo jim uřízl hlavu. Zajímavé, že toto stanovisko Američané nehájili nikdy, když se jednalo o americké vojáky.

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

Zdarec. Ještě dodejte, že Turecko už tak jako tak je poměrně horký kandidát rozvratu. Kvůli famiglii Erdogan. Cokoli Putin udělá, a on bude muset dělat silnější tahy, než by se mu třeba chtělo, pokud chce sám přežít, má potenciál destabilizovat Turecko. Pro ruštináře, podrobné info o falešném Turkmenovi, který se chlubí maníkovi od Reuters zabitím pilota na padáku. Je to Turek, jmenuje se Alpaslan Celik a je synem bývalého starosty města Keban v turecké Anatolii. Před lety odešel za teroristy do Iráku, rodina v Turecku je na něho pyšná. Hoši na dalších fotkách z místa zlého činu nedělají „cornuto“, ale… Číst vice »

abx
Člen
abx

fajt:
bojaschopnych mladych muzov je v CR aj SR malo a este k tomu su vychovavani ku konzumu ako zakladnej hodnote v zivote cloveka. neviem si predstavit co budu robit, ked zacne prsat alebo nedajboze zacnu padat ruske miny – asi to vzdaju, alebo sa hodia na marodku. a ti bojaschopnejsi prebehnu na rusku stranu…

Béda
Člen
Béda

abx, fajt,

to bych chtěl vidět maminkáře odkojené počítačovými hrami, i-phony jak s chutí rukují válčit za islám a demokracii s Rusem. Ledaže by Pavel a parta kolaborantů otočili mobilizaci a nařídili nejdřív odvod starších ročníků (tzv. rychlá důchodová reforma a obětování potenciálních kverulantů na oltář NWO).

Velekněz Ratata
Člen
Velekněz Ratata

fajt napsal http://www.rozhlas.cz/plus/ranniplus/_zprava/mohlo-by-dojit-i-k-povolani-civilistu-rika-o-postupu-v-pripade-ohrozeni-ze-strany-ruska-general-pavel–1428809 – „V případě, že by situace byla horší a vláda vyhlásila stav ohrožení státu, mohlo by dojít i k povolání některých ročníků vojáků nebo občanů k výcviku tak, aby mohli úkoly na teritoriu začít plnit společně s námi,“ připomněl náčelník Generálního štábu Armády České republiky. … a které ročníky by chtěl asi povolávat –ty mladší, které o armádě mají hullywůdské představy a i pro službu u policie se jim musela podstatně snížit fyzická, zdravotní a psychologická kriteria ? a nebo starší, které podusili bezbřehým kapitalismem a heslem, že dnes každý sám za sebe ?njn, čtyři generálské hvězdy… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Pavel, odkojený světskou válečnou školou je asi pěkný … (autocenzura). Asi nezaznamenal, že Rusko na rozdíl od „obranné“ (expanzivní) aliance (mezijiným právě jí a jejím politikům můžeme děkovat za dárečky a jejich následky v Sýrii, Afghánistánu, Iráku, Libyi, na Ukrajině) které nyní tato loutka „šéfuje“ je VŽDYCKY AŽ DRUHÉ NA TAHU. Šachovou terminologií do hry vstupuje vždycky jako černý, je vynuceno reagovat na konspirace bílého hráče. Hrozbou je obvykle vždycky útočník – ten který uvádí procesy do pohybu, nikoliv ten co je vynucen reagovat na důsledky činů iniciátora. To by si ten ofrčkovaný …(autocenzura) mohl při své zelené inteligenci mohl… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

Re abx – já bych to neviděl tak vesele. Oblečou vás do mundůru, pár týdnů vás budou drilovat, pak dostanete kvér a hurá na náklaďák a do postavení. Viz UK – tam taky odvedli a následně zabili i dost „maminčiných pacifistů“ kteří neměli šanci … ani přeběhnout.

Béda
Člen
Béda

Pavel, odkojený sovětskou válečnou školou. Asi nezaznamenal, že Rusko na rozdíl od „obranné“ (expanzivní) aliance (mezijiným právě jí a jejím politikům můžeme děkovat za dárečky a jejich následky v Sýrii, Afghánistánu, Iráku, Libyi, na Ukrajině) které nyní tato loutka „šéfuje“ je VŽDYCKY AŽ DRUHÉ NA TAHU. Šachovou terminologií do hry vstupuje vždycky jako černý, je vynuceno reagovat na konspirace bílého hráče. Hrozbou je obvykle útočník – ten který uvádí procesy z pokojného stavu do pohybu (mění status quo – nutno dodat v našem případě, že NATO již 20 let boří a ničí mír ve světě a uvádí jej v chaos… Číst vice »

alexithymie
Člen
alexithymie

Bez komentáře-k zamyšlení nad pojetím „šachmatistů!
http://cont.ws/post/153790

Béda
Člen
Béda

Za sebe mohu prohlásit, jestli mě budou chtít bruselští europatrioti odvést do války s Rusem, vezmu si berle a vytáhnu Na Berlín!

fajt
Člen
fajt

Gatta napsal Re abx – já bych to neviděl tak vesele. Oblečou vás do mundůru, pár týdnů vás budou drilovat, pak dostanete kvér a hurá na náklaďák a do postavení. Viz UK – tam taky odvedlia následně zabili i dost „maminčiných pacifistů“kteří neměli šanci … ani přeběhnout. jj, ono vypadá dobře dobrodružně napsaný , že člověk se trochu vycvičí a pak prostě dezertuje – ale ono to až taková sranda není ( už pár týdenní drill s nedostatkem spánku a jídla dokáže i z vysoce duchovně odhodlaného a nastaveného pacifisty udělat nemyslící vojenský automat ), ani ta dezerce, jak po… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

Beda – ale on to vi, prave proto to rika.

Kapl jste na to, bez prevzeti iniciativy se nelze dobrat viteztvi, rusko je stale v hluboke defenzive. Syrske angazma je nejasne, IMHO prilis slabe sily prilis pozde, az v okamziku kdy uz hrozilo zhrouceni statu. Syrska armada nema po letech boju dostatecnou udernou kapacitu k docisteni uzemi. Doplena od Hizbalah a Irance je tak tak schopna vytazit neco, pomerne malo, z ruske letecke podpory.

Gatta
Člen
Gatta

Re fajt – Vy byste možná mohl ocenit tuhle folklorní perlu – od 4:42 min.

https://www.youtube.com/watch?v=4yTp5xWX-LM

fajt
Člen
fajt

alexithymie napsal

Bez komentáře-k zamyšlení nad pojetím „šachmatistů!
http://cont.ws/post/153790

:-) no já na místě ruských, bych se neupnul pouze na Turecko ( to je pouhý nástroj, i když určitě dost nebezpečný ), ale podkuřil bych amíkům po celém světě, však mohou začít pracovat na Kubě, ve Venezuele, v Nikaragui, je tady taky Afrika a tichý oceán ( však to je ten rybník, který se může převalit přes spojenou americkou korporaci a přitom i světové elitáře na jejich islandech pořádně vyděsit ). ..)

Gatta
Člen
Gatta

Oprava – od 3:42 min.

Béda
Člen
Béda
fajt
Člen
fajt

Béda napsal

fajt,

pro vás: https://www.youtube.com/watch?v=s7wB63AfF-4

:-) klasika, a všechno jaksi nedopatřením a českým naturelem :-)

fajt
Člen
fajt

Gatta napsal Re fajt – Vy byste možná mohl ocenit tuhle folklorní perlu – od 4:42 min. https://www.youtube.com/watch?v=4yTp5xWX-LM to jsem si uložil, tohle mi v druhé polovině připomnělo dědu, taky si občas vytáhl husarský mundur ( po předcích ) a my jako malí špunti jsme jenom valili kukadla …a natahovali uši, protože u toho taky zpíval, a klel a nadával , a taky hungary – když jsem ho někdy namíchnul a on se neudržel, tak na mě vždycky huknul, mit csinálsz kutyak, a já věděl , že je zle – i když nagymama ho vždy spražila pohledem a on se… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

fajt napsal
Gatta

…písnička nádherná, i když obsahem velmi smutná a dnes i aktuální…

Béda
Člen
Béda

Béda napsal

http://www.nwoo.org/2015/11/26/rusko-rika-ze-turecky-utok-na-tryskac-byl-planovanou-provokaci-zatimco-ankara-prisunuje-k-syrske-hranici-tanky/

Sergej Lavrov nedržel jazyk na uzdě, ani neudržoval žádné zdání diplomatického dekóra a obvinil Ankaru z provedení předpřipraveného útoku. „Máme vážné pochybnosti, že to byl neúmyslný incident, a věříme, že to byla plánovaná provokace,“ řekl Lavrov po schůzce se svým tureckým protějškem Mevlutem Cavusogluem. Lavrov rovněž řekl, že podpoří plán na uzavření turecko-syrské hranice. „Myslím, že to je to správné rozhodnutí. Doufám, že president Hollande nám zítra o této záležitosti řekne více. My budeme připraveni uvážit všechna opatření, kterých je k uzavření hranic třeba. Uzavřením hranice v podstatě zmaříme teroristickou hrozbu v Sýrii,“ řekl.

Béda
Člen
Béda

To, co vypadá jasně (jak bylo výše uvedeno a v úterý tu dlouze diskutováno), je to, že Turecko touží ochránit Alwiya al-Ashar a další proti-Assadovské síly operující u turecké hranice. A opravdu Sergej Lavrov řekl zrovna toto ve středu na tiskovém briefingu. „Na místě je otázka, zda Turecko v Sýrii nebrání určité oblasti, aby uchránilo infrastruktury rebelů,“ řekl Lavrov ve středu na tiskovém briefingu v Moskvě. A opravdu to vypadá, jako by Ankara posilovala svou vojenskou přítomnost u oblasti, kde byl sestřelen ruský letoun. „Turecko včera přisunulo ze západu země 20 tanků do jižní provincie Gaziantep sousedící se Sýrií a… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Další logickou otázkou tedy je, jak je Turecko připraveno bránit pozice FSA, protože je to jen otázkou času, kdy IRGC s Hizballáhem do těchto oblastí provedou pozemní vpád, a až k tomu dojde, můžete očekávat, že bude brečet, že to je genocida na turkmenské menšině v Sýrii. Co přijde potom, to může hádat každý sám. Lavrov mezitím říká, že Rusko „nezahájí válku s Tureckem,“ ale pamatujte, co jsme říkali minulý měsíc, když Turecko sestřelilo ruský dron: „Prozatím to vypadá, jako by se na to Kreml za pochodu neohlížel, ale mohlo by se to stát takříkajíc „prvním výstřelem“, což znamená, že… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Béda napsal
Béda

njn, a jak chtějí turky umravnit, konvenčně a klasicky to půjde velmi těžko a bude to na dlouho, to by Putin už asi politicky neustál – spíše bych to viděl na strategické nejaderné prostředky, to ale zase američanům prozradí své vojenské možnosti pro případ globálního konfliktu a taky místa odkud se povede strategický úder ( a další důležité věci, co k takové válce jsou potřeba ). ..

Béda
Člen
Béda

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kolik-by-mohlo-byt-reckem-sestrelenych-tureckych-letadel/ Sestřelení ruského letadla Su-24 a tvrzení Ankary , že stroj porušil vzdušný prostor Turecka po dobu 17 sekund, vyvolalo v Řecku pobouření…Sociální média a řecké noviny jsou plné zpráv o typické turecké politice dvojího metru, protože jejich stíhačky během roku 2014 porušily řecký vzdušný prostor 2.244 krát. Co by se asi stalo, pokud by se Řecko chovalo jako Turecko?Kolik by bylo sestřelených tureckých letadel? Každý den porušují turecká letadla řecký vzdušný prostor. Píše se v komentáři na německém blogu Alles Schall und Rauch Řecká média zveřejnila statistiku o tureckém porušování vzdušného prostoru Řecka. Je zde prudký nárůst, z 636… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

I v případě, že by turecká verze události byla pravdivá, tak reakce na porušení údajného tureckého vzdušného prostoru je naprosto přehnaná.

Je stále v povědomí sestřelení tureckého F-3 Phantom ze strany syrské protivzdušné obrany v roce 2012 poté, co pronikl do syrského vzdušného prostoru. Událost se stala v době kdy byl premiérem nynější turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

„Krátkodobé narušení hranice nikdy nemůže být důvodem pro útok“, řekl tehdy premiér Erdogan. A 17 sekund je krátkodobé nebo dlouhodobé narušení hranice?

Gatta
Člen
Gatta

fajt napsal
…písnička nádherná,i když obsahem velmi smutná a dnes i aktuální…

Z textu je to jasné, ale pro úplnost – jiný název je „Píseň starého verbíře“
A řekl bych že je obsahem férovější než dnešní propagandy.

Béda
Člen
Béda

Další Trojský antiruský kůň (užitečný idiot) Američanů (cílevědomých původců Zla a chaosu v Evropě a jejím okolí) se opět začíná projevovat. Toto nemůže skončit pro Evropu dobře. http://medzicas.sk/polsky-minister-zahranicia-ziada-zrusit-zmluvu-medzi-rusko-a-nato/ Witold Waszczykowski, hneď po začiatku svoje činnosti oznámil, že voči Rusku bude vykonávať rozhodnú a tvrdú politiku. Okrem spomínaného úsilia o ukončenie zmluvy NATO-Rusko bude jednou z jeho priorít získať vrak Tupoleva zo Smolenska a chce žalovať ruské vyšetrovanie havárie na súde v Štrasburgu. Očakáva ďalšie zhoršenie vzťahov s Ruskom. Komentár: Nová poľská vláda bola hlavne v krajinách V4 prijatá s porozumením kvôli postoju k imigrantom, ktorý je (konečne) zbavený idealizujúceho sentimentu… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

http://www.hlavnespravy.sk/rusi-odvracaju-utok-letectvo-zasiahlo-turecky-konvoj/713426 Turci tvrdili, že konvoj viezol humanitárny tovar – predovšetkým potraviny a iné veci utečencom do mesta Azaz. Mesto Azaz sa nachádza v oblasti obývanej Turkménmi, ktorých Turecko podporuje, pretože bojujú proti vláde súčasného sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Okrem iného bojujú aj proti Kurdom, ktorých Turci považujú za hrozbu národnej bezpečnosti. Turkmeni požiadali Turecko o podporu po tom, čo sa stali cieľmi sýrskych a ruských útokov. Avšak v súčasnej dobe nie je známe, komu patril konvoj, ani jeho obsah. Nadácia pre humanitárnu pomoc (Hoznámila, že nákladné autá jej nepatrili a nemá informácie, kto ich bombardoval. Ku konvoju sa neprihlásila ani… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Béda napsal Další Trojský antiruský kůň (užitečný idiot) Američanů (cílevědomých původců Zla a chaosuv Evropě a jejím okolí) se opět začíná projevovat. Toto nemůže skončit pro Evropu dobře. http://medzicas.sk/polsky-minister-zahranicia-ziada-zrusit-zmluvu-medzi-rusko-a-nato/ Witold Waszczykowski, hneď po začiatku svoje činnosti oznámil, že voči Rusku bude vykonávať rozhodnú a tvrdú politiku. Okrem spomínaného úsilia o ukončenie zmluvy NATO-Rusko bude jednou z jeho priorít získať vrak Tupoleva zo Smolenska a chce žalovať ruské vyšetrovanie havárie na súde v Štrasburgu. Očakáva ďalšie zhoršenie vzťahov s Ruskom. Komentár: Nová poľská vláda bola hlavne v krajinách V4 prijatá s porozumením kvôli postoju k imigrantom, ktorý je (konečne) zbavený idealizujúceho… Číst vice »

Béda
Člen
Béda
fajt
Člen
fajt

Gatta napsal
Z textu je to jasné, ale pro úplnost –jiný název je „Píseň starého verbíře“
A řekl bych že je obsahem férovější než dnešní propagandy.

určitě… a má to takovou neopakovatelnou poetiku dědičné chyby člověka, která se jmenuje válka. ..

Béda
Člen
Béda

Task už i Lékaři bez hranic kverulují proti „Pravdě a lásce“ (podle Orwella) ředitele zeměkoule? http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lekari-bez-hranic-odmitli-vysledky-Americanu-Chteji-nezavisle-vysetrovani-410074