Jaká matrice se otřásla v základech?

Na facebooku jsem narazil na otázku jednoho z diskutujích v jistém vlákně cizího účtu, která se týkala ničivého  zemětřesení, ke kterému došlo v Itálii, převážně v oblasti Umbrie, 24. srpna 2016. „Co myslíš, má zemětřesení tam nějakou symboliku?“ Dobrá otázka!

Zaujala mě natolik, ač nebyla položená přímo mě, udělal jsem si malou rešerši na netu k dané oblasti a zjistil následující:

  • Je tam Assisi spojené s sv. Františkem, zakladatelem františkánů a italským národním patronem, dnešní papež je taky František, do Říma co by kamenem dohodil…
  • V Orvietu žilo několik papežů a je tam velká etruská nekropole. Je tam Trasimenské jezero, u kterého v krvavé bitvě porazil Hanibal Římany.
  • V Nursii se narodil sv. Benedikt.
  • V Rieti se na náměstí nachází pomyslný „pupek Itálie“, střed italské „boty“…

Jedno z nejspoškozenějších měst je Amatrice; pohledem hermetické kabaly (neplést s židovskou!): a-matrice, matrice, matice, fundament, podstata, forma do níž se odlévá kovový odlitek, živná mateřská půda, to, od čeho se odvozuje následná realita atp.

Otřásá se v základech „biblický projekt“, nebo „nový Řím“ v podobě EU? Ponechávám odpověď na otázky otevřenou, jako inspiraci pro úvahy ctěných čtenářů…

Přejít do diskuze k článku 2 komentáře