Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO

V naší přísaze, kterou stále ctíme, není ani zmínka o NATO a útočných válkách na cizím území. Tuto svou přísahu, bez ohledu na oficiální agresivní a proválečnou politiku představitelů České a Slovenské republiky, v případě nutnosti naplníme.

Pod touto adresou na Facebooku vznikla skupina bývalých československých vojáků, kteří nesouhlasí se současnou politikou našeho státu a nechtějí, abychom bojovali v agresivních válkách NATO. Členy je v tuto chvíli více než dva tisíce záložáků, kteří chystají na 1. května 2015 „Poradní ohně“, kde se chtějí domluvit na dalším postupu. Jejich webové stránky najdete zde .

Jsme tankisté, jsme dělostřelci, jsme ženisté. Jsme psovodi, radisté, průzkumníci a všichni jsme prošli výcvikem. Naučili jsme se ovládat zbraně a ty jsme přísahali použít na obranu vlasti. V naší přísaze, kterou stále ctíme, není ani zmínka o NATO a útočných válkách na cizím území. Tuto svou přísahu, bez ohledu na oficiální agresivní a proválečnou politiku představitelů České a Slovenské republiky, v případě nutnosti naplníme.

Text memoranda

Memorandum Československých vojáků v záloze zní následovně.

MEMORANDUM
československých vojáků v záloze proti válce plánované velením NATO
Poprvé od konce 2. světové války opět vnímáme reálnou válečnou hrozbu. Považujeme proto za nutné vydat následující prohlášení.My, českoslovenští vojáci v záloze, jednohlasně odmítáme jakoukoliv účast v bojích, které jsou geopolitickou agresí globálních elit prostřednictvím NATO za podpory našich vlád.Přísahali jsme bránit svoji vlast, Českou a Slovenskou republiku. Přísahali jsme chránit svobodu a nezávislost našich hrdých a suverénních národů, za které naši předkové položili své životy ve světových válkách. Na tento slib se upomínáme z občanského podnětu k řešení krizového stavu. Svoboda a nezávislost je dlouhodobě ohrožována systémem zastupitelské pseudo-demokracie, kdy vyvolený zástupce nemá povinnost prosazovat zájmy voličů a v praxi zákony prezentují pouze osobní zájmy zákonodárců, zájmy politických stran a zájmových ekonomických skupin. Naše vlast je pod tlakem globálních elit a zájmových ekonomických skupin, které skrze systém zastupitelské demokracie občany zbavují moci.

Naše záměrně nedokonalá ústava a listina práv a svobod je překrucována a ústavní zákony porušovány samotnými zákonodárci. Zákonodárná moc je zprivatizována, výkonná moc je zpolitizována a soudní moc korumpována lobbistickými zákony a tlakem našich vlád. Výsledkem je nesplatitelný veřejný dluh, deindustrializace, privatizace majetku republiky a vykrádání rozpočtů, potravinová a energetická závislost, privatizace přírodních zdrojů, důchodů a zdraví občanů. Naše vlast je protiprávně rozdělena, rozkradena, zadlužena, lidé jsou zotročováni a jejich rodiny likvidovány exekuční genocidou, národní infrastruktura je převedena do rukou západních korporací. Ve společnosti vládne destruktivní chaos a beznaděj.

Proto se my, českoslovenští vojáci v záloze, hlásíme ke své vojenské přísaze a společně přicházíme s vizí obrany našich národů. Boj v řadách NATO proti Ruské federaci a dalším slovanským národům jednoznačně odmítáme a hodláme se zároveň pevně postavit organizovaným občanským tlakem proti další likvidaci naší demokracie, svobody a nezávislosti. Sjednocujeme se v krizové situaci a s využitím svých občanských i vojenských dovedností a odborností hodláme vytvořit na potřebnou dobu dostatečně silný organizovaný občanský tlak pro prosazení našich vlasteneckých cílů.

Přísahali jsme věrnost své vlasti, České a Slovenské republice.

My, českoslovenští vojáci v záloze, svou přísahu naplníme!

Zakladatelé a iniciátoři skupiny jsou následující občané.

  • Vojín v záloze Ondrej Hrčiak je grafický designér, otec pěti dětí, provozovatel Exilových novin a zakladatel sítě Komuna.cz, správce facebookové skupiny vojáků v záloze.
  • Podplukovník v záloze Marek Obrtel je bývalý vojenský lékař, velitel 11. polní nemocnice v Afghánistánu, sloužil na misích AČR v Kosovu a v Bosně a Hercegovině. Na protest proti agresivní politice NATO vrátil svá vojenská vyznamenání . Jeho čin inicioval vznik skupiny.
  • Vojín v záloze Martin Vojta je provozovatel reklamní agentury, občanský aktivista, zakladatel iniciativy Reformy zdola. Je spoluautorem Memoranda Československých vojáků v záloze proti válce plánované velením NATO.

Proč to všechno?

Neprofesionální způsob, jímž byla ČSLA změněna na dvacetitisícový profesionální sbor, jehož hlavním cílem není bránit naši vlast, ale v co nejkratší době poskytnout podporu USA a NATO při invazi kdekoli (viz návrh na změnu vojenské přísahy ), kam ukážou euroatlantické politické elity, má dlouhodobý negativní vliv na české občany. Reputace armády je také trvale podkopávána rozsáhlou korupcí při armádních zakázkách a nekoncepčním řízením. Výbuchy ve vrbětickém muničním skladu a obvinění manažerů zbrojních firem z dovozu zakázaných protipěchotních nášlapných min jsou jenom špičkou ledovce.

Snahy o znovuzavedení branné povinnosti a obnovení odvodů (jejichž zrušení byl kolosální průšvih) by byly chvályhodné pouze v tom případě, že by se zcela změnila česká vojenská doktrína. Budování moderní armády přísně zaměřené na obranu vlasti, která má početné, dobře vycvičené, vyzbrojené a motivované zálohy, by jistě získalo podporu nejen u vojáků v záloze, ale i u většiny rozumných občanů tohoto státu.

Pokud však česká vláda pod tlakem svých spojenců bude nadále pokračovat v budování ozbrojených sil jako expedičního sboru , pokud česká masmédia budou nadále stupňovat válečnou psychózu a pokud se Česká armáda nezačne chovat hospodárně a racionálně – pak bude přibývat občanských iniciativ jako výzva „Československým vojákům v záloze„.

Napsáno pro e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
28. 4. 2015 8:38

nasich vojakov chcu korporatni fasisti pouzit ako potravu pre kanony: Česká republika by měla být podle našich informací na základě doktríny Steel Rose schopná povolat do zbraně 250,000 mužů do 10 kalendářních dnů od vyhlášení signálu „Echo 1″ (signál NATO k povolání rezerv). Z toho 35,000 mužů by mělo být schopno přesunu na vzdálenost 10,000 km do 72 až 96 hodin. Uvážíme-li, že dnes se přesuny na dlouhé vzdálenosti počítají maximálně ve stovkách vojáků, je číslo 35,000 mužů naprosto výmluvné, že doktrína Steel Rose nepočítá s ničím jiným, než s regulérním mohutným válečným přesunem všemi prostředky, po zemi, po cestách,… Číst vice »

cnemo
28. 4. 2015 9:23

Někdy okolo roku 95 jsem byl povolán „cvičení“, které trvalo celých 5 dnů:) Kromě jiných bizarností, které vydají na humoristickou povídku mě docela zarazilo, že po nás nikdo nechce novou vojenskou přísahu. Vypadá to jako jako formalita, ale ve skutečnosti mne nikdo nezbavil závazku bojovat za neexistující stát lidu, vedeného zakázanou stranou, po boku státu, který taktéž neexistuje, proti našim dnešním spojencům:)

Ani sám Hašek nedokázal vymyslet větší bizarnost, jeho Švejk je proti nám stejně postiženým jen šedivou konformní myší:)

fajt
fajt
28. 4. 2015 9:46

v dnešních švejkojeblých časech, kdy o krev a mordy není nouze, se vyplatí ( dokonce i pro ženy, tak daleko došli místní přisluhovači světových fašistů ) vlastnit modrou knížku, na Ukrajině tomu na začátku majdanu nikdo nevěnoval pozornost, potom tahle administrativní záležitost stála některé lidi ( si mysleli, že když budou stát opodál, tak jim nikdo nemůže ublížit ) život, někteří přišli při vykoupení z jatek o celý majetek. ..

Starý doktor
28. 4. 2015 11:31

Rusko kúpilo od Nórska strategickú morskú bázu NATO 28.04.2015 13:04 duj68 | Tak to je gól. Predaj prebehol niekedy minulý rok, po zverejnení ponuky na internete. Celý objekt ktorý je stavaný na ustátie priameho jadrového výbuchu, môže byť domovom niekoľkých lodí a jednej ponorky. Objektu prináležia územia na súši a je umiestnený strategicky pri východe z Barentsovho mora. Objekt, ktorý je navyše prešpikovaný modernou USA technikou a elektronikou bol predaný za 4,4 mil evry, čo je cena lepšieho bytu v Moskve. V NATO je hysteria a objekt by chceli naspäť. No, asi nebude na predaj :)))) http://rusvesna.su/recent_opinions/1430213554 Pikantní je, že… Číst vice »

mirror
mirror
28. 4. 2015 15:21

cnemo napsal Ani sám Hašek nedokázal vymyslet větší bizarnost, jeho Švejk je proti nám stejně postiženým jen šedivou konformní myší:) Já jsem nijak veřejně nepřísahal. V kanceláři před vydáním vojenské knížky jsem přísahu podepsal, aby mohl s ostatními absíky vyrazit na prohlídku Písku. Vlasti jsem odsloužil rok a celých zákonem daných 150 dnů vojenského cvičení. Po převratu mne na cvičení jednou pozvali, ale zástupci vojenské zprávy v podniku, kde jsem pracoval, jsem se omluvil. Tvrdil jsem, že řeším úkol, který je důležitý pro obranu státu (šlo o prodejnost našeho výrobku). Major byl velmi nešťastný, protože na manévry nechtěl nikdo. Těšil… Číst vice »

Irena
28. 4. 2015 15:54

mirror napsal
Vše směřuje k tomu, že republiku naše elity rozpustí a připojí k Bavorsku.

Myslím, že plánují vzít to oklikou přes Rakousko, abychom se moc nevzpouzeli. Pokusí se v nás vyvolat teplé vzpomínky na Rakousko-Uhersko, a pokud jim na to skočíme, vhupneme tam i s Rakušákama, jako při anšlusu.

fajt
fajt
28. 4. 2015 16:15
Alena
Alena
29. 4. 2015 4:08

Irena napsal Myslím, že plánují vzít to oklikou přes Rakousko, abychom se moc nevzpouzeli. Pokusí se v nás vyvolat teplé vzpomínky na Rakousko-Uhersko, a pokud jim na to skočíme, vhupneme tam i s Rakušákama, jako při anšlusu. vidět realisticky někdy není na škodu. Jakou politiku dělá naše vláda? žádnou. Klátí se jako třtina ve větru na tu stranu, kde ji poplynou prebendy. Rakušáci si , na rozdíl od čechů, hrají na svém písečku a neignorují své občany. Snaha o výstup z EU je toho důkazem. Navíc- Rakousko je dosud neutrální. Takže- proč ne Rakousko, když Češi si za těch tzv.… Číst vice »

Alena
Alena
29. 4. 2015 4:10

nebo chcete, paní Ireno, se koukat na to, až Vám vaše děti či vnuky budou posílat na ruskou frontu?

fajt
fajt
29. 4. 2015 5:16

Alena napsal vidět realisticky někdy není na škodu. Jakou politiku dělá naše vláda? žádnou. Klátí se jako třtina ve větru na tu stranu, kde ji poplynou prebendy. Rakušáci si , na rozdíl od čechů, hrají na svém písečku a neignorují své občany. Snaha o výstup z EU je toho důkazem. Navíc- Rakousko je dosud neutrální. Takže- proč ne Rakousko, když Češi si za těch tzv. 25 let “ demokracie¨ dokázali, že NEUMÍ vládnout ve prospěch svých občanů. Není možno neustále nostalgicky vzpomínat na éru RVHP, je zapotřebí pragmaticky jednat. rakušáci mohou o neutralitu přijít během hodiny, oni samotní nemusí být… Číst vice »

Irena
29. 4. 2015 5:59

Alena napsal

nebo chcete, paní Ireno, se koukat na to, až Vám vaše děti či vnuky budou posílat na ruskou frontu?

Paní Aleno. Rakušáci jsou na tom úplně stejně jako my. Ti nahoře si s nimi dělají, co chtějí. Pokud je třeba navodit dojem, že tam obyčejní lidé něco zmůžou kvůli dosažení určitých cílů, jako je oblbnutí našich občanů, kterého se tak aktivně účastníte, tak nám to příslušné divadýlko zahrajou, ale nic to nemění na jejich záměrech. Možná by bylo dobré, kdybyste vy také to divadýlko přestala hrát. Jste příliš průhledná.

idiotronic
29. 4. 2015 6:55

:
Pokud ten kanonenfutr zjistí, že ho na jatka žene někdejší monarchie, může se nechat zajmout a podstoupit u protistrany výcvik. Ten totiž zcela postrádá a ve vojenské akci nevycvičené jednotky nemají šanci. Mimochodem: existují plány na distribuci pitné vody v době blackoutu? (pro ten anglicismus jsme dosud ani nepotřebovali český výraz).

fajt
fajt
29. 4. 2015 6:57

http://archiv.ihned.cz/c1-63938590-soukroma-lod-pomaha-bezencum-ve-nbsp-stredomori – no, co k tomu dodat, pod pláštíkem humanity ( lékaři bez hranic jsou ale už renomovanou firmou CIA) tady máme válečníky. ..

Alena
Alena
29. 4. 2015 7:05

Irena napsal Paní Aleno. Rakušáci jsou na tom úplně stejně jako my. Ti nahoře si s nimi dělají, co chtějí. Pokud je třeba navodit dojem, že tam obyčejní lidé něco zmůžou kvůli dosažení určitých cílů, jako je oblbnutí našich občanů, kterého se tak aktivně účastníte, tak nám to příslušné divadýlko zahrajou, ale nic to nemění na jejich záměrech. Možná by bylo dobré, kdybyste vy také to divadýlko přestala hrát. Jste příliš průhledná. průhledná jako ve smyslu, že provádím politiku někoho? madam, proti tomu se ohrazuji, já mluvím pouze a jen za sebe, a snažím se vyvozovat, co by pro nás… Číst vice »

Alena
Alena
29. 4. 2015 7:07

a mimochodem, na to, že překládáte pana Pjakina, jste si neosvojila absolutně nic. Zřejmě vězíte v zatuchlém marx-leninismu. Obyčejní lidé toho zmůžou hodně, jen chtít

Béda
29. 4. 2015 7:11

To by mě zajímalo, co bny se stalo kdyby Zadolárci, Stropničtí, Bendové, Kalousci, Sobotkové, generálové Pavlové (jedno která loutka to bude) vyhlásili maršku do války a branci by se najednou začali ztrácet, odmítli by přísahat „misionářskou“ věrnost, pomáhat mladé ikrajinské fašistické „demokracii“… Nechali by je pro výstrahu střílet anebo by je pouze zavírali?

Béda
29. 4. 2015 7:19

p. Irena – Alena, Rakušáci jsou a současně nejsou jako my. Předně mají v průměru (zas ten ošidný průměr) mnohem vyšší životní úroveň. Taky to byla po staletí sající imperiální veš. Mají neutralitu garantovanou oponujícími si velmocmi.Jejich nadnárodní korporace (banky) atd. vlastní dcery v ČR, opačné výjimky by na prstech „jedné ruky“ spočítal. Rakušané jsou německy mluvící etnikum – to mělo své jisté konotace v období rozpínání německého živlu, zatímco Češi (alespoň prozatím, i když si to mnozí odmítají připustit) ve své většině patří ke slovanskému „kmeni“. Rakušané jsou (odahduji) mnohem víc religiózní než Češi (opět ty ošidné průměry a… Číst vice »

Béda
29. 4. 2015 7:36

pro p. Alenu, mimoděk jsem v na ČRO2 (jistě se dá dohledat v archivu) vyslechl jeden díl povídání na pokračování o agrárním politikovi A.Švehlovi a o jeho přerodu z c.k. federalisty na českého „národovce“. Pro mně bylo podstatné zhruba toto: Původně „federalista“ usilující o rovnoprávné postavení Čechů (omlouvám se za přehlížení moravského živlu – ten tato relace přehlížela úplně) v mocnářství se postupně pod vlivem okolností stával přívržencem rozpadu R-U monarchie a samstatnosti. Vídeň v důsledku své válečné politiky postupně rozvolňovala „policejní stát“, Češi měli svůj vlastní sněm, kde zasedali vedle sebe čeští a němečtí poslanci. V r.1917 rakouský císař… Číst vice »

Alena
Alena
29. 4. 2015 7:37

Bédo, vaši argumentaci beru, přesto si myslím, že podceňujete kvalitu vládnutí a státní správu všeobecně. Pokud jste se díval na zprofanovaný pořad VM v neděli, natvrdo tam zaznělo, že za nízkou produktivitu práce může mimo jiné i přebujelá státní správa.A můžete se podívat do statistik, že máme větší počet byrokratů na hlavu než Němci a Rakušáci. Argumentace typu- proč takové či onaké státní uspořádání, vždyť v konečném důsledku zde vládně nadnárodní kapitál, je analogicky stejná, jako za 2. světové byste okupovanému obyvatelstvu říkal – proč pláčete, že je tady protektorát, vždyť v konečném důsledku zde vládne nadnárodní kapitál. Fungující samospráva… Číst vice »

Béda
29. 4. 2015 7:39

Ještě abych nezapomněl klíčový argument . Pražský parlament císař pán cca rok před koncem 1.SV nahradil Zemskou správou (Vídně).

Alena
Alena
29. 4. 2015 7:40

oprava – vítězství Rudé armády za 2.světové

Jan Kristek
Jan Kristek
29. 4. 2015 8:13

re: Alena
Zbraní Rusům USA až tak moc nedodali. Dodali jim ale hodně nákladních aut (218000), džípů (53000) a železničních vagónů. To Rusům jistě hodně pomohlo s logistikou, a ta je ve válce podstatná. …Takže bych těm blbcům na amerických autech s americkými vlaječkami připomněl, že k rychlé porážce Německa sice přispěla americká auta, ale s ruskými posádkami.

peter.
29. 4. 2015 8:46

Jan Kristek napsal
hodně nákladních aut (218000), džípů (53000) a železničních vagónů. To Rusům jistě hodně pomohl

Aby sme boli presní,tak aj 18 000 stíhačiek a bombardérov,15000 leteckých motorov a množstvo ton ocele.Na druhej strane je ale potrebné povedať,že táto pomoc začala byť významnou až po víťazstvách ČA pod Moskvou a pri Stalingrade,teda od začiatku r.1943.ZSSR za túto pomoc platil zlatom a aj keď mu časť dlhu bola odpustená, tak stále je ešte splácaná Ruskom(nástupníctvo po ZSSR)ktoré je povinné splatiť USA do r.2030 ďalších 100 miliónov dolárov.Amerika zarobila na tej vojne tak,že z toho žije do dnes.

peter.
29. 4. 2015 9:25

peter. napsal
pomoc začala byť významnou až po víťazstvách ČA pod Moskvou a pri Stalingrade

A samozrejme platí,čo napísal p.Kristek,že v tých strojoch umierali sovietski vojaci a tú oceľ spracúvali na tanky a delá sovietski ľudia.USA s pomocou čakali až do vtedy,kým nemali istotu,že Rusko vojnu vyhrá.Potom začali ZSSR materiálne pomáhať a zarábať na tom.

Sio
Sio
29. 4. 2015 9:33

: Nedávno jsme diskutovali o KOB a DOTU. Tak já s tím začal. Našel jsem si famózní přednášky generála Petrova, doporučuji. Pokud se mi budete chtít na to téma ozvat – siorak@seznam.cz

peter.
29. 4. 2015 9:40

peter. napsal
zarábať na tom.

Keby chceli naozaj pomôcť,tak otvoria druhý front už v roku 1942 alebo v r.1943 ako to neustále Stalinovi sľubovali.Vylodenie v Normandii v r.1944,necelý rok pred koncom vojny bola akcia zameraná skôr proti ZSSR(aby ČA neobsadila celú Európu)ako proti Nemecku.
Teraz potrebujú novú vojnu lebo dúfajú,že sa na nej nabalia tak ako v tej druhej svetovej.

fajt
fajt
29. 4. 2015 10:06

http://outsidermedia.cz/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-proti-valce-planovane-velenim-nato/#comments – no a na ukrajině se zatím bandero-fašisti pěkně jebou, Porošenko křečovitě obkličuje svými nuceně naverbovanými vojáky pravý sektor a ten zase drze a čím dále více pokukuje po Kyjevském trůnu – ještě, že tam ty emerické poradce maj, už by ty jejich nožíky byly plné ukro herojské krve, to bude mazec, až dostanou emerické lepší aružie, to budou trojzubci padat v zástupech a ruská strana nestačí přijímat dezertující karatele, kteří byli tak hloupí a důvěřiví, že se nechali verbíři odlapit. ..)

Bety
Bety
30. 4. 2015 15:41

Poslední dobou se v různých diskuzích /např. i na AC24/ nějak začal objevovat názor, že jsme prošvihli několik možností začlenit se do „německy mluvících oblasti“ a obětovali tak svůj hmotný zájem pitomé ideji národa /je napadán Palacký a spol./. Zdá se mi to podivné…. A chtěla bych v té souvislosti připomenout, že „německy mluvící oblasti“ prošvihly dvě světové války,což mělo katastrofický dopad na jejich obyvatelstvo. Mimo to považuji češtinu za nádherný jazyk a nehodlám se jí vzdát jen proto, že v současné době nemohu být spokojena s naší vládou. Myslím, že se nemýlím, když řeknu, že nespokojeno se stylem vládnutí… Číst vice »

Alena
Alena
30. 4. 2015 16:17

Bety- nechci zde lidi dráždit svými názory, ale Palacký zpočátku prosazoval austroslavismus viz wikipedie: ………Palacký a myšlenka austroslavismu[editovat | editovat zdroj] Palacký byl přesvědčen, že doba malých států je již minulostí a že lidstvo směřuje k vytváření velkých politických a hospodářských celků. Prosazoval tedy myšlenku Rakouské monarchie, které by se přetvořilo ve federaci rovnoprávných národů, tedy myšlenku tzv. austroslavismu. Zároveň Palacký varoval před třemi nebezpečími – před expanzivním Německem, maďarským nacionalismem a ruským univerzálním státem[8]. Palacký si uvědomoval, že slovanským národům nehrozí od Rakouska zdaleka takové nebezpečí, jako od Německa a Ruska. Své tehdejší názory vyjádřil ve výroku: „ Kdyby… Číst vice »

Alena
Alena
30. 4. 2015 16:35

nyní jsme se dostali do pozice kolonie, která zvyšuje životní úroveň Němců i Rakušáků. Zisky plynou k nim. V současné době není šance být rovnoprávnou zemí s německy hovořícími zeměmi. Výhodnou dobu k tomu jsme opravdu prošvihli
Zda český národ přežije, záleží jen na tom, jestli proběhne nové obrození. Ovšem úroveň škol k tomu moc šanci nedává

Bety
Bety
30. 4. 2015 18:44

Aleno, myslím, že z toho, co jsem napsala bylo zcela zřejmé, že kritici si brali na paškál Palackého přínos národnímu obrození a českému jazyku, takže austroslavismus je jaksi mimo mísu.Tedy v tom smyslu, že poněmčení bylo na dobré cestě a Palacký a jiní jemu podobní to překazili.

Béda
30. 4. 2015 18:54

Bety napsal

Aleno, myslím, že z toho, co jsem napsala bylo zcela zřejmé, že kritici si brali na paškál Palackého přínos národnímu obrození a českému jazyku, takže austroslavismus je jaksi mimo mísu.Tedy v tom smyslu, že poněmčení bylo na dobré cestě a Palacký a jiní jemu podobní to překazili.

Bety, Alena

včera jsem zde psal o Švehlovi. Myslím, že u Švehly i u Palackého (v různém čase) došlo k obratu když se přesvědčili, že žádná rovnoprávnost, neřkuli federalizace pro Čechy v rámciR-U monarchie není možná.

Alena
Alena
30. 4. 2015 19:38

Ano, Palacký změnil názor. Bety, aby se čeština nestala jen nějakým dialektem a Český národ se nestal jen skanzenem v rámci Německa jako Lužičtí Srbové je zapotřebí jediné. Silná ekonomika, kvalitní vzdělání. Proč se český národ v době národního obrození neponěmčil? Právě proto, že zde vyrostla silná skupina českých podnikatelů. Prozatím nás Němci válcují, a ještě se domnívají, že se máne dobře díky nim. Nikdo se už nezamýšlí nad tím, že se mnoho strojírenských výrobků doveze do Německa, tam se přebalí a putuje navzdory sankcím do Ruska. Aby to tak zůstalo, na to mnoho politiků dohlíží. Ne mé názory ,… Číst vice »

Honza999
Honza999
1. 5. 2015 9:39

Jan Kristek napsal re: Alena Zbraní Rusům USA až tak moc nedodali. Dodali jim ale hodně nákladních aut (218000), džípů (53000) a železničních vagónů. To Rusům jistě hodně pomohlo s logistikou, a ta je ve válce podstatná. …Takže bych těm blbcům na amerických autech s americkými vlaječkami připomněl, že k rychlé porážce Německa sice přispěla americká auta, ale s ruskými posádkami. Já bych to upřesnil ještě více. Paní Aleně a spol. je třeba připomenout, že ti Rusové by do Berlína přišli i pěšky. Přišli by tam později, došlo by jich méně, neměli by na nohách americké boty ale došli by… Číst vice »

Alena
Alena
1. 5. 2015 10:31

jsou ještě pamětníci, např. od jednoho ze severních čech jsem si nechala povykládat, jak se jako sedmiletý klučina přátelil s ruskými vojáky. Ty, co je ,líčí jako primitivní a znásilňující, nepotěším. Vozili ho ve velkém hrnci,ze kterého mu vykukovala hlava, dávali mu tolik jídla, že ho nosil domů a největší zážitek byla čokoláda, kterou měli v ohromných kusech a pro něho ji odsekli šavlí. Myslím, že to všichni byli tátové, a po jejich dětech doma se jim stýskalo

Honza999
Honza999
1. 5. 2015 10:35

Aleno, omluva, nějak jsem vás smotal dohromady s těmi, ke kterým jistě něpatříte. Zmátla mne formulace reakce pana Kristka.

solnareduard
solnareduard
24. 11. 2015 4:46

Jsem po naplnění přísahy že budu chránit svou vlast a rodinu-tak přísahám.