Retro: Vyklepáno z knih – Marx: Občanská válka ve Francii (Komuna)

Vláda se udržela u moci dva a půl měsíce (72 dnů!) a potom byla barbarským a hulvátským způsobem zlikvidována. Během sedmi dnů bylo ubito 30 tisíc lidí a 50 tisíc lidí bylo vzato do zajetí a z nich bylo 10 tisíc odsouzeno k smrti! Byli stříleni u hřbitovní zdi, dnes je to národní památník Francie! Komuna byla utopena v krvi.

 
 

Retro: Vyklepáno z knih – The Living Theatre

Living Theatre už nechce hrát pro privilegovanou elitu, neboť všechna privilegia jsou násilím na neprivilegovaných… Living Theatre už nechce být institucí. Je nepopiratelné, že všechny instituce jsou zkostnatělé a podporují establishment. Hrají tedy převážně na ulici, v parcích, mezi dělníky a nezaměstnanými. Stávalo se, že představení končila rvačkou nebo byla rázně utnuta policií. „Někdy přijeli policisté a snažili se ukončit naše představení. Když nás zatýkali, tak jsme jim říkali „Výborně, hrajete v naší hře. Jste součástí našeho představení.“ „Ne, ne, ne my v ničem nehrajeme!“ odpovídali.“

 

Vyzobáno z webů za říjen 2020

Vojenské odhady říkají, že účinné živé ztráty v hromadných operacích proti obyvatelstvu stojí na jeden kilometr čtverečních u konvenční výzbroje 2 tisíce dolarů, u jaderné výzbroje 800 dolarů a u biologických zbraní jeden dolar.

 
 

Vyzobáno z webů za září 2020

Je poněkud ironické, že můžeme vyslat vojska kamkoliv na světě a způsobit tisíce mrtvých na základě menšího množství důkazů, než jaké bychom potřebovali k vystěhování průměrného nájemníka, který neplatí činži…

 

Dvě dnešní Lukrécie Borgie

Putin se zachoval jako obvykle, přikázal otrávit navaleného Navalného běžným trávicím prostředkem známým jako novičok. Samozřejmě jako šachista použil několik tahů jak pěšcem, tak střelcem a koněm, ale závěrem i dámou.