„Černá labuti“, nejsem tvůj

Koronavirus: Čistě medicínský problém, nebo diverze?

Čínský virus 2019-nCoV nazývají virem zabijáckým, a s jistým nádechem dramatického romantismu, „Černou labutí“ 1) ekonomiky. Je to pomsta matičky přírody za bezohledné zacházení s ní, nebo plod ďábelských objevů mikrobiologů? A není jasné, která strana trojúhelníku medicína – politika – byznys je delší? Svou verzi původu zabijáckého viru má ruský mikrobiolog a expert na bakteriologické a chemické zbraně Igor Nikulin 2).

Podle oficiálních informací bylo zatím v Číně virem nakaženo k 80 tisícům lidí, z nichž skoro 2,5 tisíce zemřelo. Já se domnívám, že obětí je víc. Američané vytvořili matematický model a předpovídají, že do konce února bude infikováno 2,8 milionů lidí, z nichž 100 tisíc zemře.

Kvůli epidemii v Číně uzavřeli 14 měst a více než 400 průmyslových podniků. Situace je mimořádná. Je to velká rána pro hospodářství země, ale i „nervovou soustavu“ národa. Podívejte se, jaká tam byla panika, zvláště v první dny pandemie!

Koronavirus se pod mikroskopem podobá spíš námořní mině. Je to mina pod lidstvem a jsem si jist, že je to virus umělý. Indičtí vědci dokonce už dešifrovali jeho kód. Virus je uměle vytvořený a není přírodního původu.

Posuďte sami: Osm smrtelně nebezpečných virů za posledních 20 let. Jednou atypická pneumonie, jindy ptačí chřipka, pak zase prasečí… Fakt je jen fakt, ale souhrn faktů je už tendencí. Tyto viry se do roku 2000 člověka nechytaly. Po miliony let vedle nás klidně žily a parazitovaly jen na zvířatech. V případě MERS, blízkovýchodního respiračního syndromu, například, viry parazitovaly na velbloudech, na netopýrech, hadech, ptácích… Člověka ale nechávaly na pokoji.

Jde o etnovirus a vyvinuli ho Číňané?

Vzhledem k drtivé převaze čínských obětí to tak vypadá. Ale neřekl bych, že ho vyvinuli v Číně. Mohl být do Wuchanu přivezen „diplomatickou poštou“.

Místo a čas byly vybrány, takříkajíc, na minutu a metr přesně. Provést takovou diverzi v Pekingu nebo v Šanghaji je prakticky nemožné, protože je tam každý čtverečný metr hlídán videokamerami. To za prvé. Za druhé, je tam mnoho amerických společností a kanceláří, a tisíce amerických úředníků. Takže „palba na svoje štáby“ tu neprojde.

Wuchan je velmi příhodný objekt pro jakoukoli diverzi. V předvečer oslav Nového roku podle východního kalendáře, se ulicemi a náměstími neprotlačíte. Ve Wuchanu je bakteriologická laboratoř, na kterou lze svést všechny hříchy. V tomto regionu odjakživa jedí syrové maso, na což lze případně poukázat. A Wuchan je, koneckonců, křižovatkou světa. Odsud odlétají letadla do všech jeho konců.

Mimochodem, kolem Číny a Ruska je rozmístěno cca 400 biologických laboratoří. Kazachstán, Kyrgyzstán, Afghánistán, Pákistán, Vietnam, Tchajwan, Filipíny, Jižní Korea, Japonsko… a všude kolem americké vojenské základny.

Všechny tyto výzkumy financuje Pentagon. A všude, kde jsou biolaboratoře (nebo v jejich blízkosti), se záviděníhodnou pravidelností propukají nová neznámá onemocnění, která Američané cynicky ignorují. Provádějí pokusy na druhých a hlavně, aby to bylo co nejdál od území USA.

USA sice v roce 1972 ratifikovaly mezinárodní Konvenci o zákazu vývoje, výroby a hromadění bakteriologických (biologických a toxických zbraní), ale v roce 2001 k ní odmítly přijmout protokol, který předpokládá mechanismy vzájemné kontroly.

Všimněte si, že když v roce 1979 propukla ve Sverdlovsku (dnešní Jekatěrinburg) epidemie antraxu (podle oficiálních informací 64 úmrtí), pozvali jsme nejlepšího experta v této oblasti, amerického genetika a mikrobiologa, profesora Harvardu Matthewa Meselsona. Ten nebyl zrovna přítelem SSSR, ale přivezli ho na místo tragédie a ukázali mu vše, a on souhlasil s tím, že příčinou epidemie byl přírodní virus. Většina obětí zemřela na střevní formu, protože snědli otrávené maso. Několik obětí měla na svědomí kožní forma antraxu, což byli řezníci, kteří maso zpracovávali. Bylo několik případů plicní formy.

Kolovaly zvěsti, že virus unikl z tajné laboratoře tamního armádního městečka. K úniku dojít mohlo – ale já nevylučuji diverzi – maso lze nakazit. Ano, v roce 1979 proběhla světem hysterie jako dnes a Sovětský svaz obviňovali z porušení konvence. Ale pozvání uznávaného mikrobiologa a bojovníka proti bakteriologickým a chemických zbraním přece jen napětí odstranilo. Předvedli jsme otevřenost, což Američané neudělali ani v Gruzii, kde na neznámý virus zahynuly stovky lidí, ani v dalších místech. Všude, kde Američané zřizují laboratoře pod pláštíkem boje proti bakteriální hrozbě, roste počet epidemií desetinásobně.

Biologické bomby kolem našich hranic

Podle údajů Julie Tymošenko (ukrajinská prezidentská kandidátka), zahynulo na Ukrajině na následky různých infekčních onemocnění jen loni kolem 200 tisíc lidí. Nevím, nakolik přesná jsou tato čísla, ale problém je to vážný. U sousedních Ukrajinců je to tu botulismus, tu atypická pneumonie, jindy neštovice… Údaje jsou utajené, ale mnozí bloggeři uvádějí číslo 50 tisíc onemocnění neštovicemi za loňský rok. Neštovice přenesli i k nám. Ukrajinci navíc zrušili svou hygienicko-epidemiologickou službu. Epidemie začaly, ale lékaře oni rozehnali. Ukrajina a Gruzie – to jsou dvě epidemiologické bomby na hranicích naší země.

Já jsem se takovými viry zabýval od skončení studií. Nejdřív ve Všesvazovém výzkumném ústavu praktické mikrobiologie jako stážista a poté jako vedoucí výzkumný pracovník. Tehdy jsme s kolegy prokázali, že slavný virus HIV není „pomstou“ přírody člověku, ale dílem rukou člověka samého.

Za základ jsme vzali virus HIV kočkodana zeleného. Američané s tím virem pracovali už koncem 70. a začátkem 80. let, ale z nějakého důvodu prvenství „objevu“ přenechali Francouzům. V té době vyšlo mnoho publikací o tom, že se v jedné z amerických věznic prováděly pokusy s HIV na vězních, a že tři z infikovaných vězňů uprchli. Jednoho z nich zastřelili na útěku, druhého chytili za 2-3 týdny, ale třetí „pokusný králík“ byl na útěku skoro půl roku a stihl nakazit prostitutky v okolí New Yorku, a ty pak obdarovávaly exotickým virem své klienty.

HIV byl vrcholem amerického genového inženýrství 80. let. Jak dokázali v té době vyvinout takový virus, je mi záhadou. Dokonce i dnes tato práce aspiruje na Nobelovu cenu se znakem minus.

Soros, který tehdy financoval naši vědu, prohlásil, že pokud budeme pokračovat v tomto „provokativním tématu“, zastaví nám financování. Téma bylo uzavřeno, ale Britové po 10 letech práci moji a mých kolegů dokončili. A přišli ke stejnému závěru jako my: HIV je virus vypěstovaný v laboratoři.

Dnes začínají Američani tlačit na Indy kvůli „časově nevhodnému“ objevu genomu koronaviru, ve kterém byly, mimochodem, objeveny vsuvky HIV, které mu umožňují zabudování do lidské buňky.

Ochrana Ruska před virem

WHO označila situaci za mimořádnou. Všichni Rusové evakuovaní z Číny byli umístěni do karantény u Ťumeni. V Austrálii vůbec všechny, kdo odtud přiletí, posílají na „neobydlený“ ostrov – jako ve středověku v Benátkách. V extrémní situaci nemohou být žádná opatření považována za přehnaná.

Nerad bych to zakřikl, ale před rozsáhlými epidemiemi jsme chráněni spolehlivě. Náš hygienicko-epidemiologický dohled je jedním z nejlepších na světě – ještě ze sovětských dob.

Zdroj: Litěraturnaja gazeta


1) Teorie „Černé labutě“ byla vypracována známým matematikem, filozofem a praktikem fondového trhu Nassimem Talebem (1960), který studoval vliv náhodných a nepředvídatelných událostí na světové hospodářství a burzovní trh, a rovněž obchod finančními deriváty. Osudovou neočekávanost nazval “černou labutí“ v souvislosti s tím, že dlouho (až do roku 1697) byl předpoklad existence černé labutě v přírodě považován za absurdní.

2) Igor Nikulin (1963) – ruský mikrobiolog. Jako expert na chemické a biologické zbraně byl členem komise OSN pro odzbrojení Iráku, byl poradcem gen.tajemníka OSN Kofi Annana. Vykonával řadu diplomatických zadání…10 let byl v USA „Persona non grata“.

Překlad: st.hroch 200224

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
25. 2. 2020 22:41

Viry, jak je známo, velmi často mutují. A v dnešním přelidněném světě je to jen závod mezi naší hygienou a léky s rychlostí jejich mutací.
O tom, je-li vir umělý, nechci spekulovat, neb o podstatě problému nic nevím. Nicméně, doufám že tak daleko dosud nikdo nešel a nepůjde. I když dnešní technologie už to umožňují.

zajoch
26. 2. 2020 8:01

Moc hodnotný článek. K němu drobná poznámka.
Cituji: „Místo a čas byly vybrány, takříkajíc, na minutu a metr přesně. Provést takovou diverzi v Pekingu nebo v Šanghaji je prakticky nemožné, protože je tam každý čtverečný metr hlídán videokamerami. To za prvé. Za druhé, je tam mnoho amerických společností a kanceláří, a tisíce amerických úředníků. Takže „palba na svoje štáby“ tu neprojde.“
Myslela jsem si, že pokud by hegemon neměl zbytí, pálil by i do svých štábů, aby dokonal svoji akci. V Číně nemusel.

orinoko
27. 2. 2020 17:11

Tak už to dorazilo sem k nam. Muj oblíbený městys je údajně v oblasti chrámu konzumu oblezen, a celou situaci se zabývá policie. Lidl je prý uzavren. Já jedu odjinud, kde je klid, ale třeba je to jen otázka casu.
Co by ta konzumní lejna tvorila, kdyby začala valka?

racek
racek
28. 2. 2020 15:19

No, vykup starych konzerv vzdy potěší, ne? Zvlaste v Lidlu, ty konzervy uz nemohli prodat v Němcích, tak u nas se to vzdy hodí…
A pomuze to nastartovat ekonomiku, nemci hned dodaji nové… tedy tu německou, chápete…

orinoko
28. 2. 2020 15:44

Émerika obvinila Cinu, že zaměřila jejich špionážní letadlo „neviditelnym“ LA SEREM. Tatáž Émerika / jmenovitě finanční pirát JP Morgan/ prý prohlédla čínský katalog uskoku, aby si za určitých okolností provedla inventuru – má dati, dal. Plyne z toho , že zatímco zbytek světa bude sílet z Covid 19, tak Cina už zase bude v linii rustu. Muj osobní odhad: Všechno může být divadylko, které jen cloni skutečný zamer. A to, ověřit si dodavatelsko-odberatelske vztahy. A na tzv. Zásadě na tom nejsou nejlepe. Proboha, co bude český debil delat, až dojdou čínské mobily? A ty jiné se bez čínských komponent neobejdou.… Číst vice »