Jaká matrice se otřásla v základech?

Na facebooku jsem narazil na otázku jednoho z diskutujích v jistém vlákně cizího účtu, která se týkala ničivého  zemětřesení, ke kterému došlo v Itálii, převážně v oblasti Umbrie, 24. srpna 2016. „Co myslíš, má zemětřesení tam nějakou symboliku?“ Dobrá otázka!

Zaujala mě natolik, ač nebyla položená přímo mě, udělal jsem si malou rešerši na netu k dané oblasti a zjistil následující:

  • Je tam Assisi spojené s sv. Františkem, zakladatelem františkánů a italským národním patronem, dnešní papež je taky František, do Říma co by kamenem dohodil…
  • V Orvietu žilo několik papežů a je tam velká etruská nekropole. Je tam Trasimenské jezero, u kterého v krvavé bitvě porazil Hanibal Římany.
  • V Nursii se narodil sv. Benedikt.
  • V Rieti se na náměstí nachází pomyslný „pupek Itálie“, střed italské „boty“…

Jedno z nejspoškozenějších měst je Amatrice; pohledem hermetické kabaly (neplést s židovskou!): a-matrice, matrice, matice, fundament, podstata, forma do níž se odlévá kovový odlitek, živná mateřská půda, to, od čeho se odvozuje následná realita atp.

Otřásá se v základech „biblický projekt“, nebo „nový Řím“ v podobě EU? Ponechávám odpověď na otázky otevřenou, jako inspiraci pro úvahy ctěných čtenářů…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 8. 2016 19:30

Co zatřáslo základy EU? Řekl bych že předně imperiální války u zrodu kterých stály spolu s USA VB (Irák), Francie,VB, Itálie (Libye), Francie (Sýrie), Německo (Majdan a občanská válka na UkraDině). Tyto ukázaly, že veškeré mezinárodní právo a agenda humanity a lidských práv v podání západní „civilizace“ jsou jenom humbuk. A Merkelové agenda otevřených dveří všem muslimům ukázala že EU je nepsaná diktatura Německa a západní „židokřesťanské“ hodnoty jsou nesmysl. Taktéž ukázaly, že když se chce, všechno jde – i implantace islámu, který je neslučitelný s demokracií a lidskými právy natrvalo do sekulárních států. Hospodářská krize na případu Řecka ukázala,… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 8. 2016 21:33

V Itálii již od konce IIWW nesmí být postavena budova,která by v sobě neobsahovala příhradovou železobetonovou konstrukci zabraňující zřícení v důsledku zemětřesení. Všimněte si,že v nejvíce poškozených městečkách větší a nové stavby stojí bez poškození. Malebné kamenné domy jsou skvělé proti srpnovému žáru,ale k jejich sesypání se na hromadu postačí i mnohem menší podnět, než bylo oněch 6,1 na Richterové stupnici ve vrcholu zemětřesení. Africká pevninská deska se prý pohybuje rychlostí 5 cm za rok proti evropské a v prvé řadě naráží do italské boty. Když napětí mezi deskami dosáhne určitou mez,dojde k jeho náhlému uvolnění a povrch se třese.… Číst vice »