Retro: Anatomie přátel modrého žehu

29. července 2009

Základem všeho je rovnováha.

Stejně jako opilec zmožený přemírou konzumace, tak i politik obtěžkaný větším než malým množstvím moci se stávají nekontrolovanou hrozbou pro svoje okolí v tom nejširším slova smyslu. Tak jako je svým údělem ponížen k službě jednooký mezi slepými, tak i nevidomá paní Spravedlnost se má vznášet nad lidskou společností jako duch Boží nad vodami. Tak jako politika je dílo veskrze lidské, tak konkrétní naplňování tohoto lidského konání může být paradoxně velmi nelidské. Tak jako jedinec není schopen přežít bez druhých, tak komunita nemůže existovat bez pravidel a strukturované hierarchie. Jakékoli dlouhodobější porušení rovnováhy ve všech myslitelných ohledech vede k destabilizaci a nastává ROVNOVÁŽNÁ POLOHA VRATKÁ. A právě v tomto stavu se nachází současná česká společnost, potažmo celý rádoby civilizovaný svět.

„Proč mám platit vyšší daně?“, rozčiloval se úspěšný podnikatel, „chci platit stejnou jako ti druzí, tedy rovnou. Co myslíš, že s těmi penězi dělám? Znovu je investuji a vytvářím nové pracovní příležitosti. Proč mám být daňové trestán za úspěch?“

V principu je stejných nebo podobných NĚKOLIK VĚT jednou ze součástí myšlenkového svatého grálu našich numismaticky myslících spoluOBČANŮ, ale zároveň i pravolevou ideovou indikací a partajní idelogickou výbavou k tomu.

Nic proti tomu, rovná daň by mohla být i akceptovatelná, kdyby ovšem nevyjadřovala paradoxně rovnostářské myšlení typického kapitalisty tam, kde se mu to hodí, a kdyby zároveň tento nelhal a nekecal, jak stranický manuál káže. A kdyby také ovšem byl jediný, kdo takto lže. Zobecnit tento případ lze velmi úspěšně. Říká se tomu daňová optimalizace.

Tak především tento daňový rovnostář do výstavby nového objektu svojí firmy zahrnul i výstavbu svého rodinného domu, jehož hodnotu si pochopitelně započítal do svých daňových kalkulací. Podobně stačila mřížka v novém autě, aby daňový ráj, zvaný Česko, mohl být vypodobněn jako nesnesitelná socanská laboratoř. Odepsat lze i motocykl Yamaha, vodní skútr a plachetnici jako nezbytnou investici do výroby prezervativů. Zatímco tržní tygři na takové věci mají tvrdé limity, popř. takové věci vůbec nepovolují, tak český kapitalista došel už tak daleko, že křičí: „To raději teď na podzim ať volby vyhrají a vládnou komunisti než ten hrozný Paroubek!“

Dnešní úspěšný kapitalista si vzpomněl ve velkém rozčilení na svojí starou stranickou legitimaci. A vůbec není jediný. Jde o velmi typického představitele české nové třídy, jenž pro sebe stejně jako kdysi za starých časů Brežněva a Husáka vyžaduje i dnes privilegia, kterými  – ať už vědomě či nikoli – bude podkopávat v současné době onen stav ROVNOVÁŽNÉ POLOHY VRATKÉ.

Tento kapitalista ovšem alespoň něco vyrábí.

Jiný český typický kapitalista vydělával za rudého bolševika část svých peněz pojišťovacími podvody, a nyní už zase nemalou část svých příjmů realizuje formou pojišťovacích podvodů. Změnu systému zaregitroval, ale svoje pracovní metody nezměnil.

Tento kapitalista ovšem nic nevyrábí. Jenom si neustále stěžuje na nesnesitelnou socanskou laboratoř české provenience. Ve své životní praxi pak názorně předvádí, jak velmi konkrétně lze proplouvat totáčem i demoškou.

KAPITALISMUS JAKO KOMUNISMUS.

Terminologicky vzato … výše napsané může působit jako nepřijatelný nonsens. Ale je to jenom zdánlivé. Kamarád Karel, který patří k té slušnější části českých kapitalistů, už dávno zformuloval, oč běží v české verzi tržních poměrů: „Současný český kapitalismus je pokračovaním původního českého socialismu jenom s tím rozdílem, že se tak děje jinými prostředky.“

O starých, tvrdých a dogmatických komunistech se říkalo, že jsou KOVANÍ.

Totéž nelze říci o současném bratrstvu Přátel modrého žehu. Přece jen je určitý rozdíl v uchopení jejich sdíleného naturelu a přece jen technologie výroby konkrétního lidského typu pokročila.

Tak jako ingoty v ocelárnách, tak i mysl Přátel modrého žehu je ODLÉVÁNA. A protože mysl není běžná matérie, tak i použitý materiál vykazuje vytříbený přístup ideových tvůrců – KARBID. Funguje to téměř dokonale a odpad není prakticky žádný.

PŘÁTELÉ MODRÉHO ŽEHU budou vždy vyžadovat PRIVILEGIA bez domýšlení důsledků jejich uplatnění. A na konkrétní době až tak nezáleží. Umí proplouvat. Už nyní chodí do kosmetických salonů na konzultace, aby byli připraveni, až maďarskou nížinou potáhne Čingischán.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
27. 9. 2016 17:47

trochu zastaralé, ale rok 09 tomu odpovídá . I já jsem byla pohlcena v roce 2009 onou atmosférou, kdy vycházely stále nové a nové skandály kolem ODS. Dnes si říkám: proč? když korupce dále bují. Aby se zdiskreditovala stará pravice a jedinou správnou pravicí se stala TOP 09 s čistým Kalouskem a šlechtickými členy? Veleúspěšná strana, která následně v rámci hesla co bylo ukradeno, musí být vráceno , okradla občany o výnosy v řádu miliard plynoucí stabilně z darovaných lesů a polí církvím a následně budou vyslyšeny i různé řády, pak šlechta spolupracující s nacisty a jako třešnička na dortu… Číst vice »