Česká stopa „inkontinentního“ George Sorose: Jan Schneider sledoval cestičky peněz. A narazil na staré známé

Poručíme větru, dešti – to heslo bylo nejprve deklamováno, pak vysmíváno a nyní se nám opět připomíná. Stále se totiž objevují lidé, kteří se pokoušejí ovlivnit přirozený chod věcí v míře hrubě nenáležité – ať již to jsou týpci, jimž je moře po kotníky, nebo revolucionáři. Nebo od všeho trochu.

Například takový George Soros. Počátkem devadesátých let k nám přišel s nadějnou myšlenkou pozitivně ovlivnit vzdělanost obyvatel zřízením privátní vysoké školy. Pak se zjistilo, že šlo spíše o to, vychovat (si!) elity. Aby na to měl prachy, zakymácel s librou tak, až se zlaťáčky jen sypaly. Aniž by měl morální kocovinu – to měl zřejmě být vzor pro ty vyrůstající elity.

Nebo aniž by si podobný experiment předtím vyzkoušel třeba na zvířatech, pojal myšlenku zkvalitnit v různých zemích demokracii. Začal tam budovat různé sítě a pumpovat peníze. A pak se začaly dít věci, protože v tom nebyl nikdy sám, měl vždy mocné spoluhráče. Když to nešlo rychle a po dobrém, tak se „přihodila“ nějaká barevná revoluce, tamní vláda „demokraticky“ padla a byla nahrazena jinou, pochopitelně demokratičtější. A když se ani to nedařilo, bylo ještě možno přimět ty tvrdohlavce k demokratickému dílu bombardováním, třebas humanitárním. To všecko si vyzkoušel, že je možné udělat. K tomu větru, dešti to pak už byl opravdu jen ten krůček.

A najednou se ukázalo, že pan Soros je inkontinentní. Jinak řečeno, nedokázal zabezpečit elektronickou korespondenci sítě svých organizací. A kyberprostorem najednou lítá i to, co peří nemá. Najednou už i těm méně prozíravým začínají padat šupiny z očí.

A tak má George Soros najednou problém úplně jiný. Je to konec optimistické teorie, že privátní sponzoři pružným a ryze subjektivním financováním občanské společnosti dokáží vybalancovat tuhý státní systém, který zase trpí žádoucí snahou po objektivitě. V případě Sorosově se však dostáváme in puncto subjektivity do extrému, který překročil mnohé zdravé limity…

Celý článek najdete v Parlamentních listech

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 8. 2016 19:59

Soros je CIA agent který poskytuje krytí pro praní špinavých peněz z drog a prodeje zbraní a pod rouškou humanity a charity financuje provoz politických agentur – pátých kolon v zájmových zemích USA. Není to v žádném případě nezištný filantrop ale podrazák, zločinec, kterému vůbec nezáleží na kolaterálních lidských ztrátách v zemích, kde probíhají zinscenované barevné převraty a občanské války. Řekl bych že dělá špinavou práci měkčími prostředky (politická propaganda, vymývání hlav mládeži na školách, nakupování politiků) než je přímý nástup amerického žoldáka.

PPK
PPK
29. 8. 2016 4:13

Jsem toho názoru, že tak, jak státní elity USA fakticky ovládají politické dění v EU a na Ukrajině pomocí zaúkolovaných servisních elit Evropy, tak podobně i jménem maskota Sorose krytých ideologicko propagandistických pátých kolon na tomto kontinentu, to „protikorupční“, „lidskoprávní“ a mediálně „vzdělávací“ dění Evropy a Ruska ovládá a financuje kolektivní kartel světových bankovních korporací. Jinými slovy, klasická agenturně vlivová pyramida, jejíž pouze oficiální „hlavou“ je Soros, je ve skutečnosti řídícím konstruktem politiky rodiny rothschildovských bank s cílem stabilizovat systémové zisky kapitalistického globalismu neustálým obnovováním a rozšiřováním jeho ideologicko informačního pole. Že všechno je jen legenda o Sorosově obrovských financích… Číst vice »

fajt
29. 8. 2016 4:38

comment image?oh=f521d0d7b003ff94efd4009789bc7b2a&oe=584BC6A1

Dana
Dana
29. 8. 2016 18:41

Co pan Soros provadi v Evrope presne nevim, ale je to humanista, ktery proste chce nakazat dobro, i kdyz je to zabije. Nemyslim si, ze ma velky vliv v Americe pro jeho altruisticke ideje, protoze zde jsou politici ve hledacku oposice, ktera nespi. Neni to tak davno, co se zde nekteri rozhorcovali nad utiskem cernochu ve meste Ferguson.. To bylo zase place o chudacich, kteri v demonstracich (rozumej rabovani) jen vyjadruji sve zoufalstvi nad kapitalistickym fasismem. No a vidite, ukazalo se, ze nasilne demonstranty platil sam pan Soros. On je zatizen temi lidskymi pravy. . Takze pan Soros primymi financemi… Číst vice »

cnemo
31. 8. 2016 9:07

Dana napsal Co pan Soros provadi v Evrope presne nevim, ale je to humanista, ktery proste chce nakazat dobro, i kdyz je to zabije. Nemyslim si, ze ma velky vliv v Americe pro jeho altruisticke ideje, protoze zde jsou politici ve hledacku oposice,ktera nespi. Neni to tak davno, co se zde nekteri rozhorcovali nad utiskem cernochu ve meste Ferguson.. To bylo zase place ochudacich, kteri v demonstracich (rozumej rabovani) jen vyjadruji sve zoufalstvi nad kapitalistickym fasismem. No a vidite, ukazalo se, ze nasilne demonstranty platil sam pan Soros. On je zatizen temi lidskymi pravy. . Takzepan Soros primymi financemi podporoval… Číst vice »