Chcete válku?

Chcete válku?

Ne? A vy? A vy? A vy tam vzadu, chcete válku? Také ne? Kdo tady chcete válku? Nikdo? Znáte vůbec někoho, kdo chce válku? Myslím osobně, ne jako účet na sociální síti nebo podpis v novinách. Že neznáte? Já také ne.

Takhle to vypadá, že válku nikdo nechce, a přesto k ní celý svět směřuje. Znamená to snad, že nás, co nechceme válku, je reálně menšina a někde existuje většina, která po válce touží, se kterou se ale mentálně i fyzicky zcela míjíme? Nebo je válečných štváčů menšina, hrstka psychopatických jedinců, kteří jsou ale víc vidět a slyšet, protože jsou vlezlí a agresivní a usurpují si právo mluvit i za nás, prostě proto, protože jsou to psychopati?

Nevím, jak to zjistit, ale pevně věřím, že přesně tak to je, že normálních, mentálně i morálně normálních lidí, kteří nechtějí válku, je většina a válčit chce jen defektní menšina tvorů, kteří jsou lidmi jen podle anatomie. Co to ale znamená, pokud jich je menšina? To znamená, že reálnou moc máme my, že oni bez nás nic neudělají, že oni ke svojí válce potřebují nás. Mohou stokrát dávat rozkazy, když my je neposlechneme, žádná válka nebude. Stačí odepřít poslušnost, odmítnout loajalitu a svět bude mít naději. A také by se to mělo těm válečným štváčům říct.

Měli by dostat jasný vzkaz: „Nechceme vaši válku. Nebudeme pro vás zabíjet a nebudeme pro vás umírat.“ A ten vzkaz by měl zaznít tak hlasitě, aby ho slyšeli až v Londýně a Washingtonu, tak zřetelně, aby mu rozuměli i v Paříži a Rijádu. Dostanou elity ten vzkaz včas? A dostanou ho vůbec? Nebo se, stejně jako v roce 1914, necháme zblbnou kecy o národu, cti a povinnosti, žvásty o svobodě, demokracii a lidských právech? Lidé jsou blbí, zlí a nepoučitelní a já mám strach, že animální cit opět zvítězí nad humánním rozumem a válka bude. Ne proto, že by byla nevyhnutelná, ale právě proto, že je úplně hloupá a zbytečná. Ale pokud se tak stane, tak to bude zřejmě definitivně naposledy.

Podobenství

Hádáte se na ulici se ženou. Je to ošklivá hádka, dokonce jste jí vlepili facku. Jde kolem dvoumetrový metrákový vazoun s bejzbolkou a partou kámošů. Zbijí vás. Vaši ženu znásilní. Sousedovi zapálí auto. Vyrabují všechny obchody v ulici a zdupou všechny záhonky. Proč? Protože ženy se přece nebijí a oni tu facku nemohou tolerovat. Kolem je hafo zevlounů, kteří nadšeně tleskají a volají: „Sláva!“ Ale proč volají? Protože ženy se nebijí? Protože je to vzrůšo, dívat se jak hoří auta a teče krev? Protože by si také rádi bouchli? Nebo se jenom bojí, aby také nedostali, když nebudou dostatečně nadšeně souhlasit?

A přitom jste ženu možná ani neuhodili, možná jste se s ní dokonce vůbec nehádali. Jen jste prostě byli zrovna na ulici, když šla kolem banda rváčů, která hledala záminku ke „spravedlivé odplatě“. Ale protože dvoumetrový metrákový vazoun z bejzbolkou má vždycky pravdu, tak jste se s ní hádali a praštili jí. Pořád to sice nevysvětluje tu rozmlácenou ulici, ale kdo by se na to dvoumetrového metrákového vazouna s bejzbolkou ptal? Policajti se ho bojí, soudce má koupené a od vězení klíč.

Převzato z blogu Tribun

10
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
fajtpeter.Gatta Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gatta
Člen
Gatta

Nechceme válku, ale ONI mají možnost ji spustit. A spuštěná válka se těžko zastavuje. Lidi k tomu potřebují a jako vždy se najdou takoví, co jdou za peníze a někteří, kteří jdou i zadarmo. Tedy „pro začátek“ lidi mají. No a zbytek potom musí jít z donucení. Člověk může mít odmítavý postoj – ale jen dokud nedostane povolávací (mobilizační) rozkaz. Pak jdou žerty stranou. Odmítáte zbraň – nevadí půjdete hledat miny. Odmítnete plnit rozkazy – poukázka na trestné komando. Dezerce nebo pokus o útěk – za války – kulka do zad , nebo jiný krátký proces. Vzpoura – krátký proces… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Gatta napsal
Gatta

spíše mám obavu, že se na nás valí turbo kapitalistický mír … no, jestli mi někdo u brány zazvoní s tím, že je zase potřeba budovat nějakou lepší společnost, tak mu , prisámbaczku, zlomím vaz – raději budu nepřítel společnosti, než její odevzdaný a věčně zhrzele opojený idiot. ..)

Gatta
Člen
Gatta

Re fajt – kdyby k vám takoví podomní obchodníci přišli, tak jim můžete dát jednu i za mě. Horší je to ovšem s mladýma – oni chtějí hezký svět, plný zábavy a sluníčka. A ani se jim není co divit, to k mládí patří, jinak by ten svět nefungoval. Je těžké ve 20 nebo ve 30 vidět a přijmout svět tak jak se jeví po získání nějakých těch životních zkutečností. Takže si občas musí člověk vyposlechnout, jaký je depresivní škarohlíd a že je si už staráj a zkostnatělej a že to tak vůbec není … aby si o pár týdnů,… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

Gatta napsal
Gatta

podomní obchodníci jsou pouhé splodiny dnešního systému, nejraději bych zlomil vaz všem politikům ( bez rozdílů), tím bych začal trhat dnešní korporátní švábí obludě křídélka, pak ještě ručičky a nožičky ( banksteři, zbytečně bohatí šupáci a mocipedálové nástup) a nechal bych ji pak na suchu a prudkém lidovém sluníčku hezky potrápit … asi marná představa, ty mrdky přežijí všechno, páč lidská blbost je nesmrtelná. ..)

Gatta
Člen
Gatta

Re fajt
Myslím, že v Praze určitě nemají pomník Velké francouzské revoluce – té která odstartovala ten i dnes oslavovaný nejlepší ze všech špatných způsobů vládnutí – tedy kapitalistickou revoluci.
Takový pěkný bronzový model gilotiny v parčíku Sněmovní ulice by byl předpokládám důstojným připomenutím dějin.

fajt
Člen
fajt

Gatta napsal
Gatta

http://www.imagehosting.cz/images/da3uhuzw0a.jpg – příroda žádný kapitalismus nepotřebuje, prý evolučně nejvyvinutější zvíře planety bez něj nemůže žít, dokonce skoro ani dýchat … někdo někde udělal chybu, doufám, že ji taky brzy napraví ( klidně i gilotinou ). ..)

peter.
Člen

O strašnom detstve v socializme:
https://cont.ws/@lapsha71/918242
Dnes majú deti v Rusku iné starosti.napr.ako pľuť do Večného ohňa ktorý horí na počesť a pripomienku obetí Veľkej vlasteneckej vojny alebo taký Koľazurengoja….a u nás je to podobné.Museli sme stáť v radách na mäso,manderínky….fuj!Ani písať o tom nemôžem!

peter.
Člen
fajt
Člen
fajt

peter. napsal

https://cont.ws/@lapsha71/914082

reálná ekonomika navždy prohrála se spekulanty, lichváři a psychopaty u finanční tiskárny – Rusko je dynamický prostor pro NWO, Děripaskové světu ještě ukážou, škoda, tohle všechno mohl Brežněv úplně s přehledem poslat ze srázu, dnes se už rodí nová generace, která žádnou lidskou důstojnost nepotřebuje a nechce a při honbě za mamonem se chovají jako robocopové ve smrtícím módu … takže příští generace nebude mít strach z válečného konfliktu, i kdyby měl být na pazourky. ..)