Svět ruskýma očima 681

 

Sohu: EU začala chápat katastrofální důsledky ochromení Severního proudu

Viktor Butkovič

9. říjne 2022

Analytici čínského vydání Sohu došli k závěru, že po ochromení potrubí Severního proudu se Evropa změnila na rybu na americké tabuli. Přitom to úřady EU teprve teď začaly chápat.

Autoři v Sohu opravdu věřili, že budou evropské mocnosti USA považovány za spojence a že jim pomohou vyrovnat se s deficitem energií. Jenže zástupcům EU se nepodařilo domluvit se s Američany, kteří jim navrhují odebírat plyn čtyřikrát dražší než by si Evropané mohli dovolit.

V článku se praví: „Dnes nemá Evropa v ruce jediný trumf k obchodu s USA.“

Čínské vydání tvrdí, že po zmaru systému Severního proudu nemají Evropané jiné řešení než nakupovat drahé energie v USA. Přirozeně, že to zničí hospodářství hlavních zemí EU, neboť evropský průmysl byl stavěn s rozpočtem na levný ruský plyn. Sohu uvádí: „Dosud Evropa se svým bojem o budoucnost nepřestala. Tak Německo se snaží o to, aby velcí dovozci zemního plynu jako je Jižní Korea a Japonsko zformovali alianci a zatlačily na USA, aby snížily ceny za energetické zdroje. Jenomže to je naivní, protože američtí energetičtí giganti nikdy nepůjdou Evropanům vstříc, protože cíle politiky USA je být největším dodavatelem plynu do EU a z evropských spojenců vysávat krev.“

Podle článku si až nyní začíná Evropa uvědomovat, k čemu ji dovedlo přátelství s USA a nakolik budou následky zničení SP katastrofální.

V článku se tvrdí: „Evropa a její životaschopnost jsou v tvrdém držení USA a jediná možnost pro ni je připomínat Američanům morálku a spojenecké vztahy. Avšak říkat něco o morálce těm, kteří tlučou do svých partnerů, je samozřejmě neúčelné.“

Převzato z Politros.com

***

Strašidlo OSN a reinkarnace Babylonu

Jurij Borisov

13. října 2022

Nikdo na světě nemá právo diktovat svoji vůli ostatním, přitom diktovat cynicky, aniž by objasnil smysl svého prosazování. Toto je prosazování od proroka „pravdy v konečné instanci“.

Americký prezident Biden řekl: „Hlasováním na Valném shromáždění OSN svět předvedl, že je jednotnější než dříve a plný odhodlání, aby dotlačil Rusko k odpovědnosti za jeho porušování.

Dále uvedl: „Sázky v tomto konfliktu jsou všem jasné a svět poslal jasný signál: Rusko nemůže vyškrtnout suverénní stát z mapy. Rusko nemůže měnit hranice silou, nemůže zabrat území jiné země a učinit je vlastním.“

O čem to Biden plácá? Falšované americké „celosvětové“ protiruské hlasování Američany zmanipulované na Valném shromáždění OSN dne 12. října se vysvětluje jeho organizátory jako startovní bod větší „speciální operace“. Nyní bude výsledek hlasování využit Západem na vytlačování Ruska z mezinárodní organizace, včetně zbavení Ruska práva veta v Radě bezpečnost OSN. Anebo přímo zrušení samotného práva veta, které kolektivní Západ již nepotřebuje.

Účelem těchto jednání je snaha, aby Západ dostal do rukou „právní“ mechanismus, který by působil jako nejvyšší orgán mezinárodního práva, potom budou rozhodovat většinou hlasů (rozumí se většinou kontrolovanou USA) a rozhodovat o osudu kteréhokoliv státu, až do vyhlášení války tomuto státu „ve jménu USA“.

Úkol není lehký, ale Západ se vynasnaží jej řešit. Realizaci brání mnohé překážky. Ústava OSN neurčuje žádné mechanismy umožňující zbavit Rusko jeho pravomocí, a to i práva veta. Západ se přesto s použitím různých kroků činí.

Dne 26. dubna 2022 přijali delegáti sedmdesátého šestého zasedání Valného shromáždění OSN z iniciativy Lichtenštejnska rezoluci, ve které se praví: „Valné shromáždění OSN ustanovuje, aby předseda Valného shromáždění sezval do deseti pracovních dní po uplatnění veta jedním nebo více stálými členy Rady bezpečnosti oficiální zasedání k projednání situace, kvůli níž bylo veto použito, anebo za podmínky, že se shromáždění nesvolává, na mimořádné speciální zasedání v téže otázce.“

Ač rezoluce neovlivňuje právo stálých členů RB OSN použít právo veta, zahajuje tento posun směrem výhodným Západu a začíná s odklonem od základů OSN. Podrývání se bude zvětšovat a prohlubovat. Západ uviděl možnosti spekulovat o tom, že systém OSN vzniklý v roce 1945 již „neodpovídá vůli národů světa“. A jménem nějakých málo významných států (například Lichtenštejnska, nebo státu Trinidad a Tobago) budou USA žádat radikální reformu OSN. Cílem bude spustit americkou hlasovací mašinerii a určit západní panování pod krytím strašáka OSN.

Již od počátku padesátých let byl Západ obviňován ze stejné diverze proti OSN tak, aby byla postavena pod naprostou kontrolu Západu.

J.V. Stalin uvedl pro list Pravda 17. února 1951:

 „OSN, která byla založena k ochraně míru se mění na nástroj války, jako prostředek k rozpoutání nové světové války. Agresívním jádrem OSN je 10 členských zemí Severoatlantického paktu (USA, Anglie, Francie, Kanada, Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Dánsko, Norsko, Island) a 20 jihoamerických zemí ( Argentina, Brazílie, Bolívie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Dominikánská republika, Ekvádor, Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezuela). Nyní v OSN rozhodují zástupci těchto zemí o válce nebo o míru. To oni v OSN učinili hanebné rozhodnutí o agresivitě Čínské lidové republiky.

Charakteristické pro současné uspořádání v OSN je například to, že nevelká Dominikánská republika v Americe, mající sotva milion lidí má v OSN stejnou váhu jako Indie a mnohem větší váhu než ČLR zbavená práva v OSN hlasovat.

Takto se OSN mění na nástroj agresívní války a zároveň přestává být světovou organizací rovnoprávných národů. V podstatě není OSN ani tak světovou organizací, jako spíš organizací pro Američany, jednající pro potřeby amerických agresorů. Ne pouze USA a Kanada pracují na rozpoutání nové války, ale na této cestě stojí i 20 jihoamerických zemí, jejichž vlastníci si přejí novou válku někde v Evropě nebo v Asii, aby mohli bojujícím zemím prodávat zboží za přemrštěné ceny. Pro nikoho není tajemstvím, že představitelé dvaceti jihoamerických zemí jsou nyní semknuti jakožto poslušná armáda USA v OSN.

Organizace  spojených národů se takto dostává na neslavnou cestu Ligy národů. Tím pohřbívá svoji morální autoritu a odsuzuje se k rozpadu.“

J.V. Stalin to viděl přesně. Maximum čeho může nynější Západ dosáhnout ve snaze opakovat 70 let starou avantýru je rozložit OSN podle vzoru předválečné Společnosti národů. Výsledkem této politiky byla druhá světová válka.

Pospíchá Západ rozpoutat třetí světovou? Zdržíme se odpovědi.

Podle starozákonní knihy proroka Daniela se v příběhu hodování babylonského krále Belšasara, nedlouho před pádem Babylonu, objevila na stěně jakási ohnivá písmena: Mene, tekel, phares. Prorok Daniel znamení zjevil králi: Mene – Bůh sečetl tvé království a učinil mu konec; Tekel – jsi zvážen na vahách a zjištěn jako velmi lehký; Phares – tvé království je rozděleno a dáno Médům a Peršanům.

Babylon se před svým zničením také viděl jako střed světa.

Převzato z Fondsk.ru

***

Evropa nechtěla, jak by si přály USA, skončit v jaderném arrmagedonu

Ljubov Stěpušova

13. října 2022

Šéf diplomacie EU Borrell a francouzský prezident Macron odmítli současně jadernou odpověď NATO na možné použití Ruskem jaderných taktických zbraní na Ukrajinu. Tato možnost se na Západě široce posuzuje a má zcela nesprávné vyznění, že prý je Rusko zahnáno do kouta hrdinným postupem vojenských sil Ukrajiny a může použít jadernou bombu jakožto zbraň poslední instance.

Macron: Neprobouzejte spícího medvěda

V pořadu France 2 byl Macron otázán, zda bude Francie hledět na taktický úder Ruska jako na jaderné napadení  a odpověděl: „Dnes to není naše doktrína.“

Aby se zabránilo eskalaci konfliktu, musí podle něj Francie pokračovat v pomoci Ukrajině, odolávat a pracovat na míru. Také nedopouštět „rozšiřování konfliktu geograficky nebo vertikálně, to je za pomoci chemických nebo jaderných zbraní“.

Svoji odpověď uzavřel, jelikož předpokládal, „že o tom mluví příliš mnoho lidí“. Je jednoduché pravidlo: máme jasnou doktrínu: odstrašení (jaderné). Funguje, ale čím méně o tom mluvíme, tím méně hrozbu propagujeme a dosahujeme větší důvěru.

Borrell slíbil nejadernou odpověď na jaderný útok

Prohlásil, že v případě jaderného útoku Ruska na území Ukrajiny EU určitě odpoví, ale použije nejaderné zbraně. Varoval: „Jaderný útok bude mít odpověď. Ne jadernou, ale tak silný vojenský útok, že bude ruská armáda zničena.“

Přiznal, že NATO nedodržela své sliby týkající se rozšíření na Východ, ale to prý neospravedlňuje ruskou „agresi“.

Podle něho prožívá Evropa „důležitý moment“ v historii, kdy 27 zemí musí ukázat svoji „jednotu“ a „veškerou tvrdost“. Evropa nechce zemřít v Bidenově jaderném armagedonu.

Převzato z Pravda.ru

4.8 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
18. 10. 2022 9:29

Tak se bojím, že USA nějaký jaderný výbuch na Ukrajině mají v plánu – pořád melou o tom, co udělají, když to prý Rusko udělá. A jejich poskokům to bude okamžitě jasné,
přestože jen idiot by něco takového uskutečnil na svém dvorku. Jsou prostě jako
Alenka v říši divů – jsou vychováni k tomu, aby uvěřili šesti nemožnostem do snídaně.
A co bude po snídani neberou do úvahy.

Alva
Alva
Reply to  Bety
18. 10. 2022 13:48

Nejspíš vycházejí z vyzkoušeného = tak dlouho provokovaly Rusko tvrzením o jeho invazi na Ukrajinu i s přesnými daty začátku, až se tak stalo.

Teď to zkouší s bombou. Pokud to nevyjde, pořád zbývá ta operace false flag, se kterou sice fakticky nikdy neuspěly, ale jednou to přece jen vyjít musí.
Hlavní je, že se tak stane v jiném „domě“ než v jejich.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Alva
20. 10. 2022 14:20

Právě v tom jsou kořeny konfliktu na Ukrajině, ta sama o sobě Americe žádný praktický přínos nepřináší, nejsou tam žádné významné zdroje, které by mohly zajímat americký byznys. Ale tato zástupná válka umožňuje: 1) zničit Evropu jako konkurenta, přesunout odtud veškerou výrobu a odebrat specialisty, kteří jsou připraveni pracovat skoro jen pro „chleba se slanou vodou“, což Američanům umožní obnovit reálná, ne ta imaginerní, odvětví své ekonomiky; 2) vytvořit politickou nestabilitu v Rusku, která jim umožní vytáhnout k moci své loutky, které udělají vše, co jim jejich pán nařídí… Nejsmutnější na celé této situaci je osud Ukrajinců, kteří v současné… Číst vice »

jb
jb
Reply to  Bety
18. 10. 2022 15:19

„USA nějaký jaderný výbuch na Ukrajině mají v plánu“ „Trvalé poledne“: jak NATO pracuje na scénáři jaderné války 17. října 2022 zahájilo 14 členských států NATO cvičení „Trvalého poledne“ Steadfast Noon. Severoatlantická aliance pořádá takové akce každoročně. Během cvičení se připravuje scénář jaderné války v Evropě.  Letecká cvičení se budou konat nad územím Belgie, Velké Británie a Severního moře a potrvají do 30. října. Akce se zúčastní 60 letadel. K účasti na cvičení vyšlou Spojené státy do Evropy skupinu strategických bombardérů B-52H schopných nést jaderné zbraně. Letadla vzlétnou z letecké základny Minot v Severní Dakotě.  „Cvičení, která budou trvat do… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
18. 10. 2022 16:13

WASHINGTON, 18. října. /TASS/. Americká administrativa má v úmyslu zřídit post velvyslance pro arktické záležitosti. Oznámil to v pondělí na online brífinku poradce ministerstva zahraničí Derek Chollet. „Spojené státy mají v úmyslu zlepšit svou hru v Arktidě. A jedním ze způsobů, jak to v nadcházejících měsících uděláme, je jmenování nového velvyslance pro Arktidu, velvyslance pro Arktidu a potvrzeného Senátem [Kongres USA]. Tento úředník bude sídlit zde na ministerstvu zahraničí, což odráží náš pokračující silný závazek k angažovanosti na vysoké úrovni v Arktidě [s dalšími zeměmi],“ řekl Chollet.https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/16080863 Hlavní teze: „Spojené státy mají v úmyslu zlepšit svou hru v Arktidě.“ V… Číst vice »

jb
jb
Reply to  jb
18. 10. 2022 17:52

„Americká administrativa má v úmyslu zřídit post velvyslance pro arktické záležitosti“

Z globálního hlediska se to jeví v tuto chvíli jako (cituji):
předávání Severní mořské cesty čínskému CKŘ v plném chodu – pindosi budují platformu ©

Čínské CKŘ ji (Severní mořskou cestu) považuje za svou vlastní – totiž.

Last edited 1 měsíc před by jb
g.hrosik
g.hrosik
Reply to  jb
18. 10. 2022 21:15

Jo, to je něco jako „ministr pro padání sněhu“… Amíci v Arktidě silně zachrápali a teď se snaží dohnat, co se dá… Zejména poté, co Rusové ve svých severních vodách zavedli zpřísněný režim plavby.

fajt
fajt
19. 10. 2022 10:08
Irena
19. 10. 2022 12:11

Z internetu: „Sloupec z 19. října 2022. V minulém sloupku jsem psal o boji Mišustinovy vlády s vlastními i ne zcela vlastními liberály – ministerstvem financí a centrální bankou – kteří se zoufale snaží zabránit růstu naší ekonomiky. A i když se jednu dobu zdálo, že Mišustin vítězí, nyní je jasné, že protivník je pevně usazen. To se týká především rozpočtu. Ministerstvo financí ve skutečnosti znovu zavedlo „rozpočtové pravidlo“, které vymyslel MMF (bez legrace, tento pochybný nápad nám svého času „navrhly“ mezinárodní finanční organizace), aby snížilo investiční potenciál ruského rozpočtu. A to docela demonstrativně, každopádně se o tom hodně píše… Číst vice »

jb
jb
Reply to  Irena
19. 10. 2022 14:11

„V. V. Putin podepsal příkaz o vyhlášení válečného stavu v nově připojených regionech… (Doněck, Luhansk a oblasti)“ Zpívá slavík Соловьёв Live…Solovjov živě. Cha! Hlava státu Ruska podepsala dekret „O zavedení stanného práva na území Doněcké lidové republiky, Luhanské lidové republiky, Záporoží a Chersonské oblasti“. Vzhledem k tomu, že ozbrojené síly jsou použity proti územní celistvosti Ruské federace, v souladu s částí 2 článku 87 Ústavy Ruské federace a články 3 a 4 federálního ústavního zákona ze dne 30. ledna 2002 č. 1-FKZ „O stanném právu“, rozhoduji: 1. Zavést stanné právo 20. října 2022 od nuly hodin na území Doněcké lidové… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
Reply to  jb
19. 10. 2022 14:34

„Zpívá slavík Соловьёв Live…Solovjov živě.“

A Michail L. Chazin je podobný ptáček, ptáček zpěváček – hlavně přes ekonomiku a finance.

jb
jb
Reply to  jb
19. 10. 2022 16:38

 „O zavedení stanného práva na území Doněcké lidové republiky, Luhanské lidové republiky, Záporoží a Chersonské oblasti“

A pak tu ještě máme věnování od Putina pro všechny pochybující guvernéry, vojenské důstojníky a pro mnohé další klauny – viz citace:

„Za účelem zvýšení efektivity činnosti vyšších úředníků (výkonných orgánů) zakládajících subjektů Ruské federace v souvislosti se zavedením stanného práva na území Doněcké lidové republiky, Luhanské lidové republiky, Záporoží a Chersonské oblasti se rozhoduji:

aktuální znění je zde: http://kremlin.ru/events/president/news/69632

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
Reply to  jb
19. 10. 2022 19:57

„věnování od Putina pro všechny pochybující guvernéry, vojenské důstojníky a pro mnohé další klauny“ Ruský prezident Vladimir Putin: Dobré odpoledne, kolegové. <… > Rád bych ještě jednou zdůraznil, že dnes musíme být shromážděni na všech úrovních správy. Zvláštní odpovědnost je přidělena vedoucím regionů, kteří získali další pravomoci. Všichni vedoucí jednotlivých subjektů Ruské federace jsou povinni přijmout koordinovaná opatření a připravenost přijímat rychlá a ověřená rozhodnutí. Musíte být v neustálém kontaktu s lidmi, podniky, s pracovními kolektivy. <… > Vážení kolegové! Nyní přejděme k programu zasedání Rady bezpečnosti a proberme některé otázky migrační politiky. Tato oblast je mimořádně citlivá na národní bezpečnost,… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
Gatta
Gatta
19. 10. 2022 14:38

Odkaz na článek, který se někomu nemusí zdát příliš zajímavý, ale jeho hlavní sdělení je zcela zásadní.

Nalezeno na AK – Zbytek světa – Svět – 17 říj 2022, 20:38

„Jde o globální přebudování vlády“. Fittsová přináší varování

http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=56&t=364&sid=7a76d1569ffca88fae09bc10df5a42fe&start=140

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 10. 2022 15:48

Krátký kreslený film izraelského televizního kanálu INN beze slov:
https://politikus.info/video/147548-multfilm-izrailskogo-telekanala-inn.html

Co k tomu dodat…

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
21. 10. 2022 11:45

Co k tomu dodat? Já dodávám své klasické: „Izrael a Ukrajina jsou spojené nádoby“ aneb někde ten finální holokaust začít musí… Za Váš odkaz díky – zapadá mi do mého pohledu, proč Zelenskij v izraelském parlamentu nedostal prostor k video vystoupení a také proč je Izrael zdrženlivý ve vojenské podpoře Ukrajiny. K tomu se před pár dny objevila zpráva, že Austrálie (rozumějme Británie) „zrušila rozhodnutí o uznání Jeruzaléma za izraelské hlavní město“= Izrael (a židé, tedy biblická kultura) jsou v rámci zavádění neomarxismu globalisticky již nežádoucí. Což ladí s tím, že 3.VV má být o likvidaci státu Izrael a s… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Patrik
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
21. 10. 2022 12:09

Dodatek, byť už značně zprofanovaný, citace:
„Konečně dopis uvádí, že mezi „politickými sionisty“ a „vůdci islámského světa“ dojde ke třetí světové válce.
„Válka musí být vedena tak, aby se islám [Muslimský arabský svět] a politický sionismus [Stát Izrael] vzájemně zničily.“
„Mezitím ostatní národy, které jsou v této otázce opět rozděleny, budou nuceny bojovat až do úplného fyzického, morálního, duchovního a ekonomického vyčerpání.“
To může být odkaz na rostoucí problém radikálního islámu, jak je vidět v teroristických útocích na Západě 11. září, bombových útocích 7/7 a nejnověji v útoku ISIS na Paříž.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-3480720/Letter-written-Confederate-officer-150-years-ago-predicted-two-World-Wars-said-Islamic-leaders-West-just-hoax.html

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
21. 10. 2022 12:48

Pro úplnost, resp. v rámci konzistence mého pohledu – můj komentář zde

A ještě související aktualita z Ruska: „Izrael předvádí naprosté nepochopení toho, co se děje“

Last edited 1 měsíc před by Patrik
no one
no one
Reply to  Patrik
23. 10. 2022 22:11

Času, který mi zbývá, abych se podíval a případně zareagoval na Vaše komplexní a zároveň nadčasové komentáře, mám v poslední době opravdu pomálu. O to víc jsem ale vděčný, když se takové chvilky objeví, protože člověk se má učit, zvyšovat své chápání celý život a pročítání Vašich komentářů, které mají informační hodnotu článku na vysoké úrovni, to je jedna radost. Proto Vám chci velmi poděkovat (zde, aby nezapadlo) za komentáře zdřívějška. Zejména se jedná o komentáře týkající se plutokracie a zatmění (https://outsidermedia.cz/mapa-50-mist-kde-je-lepsi-netankovat/#comment-113397) a dále systému demokracie (hlavně pod článkem zde https://outsidermedia.cz/cenzura-je-vzdy-jen-politicka-prohra-a-dukaz-neschopnosti-demokraticky-ridit-stat/#comment-113500). A poděkovat nejen proto, že v nich vždy píšete… Číst vice »

Irena
20. 10. 2022 6:31

První rozhovor nového velitele SVO na Ukrajině Sergeje „Armagedona“ Surovikina (CZ titulky)
https://www.youtube.com/watch?v=vKGU_dUWB3c

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 10. 2022 9:30

20. října 2022, švédské noviny Nya Dagbladet:
https://nyadagbladet.se/utrikes/forre-natochefen-misstanks-for-ekobrott/

Bývalý dánský premiér a bývalý generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen je podezřelý z finančních zločinů a podílu na bankrotu lotyšské banky BNP Banka, kde byly schváleny miliardové transakce bez jakéhokoliv zajištění…
OberNATOvec Rasmussen působil jako místopředseda nezávislé rady banky a podle krizového manažera jednal značně nezodpovědně až trestuhodně. Mimo jiné byl pověřen schvalováním velmi velkých transakcí, a to i přes chybějící zabezpečení. Nakonec tyto jeho akce vedly ke ztrátě 1,5 miliardy norských korun a také k bankrotu PNB Banky v roce 2019.
comment image

Last edited 1 měsíc před by Botičky od Diora
fajt
fajt
21. 10. 2022 7:33

Путин пострелял из снайперской винтовки на полигоне › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – přijela k nám pouť, nu davaj – snad i ten prostý mužík procitne a udělá to nakonec pravilno, zatne globál chazarům tipec. ..)

Alva
Alva
21. 10. 2022 13:19

Nevím, jestli se to sem tématicky hodí, ale zkusím – je to mainstreamový článek, přesněji jeho první polovina (= tak ONI to opravdu vědí, co je asi donutilo, vyjít s pravdou ven) a druhá polovina přináší křečovitou snahu ve smyslu – to jim stejně nepomůže. Pořád budou jen mužici v láptích – a tak úmyslně ze sebe dělat blba a snížit hodnotu toho sdělení. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-psano-z-moskvy-sankce-rusy-neznicily-udelaly-jim-neco-mnohem-horsiho-217367# ….. Pro mnohé čtenáře to asi bude zklamání, ale Rusko se vlivem sankcí neponořilo do bídy. Obchody nejsou poloprázdné, Rusové z nouze nepoužívají místo ponožek onuce. ….. ….. Ba co víc, potichu se do Ruska vrací… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Alva
PPK
PPK
Reply to  Alva
21. 10. 2022 16:50

K sankcím, které jsou vždy především nabubřelým slovem propagandy, malou vzpomínku: V 60.letech jsem nastoupil do jistého vědeckého ústavu a v duchu se divil našim i cizím špičkovým přístrojům, včetně těch Západem přísně embargovaných. Později jsem pochopil, že byly z tzv. „zvláštního dovozu“. Byly totiž formálně prodány subjektům někde ve světě a pak čs. námořními loděmi nenápadně dopraveny k nám. Takže jediné, co Západ mohl v té době udělat bylo, občas penězi vylákat nějaký ten čs. vědecký mozek k emigraci. Víc nic. A tak mne napadá: Kdo to byl, kdo napsal, že „kapitalista ti prodá i provaz, na kterém ho… Číst vice »

koloděj
koloděj
21. 10. 2022 17:44

v kdysi velké Británii padla Truss… pěkný článek k tomu je tady :
https://vk.com/id557448987?w=wall557448987_103%2Fall

Gatta
Gatta
Reply to  koloděj
21. 10. 2022 19:29

Opravdu dobré :-)

jb
jb
21. 10. 2022 18:48

Americký soud odsoudil Steva Bannona za neúctu ke Kongresu.

Bannon bude také muset zaplatit pokutu ve výši 6,5 tisíce dolarů.
Odmítl se dostavit na předvolání v případě událostí z 6. ledna.

WASHINGTON, 21. října – RIA Novosti. Obhajoba Steva Bannona, bývalého poradce bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, oznámila svůj záměr odvolat se proti jeho trestu – čtyři měsíce vězení za to, že odmítl svědčit před Kongresem o útoku na Kapitol.
https://ria.ru/20221021/bennon-1825784673.html

Last edited 1 měsíc před by jb
fajt
fajt
21. 10. 2022 19:48
jb
jb
21. 10. 2022 20:01

Ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu a ministr obrany Spojených států Lloyd Austin dnes vedli telefonické rozhovory. Diskutovalo se o aktuálních otázkách mezinárodní bezpečnosti, včetně situace na Ukrajině. https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12442420@egNews . . . Vzhledem k tomu, že Šojgu zvedl telefon, vypadá to, že klauni jsou velmi špatní v hledání červených čar a volají ze slepé uličky, do které byli přivedeni na vodítku. Šéf Pentagon je asi pod tlakem. Zvláště po pádu Starlinku a nuceném vypuštění 52 DALŠÍCH SATELITŮ na oběžnou dráhu. Po rozhovoru se Šojgu, šéf Pentagonu Austin okamžitě informoval jednoho ze svých důvěrníků na Ukrajině o rozhovorech s… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
Reply to  jb
22. 10. 2022 10:10

„52 DALŠÍCH SATELITŮ na oběžnou dráhu“ 54 DALŠÍCH SATELITŮ je správně! Viz: SpaceX vypustila nosnou raketu s 54 satelity sítě Starlink NEW YORK, 20. října. /TASS/. Americká společnost SpaceX ve čtvrtek vypustila nosnou raketu Falcon 9 s další skupinou mikrosatelitů Starlink. Síť je navržena tak, aby poskytovala přístup k internetu prostřednictvím nasazení velkého počtu zařízení o hmotnosti 260 kg. Start z kosmodromu na mysu Canaveral (Florida) se uskutečnil v 10:50 na východním pobřeží Spojených států (17:50 moskevského času). Na nízkou oběžnou dráhu Země bude vypuštěno 54 mikro-satelitů. https://tass.ru/kosmos/16112733 …kontra… MOSKVA, 22. října. /TASS/. Ruské letecké a kosmické síly vypustily nosnou… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
22. 10. 2022 11:01

Něbenzja odkazuje šašky a fašistické psy v OSN na jejich místo pod šapitó v peleších:

Prohlášení stálého zástupce Vladimira Něbenzji na zasedání Rady bezpečnosti OSN k situaci na Ukrajině

https://russiaun.ru/ru/news/unsc_211022

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
Reply to  jb
22. 10. 2022 11:27

Írán nepřevedl bezpilotní letouny do Ruska pro použití na území Ukrajiny a zprávy o tom ve světových médiích jsou kampaní zahájenou Západem s cílem dezinformovat obyvatelstvo, řekl stálý zástupce Íránu při OSN Amir Saeed Iravani.

Celý tento humbuk je umělým důvodem k vyvíjení tlaku na Moskvu a Teherán, řekl Dmitrij Poljanskij, první náměstek stálého zástupce Ruské federace při OSN. Zdůraznil, že drony používané na Ukrajině ruskou armádou jsou vyráběny v Rusku. 
https://rg.ru/2022/10/20/postpred-irana-pri-oon-iravani-tegeran-ne-peredaval-bespilotniki-rossii.html

jb
jb
23. 10. 2022 17:11

Sergej Kužugetovič oficiálně oznámil všem, co ví (Rusko) o jejich zákeřných plánech se špinavou bombou.

Všem, a předvším ministrům obrany Turecka, Francie, Spojených států a Británie, osobně, každému jednotlvě, postupně.

USA: https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12442795@egNews

GB: https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12442792@egNews
Dne 23. října 2022 vedli telefonické rozhovory ministr obrany Ruské federace, armádní generál Sergej Šojgu a britský ministr obrany B. Wallace. Diskutovalo se o situaci na Ukrajině. Generál armády Sergej Šojgu sdělil svému britskému kolegovi obavy z možných provokací Ukrajiny s použitím „špinavé bomby“.

jb
jb
Reply to  jb
23. 10. 2022 20:49

„především ministrům obrany Turecka, Francie, Spojených států a Británie, osobně“

Všichni tři pederasti pod vedením britského pána pracují na zákeřném úderu proti Rusku: USA, Francie, Turecko – pod vedením britského pánička.

Procesy spuštěné na Ukrajině vyžadují toto oznámení. Proto ten telefon 4 pederast fašistům. Těm, kteří jsou zodpovědní za armádu USA, Británie, Turecka, Francie.
. . .

Říká se: že v příštích několika dnech bude oznámení od Vladimira Vladimiroviče. ©

Last edited 1 měsíc před by jb
jb
jb
Reply to  jb
24. 10. 2022 12:56

o jejich zákeřných plánech se špinavou bombou“

Oficiální brífink Ministerstva obrany RF – velitele vojsk RCHB obrany ozbrojených sil Ruské federace
https://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12442898@egNews video + text

jb
jb
Reply to  jb
24. 10. 2022 22:47

V úterý Rusko požádalo Radu bezpečnosti OSN, aby projednala provokaci s použitím „špinavé bomby“, kterou Ukrajina připravuje, řekl zdroj v Radě bezpečnosti. Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Něbenzja poslal generálnímu tajemníkovi organizace Antoniu Guterresovi dopis, v němž varoval před plány Kyjeva.

https://vz.ru/news/2022/10/25/1183640.html

fajt
fajt
23. 10. 2022 21:12

https://politikus.info/v-rossii/147675-v-irkutske-su-30-upal-na-zhilye-doma.html – zrada velení armády nad vlastními vojáky – samotný vox populi mužíků. ..)

PPK
PPK
Reply to  fajt
24. 10. 2022 13:36

Hledat pokaždé příčinu vždy a jen v generálním štábu nebo v sabotážích, to bez důkladného vyšetřování a jen od klávesnice diskutéra vypadá poněkud předpojatě. Zdá se, že to si ani TV Nova pokaždé netroufne, dělat takové účty bez hostinského.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/474417-rusove-prozradili-co-stalo-za-padem-stihacky-v-jejsku-pri-havarii-zemrelo-15-lidi

fajt
fajt
Reply to  PPK
25. 10. 2022 6:02

a už třebas kremlin chazaři vyšetřili vraždu Darji Duginové ? – jistě, že ne, to by museli šetřit, soudit a nakonec potrestat sami sebe. ..) sranda je, že v i takové mamlas kolonii, slzavém švejkovském údolí je stínovka ruských válečných imigrantů ( vypadá to, že z Ruska v tuto chvíli odešlo na milion lidí, a roste to ), sice patří mezi nejméně významnou a kolektivním západem nicotně podporovanou, ale protože vrcholní globál zmetci práci s lidským masem nepodceňují a dělají ji urputně a důsledně, tak i tahle je pod dohledem a správou krvavého baxu – a možná budou zdejší lepšolidi… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  fajt
25. 10. 2022 11:19

В РФ за девять месяцев оформили наибольшее количество загранпаспортов с начала пандемии – 25 октября 2022 | Новости Mail.ru rekordmany v imigraci za poslední měsíc se určitě stávají rusové ( a bude hůř ), sdílená společná bezpečnost ( prý biblická koncepce) v nwo je prostě prevít ( tedy někteří to tak neomylně vnímají ). ..)

fajt
fajt
25. 10. 2022 11:25

Отравление летчиков в воздухе могло стать основной причиной падения истребителя – 25 октября 2022 | Новости Mail.ru – a zatím se to v týlu pěkně morduje, být to lotčiky z kadyrovic klanu, tak generalissimus šojgu by musel přidat na mužikách z nacgvardii. ..)

fajt
fajt
25. 10. 2022 12:13
leviathan
leviathan
26. 10. 2022 16:26

Je patrné, že i někteří agenti globální chazarské mafie začínají tušit, že existuje seznam odpovědných za zločiny proti lidskosti a jejich schvalování. Tak to chodí, když se spolčili s Rohatým a nyní hledí oddálit svůj osud. Na chazarské mafiány se totiž chystá sbor bojovníků Světla a již mají první úlovky s terminací. To bude pokračovat celý zbytek tohoto roku a v nutném případě i na začátku toho příštího. A tak se strachy třese i spolek kolem fialového hnusu, protože dobře ví, že sluhové sdílejí osud svých pánů zločinců.