Sledování televize zbavuje trestní odpovědnosti

Poslední instance Nejvyššího soudu projednává návrh zákona, který by zbavoval trestní odpovědnosti pachatele trestných činů, kteří by byli ke svému jednání inspirování médii. Jedná se zejména o sledování televize a čtení novin, ale i používání Internetu a využívání všech moderních informačních technologií (mobily, tablety, počítače, navigace aj.).

Abychom porozuměli smyslu nového návrhu zákona, který se svými komentáři a vysvětlivkami čítá několik stovek nepřehledných stránek, musíme si jeho obsah značně zjednodušit a ozřejmit si jej prostými prostředky na jednoduchých příkladech. Především je nutné čtenáře varovat, že skutková podstata zmíněného zákona není dosud ve všech svých zřetelích platná, ačkoliv v běžném občanském životě již k jejímu naplňování v mnoha ohledech běžně a normálně dochází.

V podstatě například půjde o to, že když nějaký občan zavraždí jiného občana, bude shledán jako nevinný, jestliže prokáže, že byl ke svému činu inspirován konkrétním sledováním takového činu třeba v televizi. Pokud takový občan prokáže, že v určitý čas sledoval na určitém místě a na určitém televizním kanálu určitý film, ve kterém došlo k podobné vraždě, kterou o sám potom vykonal, bude zbaven trestní odpovědnosti. Sledoval a poslouchal televizi a to nemůže být trestné. Jinak bychom přece televizi neměli.

Navrhovatelé zákona vycházejí z principu, který lze vyjádřit otázkou, zda občan má nebo nemá věřit všemu tomu, co je vysíláno v televizi, zda se má podle toho řídit a jednat? Lapidárně řečeno, má občan poslouchat televizi?

Názorným příkladem nám mohou být reklamy. Má nebo nemá divák nakupovat zboží, které nabízejí? Pokud by neměl poslouchat reklamu, nemohl by zboží kupovat, a tudíž by vysílání reklamy postrádalo svůj smysl. Nemůžeme přece soudit a trestat občany za to, že si kupují zboží, které je jim nabízeno v televizních reklamách. Kam bychom potom přišli s ekonomikou, svobodou a demokracií? Museli bychom pak zavést plánované hospodářství a přídělový systém nebo zemřít. Anebo obojí.

Občan má plné právo na to, aby si svobodně vybíral a kupoval z nabízeného sortimentu zboží právě to, které jej oslovuje. A za takový čin nemůže být nijak trestán. Jinak by svoboda, demokracie, ekonomika a blahobyt neměly svůj význam a účel. V takovém případě bychom nemohli budovat blahobyt, ekonomiku, demokracii a svobodu. A to je dnes přece všeobecně ve všech vyspělých a civilizovaných zemích nepřípustné a trestné, neboť to staví občany na stranu terorismu.

Stejné je to například u sledování televizních pořadů, které obsahují zločiny, násilí, vraždy, krádeže, sexuální delikty a jiné svobodné a demokratické chování. Pokud by nebylo po divácích požadováno, aby těmto pořadům věřili, aby se jimi inspirovali a napodobovali jejich příklady, vysílání takových pořadů by bylo nesmyslné. Odporovalo by všem ekonomickým zákonům.

Ekonomika je první prioritou. Zločin, v našem případě nevinný čin nesprávně nazývaný jako zlý, je podstatou ekonomiky. Nemůžeme přece po poctivých, slušných a poslušných občanech požadovat, aby neposlouchali nabádání k ekonomickému chování, které po nich prostřednictvím médií vyžadujeme, chceme a kterého se od nich cíleně domáháme.

Dokazatelnost sledování televize v konkrétních časech a na konkrétních kanálech není žádnou vzdálenou budoucností. Již dnes je občan prakticky kontrolován všude a ve všem. Každý jeho pohyb je monitorován několika vzájemně se prolínajícími systémy. Jedná se například o kontrolu telefonů, mailů, internetu, platebních karet, nákupů, zdravotnických úkonů, příjmů, výdajů, pohybu vozidel, očipovaných oděvů a potravin, a také výkalů, neboť čipsy z potravin se do nich trávicími procesy vylučují. V neposlední řadě zůstává tradiční vzájemné sledování, pomlouvání a udávání všech občanů všemi občany v jejich bezprostředním sociálním prostředí (domov, pracoviště, doprava apod.).

Pokud návrh Nového zákona o zbavení trestní odpovědnosti u činů inspirovaných médii projde, máme se na co těšit. V blízké budoucnosti budeme po jeho schválení konečně všichni nevinní a šťastní. Zbavíme se ostychu, zábran, xenofobie, rasismu, nacionalismu, nacismu, komunismu a všech ostatních omezení a budeme si svobodně a demokraticky vyřizovat své účty, přesně tak, jak nás to obrazovky oltářů našeho euroatlantického náboženství tak starostlivě, pečlivě a neodbytně učí.

Těm občanům, kterým se návrh Nového zákona nelíbí a nezdá, mohou postupovat a žít jako doposud. Mohou se dívat na televizi a potom mohou jít nakupovat nebo krást, znásilňovat, vraždit a jinak svobodně žít a demokraticky se projevovat. A přitom se musí nechat honit a vyšetřovat policií a odsuzovat soudy. A potom mohou za své nevinné, svobodné a demokratické jednání dřepět v kriminále, až zčernají. Ale dobře jim tak, neboť to jsou úplní hlupáci, na které když přijde řada, tak fňukají a ozývají se jako první.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. W.
J. W.
28. 9. 2016 6:08

Abych předešel příliš horlivé čtenáře a zabránil případným urážkám, ozývám se na základě poslední věty článku jako první. Nyní se již nikdo obávat diskuse nemusí, neboť hlupáky ze sebe udělat již nemohou….

panda
panda
28. 9. 2016 12:43

Ahoj. Takže si pustím kriminálku, vyberu banku a jsem na pohodu :-)))) A já přemýšlel, jak si seženu brigádu :-)))) Jen aby to nebylo v rozporu s tvrzením, že neznalost zákona neomlouvá. No snad vychytaj :-)))) Nebo se to zase bude vykládat tak jak se komu hodí? Takové zákony a podmínky už tu přeci máme. Přesněji řečeno „jen pro vyvolené“ ;-)

fantomas
28. 9. 2016 12:45

Nerozumím autorovi co to píše za nesmysly a o co mu vlastně jde ? Asi se pomátl , doporučuji vyšetření na psychiatrii. Já jsem šťastný kde žiji a buďte rádi , že nejste v Sýrii nebo na Ukrajině , tam lidi trpí !

J. W.
J. W.
28. 9. 2016 13:20

fantomas napsal

Nerozumím autorovi co to píše za nesmysly a o co mu vlastně jde ? Asi se pomátl , doporučuji vyšetření na psychiatrii. Já jsem šťastný kde žiji a buďte rádi , že nejste v Sýrii nebo na Ukrajině , tam lidi trpí !

Pan Tomas potřebuje vyšetření sám. Každému příčetnému člověku je jasné, že v Syrii, na Ukrajině a jinde trpí lidé, díky nám, hlavně díky takovým páprdům a hňupům, co libují doma na hnoji (jestli je to vůbec jejich domov).

J. W.
J. W.
28. 9. 2016 13:25

panda napsal Ahoj. Takže si pustím kriminálku, vyberu banku a jsem na pohodu :-)))) A já přemýšlel, jak si seženu brigádu :-)))) Jen aby to nebylo v rozporu s tvrzením, že neznalost zákona neomlouvá. No snad vychytaj :-)))) Nebo se to zase bude vykládat tak jak se komu hodí? Takové zákonya podmínky už tu přeci máme. Přesněji řečeno „jen pro vyvolené“ Pane Panda, řešení je přece jednoduché. Pokud Vám nějaký idiot řekne, že neznalost zákonů neomlouvá, tak se jej ihned zeptejte, kterých zákonů a ať vám je všechny vyjmenuje. Pokud je všechny nebude znát přesně na zpaměť, tak jej hned… Číst vice »

J. W.
J. W.
28. 9. 2016 13:28

Omlouvám se čtenářům. S panem Tomasem jsem byli domluveni, že tu stupidní poznámku vloží do diskuse, aby řeč jen tak nestála.

panda
panda
28. 9. 2016 17:34

Našel jsem na Interntetu následující vysvětlivky některých pojmů ve článku:

– Poslední instance Nejvyššího soudu – tj. neúplatný křesť., egypts. a hinduist. tzv. Poslední soud (zemřelých) či buddhist. karmický soud

– Nový zákon – Evangelium (viz. Bible), návrh nového mravního zákona, nová závěť (odsudek pozůstalých)

Sio
Sio
28. 9. 2016 18:49

J. W. napsal
Pan Tomas potřebuje vyšetření sám. Každému příčetnému člověku je jasné, že v Syrii, na Ukrajině a jinde trpí lidé, díky nám, hlavně díky takovým páprdům a hňupům, co libují doma na hnoji (jestli je to vůbec jejich domov).

Ovšem pokud by ch se vás drze pokusil nazvat příčetným člověkem, nebral byste to jako smrtelnou urážku? Co máte vůbec proti páprdům a hňupům, co si libují doma na hnoji? Snad byste nechtěl, aby seděli v lavici a učili se matematiku?

J. W.
J. W.
29. 9. 2016 7:37

Sio Mio, pracuji na hnoji pořád a trpím pávětry a chňupy. A přičtený jsem, neboť „naše“ protektorátní vláda za mne z mé práce platí poplatky nato: nadnárodním společnostem, EU, americké vládě, mafii a jiným. Von ten pan Tomáš Nevěřící neví, že všechny molekuly vesmíru jsou pouze pojekcí jednoho subkvantového prdu, tak neví, že všechno je to jedno a ani to, a čili každý jeden může za všechno. Učit se matematiku v lavicích vytváří mozkový mozol (Pan Tomas je toho zářným příkladem), který neumožňuje pochopit její více než jedno-duchý princip. A ten jsem právě výše popsal. Vrchnost tak činí, aby totálně… Číst vice »

Kropac
Kropac
29. 9. 2016 8:59

Všechno špatně? Pak by se hodilo „poučení z krizové situace“, případně zvací dopis pro aktivisty jakéhokoliv zaměření. V takovém případu mi nezbude jiného než napravit své pochybení, že jsem ještě tady, na hnoji a nezhebnul.

J. W.
J. W.
29. 9. 2016 13:30

Děkuji všem diskutujícím. Příště nashle…