Retro: Kyperský experiment

Kypr byl snadným cílem, lehké kopnutí, avízo oligarchům a ruský průvan z kyperských bank otřásl nejen již tak vratkým EU finančním systémem, ale zruinoval maličký národní stát, včetně jeho pověsti a budoucnosti jeho obyvatel. Ty peníze se tam již nikdy nevrátí.

 

Retro: Statistika věda je

Jak dlouho lze provozovat systém založený na lži, podvodu, okrádání, vydírání a privilegiích pro pár vyvolených s neomezenou imunitou, agentů s licencí 007?

 

Retro: Novoroční nevolnost

Kdybyste jako záruku zastavili svůj byt nebo domek několika bankám najednou, klepeta a ústavní péče bachařů v příští dekádě Vás neminou, pokud zrovna nejste mafiální premiant. Když řeknete sousedovi, že mu půjčíte peníze, které nemáte a které on nikdy nemůže splatit, za podmínky, že vám nejdříve 30 % částky, kterou mu hodláte půjčit, složí na účet (a tedy si těch 30 % musí vypůjčit u jiného zoufalce, co také ví, že na své si už nikdy nepřijde ani po exekuci na dlužníkův majetek) – odvětí, že jste se zbláznil, že se oběsit umí sám.

 

Retro: Naše země je zemí neomezených možností!

…kupříkladu česká firma „We make media“, jejíž jednatelkou je teprve 21letá studentka „arts managementu“ VŠE, Aneta Kaderková, vyhrála zakázku na „Vzdělávání zaměstnanců státní správy v oblasti sociální reformy“ v hodnotě 1,4 mil. Kč, kterou před třemi měsíci vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

 

Retro: Na změnu systému je už asi pozdě

Žijeme údajně v krásné Klausově době, v které český stát nemá nosnou, sjednocující a motivační ideu, tisíciletá legace hrdého národa smrdí jeho vlastní elitě…

 

Retro: Kukačka v hnízdě vlčím

Když přijde zloděj s bezbřehou imunitou, beze strachu z policie, prokurátorů a soudců, do krámu a nikdo z těch, co se mohou bránit, se nebrání ani nechce bránit, odnese si zloděj nejen kasu, ale i poslední žvýkačku – co by ne… A navíc může argumentovat – no ukradl jsem něco, ale pro Vás to stejně nemělo hodnotu, nepovažovali jste to za své, a tak jste vlastně o nic nepřišli.

 

Statika myšlení

Jsme zemí rostoucích protikladů, imaginárních a virtuálních konfliktů, hrabeme se v českém hnoji, vkládáme naděje do bruselského či washingtonského hnoje, Rusové nás straší až u Brjanska, někteří už vidí kozácké koně pít z Vltavy, Barroso je hodný strýček v US kapse, a černá skvrna v bílém baracku reprezentuje úspěch, moc, bohatství, sílu, po které podvědomě toužíme a kterou jsme ochotni následovat i do pekla.

 

Prozření

Kde vládnou systémové megabanky, je právní systém k smíchu.

 

Vrak amerického století – 3. díl: Konec revoluce Nancy Reaganové

Spojené státy americké jsou na huntě, na mizině, zbankrotované – fiskálně, morálně i intelektuálně – a i kvůli tomu Federální rezervy rozpoutaly globální měnovou válku, která je i Spojené státy ve svém důsledku zničí. Nevím, zda je fakt, že ruina US finančního systému zůstane na globálním měnovém válčišti poslední troskou, co padne pod vlastní vahou, tím, co by nás, Američany, mělo uspokojit.