Retro: Bůhví proč?

Tento článek je výsledkem mých zamyšlení v diskusi k článku, který byl zveřejněn i zde na OM. Ta diskuse je velice pestrá (mezijiným se jí účastnil i sám překladatel původního článku A. Drobek a a své polínko přiložil i Stan), myslím, že mnohé příspěvky – především nicku Petr S. a Petr v druhé její části poskytují některé zajímavé a málo doposud známé pohledy na problematiku:

Bůhví proč musela vzniknout válka v Afghánistánu a na ni navazující nekonečná globální šaráda o hrozbě iráckých ZHN západnímu světu, o hrozbě íránských ZHN západnímu světu, o hrozbě islámského mudžáheddína západnímu světu, o akutní potřebě obklíčit Rusko a vybudovat prvky strategického raketového systému USA ve střední Evropě s cílem paralyzovat útočné ambice íránského a severokorejského raketojaderného potenciálu. (KLDR pravděpodobně chtěla z neznámých důvodů urgentně zaútočit jadernými raketami odpálenými nejdelší myslitelnou trajektorií proti směru zemské rotace na USA)

Třeba stálo na úplném začátku zamyšlení jistého významného politologa, analytika a poradce amerických prezidentů Z. Brzezinskeho na téma velké geopolitické šachové partie. Třeba v tom jistou zanedbatelnou roli sehrál nenápadný projekt jistého amerického Think tanku nazvaný PNAC – Projekt pro nové americké století. Třeba měli jistý vliv na vývoj signatáři a tvůrci tohoto projektu, mezi kterými nechybí Richard Cheney, Donald Rumsfeld, Paul Wolfovitz…, kteří se pouze čirou náhodou stali po podivuhodném zvolení člena významné ropné rodiny G. W. Bushe – ministry jeho vlády a členy  šiřší exekutivy.

Možná jistou roli sehrál i fakt, že G. W. Bush, Richard Cheney, Donald Rumsfeld a další jsou členy vlivných ropných či zbrojařských lobbistických skupin. Možná na tom všem měl jistou zásluhu fakt, že Condoleeza Rice, která se stala v nové administrativě ministryní zahraničních věcí ,byla předtím členkou správní rady americké plynařské firmy Unocal, která chtěla napříč Afghánistánem vybudovat plynovod TAPI.

Možná jen opravdu nepatrnou roli měl fakt, že Hamíd Karzáí, současný „demokraticky“ dosazený a posléze „demokratickými“ volbami potvrzený loutkový vládce Afghánistánu, byl zaměstnancem firmy Unocal a patrně i spolupracovníkem CIA. Možná měly jistý nepatrný vliv i podnikatelské ambice  jeho bratra Ahmeda Wali Karzáího v oblasti drogového byznysu – je jeho přední figurou, a patrně se taky může jednat o spolupracovníka CIA.

Možná může něco napovědět fakt, že Zalmay Khalilzaid, taktéž pracovník Unocal a signatář PNAC, se stal vyslancem USA pro danou oblast. Možná za vším stojí zcela prozaické zájmy vlivného ropného (plynařského), zbrojařského a drogového byznysu. Možná za vším stojí jistý saúdskoarabský islámský fanatik, příslušník patricijské saudskoarabské elity s významnými ekonomickými zájmy v USA a přátelskými vztahy s Bushovým rodinným klanem. Ten samý Usáma bin Ládin, který byl svého času významným spojencem USA v boji proti sovětskému vlivu v Afghánistánu, jako mudžáhedín byl významně všestranně podporován CIA (údajně dokonce i pevnost Tora Bora pomáhali budovat Usámovi američtí spojenci) a pákistánskou ISI, patrně byl také spolupracovníkem CIA, a pojednou, zničehonic se jako troska žijící prostřed afghánských hor, vyžadující pravidelnou dialýzu, stal všudypřítomným a nepolapitelným světovým teroristou č.1.

Možná za vším skutečně stáli emisarové Usámy bin Ládina, letečtí amatéři neschopní zvládnout pilotáž malé Cessny, kteří zázrakem dokázali navést obří dopravní Boeingy přímo doprostřed mrakodrapů, které se pak zcela proti dosavadním zkušenostem, projektovaným parametrům budov, i proti přírodním zákonům sesuly na jednu neidentifikovatelnou hromadu, a to včetně budovy WTC7, která vůbec nebyla zasažena. Třeba tito amatéři dokázali obelstít nejlepší protivzdušný systém světa NORAD, paralyzovat svým konspirativním jednáním nejlepší zpravodajské služby světa (CIA, MOSSAD, Secret Service, BND…) a provést bravurní pilotní eskamotáž obřího dopravního letadla v plné rychlosti těsně nad zemí včetně obratu a zasažení části Pentagonu, ve které se právě v té době zdržovalo minimum zaměstnanců.

A třeba bylo všechno úplně jinak.

Kdoví, jestli se vůbec někdy dovíme, jak to všechno vlastně bylo. Jisté indicie by tu byly, ale nikde není napsáno, že nejde o pouhou souhru náhod a konspirační fabulaci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Drak
Drak
11. 1. 2017 19:56

Není třeba chodit daleko. Americké tajné služby přišly s tím, že Rusové mají kompro na Trumpa. Na dnešní tiskové konferenci se na to novináři ptali Trumpa, ten jim odpověděl, že je to hloupost vymyšlená z toho důvodu, aby se nevyvíjely dobře vztahy mezi USA a Ruskem. K výrobě tohoto materiálu se přihlásil kdosi, kdo pod jménem 4chan vymyslel celou historku, hodil ji na facebook, poslal ji na nějaké ministerstvo, to informovalo tajné služby, protože se jim to hodilo a kompro bylo na světě a žije svým vlastním, fízly podporovaným životem. Trump tvrdí, že je to blbost, 4chan, říká, že to… Číst vice »

Béda
12. 1. 2017 4:00

Pro doplnění. Z diskuse pod článkem: http://www.novarepublika.cz/2017/01/americti-senatori-navrhli-aby-bylo.html#more, který pojednává o návrhu amerických senátorů, aby bylo vyčleněno 100 milionů dolarů na podporu ruských „nezávislých“ médií – asi jim nestačí „Svobodná“ Evropa, Hlas Ameriky a ostatní propagandistické žumpy. „Sýrie požádala Rusko oficiálně o vojenskou pomoc proti povstalcům. Rusko ji poskytlo. Ovšem Trumpův kandidát na ministra zahraničí Rex Tillerson na půdě amerického Senátu označil ruské vojenské akce v Sýrii za porušení mezinárodního práva. Na druhé straně, podle Tillersona, Washington měl v reakci na chování Ruska na Krymu a východě Ukrajiny jednat rozhodněji a to i například nabídnutím vojenské pomoci. V tom případě by… Číst vice »

Béda
12. 1. 2017 4:14

A ještě jeden z Nové republiky http://www.novarepublika.cz/2017/01/cia-odhalila-na-cem-ztroskotala-obamova.html#more který se snaží přehodit odpovědnost za americký průser na BV a SV výlučně na sebestředného tlachala ověnčeného Nobelovou cenou míru z Bílého domu. http://www.novarepublika.cz/2017/01/cia-odhalila-na-cem-ztroskotala-obamova.html#more Pozoruhodná je zde i diskuse, která v tuto chvíli končí příspěvkem jogína: „Nemyslím, že akce US administrativy byly tak nepromyšlené. Podívejme se na výsledky- když někdo neposlouchá, je zlikvidován i s obyvatelstvem. A vedlejší efekt bude vynulování vážného ekonomického konkurenta EU. Nepovedlo se to jen v Egyptě, tam ale stačí počkat, až stát smaže populační exploze dohromady s nefunkční ekonomikou. Na Ukrajině byl úspěch jen částečný. Otázka zní, jestli… Číst vice »

Béda
12. 1. 2017 4:37
Béda
12. 1. 2017 4:54

Humanita nade vše! „USA a Británie platily „Bílým přilbám“ za to, aby pomohly Al-Kajdě blokovat dodávky vody pro 5 milionů Syřanů Přerušení dodávky vody z oblasti Wadi Barada (kde se nachází hlavní zdroj pitné vody pro Damašek a jeho okolí, pozn. překl.) pro 5 milionů lidí v Damašku nabírá na obrátkách. Zdá se, že do toho byla přímo zapojena organizace Bílé přilby, kterou financuje Amerika a Velká Británie. To zvyšuje podezření, že nelegální přerušení dodávky vody pro civilisty v Damašku je součástí organizované akce, řízené USA. Tato akce se týká odstavení veřejných služeb v oblastech, které má pod kontrolou vláda,… Číst vice »

Béda
12. 1. 2017 5:06

Ať už si myslíme o řeckém Zlatém úsvitu cokoliv, doporučuji vyslechnout vystoupení tohoto politika až do konce: https://www.youtube.com/watch?v=P32MZ1LUkbA

Oldthinker
12. 1. 2017 7:20

Stane, to jsem nepsal já. Někdo si asi přivlastnil nick :)

Béda
12. 1. 2017 11:11

Oldthinker napsal

Stane, to jsem nepsal já. Někdo si asi přivlastnil nick

Je možné, že je to můj článek. Tehdy jsem přispíval na A.cz a účastnil se diskuse s A. Drobkem.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 1. 2017 20:22
Béda
12. 1. 2017 20:57
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 1. 2017 21:06
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 1. 2017 22:30
Béda
13. 1. 2017 6:05

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/01/7154-americky-stat-ve-state-se-topi-v-problemech.htm K tomu jenom tolik. Američtí zpravodajci špiclují kde koho – včetně politiků ze spřátelených zemí (viz případ Makrela) a svých vlastních politiků. Přesto tito „veleprofesionálové“ včetně svých západních kolegů nezachytili přípravu a přesun skupiny převážně saudskoarabských teroristů, kteří údajně bez pomoci vnitřních amerických konspirátorů provedli teroristické akty z 11/9.2001 (včetně nevysvětlitelného dokonaného útoku na Pentagon), nezachytili předem údajnou ruskou hackerskou stopu (akce ruští hackeři nese pečeť na zakázku vykonstruované politické manipulace), jejich působení v souvislosti s islámskými zeměmi (údajné irácké ZHN, údajné použití chemických zbraní asadovým režimem…) taky není žádná sláva. Přitom si tento stát v americkém státě získává… Číst vice »

Aleš
Aleš
13. 1. 2017 6:37

https://www.zbozi.cz/vyrobek/utajene-dejiny-spojenych-statu-peter-kuznick-oliver-stone/
Doporučuju přečíst tuhle knihu z roku 2015, je k zapůjčení v lepších knihovnách, např. i v naší vesnici