Cenzura je vždy jen politická prohra a důkaz neschopnosti demokraticky řídit stát

Uzákonit a realizovat cenzuru pod vymyšlenou záminkou ohrožení bezpečnosti národa a státu, to se sice i v kapitalismu zdá politicky snadné, ale může to být brzy pěkný malér. Informační prostředí státu totiž není tvořeno jen soukromou korespondencí firem a obyčejných občanů, ale především ovlivňováním myšlení lidí masovými médii propagandy. Představme si tedy například, že vláda znovu zakáže provoz nějakého tzv. dezinformačního webového serveru, anebo dokonce tištěného média. Co se pak asi stane, když to bude na delší čas?

Médium přestane fungovat a logicky se dostane do finančních problémů nejen jeho vlastník, ale zároveň i firmy, které v tom médiu inzerují reklamu. Pokles čtenosti na nulu vyvolá nejen nulové tržby z reklam sponzorů, ale i snížení sledovanosti dalších médií, protože čtenáři zjistí, že stačí prohlédnout prefabrikované zprávy jen jednoho z nich a přestat se o další informace – a tedy i o další reklamy – zajímat. Cenzura informací tak nejprve vyvolá konzumentský odpor, potom pasivitu a nakonec nezájem i u těch médií, která ještě prozatím v činnosti zůstala. Mediální byznys se zpomalí, pak ztuhne v křeči nerentability a nakonec začne své zaměstnance propouštět. Vlastníka média nebude zajímat, že redaktoři byli vždy aktivně servilní a vzorně snaživí. Oni se mu prostě už dál nevyplatí. A tak nakonec zůstanou na informačním trhu jen bulvár a „veřejnoprávní“ média živená z daní pro stát a lidé se začnou z poplatků odhlašovat. Stát sice může nařídit povinné občanské platby na „jeho“ rozhlas a televizi, ale sledovanost a poslušnost lidí si tím nezvýší a nakonec začne i on propouštět, protože mezitím vzroste inflace a jak dnes vidíme – i ceny práce, energií a surovin.

Je tedy jasné, že každá politická intrika, generující záminky pro nějaký další vládní příkaz či zákaz a každá stopka aktivit kohokoliv v kapitalismu, vyvolá ihned pokles byznysu. Byznysu všeho a všech se všemi, na čemž je Systém kapitálu v principu vždy založen. A jak zkušenost propagandy ví, jen řečmi a sliby klamat a podvádět národ, to do nekonečna nelze. K poslušnosti občanského davu totiž vláda potřebuje jeho spolupráci alespoň o fous větší, než jen tu nečinně pasivní. No a když ta spolupráce nebude, tak po krátké stagnaci nastane úpadek bohatství státu i v placení těch posledních donucovacích drábů a oddaných propagandistů a tím – úpadek moci. Občanský dav pak začne ten český vládní kůl v plotě švejkovsky ignorovat a uzavře se do soukromí, nebo se postupně přemístí v rámci „Schengenu“ jinam, kde bude také střecha nad hlavou a život alespoň o ten fous snesitelnější a klidnější.

Takže milá vládo, klekni a nauč se modlit. Modlit, aby ten občanský dav se nakonec nezbláznil a jeho ruce a zejména mozky nezačaly masově ze země odcházet po vzoru a v množství tobě tak falešně drahých Ukrajinců. Pak se totiž budeš muset ty sama, milá vládo, nejen začít živit skutečnou prací bez vymýšlení cenzury a koncepčních nesmyslů, ale možná budeš muset vzít do ručiček i bílý prapor a jít s ostudou na bojiště politiky pokorně vyjednávat potupný mír s tím tvým ruským nepřítelem Putinem.

Demokracie není ani válka, ani cenzura, ani vymýšlení asociálních společenských genderových deviací a pseudovědeckých fantasmagorií odporujících přírodním zákonům. Demokracie je svobodná konceptuální diskuse v informačně řídícím prostoru konkurence faktů, jejich důkazů a konsekvenčně logických argumentů.

4.9 15 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
17. 10. 2022 13:17

To, co tady PPK popisujete by tak bylo, pokud by šlo o chybu řízení. Bohužel jde o cíl řízení, tudíž vláda ho zvládá plnit na jedničku. (Co je z pohledu jednoho chybou řízení, je z pohledu jiného jeho cílem!) Němce také napřed zkoupali inflací, cenzurou a koncentráky, a nakonec nahnali na východní frontu. A co se týče té konverzace níže o genderech. Nepodceňujte donucovací moc státu. Sami jsme ji okusili na koronaviru. A mnoho lidí i za tu nejpitomnější výhodu, například v případě školních dětí větší shovívavost při zkoušení, prohlásí i prakticky učiní cokoliv, u čehož si nedokážou uvědomit, jaké… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Irena
Irena
Reply to  Irena
17. 10. 2022 13:26

Víte, co mi ta dnešní absurdní společnost začíná připomínat? Když například Caligula udělal z koně senátora a všichni to zkousli a drželi hubu… Blížíme se k této úrovni.

leviathan
leviathan
Reply to  Irena
26. 10. 2022 15:56

Ireno, dokud nebudeme rýt držkami v zemi a masově si jako český národ neuvědomíme, jaká pakáž nám vládne, neuplatníme vlastní lidské řízení. Proto je nezbytné tuto vládu obvinit ze zločinů proti lidskosti a následně ji přivést k nucenému odstoupení. Vláda odborníků pak překlene dobu do svobodných a nezmanipulovatelných voleb prostřednictvím QFS. GESARA bude vyhlášena a my máme připravenu naši variantu NESARA ČR.

Patrik
Patrik
17. 10. 2022 16:40

Autor PPK 12.10.2022: „Politika v tzv. kapitalistické demokracii je především (a odjakživa) jedno velké divadlo. Divadlo často velmi nechutné a velice falešné. Divadlo zdánlivě nesmiřitelného „nepřátelství“ vychytralých „elit“ vládnoucích a (stejně) všemi mastmi mazaných „elit“ tzv. opozičních,“ viz článek https://outsidermedia.cz/herci-a-divaci-demokracie/ Autor PPK 17.10.2022:“Demokracie není ani válka, ani cenzura, ani vymýšlení asociálních společenských genderových deviací a pseudovědeckých fantasmagorií odporujících přírodním zákonům. Demokracie je svobodná konceptuální diskuse v informačně řídícím prostoru konkurence faktů, jejich důkazů a konsekvenčně logických argumentů.“ Článkem si připadám být podvedena, a to o to víc, že pod ten první jsem napsala souhlasný komentář. Jestli jsem autorův názor na… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Patrik
zajoch
Reply to  PPK
18. 10. 2022 8:17

Moc pěkná úvaha a podle mého pojetí by se dobře hodila i na nedávnou dobu po zahájení cenzury na alternativní weby. Tehdy se někteří čtenáři OM rozhodli tyto stránky opustit a myslím, že to nebylo správné. Stránky nebyly zastaveny a lze se na nich dočíst dost dobrých informací. A to si myslím i přesto, že se s některými sděleními admina neztotožňuji. Celkově však považuji trvání stránek za dobré..

leviathan
leviathan
Reply to  zajoch
26. 10. 2022 16:02

Plně souhlasím. Na těch webech je vždy něco, co pokud je vnímáno, snižuje to entropii. mnoho dosud nepříliš dotčených lidí je to důvod k tomu se zamyslet a začít si třeba zjišťovat informace na jiných zdrojích. Mně je blokován web ac24 a zvedavec, což jsou jedny z nejstarších alternativních webů a je paradoxem, že mnohé z toho, co obsahují se objevuje i na jiným, tentokrát necenzurovaných a neblokovaných webech. Kdo umí anglicky a rusky, ten si zdoje najde.

Irena
Reply to  PPK
18. 10. 2022 9:14

Tak předně děkuji PPK, že mě postavil do jedné řady s Patričkou, která nepozná rozdíl mezi kapitalistickou demokracií a demokracií (to je pro méně chápavé ironie).

A za druhé si nemyslím, že by politikům nějak zvlášť vadilo zesměšňování. Zato lidem je zapotřebí ukázat, kam nás vedou a proč. Důkazů k tomu okolo sebe už mají nespočítaně a ty poslední jim brzy přijdou v podobě účtů za energie. A tady přestane veškerá legrace!

Patrik
Patrik
Reply to  Irena
18. 10. 2022 19:35

„Tak předně děkuji PPK, že mě postavil do jedné řady s Patričkou, která nepozná rozdíl mezi kapitalistickou demokracií a demokracií (to je pro méně chápavé ironie).“ „….nepozná rozdíl mezi kapitalistickou demokracií a demokracií….“ Je pro mě neuvěřitelné a je pro mě velkým zklamáním, že tohle napsala Irena!! A mám k tomu argument z dubna 2021: „Putin podepsal zákon, který mu umožní být prezidentem ještě 15 let“ – zde. Nevím, jak více a lépe k tématu sdělit, že demokracie je především o tom, že lid (diváci) si co čtyři roky vždy volí nové vůdce (herce). A že je to především Putin,… Číst vice »

Honza999
Honza999
Reply to  Patrik
18. 10. 2022 21:43

To jste si ten zákon špatně vyložil.
Putin nepodepsal zákon, že BUDE prezidentem ještě 15 let. Putin podepsal zákon, že pokud tomu OBČANÉ BUDOU CHTÍT, mohou ho opětovně volit i v příštích 15 letech. Co to plácáte o tom, že by si občané v každém volebním období MUSELI volit NOVÉ vůdce. Demokracie je v tom, že si občané mohou volit TOHO KOHO CHTĚJÍ, třebas i opakovaně. A jestli občané již Putina chtít nebudou, tak mu ten zákon funkci nezajistí.

Patrik
Patrik
Reply to  PPK
19. 10. 2022 9:30

Znova připomínám Vaše slova: Autor PPK 12.10.2022: „Politika v tzv. kapitalistické demokracii je především (a odjakživa) jedno velké divadlo. Divadlo často velmi nechutné a velice falešné. Divadlo zdánlivě nesmiřitelného „nepřátelství“ vychytralých „elit“ vládnoucích a (stejně) všemi mastmi mazaných „elit“ tzv. opozičních,“ viz článek https://outsidermedia.cz/herci-a-divaci-demokracie/ Současným článkem „odvoláváte, co jste slíbil“, uvádíte všelijaké jiné demokracie, které obhajujete jako by snad existovaly demokracie, které nejsou „tzv.kapitalistické“. Nad tím vším ale ční to, že sám si protiřečíte. Že jste si k tomu přibral i takový „argument“, že jsem žena (což jsem zde už několikrát sama napsala, že jsem Pozorovatelka a že nick Patrik byla chyba),… Číst vice »

leviathan
leviathan
Reply to  PPK
26. 10. 2022 16:04

Pozorovatelka a trik… Probůh, proč neustále měnit i lidské identity???

Patrik
Patrik
Reply to  PPK
18. 10. 2022 19:19

Tak to snad nemyslíte vážně, to dělení demokracie podle Vás, viz část „Ještě ostřejší souvislost a zároveň protiklad je pak např. i mezi pojmy „skříňka“ a „Pandořina skříňka“, anebo ta demokracie – obecná, athénská, masarykovská, kapitalistická, lidová, či dokonce socialistická„. Ač totiž podle Vás existuje spousta podob demokracie, ve skutečnosti vždy jde pouze a jen o jedno – o vládu lidu/lidovládu. Nevím, jak podle Vás funguje demokracie obecná, lidová či dokonce socialistická – dle mého nesmysly obzvláště v případě socialistické „demokracie“ (čímž tento systém až tak nehaním). Ale že jako vrchol demokracie označujete demokracii athénskou a masarykovskou, tak to je… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
18. 10. 2022 21:11

A jako PS3 ještě jedna citace: „Moderní společnost je v určitých aspektech neobyčejně tolerantní. V záležitostech, které jsou irelevantní pro fungování systému, si v podstatě můžeme dělat, co chceme. Můžeme vyznávat jakékoli náboženství (pokud nepodněcuje chování systému nebezpečné). Můžeme jít do postele s kým se nám zlíbí (pokud praktikujeme bezpečný sex). Můžeme si dělat, co chceme, dokud je to NEDŮLEŽITÉ. Ale ve všech DŮLEŽITÝCH věcech začne systém intenzivněji omezovat naše chování.“ „Chování není omezováno pouze explicitními pravidly a ne pouze vládou. Ovládání je prováděno nepřímým násilím či psychologickým tlakem a manipulací a jinými než vládními organizacemi nebo systémem jako celkem. Většina velkých organizací používá nějakou formu… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by Patrik
prozaik
prozaik
18. 10. 2022 19:56

Genderově už jsem trochu ztratil představu kdo je tady kdo a šáhnout si k ověření nelze.

Nicméně, k tématu :

Každý, kdo se v dnešní době ( po tolika dekádách, ba staletích, důkazů o její nefunkčnosti, nespravedlnosti a zhoubnosti ) pokouší jakkoli dovolávat „demokracie“ je buď placený ….. Nebo dokonce užitečný …..

Indiáni prý doporučovali : „když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni“.

Ne tak bledá tvář… Ta bude dále „demokraticky řídit“… A nevidí v tom ani protimluv, ani dálnici do pekla…

Maranatha.

prozaik
prozaik
Reply to  PPK
19. 10. 2022 14:39

To je všechno špatně. To je pořád to „staré myšlení“, které k radosti loutkařů všech zemí, ochromuje současnou alternativu. To je pořád ta „jízda na mrtvém koni“, doufání ve volby a resuscitace dávno mrtvé, plesnivé „demokracie“. Pořád to zacyklené schéma, kdy se legitimita hledá ve volbách davu, který pak jakoby předává řízení elitám. Žádná hra na přímou demokracii v komunitě tvořené panoptikem sobců, hlupáků ( to nemyslím pejorativně, ale jako fakt ), podplacených neziskovkářů, šmelinářů, do sebe zahleděných „vědců“, umělců, uštvaných dělníků a domotaných důchodkyň nemůže zastavit systémové zlo. To je stejné, jakoby jste chtěl, aby v namátkově zastaveném autobusu… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2022 7:28

Zdravím – do této debaty jsem se z více důvodů nezapojil (i časových).

Zde s Vámi SOUHLAS..

Je ale docela děsivé, že v roce 2022, v dnešní složitě organizovane společnosti, lidem neni jasná role vůdčích elit, jejich význan, jejich potřeba pro život společnosti, ale i jejich povinnosti, jejich odpovědnost a případně i postižitelnost.

Přitom tyto otázky byly položeny a zodpovězeny už před stovkami a tisíci lety.

prozaik
prozaik
Reply to  PPK
20. 10. 2022 11:02

Je mrzuté ( ale, žel, typické ), že jakoby kladete otázku, ale dřív, než tázaný odpoví, tak reagujete za něj. A blbě ( resp. jinak, než bych odpověděl ). Kluci a holky z KSB ( ale i z Allatry a podobných komunit ) jsou domotaní, jak malé děti v úplně jiných tématech, než to, které jste zmiňoval. Já jsem nikde nepsal, že společnost nemusí být řízena. Ale nesdílím Vaši vášeň pro hru na demokracii ( lhostejno zda přímou či zastupitelskou ) a pro legitimitu a moudrost voleb davu tvořeného naivními jednotlivci. Kodex zákonů, pravidel, principů je odlišný v tom, že… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2022 19:17

To máte těžký – jak říkal jednou z jeho průpovídek náš absík na vojně.

„Některým lidem prostě některé věci NEVYSVĚTLÍŠ“

No a od někoho je to jen celkem běžná rétorická „hra na blbého“. Některým to jde skoro samo :-)

No, když tady nenÍ orinoko – doufám, že je OK a že se brzy ozve – tak to dám, sem Vám. Nejen politikou živ je člověk.
A nic není tak důležité, aby pro to člověk ZAPOMNĚL NA ŽIVOT. Bohužel vím o čem mluvím…

https://www.youtube.com/watch?v=P6zaCV4niKk

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
20. 10. 2022 19:56

Jen pár slov:

Mozilla + její rozšíření o AdBlock + Ghostery + Kaspersky …

A když k tomu přidáte ještě anonymizer a přihlásíte se jako (třeba) – z nějaké jinak svobodné země – to byste viděl kam se všude dostanete a že jde i to co nejde.

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
21. 10. 2022 8:55

PS – stahování videa Mozilla + doplněk „Video DownloadHelper“Za pár korun byla trvalá licence. Umí i konvertovat stažený formát – třeba ten poloblokovaný nové MKV. No také nejde stáhnout úplně všechno, a s těmi restrikcemi reklam a vyskakovacích dken a všech možných automatických odkazů se leckde nedostanu, mnohdy ani na úplně běžné technické stránky, ale člověk má vždy možnost volby, jestli to opravdu potřebuje vidět. Poslední dobou jsou problémy při zákazu vyskakovacích oken – nevyskočí okno pro dobrovolně povinné schválení coocies a pak stránka nejde. Všech těch doplňků pro Mozillu je mnohem víc – píši jen o těch co zrovna… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Gatta
21. 10. 2022 7:30

Zdravím Gatto, moc pěkná písnička. Odhaduju, že Ori se léčí z kocoviny (minimálně té duševní), poslední dobou konzumoval asi nějakej silnej matroš… Se vrátí… Mně se tu v diskusi líbil Irenin příměr ke Caligulovi. Jenže se obávám, že i ona je v otázkách jako quo vadis docela naivní. Když vidím, co dělá SBU s jinak smýšlejícím obyvatelstvem a když vidím, jak je ta naše PAKÁŽ v tom podporuje a obdivuje ve vytrvalosti a úsilí a určitě i inspiruje, je tu cokoliv řešit a psát dost o hubu. Hrozby krimem od odchovanců a Rakušanů a podobných psychoušů jsou spíš tím menším… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
21. 10. 2022 9:26

Zdravím Orinoko – jasně, nikdo není natahovací. Je jen potřeba si uvědomit, že člověk musí žít pro lásku k něčemu. Z nenávisti se žít nedá. Něco v to smyslu psal a říkal i Exupery nebo Lenon. Celá ta ukrajinská válka je nešťastná – a i když patrně byla pro některé Ukrajince nevyhnutelná, tak Rusové udělali velkou chybu že ji začali a jak ji začali. A Ukrajinci udělali velkou chybu, že původní, lidmi chápaný sociálně a protikorupčně a protioligarchicky zahájený Majdan nechali přerůst do protiruského fanatismu. Jak se měli a jak se mohli mít … a co si pomohli ??? A… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
21. 10. 2022 16:40
Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
21. 10. 2022 19:44

PS

Tak nějak „cítim v kostech“, že by se mohl začít hledat obětni beránek.
Ona ta situace EU opravdu neni pěkná a bude hůř.
A tak po pani Trussové by mohla mít potíže pani Leynová.
Už pro EU udělala skoro vše, co se od ní čekalo :-)

A on si vůbec začínå kde kdo dovolovat nedržet lajnu, i u nás.
A pokud situace překroči jistý kritický bod, který je nevyzpytatelný, tak se otočí korouhvička a nastanou závody v otáčeni kabátū.

Něco jako „panika na burze“.

leviathan
leviathan
26. 10. 2022 15:51

Cenzura je dle článku 17 ústavního zákona č. 2/1993 Sb. nepřípustná. To znamená, že všichni cenzoři porušují zákon a konají tak zločinecky. Zločinci mají být identifikováni, následně stíháni, souzeni a odsouzeni. Jak prosté, milý Watsone. Stejně prosté je, s jakou samozřejmostí se u nás tento ústavní zákon porušuje z vůle (zvůlí) naší loutkové moci. Tyto případy cenzury mají být stíhány jako kriminální činy. Nejsou? Dokud bude vládnout arogance moci podepřená peněžní psychopatií a dokud bude dýchat jediný chazarský mafián či jeho sluha, nebude na Zemi klid a lidská důstojnost. Mafiáni řídící svět jsou čiré Zlo a tomu je třeba rozhodně… Číst vice »

leviathan
leviathan
26. 10. 2022 16:16

A propos, informační pole tu dopsud tvořili presstituti a jejich pasáci. Dělali to tak „dobře“, že to spoustu lidí přivedlo k alternativě. Lidé z PRO jasně ukazují na protinárodní chování našich současných loutkových mocnářů. Konceptuálně sice jsou holátka, ale jasně ukazují na nový směr spolupráce, což je zajímavé zejména u absolventů Aspen Institutu. Ono totiž se i v elitářských líhních mnohdy vylíhne dobrý znalec této líhně i těch, kdo ji spravují a pak pomáhá přechod na nový kurz. I oni jsou dobrými tvůrci informačního pole národní suverenity. My, vědomí a znalí KSB a plánu GESARA pak dokážeme vše započaté dotáhnout… Číst vice »