Červená Karkulka a Trump bez trumfu

Trumf Trumpa se přirozeně při první televizní debatě prezidentských kandidátů očekávat nedal. Daly se očekávat jasné odpovědi a pak také, moderním slovem, tzv. styling. Donald Trump vystupoval ve střízlivém, snad tmavě šedém perfektně padnoucím obleku s bílou košilí a modrou hedvábnou vázankou. Trochu se mračil, a těžko říci, zda na moderátora, kterého oslovoval, stejně jako paní Clintonová Leslie, nebo proto, že na většinu odpovědí měl dvě minuty, kterých paní Clintonová, coby žena a protřelá politička, využívala lépe.

Paní Clintonová měla perfektně načesanou blond hřívu, byť byly vidět tmavé konečky vlasů, má dokonalý chrup, leč stále využívala svého koulení očima a jednou dokonce i zpětného trhání hlavou. Koulet očima může dvacetiletý diblík na popovém pódiu, u sedmdesátileté političky je to možná už trochu nevhodné. Kromě šperku, zřejmě zlatého, měla paní Clintonová jasně červené splývavé šaty, na nichž bylo vidět, že byly pořízeny v době, kdy byla štíhlejší. Obtažený pás jí samozřejmě neslušel, byť byl vidět jen tehdy, když kamera zabírala pozadí političky. Zcela nevhodně působilo, že celý outfit paní Clintonové byl zakončen tmavě modrými lodičkami. Vkusné oblečení to nebylo a divák si maně vzpomněl na elegantní kostýmky paní Thatcherové. Britská královna Alžběta II. zásadně nosila i při projevech klobouk, a v loketní jamce přidržovala kabelku, přirozeně sladěnou s obuví. Paní Thatcherová nosívala kabelku také, navíc punčochy se švem, o nichž tvrdila, že erotizují každou ženu. Takže jsme viděli duel zestárlé červené Karkulky bez košíčku a podnikatele. Lze-li eleganci bývalé první dámy USA s někým srovnat, pak s elegancí paní Merkelové a jejich hnědých kalhot se zeleným sáčkem. Proč ostatně ne, zelená barvou islámu jest.

Věcná diskuze snad byla jen ze strany pana Trumpa. Zatímco paní Clintonová s koulením očí tvrdila, že třicet tisíc mailů jí ukradl prezident RF Putin a že pan Trump jistě neplatí federální daně, kandidát republikánů Trump se držel faktů. Onu věcnost ovšem televizní překladatelé ne vždy divákovi tlumočili. Trump říkal, že v Americe má zavládnout řád a pořádek, že není možné, aby se v Chicagu za Obamovy vlády udály čtyři tisíce vražd. Že je nutné odzbrojit gangy, jak bílé, tak hispánské a černé, a že je nutné podpořit ty, kteří prosazují zákon. Trump tím navázal na svá dřívější tvrzení, že Obamova vláda USA zanedbává, když konkrétně v New York City je dnes šedesát tisíc bezdomovců, přičemž mnozí z nich jsou veteráni amerických válek. K tomu je třeba říci, že vojáci, policisté a veteráni Trumpa podporují absolutně, což lze vysledovat i v deníku amerických ozbrojených sil „Hvězdy a pruhy“, neboli Stars and stripes, běžně k nalezení na netu. Přestože Trump je absolventem vojenské školy, tvrdila paní Clintonová, že by si neporadil, na rozdíl od ní, s jaderným kufříkem.

Věcnost Trumpa přebíjely ataky. Například paní Clintonová označila protikandidáta za rasistu. Měl to být útok i s ohledem na skutečnost, že moderátorem byl Afroameričan. Přitom sama paní Clintonová opakovaně prohlašuje, že je hrdá na to, že patřila mezi tzv. Goldwater Girls, neboli jižanské aktivistky podporující v 60. letech politiku Barryho Goldwatera. Karel Kyncl, autor známé knihy „Zpráva čestného občana Texasu“, nazval Goldwater Girls „roztleskávačkami Ku-klux-klanu“. Kynclovo tvrzení je přesné, neboť tyto dívky sám zažil. Kniha pana Kyncla, českého novinářského Arta Buchwalda, byla nařízením ministra školství ČR č.4/1970 stažena se všech  československých  knihoven.

Pan Trump řekl, že nebude platit Japonsku a Jižní Koreji armádní výdaje, a že v tomto je i NATO zastaralé a anachronické. Ostře kritizoval i smlouvu NAFTA, kterou podepsal prezident Clinton, neboť umožnila daňové úprky amerických firem do Mexika a Kanady. Trump vysvětlil, jak chce zastavit zadlužování státu i jak chce vytvořit zaměstnání pro miliony Američanů. Je známo, že 48 mil. lidí v USA pobírá food stamps, potravinové lístky. Je také známo, že počet Afroameričanů v amerických federálních, místních i soukromých věznicích přesahuje celkový počet  černých otroků na prahu války Severu proti Jihu, tedy v roce 1860. To jsou velká témata, a je možné, že se k nim kandidát Trump vrátí na  dalším duelu v St. Louis, nebo na  duelu posledním, nevadském..

Diskuse dle mého názoru skončila remízou. Oba diskutující byli po téměř devadesáti minutách rádi, že nastal konec klání. Signifikantní se  pouze může jevit, že Trumpovým viceprezidentem in spe je guvernér Pence (drobná mince), zatímco viceprezidentem paní Clintonové je jistý Tom Kaine. Jako by americká politika rodila jen samé Kainy či McCainy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
27. 9. 2016 17:27

pěkné shrnutí. Oba kandidáti mohou říci cokoliv, důležité bude, jaké rádce za sebou mají, a jaké persony si zvolí do čela ministerstev. Jsou schopni a ochotni zkrotit vojenský průmyslový komplex a tajné služby, o kterých byl nedávno na zvědavci článek, že tyto služby je další síla utržená z řetězu?( dle ruských zdrojů) Trump je pokračováním Reagana, ovšem ten proslul vysokým deficitem a odstraněním kontroly nad bankovním molochem, což pro budoucnost Ameriky příznivé nebylo. Ač fandím tomuto kandidátovi, mantra o snižování daní pro rozvoj podnikatelských aktivit je ohraná jak starý kolovrátek. Můžeme se dočkat i překvapení, že při nemoci Hilary nakonec… Číst vice »

Janika
Janika
27. 9. 2016 17:52

Tak to se Vám, Barone, povedlo, skvělý článek, tleskám a bavím se :-). Trefné postřehy by Vám mohla závidět naše tupá a tendenční média.

mm
mm
27. 9. 2016 17:57

americká bezpečnost budoucnosti? https://www.youtube.com/watch?v=pX0p2VC3oCg

hudryper
hudryper
27. 9. 2016 18:04

Vy byste ,Barone,dokázal komentovat krasobruslení,nebo dokonce i módní přehlídku ! Díky za
Vaše postřehy. Na autentické postřehy jedné mé známé v USA z té úžasné diskuse slepého s hluchým jsem zaskypoval,ale byť se snažila velmi, s těmi Vašimi to nemá srovnání.

mm
mm
27. 9. 2016 18:44
hudryper
hudryper
27. 9. 2016 19:04

Není zač, plně jste si pochvalu zasloužil. Ale v té anketě,ke které jste přidal link se mi těch 67% pro Trumpa zdá příliš. To vzhledem k jeho výkonu během debaty.Mám zato,že by Trump neměl ani v
dalším kole Killary drtit,aby její loutkovodiči byli přesvědčení,že ona zvítězí. V takovém případě
snad nevyprovokují s Rusy větší konflikt,aby měli důvod „odložit“ volby z válečných důvodů . No a na závěr vybalit neotřesitelné poznatky,na které budou američtí volící králíčci dobře slyšet. Bude to
velmi zajímavý měsíc tohoto roku,co myslíte ?

Hox
Hox
27. 9. 2016 19:08

Viděl jsem to celé a nesouhlas, Trump si Clintonovou namazal na chleba. Na průzkumy publikované na Fox a CNN nemá smysl obracet pozornost, web anketa na CNBC s 1 milionem hlasů už vypovídací hodnotu mít může – 67:33 ve prospěch Trumpa.

Hox
Hox
27. 9. 2016 19:10

#TrumpWon:comment image:large

Béda
27. 9. 2016 19:39

Odjinud z diskuse:

Podle ankety časopisu TIME (400 tisíc hlasů) vyhrál Trump 58:42 %.
Podle CNBC (360 tisíc hlasů) 60:40 %.
Podle Breitbart (160 tisíc hlasů) 76:24 %.
Podle Atlanta Patch (18 tisíc hlasů) 85:15 %.
Podle Seacoast-online (20 tisíc hlasů) 87:13 % !!!!

Celkem ze 33 anket provedených dnes v USA absolutně ve všech zvítězil Trump !!!! Ani v jediné nezvítězila Clintonová !!!!

Hox
Hox
27. 9. 2016 19:49

Béda napsal

Odjinud z diskuse:

Podle ankety časopisu TIME (400 tisíc hlasů) vyhrál Trump 58:42 %.
Podle CNBC (360 tisíc hlasů) 60:40 %.
Podle Breitbart (160 tisíc hlasů) 76:24 %.
Podle Atlanta Patch (18 tisíc hlasů) 85:15 %.
Podle Seacoast-online (20 tisíc hlasů) 87:13 % !!!!

Celkem ze 33 anket provedených dnes v USA absolutně ve všech zvítězil Trump !!!! Ani v jediné nezvítězila Clintonová !!!!

jojo, ani tam už lidi ten politicky korektní bullshit Clintonové nežerou :)

Admirál
Admirál
27. 9. 2016 20:10

Diskuzi jsem neviděl a nedokázal bych ji z věcného hlediska posoudit, to mohou pouze voliči v US, na ně byly namířeny argumenty a usměvy. Brát hodnocení mainstrému jako bernou minci, je pro uvažujícího člověka sledujícího dění irelevantní, oni nehodnotí, oni manipulují ve prospěch Clintonové, Náš mainstrém se samozřejmě přidal. Bylo by udivující, kdyby to bylo jinak Pokud jsou výsledky anket takové, jaké jsou, tak je vymalováno. A ukáže se, že Zeman je dobrý prognostik. Pokud volba dopadne podle anket, nevím, jak do jeho odpůrci ponesou. Přitom svým přihlášením se k Trupovi Zeman nemohl nic ztratit. U současných pánů z ambasády… Číst vice »

mm
mm
27. 9. 2016 21:09

Dne 9. října je další debata. Udivuje mne, že Clintonová a spol neustále horuje pro válku. kdyby byli znalí vojenských věd, věděli by, že Rusové na začátku srpna 1945 měli pět armád na mongolsko-mandžuských hranicích, což znamenalo frontu dlouhou p ě t t i s í c kilometrů. Fronty v Evropě byly jen několikasetkilometrové. pokud se nemýlím, Z evropských bojišť přepravilo vojáky 136.000 vagónů. Jistě, Sověti ještě dočerpávali program “ lend and lease“, ale protože u moci byl už Truman, stávaly se takové vtípky, že třeba náklaďáky Studebaker dodali Američané bez karoserií. Rusové ani nemrkli, vzali kladiva, plech a karoserie… Číst vice »

Béda
28. 9. 2016 4:07

Na říjen avizoval J.Assange informační pecku, která Killerce nadzvedne obočí.

Tribun
Admin
28. 9. 2016 8:51

Takhle podáno, to by jeden skoro začal fandit Trumpovi a to by byla myslím velká chyba, protože i kdyby byly rozdíly mezi oběma teď sebevětší, státní aparát si je podle mě srovná. Navíc jsou oba dobře schovaní za mediální mlhou. Vůbec mám pocit, že tentokrát bude mediální manipulace (propaganda) hrát ještě důležitější roli, než v minulosti. Opravdu bych ale varoval před tím naivně uvěřit, že by se pro nás něco zásadně změnilo podle toho, kdo bude příští americký prezident. Ať bude takový, nebo makový, pořád bude americký.

Sio
Sio
28. 9. 2016 8:57

Tribun napsal Takhle podáno, to by jeden skoro začal fandit Trumpovi a to by byla myslím velká chyba, protože i kdyby byly rozdíly mezi oběma teď sebevětší, státní aparát si je podle mě srovná. Navíc jsou oba dobře schovaní za mediální mlhou. Vůbec mám pocit, že tentokrát bude mediální manipulace (propaganda) hrát ještě důležitější roli, než v minulosti. Opravdu bych ale varoval před tím naivně uvěřit, že by se pro nás něco zásadně změnilo podle toho, kdo bude příští americký prezident. Ať bude takový, nebo makový, pořád bude americký. Myslím, že ani i Trumpovi si tu nikdo rozumný iluze nedělá.… Číst vice »

fajt
fajt
28. 9. 2016 8:58

Tribun napsal
Tribun

myslím, že poslední iluze posledním věřícím, za změnu stávající ameriky americkým prezidentem, který nastolí nový řád a pořádek vzal definitivně Obama … protože se nedá vstoupit dvakráte to stejné řeky, tak ani novodobý Kennedy s chybami už v americké korporaci nebude. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 9. 2016 12:27

Rozdíly tu jsou vážení. Zatímco Killary ve svých slibech a vyjádřeních řekněme „nepřekročila běžnou neocons-estabilshment normu“, tak Trumpovy sliby a vyjevená přání byly postaveny na něčem jiném. Nechci patřit mezi naivy, ale domnívám se, že na něčem mnohem solidnějším… A sice NA POZNÁNÍ, že SKUTEČNĚ ZÁSADNÍ ZMĚNA ZÁKLADŮ jejich společnosti JE NUTNÁ… To je podstatný rozdíl – a vypovídá o mnohém… Pokud se oprostíme alespoň pro začátek od zahraniční „politiky“ – či přesněji „politiky USA za Trumpa v zahraničí“, a soustředíme se na tu „vnitřní“, začnou se objevovat srovnání s politikou Putina v RF po jeho nástupu. Nutnost konsolidace, soustředění… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 9. 2016 12:33

Rovněž je nikoliv ne nedůležité, KDO hovoří o dělnících – jako o PODSTATNÉM FAKTORU, resp. jednou z neoddiskutovatelně PODSTATNÝCH FAKTORŮ PRO ŽIVOT SPOLEČNOSTI – a kdo naopak spíše osobně útočí… Trump hovoří v heslech a výzvách o základech PROGRAMU – PROTOŽE JEJ MÁ, Killary žvaní o „POSTOJÍCH A ZÁSADÁCH“ – A DÁVNO ŽÁDNÉ NEMÁ -měla-li je kdy vůbec… Pro mne jsou preference a vítěz jasný. Tedy potvrdí-li většina slušných obyvatel Států zbytek zdravého rozumu a soudnosti. TAM je nyní zakopán pes – a tam je cílena manipulace – ne na rozdíly v kandidátech. Tam já prosím KVALITATIVNÍ rozdíl opravdu vidím… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 9. 2016 12:58

Tribune – mezi tím, zda bude a nebo nebude 3. světová podstatný rozdíl zhledávám.

Admirál
Admirál
28. 9. 2016 15:30

Tribun napsal Takhle podáno, to by jeden skoro začal fandit Trumpovi a to by byla myslím velká chyba, protože i kdyby byly rozdíly mezi oběma teď sebevětší, státní aparát si je podle mě srovná. Navíc jsou oba dobře schovaní za mediální mlhou. Vůbec mám pocit, že tentokrát bude mediální manipulace (propaganda) hrát ještě důležitější roli, než v minulosti. Opravdu bych ale varoval před tím naivně uvěřit, že by se pro nás něco zásadně změnilo podle toho, kdo bude příští americký prezident. Ať bude takový, nebo makový, pořád bude americký. Většina nás z středoevropského Hobitína máme velmi slabé povědomí o US… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
28. 9. 2016 18:56

Tribun napsal Opravdu bych ale varoval před tím naivně uvěřit, že by se pro nás něco zásadně změnilo podle toho, kdo bude příští americký prezident. Nejen pro nás, milý Tribune, ale i pro Ameriku. Nebo si snad myslíte že americký prezident může něco zásadního v celkové linii politiky měnit? A že to vůbec chce ? Že má nějaký politický, zásadní a koncepční program? Snad kromě Lincolna, Rooseweltů (obou) jsou to jen kecy; líbivě naslibované řešení těch nejaktuálnějších problémů, které se ovšem zpravidla neuskuteční. Loutka je loutka, milý Tribo, a její konání je v rukou loutkáře, a ten je v tom… Číst vice »

Clair
29. 9. 2016 0:16

Béda napsal Odjinud z diskuse: Podle ankety časopisu TIME (400 tisíc hlasů) vyhrál Trump 58:42 %. Podle CNBC (360 tisíc hlasů) 60:40 %. Podle Breitbart (160 tisíc hlasů) 76:24 %. Podle Atlanta Patch (18 tisíc hlasů) 85:15 %. Podle Seacoast-online (20 tisíc hlasů) 87:13 % !!!! Celkem ze 33 anket provedených dnes v USA absolutně ve všech zvítězil Trump !!!! Ani v jediné nezvítězila Clintonová !!!! No já jsem sice celou debatu sledovala, ale podle mě to rozhodně nevyhrál Trump. Naopak si dovolím tvrdit, že Hillary Trumpa doslova převálcovala. Především Hillary a její příznivec demokrat Lester Holt, který pořad moderoval… Číst vice »

Clair
29. 9. 2016 0:29
Drak
Drak
29. 9. 2016 7:47

Jak jsem to sledoval já, tak bych řekl, že si Trump tu hysterku vykouřil ve fajfce a to ji hodně šetřil.

Aleš
Aleš
29. 9. 2016 10:57

Clair: Je zřejmé, že na vítězství nezávislého kandidáta u vás ještě neuzrál čas. Nicméně. Když my jsme si volili prezidenta, taky jsme měli obavy, ale. Zvolili jsme si dobře. Který kandidát chce naše země hnát do války proti Rusku? Volba toho druhého, který nechce, je zajisté volbou menšího zla. Jiné cesty pro vás není. Zatím.

Irena
29. 9. 2016 11:48

Tak jsem narazila na takovou sice ne moc zajímavou otázku pro Pjakina, ale na dost dobře pragmatické odpovědi na ní od lidí z Ruska. Myslím, že to by se mělo tady natloukat lidem do hlavy. Možná by hodně z nich přešly přiblblé úšklebky nad tématem třetí světové

https://fct-altai.ru/qa/question/view-9177

Všichni si pořád myslí, že nás se to netýká, že my přece nikomu nic neděláme. Ale na to se nás potom ptát nikdo nebude.

Starý doktor
29. 9. 2016 11:52

Zajímavé i když obtížně ověřitelné – Nečekané překvapení: Video CIA ukazuje operace kokainového pašování Clintonů
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8862-cia-operace-kokain-pasovani-kokain

Aleš
Aleš
29. 9. 2016 12:23

Obětí se nikdo nikdy neptal. A už tuplem ne, když spoluobčané těchto obětí patří mezi válečné zločince, jako např. generál Petr Pavel nebo všichni ti váleční štváči včetně mediálních. Jiné cesty pro nás není, jde o NATO rozpuštění. Spíš než přiblblé úšklebky je nebezpečná netečnost a zaslepenost těch, kteří si dodnes myslí, že Ukrajina, Sýrie, Libye jsou tak daleko, že se jich to netýká. Týká, víc než si myslí a přesně právě proto. Současná krize je hlubší té karibské…

fajt
fajt
29. 9. 2016 12:28

Starý doktor napsal

Zajímavé i když obtížně ověřitelné – Nečekané překvapení: Video CIA ukazuje operace kokainového pašování Clintonů
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8862-cia-operace-kokain-pasovani-kokain

asi se nestane nic, Trumpa už obviňují z braní drog, takže asi dojde na domluvená embarga. ..)

Aleš
Aleš
29. 9. 2016 21:18

https://www.novinky.cz/ekonomika/416101-trump-prisel-o-800-milionu-dolaru-propadly-se-ceny-nemovitosti.html
Chápu obavy Robertse, že bude na Trumpa také vyvíjen nátlak od neoconů. Není však jimi financován, to je šance.


Nejnovější příspěvky