Chovanci na vnitru si vyhrnuli rukávy a sedli si do trávy (VI.)


Chceme na tomto placeném postě vydržet i přes různé politické zvraty, o nichž bych mohl leccos vyprávět. Ale nechme minulost, v níž jsem se ještě oddával opiu komunismu, minulostí. Nyní můžeme být za vládní plat ministra Chovance ideologicky střízliví, neoliberálně výkonní a kapitalisticky věcní, tak toho s radostí a pílí využijme.


Milí soudruzi a soudružko,

vítám vás na pravidelné pracovní poradě našeho vnitráckého týmu, který se oficiálně pustil do práce. Toho zrádce z našich řad zatím vnitro nechytilo, viz poslední mediální únik z našeho pracoviště pod názvem Chovanci na vnitru otočili kormidlo (V.). Co mne skutečně rozčílilo je fakt, že ti darebáci to v názvu začali číslovat, jako by celá série neměla nikdy přestat. Je to fakt děsné. Každé moje slovo a analýza půjde do těch odporných protivládních a nepřátelských médií. Ale pracovat musíme, tak se do toho dejme.

Chytré analytické weby zaznamenaly, že zatím nepracujeme, což je správné a má to za peníze daňových poplatníků také tak být. V prvním kole musíme vypadat jako seriózní analytická skupina, která odhaluje i pitomosti dané západní propagandou o Putinovi. Těch je navíc opravdu tuny a denně je chrlí téměř všechna velká korporporátní média. Peloton jednoznačně vede Bezosův Washington Post. Tento oligarcha se bojí Trumpova zdanění korporátek, které vyvezly práci do zahraničí a domů si vozí jen zisk, který je po nulovém zdanění přes daňové ráje a úlevy fakticky stoprocentní. Jeff Bezos je šéf Amazonu, takže má důvod bát se Trumpa. Otročinu v jeho balíkárnách před Vánocemi raději nebudu komentovat, když vím, že to někdo zase vynese ven. Takže na toto naletěli jen hlupáci z českých médií a televize. Ale naše úroveň to rozhodně není, a za mého šéfování ani nebude. Je nám všem jasné, že chceme na tomto postě placeném vděčným národem vydržet i přes různé politické zvraty, o nichž bych už mohl leccos vyprávět. Ale nechme minulost, v níž jsem se ještě oddával opiu komunismu, minulostí. Nyní můžeme být za vládní plat ministra Chovance ideologicky střízliví, neoliberálně výkonní a kapitalisticky věcní, tak toho s radostí a pílí využijme.

Další důvod, proč nějakou dobu nebudeme viditelně pracovat, se netýká jen budování interní organizace našeho týmu. V USA nastal rozvrat ve zpravodajských službách, což je pro nás dost zlé. Z úrovně posledních publikovaných zpráv proti Rusku bych zcela ironicky a nadneseně řekl (to je prosím pro toho zrádce, aby bylo jasno), že to tam celé šéfuje Putin, který chce celý US-zpravodajský aparát dostat s okamžitou platností do hrobu. Poslední výplody o ovlivňování amerických voleb museli vypustit úplní pitomci, takže na to nebudeme vůbec reagovat. I já jsem se svou střední úrovní ajťácké dovednosti a znalostí médií pochopil, že tzv. „nálezy“ Clapperovy odcházející CIA jsou úplný nesmysl. To je úkolem placeného tisku, aby podobné pitomosti rozžvýkal, opentlil a pak pustil mezi obecný lid. O čem se mluví, to vypadá jako pravda. Navíc to v nerozhodných lidech vyvolá dojem, že na tom musí něco být, když se to pořád omílá. Intelektuálně líné stádo posluchačů a čtenářů si nic neověřuje, tak se jim v těch hlavách něco z toho jistě chytí. Je to dané i tím, že jim to budou říkat lidé, na které dají, viz základní teze mediálních manipulací, které máte v příručce.

Pro nás je situace složitější o to, že celá tato garda celkem asi 17 znepřátelených zpravodajských agentur si asi sbalí kufry hned po Trumpově inauguraci. Většina už prchá nyní. Svou spoluprací s kdekým si už dávno zajistili slušné fleky, viz systém otočných dveří, který snad bude jednou i tady fungovat také tak spolehlivě. Zatím to bohužel funguje jen na ministerstvu financí a v ČNB. Takže brát vážně zprávy utíkajících krys, které opouštějí mediální a propagandistický Titanik, to fakt nemá valný smysl. Trump už jmenoval první šéfy týmů a jistě dojde i k zásadní změně ve zpravodajské politice a ve vztazích s Ruskem. Takže nadávání na Putina ve stylu starých časů z minulého měsíce už nechme opravdu jen těm, kteří nemohou couvnout. To pochopitelně není náš případ. Naše pracoviště právě zahájilo svou činnost a nemá důvod naskakovat do vlaku, který jede po slepé koleji.

Takže dosavadní závěr. Čeká se od nás trpělivá, věcná a mravenčí práce, která nemusí hned přinášet výsledky. Vzhledem k rozvratu proatlantické mediální fronty a vzhledem k nízké a zcela amatérské úrovni Obamovy odcházející CIA-propagandy nelze pracovat na stejné devastačně nízké úrovni. Jim je to už pochopitelně jedno. Pálí za sebou mosty, pokoušejí se nalít do hlav poslední zbytky své ideologie. Pak prásknou dveřmi a půjdou na teplé fleky do civilu, jejichž plat si už dávno vysloužili svou lobbistickou činností v Obamově administrativě. Jenže toto pánové není naše pozice, to je vám všem jasné.

Takže do příštího týdne pro vás žádné úkoly nemám, to vyplývá z celé analýzy současného stavu. Poseďte si doma, čtěte si nepřátelské weby jako každý jiný občan, ale na rozdíl od nich si tu a tam za svůj plat udělejte nějakou poznámku. Sejdeme se na pravidelné poradě za týden. Jen, prosím, nejezděte na žádné celotýdenní dovolené do Krkonoš nebo do Alp. Já vím, že je lákavé brát tuto tvrdou práci jako celozávodní dovolenou v době sněhové nadílky, ale není tomu tak. Jsme nový tým a očekává se od nás tvrdá práce pro blaho demokratického kapitalismu. Koho chytí jako lajdáka a áčkaře, toho rozhodně nebudu krýt. Takový nespolehlivý živel nemá v našem pilném a pracovitém týmu žádné místo. Doufám, že je vám všem jasné, jak jsem to mínil. Tím myslím hlavně toho zrádce, který celé expozé z porad vynáší málem doslova. Za týden na shledanou.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
12. 1. 2017 5:12

Strana demokratického socialismus k Prohlášení Charty 77 ve vztahu k aktuální realitě: http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2005032801

Béda
12. 1. 2017 13:28

http://www.czechfreepress.cz/blogy/teroristicky-byznys-v-cr.html Ministerstvo vnitra opět dokázalo, že nespí. Naopak dře jako kůň. Vydali totiž soubor tří, pardon čtyř zajímavých dokumentů, které shrnují bezpečnostní pokyny při činnosti teroristů. .. – Strategie České republiky pro boj proti terorismu – Systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem a hlavně – Metodika-Základy ochrany měkkých cílů. U toho se trošku zastavíme, protože vážně stojí za to. A to v mnoha ohledech. První, co stojí jistě za zmínku je, že i když Ministerstvo vnitra má jistě obrovské množství odborníků a zkušených specialistů, tak paradoxně MV tento dokument nevytvořilo. Byl to jakýsi Soft Targets Protection Institute, z.ú. – tedy nám… Číst vice »

Béda
12. 1. 2017 13:31

pokračování: …Celkem hezká sbírka zákazníků, která opravdu hodně doplní skládanku, s kým že to ministerstvo vlastně spolupracuje. Jen to Forum 2000 může někomu vrtat hlavou. Ale snad bude jen stačit uvést, že zakladatelem byl m.j. Václav Havel a k tomu dát jako nášup pár jejich projektů: – Konference Forum 2000 – mezi více než 700 osobnostmi, které se zúčastnily konferencí Forum 2000 byli Jeho Svatost dalajlama, Bill a Hillary Clintonovi, Madeleine Albright, rabín Michael Melchior a George Soros. .. Trošku jsme si od terorismu a „ústavu“ Soft Targets Protection Institute odskočili, ale …ale vlastně ne! Vždyť tam, kde jsou Madeleine… Číst vice »

Béda
13. 1. 2017 10:39

Co to? http://svobodnenoviny.eu/prime-cileni-civiliste-tvori-temer-polovinu-obeti-v-mosulu-tvrdi-osn/

A já myslel, že je něco takového možné pouze v Aleppu, kde kromě regulerní syrské armády a legálně působící ruské armády působí také poradci umírněné opozice z civilizovaných zemí Západu. A tu máš čerte kropáč! Ještě že v Mosulu zabíjí civilisty pouze islamisté. V Aleppu naopak islamisté žádné civilisty nezabíjejí. Tam je vraždí pouze Rusové a diktátor Asad.

A tak je to správně, tak to má být! Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí. Jakub Janda a ministerstvo Pravdy o tom vědí své.